Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

dreamgirl έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι την Αυχενική Διαφάνεια την κάνουμε στο νοσοκομείο και ποσό κοστίζει ξέρετε ευχαριστώ

Α και κάτι άλλο σε πιο μηνά την κανείς ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου dreamgirl! Φαντάζομαι θα γίνεται κ σε νοσοκομείο δημόσιο, αν εννοείς αυτό. Ο γιατρός σου σε ποιο μαιευτήριο είναι? Εγώ θα πάω σε ιδιωτικό γιατί εκεί είναι ο ειδικός που συνεργάζεται με το γιατρό μου. κόστος δεν ρώτησα, αν κ ξέρω ότι κοστίζει 150-200€. Από αυτό το ποσό, μπορεί κάτι να δικαιολογεί το ταμείο μας. Αν ξέρει κάποιο κοριτσάκι, ας μας διαφωτίσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie_14 έγραψε:

Γεια σου dreamgirl! Φαντάζομαι θα γίνεται κ σε νοσοκομείο δημόσιο, αν εννοείς αυτό. Ο γιατρός σου σε ποιο μαιευτήριο είναι? Εγώ θα πάω σε ιδιωτικό γιατί εκεί είναι ο ειδικός που συνεργάζεται με το γιατρό μου. κόστος δεν ρώτησα, αν κ ξέρω ότι κοστίζει 150-200€. Από αυτό το ποσό, μπορεί κάτι να δικαιολογεί το ταμείο μας. Αν ξέρει κάποιο κοριτσάκι, ας μας διαφωτίσει!

Σας ευχαριστώ εγώ στο ιασω θα πάω ξέρετε ποσό κοστίζει εκεί γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου ?? σου παίρνουν και αίμα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nutella έγραψε:

Dreamgirl εγω θα την κανω στην 12η βδομαδα και κατι μερες. Σε γιατρο ιδιωτη, κοστιζει 200 ευρω μου ειπε.

σε ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα αιμα μου πηραν πριν μια βδομαδα, θα δει ο γιατρος τις αναλυσεις και μετα θα παω για αυχενικη, εκαναν 160 οι αιματολογικες. Δε ξερω ομως να σου πουν και τα υπολοιπα κοριτσια για τιμες, νοσοκομεια κτλ γιατι εγω μενω κυπρο και ισως ειναι αλλιως.

Ευχομαι να ειναι τελεια η αυχενικη σου! Αντε σιγα σιγα να φευγει το πρωτο τριμηνο να ηρεμησουμε (θα ηρεμησουμε?) B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nutella εγω πηγα απο το mathercare και μου ειπαν για τα σουτιεν χωρις μπανελα γιαυτο ρωτησα αλλα καμμια δεν ξερει μαλλον :(:(:(

να παρεις και κανενα υπνου ειναι πολυ ωραια, εγω παντως το βολευτικα πολυ!!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! κι εγώ στο ΙΑΣΩ. Ποιον γιατρό έχεις? Αν θέλεις, στείλε μου π.μ. Τι να σου πω...Δεν τον ρώτησα για ποσό. Θα πάω στις 14, σε 2 βδομάδες περίπου, οπότε θα σου πω από πρώτο χέρι τι κόστισε. αν κ φαντάζομαι στο 200άρι.

Κάνουν τη μέτρηση στην αυχενική κ σου παίρνουν και αίμα γιατί το αποτέλεσμα βγαίνει συνδυαστικά για το σύνδρομο down.

Επίσης να σας πω: χτες πήγαμε στο ΛΑΪΚΟ για την εξέταση του στίγματος μεσογειακής αναιμίας. Εκεί πάνε πολλά ζευγάρια γιατί λέει είναι το πιο αναλυτικό κέντρο αποτελεσμάτων. Σας είπε κάτι ο γιατρός σας?

Πήρε εκεί το μάτι μου ότι κάνουν και την εξέταση της κυστικής ίνωσης, οπότε κάποιος μπορεί να την κάνει κ δημόσια, χωρίς να χρειαστεί να τα σκάσει γερά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω αν και μενω επαρχια, ο γιατρος μου συνεργαζεται με το ιασω κ εκει θα στειλουμε το αιμα απο την αιμοληψια της αυχενικης. Θα παω σημερα να την κανω. Υπερηχος και αιμα. οποτε θα ξερω να σας πω με ακριβεια λογικα τι παιζεται στο ιασω... αντε να περασει η σημερινη μεραααα!!!! πολυ αγχος! δε μπορω καθολου!! :unsure::unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie_14 έγραψε:

Α! κι εγώ στο ΙΑΣΩ. Ποιον γιατρό έχεις? Αν θέλεις, στείλε μου π.μ. Τι να σου πω...Δεν τον ρώτησα για ποσό. Θα πάω στις 14, σε 2 βδομάδες περίπου, οπότε θα σου πω από πρώτο χέρι τι κόστισε. αν κ φαντάζομαι στο 200άρι.

Κάνουν τη μέτρηση στην αυχενική κ σου παίρνουν και αίμα γιατί το αποτέλεσμα βγαίνει συνδυαστικά για το σύνδρομο down.

Επίσης να σας πω: χτες πήγαμε στο ΛΑΪΚΟ για την εξέταση του στίγματος μεσογειακής αναιμίας. Εκεί πάνε πολλά ζευγάρια γιατί λέει είναι το πιο αναλυτικό κέντρο αποτελεσμάτων. Σας είπε κάτι ο γιατρός σας?

Πήρε εκεί το μάτι μου ότι κάνουν και την εξέταση της κυστικής ίνωσης, οπότε κάποιος μπορεί να την κάνει κ δημόσια, χωρίς να χρειαστεί να τα σκάσει γερά...

ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ PM
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli έγραψε:

nutella εγω πηγα απο το mathercare και μου ειπαν για τα σουτιεν χωρις μπανελα γιαυτο ρωτησα αλλα καμμια δεν ξερει μαλλον :(:(:(

να παρεις και κανενα υπνου ειναι πολυ ωραια, εγω παντως το βολευτικα πολυ!!!! :cheer:

Αχ ευχαριστω καλη μου, δεν ειχα σκεφτει να παω στο mothercare. Θα παω το απογευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα στις κοιλιτσες σας!!τι κανετε?εγω για αυχενικη θα παω στις 21 σεπτεμβριου,αντε να περασουν οι μερουλες!!

οσο για σουτιεν,επειδη εχω αρκετα μεγαλο στηθος,δεν παιρνω ποτε με μπανελα γιατι με ενοχλουν.η αν εχει,τις βγαζω.δεν ειναι οτι πιο "ανορθωτικο",αλλα ειναι πολυ βολικα.καλο ειναι και στην κατασταση μας φανταζομαι να μην πιεζει τπτ εκεινη την περιοχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω την αυχενική θα την κάνω 11η και 6 ημερων, πες 12 εβδομάδων. Την κάνεις αναμεσα 11η-13η εβδομάδα. Δεν ξέρω ποσο κοστίζει , εγω θα την κανω στο γιατρό μου που έχει το μηχάνημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Ευτυχως σημερα μπορω να γραψω και να διαβασω (ελπιζω).Επιτελους,γιατι με ειχε πιασει στερητικο συνδρομο!!! :laugh: !!!!

Νενα ειδα χτες το ποστ για τον τσουτσουνινο σου!!!!!Ελπιζω η "διαγνωση" να ειναι εγκυρη κ να μην δειτε πιπι την επομενη φορα :P:P .Σημασια εχει,αυτο που ειπες,να ειναι γερο μωρο κ ολα τα αλλα...Οποτε μεχρι στιγμης εχουμε 1 αγορακι κ ενα κοριτσακι!!!!Γιουπιιιιιιιιιιι!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Βυζο-σπιρτουλι εδω βυζο-lolli :laugh: :laugh: κ εγω εχω θεμα με το σουτιεν κ δεν γνωριζα τα περι μπανελας :blink::blink: .Τα παλια μου σουτιεν με ζοριζουν πολυ κ εχω βολευτει με 1 πολυ παλιο ξεχυλωμενο που "γεμισε" κ ενα πολυ ελαστικο.Θελω ομως να κανω μια βολτα να βρω κατι που να στηριζει καλα!

Για αυχενικη θα παω στις 10 Σεπτ στις 2.15 το μεσημερι στον γιατρο μου κ οποτε χαλαρωνω κ το σκεφτομαι λιωνω απο αγωνια :S ....Ουφ ουφ

Κουκι πες στον αντρα σου να σε φερει σε μενα..παρε πυτζαμακια κ φαρμακα κ σε περιμενω για τρελλο

ξαπλο-ξεφαντωμα!!! :laugh: :laugh: :laugh: Θα εχουμε κ σκυλακι να ξεγαλαστεις λιγο απο την απουσια του δικου σου! ;)

Κανενα αλλο νεο δεν εχω....δεν θυμαμαι να εχω κατι...Καλε τι πολλα που εγραψα!!!!Φανταζεστε να μην δημοσιευθει???? :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημοσιεύτηκε Λολλακι μου...

Γιατι δεν δοκιμάζετε τα αθλητικά σουτιέν? Εγω εχω 2 τέτοια και ειναι πολυ αποτελεσματικά.Και ειναι και πολυ μαλακά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:angry: Αντε στο καλο!!!! Ενα τοστακι ειπα να φαω κ γιομισα τον κοσμο ψυχουλα :angry: !!!Μεχρι κ στο βρακι μου ψυχουλα θα βρω!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Γιουλη τα αθλητικα σουτιεν τα εχω στο μυαλο μου,αλλα θελω κ ενα κανονικο για τωρα, για τα μπλουζακια με ραντουλες κτλ/Ουτως ή αλλως το Σαββατο θα βγω κ θα κοιταξω!

Αντε καλε που ειστε οι υπολοιπες;;; Μονο φωναζατε να μαζευτουμε;;;

Για μαζωχτειτε παρακαλω :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ εμένα έπεσε δουλειά σήμερα στο γραφείο...

Πωωωωω εχω φάει τα πάντα, πηγα σε ενα φουρνο(ΤΕΛΕΙΟ) και οτι ειχε το πηρα.

Θα σκάσω η γυναίκα, αλλά δεν μπορω να σταματήσω να τρωω.

Αχ Λολλακι μου μονες μείναμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki έγραψε:

Αχ Λολλακι μου μονες μείναμε?

Μόνες σαν τις λεμόνες!!!!

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Ρε λυσσα με τα ιπποποταμακια!!! :laugh: :laugh:

Καταρχην ειπα "θα ξερασω ιπποποταμακια" που ειναι μια χαζη εκφραση γιατι κατι ειδα στο fb που δεν μου αρεσε!!!!!

Μετα τα ανακατεψαν η Ζαχα κ η αδε΄λφη μου και τα υπολοιπα τα διαβασες!!!

Εγω απλα εννοουσα οτι ειδα μια ηλιθια δημοσιευση απο ενα βλημα στο fb κ μετα "πηρε εκταση" το θεμα. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγορομανες- κοριτσομάνες και όοοολες εμεις που δεν ξερουμε τι είναι το μπειμπόνι μας ΚΑΛΗΜΕΡΑ.!

αντε! ταχω παρει- πότε θα στρωσει το μαμυ μας ζαλισανε μπες βγες- γραψε -σβησε!!!!

ουφα...

Sofouki ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑ!!!αντε λιγο εμεινε!!!!

Λολλι σευχαριστω ...λες να πω τον αντρα μου όπως θα περναει απο Θεσσνικη να με πεταξει σεσενα? να βαλω πυτζμες να φερω και ζακετες- να βγαλεις και κουβερτες???????ε???

εγω σουτιεν τετοιο δεν εχω, και πρεπει να παρω, με πονανε τα καημενα μου...

τα ιπποποταμακια τα ξερναμε απτο φαι και τα κροκοδειλακια απτο ποτο??

εγω χθες εκλαιγα με λυγμους παλι...μα τι ανωμαλια...δεν θελω να φυγει ο αντρας μου και ουτε να αποχωριστω το σκυλακι μου (και μιλαμε για μια μερα-ενα βραδυ δλδ...) και δεν θελω να το καταλαβει γιατι μετα δεν θα παει πουθενα...ουφ..τι καταπιεση....

στους U2 θα παει το ποποπαιδο...@$@#%@!@!@#@$^^%& γκαμωτη μου...

γιουλάκιμ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...