Μετάβαση σε περιεχόμενο

μεγαλυτερα διδυμακια


Recommended Posts

τελικα αναγκαστηκαμε να το αναβαλλουμε γιατι το μικρο μου εχει λιγες μυξουλες και επειδη τρομαζω στην ιδεα να την εχω σε χειροτερη κατασταση με αερολιν κ παλι αντιβιωσεις κτλ προτιμησα να μεινουμε σπιτι για καλο κ για κακο ..Κριμα για τις αλλες δυο βεβαια αλλα αν ειμαστε καλα το σκ θα το κανουμε τελικα ..Με μικρη καθυστερηση βεβαια αλλα δεν πειραζει ...

Παντως πολυ περιεργες αυτες οι μυξουλες της μπουμπους ..τις εχει μονο το απογευμα ...τι να πω ισως επιτελους να ειναι κανενα δοντακι που θα εμφανιστει και τζαμπα να τρομαζω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 293
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά εννοείται πως ψάχνει ο ένας τον άλλο ακόμα και στον ύπνο τους... :) φυσικά κοιτάζει αν κοιμάται ο Γιώργος στην κούνια του... Δεν ξέρω μήπως είναι δοντάκια που ούτως ή άλλως είναι πρησμένα ή μήπως του λείπει ο μπαμπάς του... γι' αυτό και μας ψάχνει.... :-?

Πάρτυ; Φυσικά.... ;) [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=wav.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif]

α... τί θέμα θα έχουν οι τούρτες τους; Μία ή δύο τούρτες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εε ευα νταξει καλα εκανες αφου ειναι και η μικρη ετσι αστην μη γινει χειροτερα..

ελπιζω οντως να ναι κανενα δοντακι μην ταλαιπωρηθει με ιωσεις και βλακειες..

κ147 δεν πρεπει να εχουμε μιλησει..ειμαι η Ναταλια! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Ναταλία, είμαι η Κατερίνα και έχω 2 αγοράκια που σε ένα μήνα θα κλείσουν χρόνο... :D Με το καλό το μωράκι σου :D Δηλαδή τώρα θα έχεις 2 αγοράκια και 2 κοριτσάκια; Τέλεια!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ147, μπορει να ειναι οντως αυτο που λες ...Να αναζητουν τον μπαμπα ..Ειναι σημαντικο σιγουρα , και οι δικες μου κανουν τα απιστευτα τα σαβ-κυρ που τον βλεπουν και προσπαθουν να τον χορτασουν οσο μπορουν γιατι τις καθημερινες δυστηχως τις βλεπει πολυ λιγο ..

Λοιπον , εχουμε μια τουρτα και για τις δυο το θεμα το διαλεξαν οι ιδιες αλλωστε , τις πηγα στο ζαχαροπλαστειο και αφου ειδαν τρια μπλοκ με θεματα κατεληξαν στις πριγκηπισσες του ντισνευ ..Κοριτσια παιδι μου ..

Η πλακα ειναι οτι εδω και αρκετες μερες συζητουν μεταξυ τους και κανουν προβες για το πως θα σταθει η μια πως η αλλη διπλα στην τουρτα πως θα σβησουν το κερακι κτλ ...

αχ ..πως μεγαλωσαν οι πολυλογουδες μου ...σαν χτες μου φαινεται που τα εβαλαν στην αγκαλια μου τοσο δα μικρουλες ...

αχ θα με παρουν παλι τα ζουμια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κλασικη αγαπημενη τουρτααα με πριγκηπισσες..

χεχε τελειααα! αχ μωρε πρεπει να εχουν πολυ αφασια ομως εε? :D

Κατερινα ευχαριστω πολυ και εσυ να χαιρεσαι τα αγορακια σου με το καλο να χρονισετε!

ναι ναι πρωτα ο Θεος θα γεννησω την μπουμπου και θα ειναι 2 αγορακια 2 κοριτσακια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τί τέλεια!!!! Καλά mama eva έχουν μεγαλώσει πολύ οι κούκλες σου! Φαντάζομαι θα έχουν άποψη για όλα.... για τα ρούχα, τα παπούτσια τους.... ;) Πού να μεγαλώσει και η μικρή....

Δεν αλλάζω τα ζουζούνια μου.... αλλά..... μη μου βάζεις ιδέες... :roll: πόσο θα ήθελα και ένα κοριτσάκι.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλια θα εχετε ..ισοπαλια στο σπιτι σας , τρια αγορακια ( μαζι με τον μπαμπα ) και τρια κοριτσακια ..μια χαρα σας βρισκω ..Εμεις τον εχουμε τρελανει τον καημενο τον Νικο ..Αφου ωρες ωρες μου λεει οτι τοση πολυλογια δεν την αντεχει ..Απ΄την αλλη ομως λιωνειιιιιιι με τις κορες του και πολυ το χαιρομαι ..

κ147, εχουν αποψη για τα παντα ..οταν λεμε τα παντα ..μεχρι και για το κουστουμι του μπαμπα , τα μαλλια τα δικα μου αλλα κ τα δικα τους ..Μαμα γιατι η Αριαδνη δεν εχει μαλλια ? Οταν θα βγαλει πως θα ειναι , πως θα τα φτιαχνουμε κτλ ...

Γυναικακια σωστα πλεον ...και με γλωσσα ενα μετρο οπως λεει κ ο μπαμπακας ο δικος μου ..χιχι !

Παντως βλεπω κ την Αριαδνη πολυλογου γιατι μεχρι τωρα ολη μερα δεν βαζει γλωσσα ..τους μιλαει και αυτη με τον τροπο της και η στοιχομυθια ειναι απιστευτη ..Εμαθε κ τους λεει ΕΛΑ ΕΛΑ

Παντως αν σκεφτεσαι για τριτο παιδι , απολαυσε λιγακι τα διδυμακια και μετα που ξερεις τι γινεται ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα δε νομίζω προς το παρόν έτσι όπως έχουν τα πράγματα ..... Δεν είμαστε για τέτοια.... Πάντως όπως λέω κι εγώ στο Νίκο, το δικό μας σπίτι γέμισε τσουτσούνια!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

επιτελους μαζεψα λίγακι τα ασημαζευτα ..Εφυγαν και οι παπουδογιαγιαδες ολα ενταξει ..Πανε κ τα τριτα γενεθλια των κοριτσιων ..Βρε παιδια πεστε με γραφικη , ρομαντικη οπως θελετε αλλα εβλεπα φωτογραφιες τους μωρουδιακες και ειχα βαλαντωσει στο κλαμα ..Αχ ..

κ147 , ομολογω οτι τα αγορακια στην οικογενεια σας σε εχουν κυκλωσει ..χιχι στα ωπα ωπα θα σε εχουν ..οπως και μεις εχουμε τον μπαμπα μας κ ας μουρμουριζει οτι σε λιγα χρονια δεν θα τις παλευει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι όμως είναι απίστευτο πόσο γρήγορα μεγαλώνουν! Να δούμε αν θα μου έχουν αδυναμία.... ή αν θα με γράφουν κανονικά :? Προς το παρόν τουλάχιστον είναι πολύ χαδιάρηδες :) Όσο για τον μπαμπά σας.... ευτυχισμένος θα πρέπει να είναι με τόσες γυναίκες να ασχολούνται μαζί του .... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!! Mama Eva και Φρόσω να χαίρεστε τα παιδάκια σας [smilie=occasion13.gif] ! Να έχουν πάντα την υγεία τους και να τα δείτε όπως επιθυμείτε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας !

ευχαριστω για τις ευχες να ειστε οοοολες καλα να καμαρωσετε οπως επιθυμειτε τα παιδακια σας !

Ουφ ..τι δυσκολη μερα κ σημερα ..Οι ζουζουνες δεν παλευονται πλεον ..Τωρα με την καινουργια μοδα του να μην κοιμουνται μεσημερι ειναι αδυνατον να βρω κ γω λιγη ησυχια ..Αντε να δουμε αν αλλαξουν τα πραγματα με τον παιδικο ..Περιμενουμε να δουμε ποτε επιτελους θα ξεκινησουμε , μηπως και ξαναμπουμε στην ρουτινα μας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα mama eva! Πώς και δεν έχετε αρχίσει ακόμη παιδικό? Μετά θα κουράζονται και θα σου κοιμούνται το μεσημέρι :D

Κι εμένα τώρα με το σταθμό χτυπάνε το μεσημέρι από δίωρα μέχρι καμιά φορά τρίωρα αλλά το κακό είναι ότι δε κοιμούνται νωρίς το βράδυ @-) ..πάει 11:00 και για να κοιμηθούν ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kyriaki78 , γεια σου !

δεν ξεκινησαμε ακοοομα τον παιδικο γιατι καταρχην σ'αυτον που πηγαιναμε περισυ δεν ηθελα με καμια κυβερνηση να τις ξαναστειλω ..Ειχαν γινει αρκετα πραγματα που με ειχαν ενοχλησει , ειχα βγει εξω απο τα ρουχα μου ιδιαιτερα τον τελευταιο καιρο λιγο πριν κλεισει για τον Αυγουστο..Αποφασισαμε λοιπον να τις παμε σε εναν αλλο , την ιδιοκτητρια την ξερουμε εχει χρονια εμπειρια και κυριως ειναι πολυ καλη με τα παιδια ..Και το σημαντικοτερο οι κοπελες που θα εχει σαν δασκαλες εχουν κ αυτες αρκετη εμπειρια κ ορεξη για δουλεια ..Το μονο κακο στην ολη υποθεση ειναι οτι ενω κανονικα θα επρεπε να ειναι ετοιμος απο τα τελη Σεπτεμβρη , κατι μικροθεματακια οπως η απεργια των φορτηγων την πηγαν την υποθεση πολυ πισω ..Τωρα περιμενουμε κ ευελπιστουμε οτι μεχρι το τελος του μηνα θα αρχισουμε ..Να σου πω την αληθεια εχω δυσκολευτει πολυ απο τον Αυγουστο που ειμαστε ολες μαζι ομως δεν ρισκαρω να πανε καπου που δεν θα εχουν αυτο που πραγματικα χρειαζονται σ'αυτη την ηλικια ..Επισης την δασκαλα τους την ξερουν την εχουν γνωρισει και την συμπαθουν παρα πολυ οποτε θελω να ελπιζω οτι θα τους ειναι ευχαριστη αλλαγη..

Οπωσδηποτε θα εχουμε μια μικρη περιοδο προσαρμογης αλλα θελω να πιστευω οτι θα ειναι συντομη κ ομαλη ..Εμενα το μεσημερι βρεξει χιονισει στις 1400 ειναι στο κρεβατι κ ..εγερτηριο εχουμε στις 1700 ειτε κοιμηθουν ειτε οχι ..

Εσεις κανετε κ τριωρο μεσημεριανο υπνο ε? Εμεις δεν φτασαμε ποτε σε τετοια επιπεδα ..συνηθως στις 2 ωριτσες το πολυ εχουν ξυπνησει ..Οταν βεβαια κοιμηθουν γιατι οπως ειπαμε αυτο πλεον μαλλον το εχουν ξεχασει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακιαα μου καλημεραα σας!

λοιπον σημερα εχουμεεε τα γεννεθλιακια μας..

κλεινουμε τα 2..

2 χρονια με τα ζουζουνια μου!

εχουμεε παρτυ και τα εβαλα τωρα για υπνο για να προλαβουν λιγο να κοιμηθουν!

Σας φιλω και αν εχω ακομα δυναμεις το βραδυ θα μπω να σας πω πως τα πηγαμε!

[εχω και κατι σουβλιες εκει στο σημειο της μητρας :? ]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά Ναταλία μου στα αγγελάκια σου!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif]

Να καμαρώνεις όλα τα ζουζούνια σου και με το καλό να έρθει και το νέο μέλος να συμπληρώσει την ευτυχία σας! Να περάσετε τέλεια στο πάρτυ σας :ymparty::ymparty: και συ να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι λιγάκι. Φιλιά! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα τα χαιρεσαι Ναταλια μου , πολυχρονα κ με υγεια τα ζουζουνακια σου ! :ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif]

Να περασετε ομορφα στο παρτυ σας , και συ προσπαθησε να εισαι λιγακι πιο χαλαρη , το οτι θα κουραστεις ενταξει ειναι σχετικο , μετα θα κανεις αρκετες ξαπλες ...

Και μεις σημερα πηγαμε εξω κ γιορτασαμε με μια μικρη καθυστερηση τα γενεθλια των κοριτσιων ..Καλα ηταν , ηρθαν βεβαια πολυ λιγοτερα παιδακια γιατι τουλαχιστον τρια εμειναν σπιτι τους λογω ιωσης.Τι να κανουμε , δεν πειραζει ..Μας εστειλαν τις ευχες κ το δωρακι τους και αυριο θα δω τις μαμαδες τους για να τους δωσω το αναμνηστικο του ..παρτυ ..Αχ περασε κ αυτο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσα να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Πολύχρονα κι ευτυχισμένα!!

Mama eva εμένα το πρόβλημα είναι ότι δε κοιμούνται νωρίς το βράδυ ακριβώς επειδή κοιμούνται πολλές ώρες το μεσημέρι i-)i-)

Εχτές ο ένας πήγε 2:00 :!::!: για να κομηθεί και σήμερα το πρωί τον τραβούσα για να ξυπνήσει @-)

Οπότε θα τους αλλάξω τα ωράρια και το μεσημέρι (αν και με βολεύει) δε θα τα αφήνω να κομούνται πάνω από μιάμιση ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kyriaki78 γεια χαρα !

να σου πω , εγω δεν τις αφηνω να κοιμουνται περα απο τις 1700 ..αν το κανω μετα δεν προκειται με καμια κυβερνηση να κοιμηθουν γυρω στις 2100.Τωρα βεβαια ετσι οπως μου το εχουν ..εξελιξει το προγραμμα τους με τον ανυπαρκτο μεσημεριανο υπνο , τις βαζω αναγκαστικα γυρω στις 2030 μια και καλη κ πεφτουν ξερες ..Μετα το πρωι γυρω στις 0800 εχουν εγερτηριο..

Ακομα και οταν γινει αυτο το θαυμα του μεσημεριανου υπνου σε μας μια φορα στα χιλια χρονια πλεον , γυρω στις πεντε παρα τεταρτο αρχιζω να κανω λιγακι παραπανω φασαρια απ'οτι συνηθως , λιγο πιο δυνατα την τηλεοραση , λιγο παραπανω στην κουζινα , κτλ ..Μεχρι να παει πεντε εχουν ξυπνησει ..

Μηπως να δοκιμαζες να μην τα αφηνεις να κοιμουνται πολυ το μεσημερι ? Αρχισε λιγο λιγο να τους μειωνεις την ωρα υπνου για να μην τους ερθει ουρανοκατεβατη η αλλαγη ..Σιγουρα αν κοιμουνται πολλες ωρες το μεσημερι με τιποτα δεν θα κοιμηθουν σε νορμαλ ωρα το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο εμας ..

αυτο που παθαμε σημερα δεν ξερω πως να το περιγραψω ..Απ'την μια γελαω απ΄την αλλη σκεφτομαι οτι οταν αρχισουν την παρλα δεν σταματανε μπροστα σε τιποτα ..

Εχω παρει την Σοφια κ την Νικη να παμε στον φουρνο και αφησα λιγακι την Αριαδνη στην μαμα μου .

Πηγαινουμε εκει μεσα στην τρελη χαρα και στον τρελο κοσμο το μαγαζι - ειναι καμια γιορτη σημερα ?- Οταν πηγαινουμε σε σουπερ μαρκετ , φουρνους και γενικα μαγαζια προσπαθω να τις εχω κοντα μου γιατι κ μεσα στον κοσμο δεν μου αρεσει να τριγυρνανε , ειναι ορισμενοι που ..ενοχλουνται ..

Συναντησαμε τον μπαμπα μου καθως περιμεναμε στην σειρα κ μολις τον ειδαν οι μικρες ηθελαν να τρεξουν προς αυτον τις αφησα λοιπον και περιμενα να εξυπηρετηθω.Ξαφνικα ακουω γελια και τις μικρες μου να τρεχουν πισω σ'εμενα φωναζοντας κ δειχνοντας εναν κυριο

- Μαμααααα αυτος ο κυριος εκανε προοοουτ και μυριζει .... :oops::oops:

Ο ανθρωπος ειχε γινει κατακοκκινος και φαινοταν τοσο θυμωμενος μου ειπε μαλιστα " Απαραδεκτο !!!"

Κοριτσια δεν ξερω , απ'την μια ηθελα να γελασω απ'την αλλη ντραπηκα τοσο πολυ ..Αμαν αυτο το στομα τους δεν παλευεται ολα θελουν να τα σχολιαζουν κ για ολα εχουν γνωμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...