Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κοριτσάκια μου. Όλο το Σ/κ προσπαθούσα να μπω μα κολλούσε.

Φραουλίνο¨Μην ανησυχείς οι πιθανότητες να είναι και ο άντρας σου φορέας είναι πάρα πολύ μικρές. Εγώ πιστεύω όλα θα πάνε καλα.

Εγώ το Σ/κ πολλή ξεκούραση και ύπνο. το σπίτι είναι ψιλόχαλι για τα δεδομένα μου αλλά δεν έχω το κουράγιο για καθάρισμα. Τη Κυριακή ξύπνησα και όλο το βράδυ ονειρευόμουν ότι έτρωγα παστίτσιο. Όπως καταλαβαίνετε έφτιαξα ένα ολόκληρο ταψι και πολύ το ευχαριστήθηκα.

Την επόμενη Δευτέρα θα πάω παλι στο γιατρό, άντε να περάσει αυτή η εβδομάδα να δω πάλι το μωράκι μου.

Καλή εβδομάδα σε όλες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A κορίτσια ξέχασα να σας ρωτήσω πονάει καμιά σας ο αφαλός που και που, κάτι σαν μικρές τσιμπιές. Εγώ από την Παρασκευή το νιώθω που και που, λέτε να ανησυχήσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samanthaki παιρνω σιδηρο απο τις 20 Ιουλιου- 2 χαπια τη μερα.

ο γιατρος μου ειπε οτι δεν θα ανεβει πολυ- αντε κανα 2 μοναδες 3 το πολυ, γιατι τωρα το εμβρυο ειναι στα ντουζενια του :laugh:

σκεψου οτι τρωω καθε μερα κρεας και τρωω πολλα φρουτα και τηρω κατα γραμμα οτι πρεπει να γινει για να αποροφαται το δυνατον καλυτερα, αλλα ανεβηκε μολις 1μιση μοναδα (και αυτο απο τις 2 Αυγουστου). ολο αυτο τον καιρο καθολου δεν ανεβηκε- τουλαχιστον θα μου πεις δεν επεσε ;)

κατι ειναι και τουτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ επιτέλους εστρωσε το μαμμυ!!!

Φραουλίνο δεν ξερω τι να σου πω.Εμενα δεν ξερω αν μου τα ειχαν κανει πρεπει να πάω να το δω.

Μαράκι καλ΄ς "γυρίσατε" γραψε μας και τη ΠΗΤ σου να σε βάλουμε στη λίστα ;)

Βασια εγω δεν πονάω εκει.(Μόνο εκει δεν πονάω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσάκια μου ειναι χάλια ο καιρός σήμερα στην Αθήνα...ζεστη, υγρασία, καυσαέριο...ένα μάτσο χάλια...

Koukida είναι φυσιολογικό λες που πέφτει ε? απλώς θύμωσα με τον γιατρό που δεν μου είπε όταν βγουν πάρε με ένα τηλέφωνο για να τα συζητήσουμε...

επίσης εμένα δεν μου έχει γράψει εξέταση για κυστική ίνωση...

επίσης δεν βλέπω καθόλου εξετάσεις για θυροειδη κλπ

και έχω απίστευτα νεύρα γιατί νοιώθω πως δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανέναν γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως να ρωτησεις τον γιατρο σου αν υπάρχει καποια εξεταση που θαταν καλο να την κανεις και που δεν την έκανες?ουτε εγω θυμαμαι να εχω κανει κυστικη ινωση.

ψυχραιμια όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ θα τον ρωτήσω!!! αλλά βλέπω να τον αλλάζω και αυτόν τον γιατρό...τον επόμενο μήνα :P:P κάθε μήνα και γιατρό θα είμαι μου φαίνεται...

εσυ Κουκίδα (εεεεε πες μας το ονομά σου καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε μετά από τόσο καιρόοοο :laugh: :laugh: ) είσαι ικανοποιημένη από τον γιατρό σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samanthaki ο καινουριος μου γιατρος ειναι καλός- ικανοποιημενη ειμαι (μεχρι τωρα) :P

αλλα εχω και επαφη με τον εξωσωματικο μου για καθε καινουριο 'εύρημα'.

λυπάμαι, ονοματακι δεν μπορω να πω ....(ειμαι undercover :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαπως καλυτερα το mammy τωρα....μου εβγαλε την ψυχη σημερα το ατιμο!

Το αναβαθμιζουν;;; Μαθατε κατι?

Μολις την εκανα την γουρουνια μου :P

Χτυπησα 1 αβγουλακι ομελετα,το πεταξα στο αντικολλητικο κ εφτιαξα μια σαντουιτσαρα με ντοματουλα,βραστη γαλοπουλα,κασερι (κ την ομελετιτσα φυσικα).Ηπια και μια ποτηρουκλα φυσικο χυμο πορτοκαλι και ειμαι μια χαρα.

Να σημειωσω οτι απο το πρωι ειμαι με 1 τοστ και 1 γαλα...μεσημεριανο δεν εφαγα,γιατι η πεθερονα μου, ειπε απο χτες να μην μαγειρεψω κ μου εφερε...κατσικακι με πιλαφι :S:S .

Σαμανθα,εδω στα πιο βορεια σημερα ειναι τελεια!!!!Σουπερ δροσια!!!!!!!

Κουκι μου παντως ο οργανισμος σου ανταποκριθηκε στην extra προσληψη σιδηρου (εστω και μιση μοναδα);) Μια χαρα πανε ολα!!!

Κοριτσακια μου την κ.ινωση θα την θυμοσαστε αν την εχετε κανει, γιατι ειναι πανακριβη!!!!! :) (ειμεις που την καναμε κ οι 2,δωσαμε γυρω στα 500-600Ε) :silly: :silly: :silly:

Και απορω,αφου ειναι τοσο συχνη οσο και η Μεσογειακη Αναιμια,γιατι ειναι τοσο ακριβη κ δεν ειναι δεδομενη εξεταση απο ολους τους γιατρους!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι έτσι διάβασα και εγώ! ότι είναι ακριβή πολύ...

εντομεταξύ και για θρομβοφιλία μέχρι πριν ένα μήνα την δικαιολογούσαν τα ταμεία και τώρα πια όχι...για αυτό παλιά στέλναν οι γιατροί για θρομβοφιλία ενώ τελευταία όχι...εσείς έχετε κάνει????

Κουκιδαααααααααααα θα μαντέψω!!! μήπως σε λένε....μμμμμ.....Αφροξυλάνθη και ντρέπεσαι να μας πεις??? χιιχιιχ :P:P:P

Λόλη σιγά καλέ την γουρουνιά!!! με ντομάτα, ομελέτα χωρίς λάδι και γαλοπούλα κάνεις γουρουνιές εσύ??? τστσ πείτε της κορίτσια τι εστί γουρουνιά!!!!

Όπως είδατε από mood swings πάω καλά!! μία πάνω μία κάτω...μία νεύρα μία χαρούλες

άντε για να πω και εγώ την αλήθεια δεν με λένε Σαμάνθα!!! άκου εκεί Σαμάνθα...που πήγα και το βρήκα χιχι....

και εγώ undercover είμαι :huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λόλη που μένεις? Στον Άγιο Στέφανο? Γιατί μόνο εκεί μπορεί να έχει δροσιά!!!! Μήπως να πάω στην πεθερά μου στα Μελίσια??? ΌΧΙ ΒΕΒΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ χιχιχι

Καλά άσχετο, Φραουλίνο πολύ γρουσούζα η πεθερά σου (σόρρυ κιόλας!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha έγραψε:

εν ΤΩ μεταξυ!!! (δοτική !!!!!) :P:P

Ααααααα!!!!!! Τι λεειιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!

Δεν ειναι δοτικη.....συντομογραφια ειναι!!!!!! :blink::blink::blink:

εντομεταξι-> εντομο-με-ταξι

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha έγραψε:

Λόλη που μένεις? Στον Άγιο Στέφανο? Γιατί μόνο εκεί μπορεί να έχει δροσιά!!!! Μήπως να πάω στην πεθερά μου στα Μελίσια??? ΌΧΙ ΒΕΒΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ χιχιχι

Οταν λεμε Βορεια εννοουμε Βορεια!!!! Οχι τσου-τσου Βορεια!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Βορεια Ελλαδα....δ ρ ο σ ι α α α α α α α α α !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha με τα mood swings και γω καλά παω- μιά ετσι μια γιουβέτσι...! και μιας κα ιειπα γιουβετσι άυριο θα κάνω!!!!

Αφροξυλανθη δεν με λενε (αν και θα'θελα :blink: ) αλλα αμα θες σε λεω να σ'εχω φιλη στο FB. :)

Λολλι τωρα να σου πω κάτι? εκτος απο την ορεξη- μου κινησες την περιεργεια, για τι ομολογω οτι ποτε δεν εχω φαει ομελέτα ετσι- σε σαντουιτσακι δλδ....

το βρισκω συναρπαστικό....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΛΕΜΕ!!!!

ΕΔΩ ΠΙΟ ΒΟΡΕΙΑ - !! χαχα

Θρομβοφιλία εκανα κ γω αλλα ακριβα ηταν μαζι με τις εξετασεις για τα αντισωματα και τα ΝΚ πληρωσαμε 900 Ευρο :blink::blink: (χαλάλι,έπιασε το εμβόλιο)

και δλδ τωρα αυτό το εντο-Με-Ταξί σε δοτική το βρίσκουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΛΕΜΕ!!!!

ΕΔΩ ΠΙΟ ΒΟΡΕΙΑ - !! χαχα

Φαντασου οτι ειμαι απο Αθηνα κ δεν αντεχω να κατεβω ουτε για 1 μερα!!!!

Δεν παλευεται λεμε!!!!!!!!!

Ειδικα οταν πηγα για να βαλουμε τα κατεψυγμενα κ επεσα πανω στις απεργιες κ στις διαδηλωσεις...λαλησα η γυναικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έτσι και γω, τωρα μαλιστα που ειμαι κλεισμενη μεσα ουσιαστικα, μια φορα να κατεβω στο κεντρο- μου φαινεται οτι θα τρελαθω απο το καυσαεριο και την ηχορυπανση!

εγω δεν το γλιτωσα....ο στρουμφοφαγανούλης μου θέλει πάλι πιτσα...

αλλα δεν με χαλαει..αυριο θα φαει την σημερινη φακή και εγω τα χθεσινα μακαρόνια-

το γιουβετσι παει για μεθαυριο!

γιούπι! μαγειρεμα γιόκ tomorrow ;);) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχει παρα πολυ ζεστη και εχω και τα νευρα μου.

Samantha εχεις δίκιο πολυ γρουσούζα.Δεν μου φτάνουν αυτα που άκουσα σήμερα τωρα ειδα και λιγο ροζ και ο γιατρος δεν απαντά αλλα ουτε η μαια.Εχει κανενα ανάδρομο (παρθενος) τιποτα φεγγάρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Επέστρεψα από το γιατρό, όλα καλά!!! Είμαι 11 εβδομάδων, το ζουζούνι μας είναι πάνω από 4εκ. κai μου έδωσε ΠΗΤ: 21/3/11. Τα κοκκαλάκια φυσιολογικά. τελικά, το papp-A θα το κάνω σε 2 εβδομάδες στο ΙΑΣΩ.

το έχω γράψει κ παραπάνω ότι στο πακέτο του προγεννητικού μου έβαλε κυστική ίνωση κ θρομβοφιλία (όχι όλο το πακετο). Κάπου παραπάνω διάβασα μια κοπέλα που έλεγε ότι αυτή τη γράφουν πιο πριν. εμένα προφανώς την έγραψε στην αρχή της κύησης, γιατί πιο πριν δεν είχε τύχει να κάνω άλλες εξετάσεις ποτέ.

ΦΡΑΟΥΛΙΝΟ όλα θα πάνε καλά κ ο αντρούλης σου δεν θα έχει κάτι.

φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie_14 έγραψε:

Γεια σας κοριτσάκια!

Επέστρεψα από το γιατρό, όλα καλά!!! Είμαι 11 εβδομάδων, το ζουζούνι μας είναι πάνω από 4εκ. κai μου έδωσε ΠΗΤ: 21/3/11. Τα κοκκαλάκια φυσιολογικά. τελικά, το papp-A θα το κάνω σε 2 εβδομάδες στο ΙΑΣΩ.

το έχω γράψει κ παραπάνω ότι στο πακέτο του προγεννητικού μου έβαλε κυστική ίνωση κ θρομβοφιλία (όχι όλο το πακετο). Κάπου παραπάνω διάβασα μια κοπέλα που έλεγε ότι αυτή τη γράφουν πιο πριν. εμένα προφανώς την έγραψε στην αρχή της κύησης, γιατί πιο πριν δεν είχε τύχει να κάνω άλλες εξετάσεις ποτέ.

ΦΡΑΟΥΛΙΝΟ όλα θα πάνε καλά κ ο αντρούλης σου δεν θα έχει κάτι.

φιλιά σε όλες!!!

μπράβο Demie! πάρα πολυ ωραία νέα!!!!! με το καλό και το PAPP.A

αντε να βγαινει το τρίμηνο!!!! :):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γεια.την πεμπτη εκανα αυχενικη που δυστυχως δε βγηκε καλη.στο ενα μωρο 2.8 και στο αλλο 4.3.την πεμπτη θα κανω τροφοβλαστη.ο θεος βοηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
    • Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️ μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊 πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...