Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

Γεωργια μου καλάλεει η Ράνια-

όσο και να αγχωνεσαι- όσο και να ψαχνεις να βρεις κάτι για να δικαιολογησεις τους φοβους σου- όλο κατι θα βρίσκεις.

ακου να σου πω, θα βγαλει χερι το μπεμπεκι σου απ'την κοιλια και θα σε μαλωσει :P:P

λοιπον, ψυχραιμία -σοβαρα σου το λέω- δεν αφηνεις το αιμα σου να κυκλοφορει σωστα με το αγχος. θες κατι τετοιο???δεν νομιζω..

η καθε εγκυμοσυνη ειναι μοναδικη- μην θυμασαι τα παλια- παει εκεινο και τελειωσε.

κατσε να χαρεις το μωρακι μου μεγαλωνει μεσα σου- όταν και αμα σου πει ο γιατρος οτι εχεις προβλημα να δικαιολογησω τους φοβους σου-

τωρα- δεν ακουω τίποτα γιατι όλα πανε τελεια!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας Κοριτσάκια!!!!

Εγώ είχα μια απαίσια βραδυά. Όπως σας είπα χτές ο άντρας μου έφυγε χτες για επαγγελματικό ταξίδι και θα γυρίσει τη Πέμπτή. Γενικώς όταν λείπει έχω πρόβλημα με τον ύπνο φανταστείτε τώρα.

Πήγα για ύπνο κατά της 11 το βράδυ ένιωθα πολύ κουρασμένη, πάω να κοιμηθώ και με πιάνουν κάτι απίστευτοι ρίγη, φανταστείτε ότι κατέβασα το πάπλωμα τόσο πολύ κρύωνα. Μετά από καμιά ώρα σταμάτησαν οι ρίγη και άρχισα να ιδρώνω για πολύ ζε΄στη!!! Ξεσκεπάζομαι ανάβω κλιματιστικο. Ο υπνος πρέπει να με πήρε κατά της 4 το πρωί και ξύπνησα στης 9 καταιδρωμένη. Σήμερα πήγα στο γραφείο καθυστερημένη και είμαι τελείος στο κόσμο μου.

Δεν ξέρω βρε κορίτσια αγχώνομαι και φοβάμαι. Είναι και το γεγονός ότι είμαι σε μια ξένη χώρα και δεν έχουμε φίλους εδω και φοβάμαι μην συμβει τίποτα όταν λείπει ο άντρας μου και είμαι μόνη.

Κουκιδούλα¨Είδες που πήγαν όλα καλά πολύ χάρηκα, θα δεις όλα καλά θα πάνε μέχρι το τέλος.

Γεωργία Μην ανυσηχείς το σημαντικό είναι πως άκουσες την καρδούλα και μέχρι στιγμής δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Σκέψου ότι έχεις την κορούλα σου και σύντομα θα έχεις και δεύτερο νινάκι.

Εύχομαι κορίτσια η αποψινή βραδυα να είναι καλύτερη και να μπορέσουμε να κοιμηθούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasia μου μήπως ειχες δεκατάκια?? εξου και τα ρίγη? μηπως έφαγες κατι που σε πειραξε?

μην αγχωνεσαι - τωρα ξερω αισθανεσαι μόνη που λειπει ο αντρας σου- αλλα μονο 2 μερουλες ειναι. τιποτα δεν θα συμβει!

να μπαίνεις εδω να τα λέμε- και θα περναει η ωρα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ κουκιδούλα. Δεν έχω ιδέα αν είχα δέκατα δεν έβαλα καθόλου θερμόμετρο. Χτες το βράδυ έφαγα μακαρόνια σκέτα, αφού οι σάλτσες με ανακατεύουν και πριν πέσω για ύπνο ΄΄ηπια ένα ποτήρι γάλα. Μαλλον οι ορμόνες μας παίζουν παιχνιδάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα μακαρονια δεν πειραζουν ειναι η αληθεια, αλλά με τις ορμόνες ακρη βγάζεις??? δεν βγάζεις!!

σημερα θα κοιμηθεις μια χαρα- don't worry!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα που εχει πανσεληνο θα κανουμε κατι πολυ ρομαντικο!!!!

Μιλαμε για μεγαααααααααλη γουρουνια αποψε!!!!!

Βρωμικο (απο καντινα κολλητου,οχι οτι να ναι),μπυριτσα,αναψυκτικο κ επειδη εμεις εδω δεν εχουμε θαλασσα...θα αραξουμε με το αμαξι στην λιμνη!!!!!

Vasia σημερα θα κοιμηθεις σαν πουλακι!!!!Εισαι και ταλαιπωρημενη απο την χτεσινη νυχτα...θα πεσεις ξερη για νανακια!!!!Παντως κ εγω εχω θεμα στον υπνο οταν λειπει ο αντρας μου (σπανια).

Ρε κοριτσια εμενα αυτα τα: "μια παγωνω μια ζεσταινομαι" μου κανουν ή ορμονικα ή ψυχοσωματικα απο το αγχος....κ απλα τα εχουμε τη νυχτα που ηρεμει σωμα κ πνευμα! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω ρε Λολλι τωρα μια βρωμια....με τη λιγδερή την πατάτα και το βρώμικο το τσιτσιδακι....μου βαζεις ιδεες...

εγω όοοοολη μα όοοοολη τη μερα ντονατσ σκεφτομαι- να κολλανε οι ζαχαρες και να το πατάω με το δαχτυλο!!!!

πω ρε μανα μου βραδυατικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida έγραψε:

πω ρε Λολλι τωρα μια βρωμια....με τη λιγδερή την πατάτα και το βρώμικο το τσιτσιδακι....μου βαζεις ιδεες...

εγω όοοοολη μα όοοοολη τη μερα ντονατσ σκεφτομαι- να κολλανε οι ζαχαρες και να το πατάω με το δαχτυλο!!!!

πω ρε μανα μου βραδυατικά...

μιαμ μιαμ.....ασε ασε!!!!!!!!!!!!

βρωμολουκανικο ψητο σε ψωμακι με κετσαπ-μουσταρδα,πατατες,ντοματα κ μπολικο κρεμμυδι!!!!!!!

και καπακι ντονατς πιτα απο το πατημα κ να γλειφεις τα δαχτυλα σου απο τις ζαχαρες κ να κολλας μεχρι κ στα μαγουλα!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Μεγαλα ονειρα κανω κ θα με πιασει κανενα στομαχι κ θα μεινω με την γλυκα!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα,ηρθα!!!το ειδαμε το μικρουλακι μας.τι μικρουλακι δηλαδη,ολοκληρος ανθρωπος.2,29 cm!!!και κουνιοταν!!!εκανε ναζακια!ηταν πλαι,φανηκαν λιγο χερακια-ποδαρακια.μια κεφαλα ναα με το συμπαθιο το παιδι μου!

σε ενα μηνα θα ξαναπαω για την αυχενικη.μου εγραψε ολες τις εξετασεις,θα παω πεμπτη να τις κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπράβο Ράνια, άντε είδες όλα ήταν τέλεια!!! Τυχερούλα το είδες το νινάκια, αχ δεν είναι τέλεια κάθε φορά που το βλέπεις?

Εγώ πρέπει να περιμένω μέχρι της 6 Σεπτέμβρη για να το ξαναδώ σνιφ σνιφ, θα θελα να μπορούσα να το βλέπω κάθε μέρα.!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα τα λεφτα ηταν ο αντρας μου!κοιταζε σα χαζο και χαμογελουσε.μετα εγραφε ο γιατρος τις εξετασεις και ο δικος μου ειχε παρει στα χερια του το χαρτι απτον υπερηχο και γελαγε.πως ειναι τα 2,29 εκατοστα γιατρε?παμε καλα?ρε,του λεω,θα κατουρηθεις,προσεχε.και τωρα εχει κατσει και το κοιταει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια τέλεια τα νέα σου!!!

Lollipop & Koukida απορρώ με την όρεξή σας...εγώ δεν μπορώ να φάω τίποτα παρά μόνο σούπα και κρακεράκια...όποια κοπέλα μου έβαλε την ιδέα για την σούπα την ευχαριστώ!! Μου έφτιαξε το στομάχι!!!

gioulaki εσύ ήσουν?

καλά σήμερα σαν το γάλα ήμουν στην δουλειά, έκοψα και το κάπνισμα και σίγουρα κάποιοι θα αρχίσουν να υποψιάζονται. Αλλά δεν πειράζει, αν δεν παραδεχτεί κάποιος κάτι δεν ισχύει χιχι...

αλήθεια κορίτσια έχετε πρόβλημα με δυσκοιλιότητα? Εγώ έχω μερικές μέρες τώρα και δεν ξέρω τη να κάνω...ξέρετε κανένα γιατροσόφι????

πολλά φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha για να λύσεις το πρόβλημα της δυσκοιλιότητας φάε κανένα ακτινίδιο ή δαμάσκηνο. Είχα και εγώ μερικές μέρες και έφαγα δαμάσκηνα και συνήλθα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rania τέεεελεια!

αχ,μεγαλωνουν τα μπεμπεκια πολυ γρηγορα- οταν θα πας για αυχενικη θα παθεις σοκ- πλεον θα μοιαζει με μωρό!!!

και μενα ο αντρας μου σε ολους τους υπερηχους γελουσε σαν χαζουλι- μεσα στην απολυτη ησυχια ακουγες ενα χάχανο! :laugh: :laugh:

Samantha και εγω ειχα δυσκοιλιοτητα πριν λιγο καιρο- αλλα πλεον όλα δουλευουν ρολοι- τρωω πολλα φρουτα- στανταρ καθε μερα. ροδακινα/νεκταρινια-ακτινιδια-μπανανες-σταφυλι- πεπονακι.

αν τρως κατα βαση ξηρα τροφη, ειναι λογικο να εχεις δυσκοιλιοτητα.κανενα αποξηραμενο φρουτο μηπως σε βοηθησει, αν δεν τα μπορεις ωμα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιτσες!! τι μου κανετε? εγω ξυπνησα πριν κανα μισαωρο κλασικα να φαω το πρωινουλι μου και να παρω τα χαπια μου... θα την ξαναπεσω μαλλον κανα δυωρακι (ετσι κι αλλιως ολες κοιμαστε :unsure: ) ετσι για να ξεκουραστω... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

κοριτσια σημερα κλεινω επιτελους τη 12η βδομαδα!!!!! :kiss::kiss::kiss: πολυ χαιρομαι γι αυτο μιας κ ο γιατρος μου ειχε πει οτι αν περασουν καλα οι πρωτες 12 βδομαδες... εχουμε περασει το πιο δυσκολο κομματι της εγκυμοσυνης. Ο τοκετος δε μετραει γιατι δεν προλαβαινεις... μεχρι να καταλαβεις τι γινεται σου φερνουν το ψυχουλακι αγκαλιτσα κ τα ξεχνας οοολα! :silly: :silly: :silly:

lolliχτες εκανα κι εγω τεραστια γουρουνια... χτυπησα 2 πιτογυρα φουλ εξτρα!! με τα κρεμμυδακια τους... με τα τζατζικακια τους... με τις πατατουλες τους... τα παντα ολα ειχαν μεσα!!!! χαμος!!! :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια τέλεια ηταν ε? Εγω εχω αυχενικη 10/9 αλλα μετά τα προχθεσινα και τη κριση που με επιασε εκλεισα να παω να το δω τη Δευτερα. Με αγχωνει ο σακος ο αδειος, αν έχει φυγει.

Σαμανθα, ειδες? τελειες οι σουπίτσες και ας ειναι Αυγουστος μήνας δικαιολογούμαστε... :laugh:

Σοφουκι , Κουκιδα και Λολλακι με τις σαντουϊτσο βρώμικες συζητησεις κ περιγραφες ανακατεύτηκα πρωί πρωί η γυναίκα,

Εγω χθες αποφασισα να το ριξω στα δαμασκηνα , αλλα εχασα τον ελεγχο και ετρωγα σαν να ετρωγα σπόρια. Το αποτέλεσμα ήταν οτι κονόμισα ενα τσ@#λι πίπι σουπερ :x . Πηγα τουαλετα για ενα μήνα. Και οτι γκρίνιαζα που ειχα 2 μέρες να πάω :silly:

Χθες το είπαμε και στα πεθερικά μου, ευτυχως να έρθει η πεθερα μου να με βοηθήσει γιατί δεν παλεύεται άλλο.

Καλημερα σας είπα? Δεν σας είπα!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα σε ολες,τι κάνετε ;

Απ ότι βλεπω ευτυχώς όλα καλά .Αντε μας εύχομαι σε όλες ραντεβού στο μαιευτήριο.

Εγω επιτέλους επέστρεψα στο σπιτάκι μου γιατί με τη ζέστη φέτος ταλαιπωρήθηκα πολύ.

lolli συγχαρητήρια για τα δυδυμακια Βρε κορίτσια να ρωτήσω σε πια εβδομάδα ακούμε καρδούλα;

γιατι εχω ραντεβού στο γιατρό 10 /9 και αυχενική 17/9 αισθάνομαι ότι είναι πολύ μακριά και ακόμα δεν έχω ακούσει καρδούλα γιατί την τελευταία φορά μου είχε πει ότι ήταν πολύ νωρίς, τα νεύρα μου. :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na sas kalhmerhsw k na sas euxaristhsw gia tis euxes..na euxhthw k egw me thn seira mou na sas pane oooolllllaaaaa kala k suntoma na kratate ta ninakia sas agkalitsa!!!

lolli..phga thallasa kala eides alla phga monh...to diko mou douleue..sporaki apokleiete na exw giati molis epestrepsa thn epomenh dexthka thn episkepsh mias ''filhs'' kolhths tha elega pou thn ''uperagapw''..katalabaineis...twra pou teleiwnei na doume ti tha apokomisoume...

oso anafora gia ta faghta pou lete..anoiksate k thn dikia mou oreksh!!!eleosssssss....xixiixiix

gioulaki gelasa polu kalh mou me thn perigrafh sou..htan ola ta lefta....lupamai gia authn thn talaipwria pou perases alla k esu ta efages olaaaa...eipame trws kana duo gia thn duskoiliothta ta parapanw einai san to ''klisma''

filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

μα ολες κοιμαστε σημερα?? μονο εγω δουλευω??? :P:P:P

και μενα κλασικη λιχουδα μου ανοιξε η ορεξη με αυτα που διαβασα πρωι πρωι!!!

και γω με την δισκοιλιοτητα εχω μεγαλο θεμα και δυστυχως δεν μου αρεσουν και τα δαμασκινα......... :(:(:(

εγω αν παθενα αυτο που επαθες γιουλακι θα το γιορταζα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh:

φραουλινο καλη πορεια και σε σενα.την καρδουλα εμεις την ακουσαμε την 7 βδομαδα, αφου εχεις ραντεβου στις 10/9 σιγουρα θα ακουσετε και εσεις αυτη την υπεροχη μελοδια της ευτυχιας!!!!!μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω δουλεύω ... αλλα νυστάζω ! Πως θελω να κοιμηθω ενα 8ωρο σερί χωρίς ξυπνημα για τσισάκια και φαρμακάκια!!!

ΑΑΑΑ ολα κι ολα Σπιρτούλι το κατα ευχαριστήθηκα (τωρα που πέρασε), αδειασε βρε παιδί μου, νομίζω οτι μπορεί να έχασα και κανα κιλό...αχαχαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα!!!! Τι μου κάνετε? Τα σποράκια μας καλά?

Άντε να έρθει η Δευτέρα για την αυχενική, να δω πού βρίσκεται κ το δικό μου σποράκι!Το πεθύμησα, μωρέ, από τις 28 Ιουλίου έχω να το δω...

Να ρωτήσω κάτι κοριτσάκια? έχετε συχνοουρία? Μιλάμε χτες βραδυ, παίζει να σηκώθηκα και 7 φορές!!!! Εντωμεταξύ δεν θέλω να κάνω πολλά τσισάκια, ίσα-ίσα... Από την αρχή που έμαθα για την εγκυμοσύνη, συχνοουρία+στήθος είναι τα συμπτώματα που με συνοδεύουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...