Μετάβαση σε περιεχόμενο

μεγαλυτερα διδυμακια


Recommended Posts

καλημερα μανουλες

ανοιξα αυτη την ενωτητα να μιλαμε εμεις οι μανουλες με μεγαλυτερα διδυμοζουζουνα και να λεμε τα καθημερινα μας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 293
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας διδυμομανουλες !

natali.str , kyriaki78 , να τα χαιρεστε τα ζουζουνακια σας ..

Πως περνατε βρε κοριτσια ? Εμεις ολο τον Αυγουστο τον περασαμε παρεουλα με τις μπουμπουδες μου , παρεπιπτωντος εκτος τις διδυμουλες εχουμε και μια μπεμπουλα 7 μηνων ;) .Ο παιδικος σταθμος ειναι κλειστα περιμενουμε απο πρωτη του Σεπτεμβρη να επανελθουμε δριμυτερες..Εσεις πηγαινετε σχολειο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις δεν πηγαινουμε σχολειο ουτε φετος θα παμε.. απο του χρονου θα αρχισουμε..

και εγω εχω και εναν γιο 9 μηνων και τωρα περιμενο το 4ο.. χεχε

εμεις εδω στην Αθηνα τωρα θα φυγουμε αυριο θα πμε στο εξοχικο στο πορτο χελι.. για καμια βδομαδουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου natali.str

περιμενεις και τεταρτο ζουζουνι ε? Με το καλο κοπελα μου να το υποδεχτεις! Τα διδυμακια σου ειναι ομοζυγωτες η διαφορετικου σακου?

Οι δικες μας ζουζουνες ειναι ετεροζυγωτες και θα γινουν 3 στις 05/10 θα ειναι η δευτερη χρονια που θα πηγαινουμε στον παιδικο ..Το περιμενουν πως και πως και καθε μερα το πρωι με ρωτανε μαμα ανοιξε το σχολειο ?

Πως τα πανε τα διδυμα με το μωρο σου ? Περιμενουν το καινουργιο αδερφακι με χαρα ? ;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε διαφορετικους σακους ηταν!

μια χαρα ειναι με το μωρο ειδικα τωρα που εχει ξεπεταχτει λιγο παιζουνε καλυτερα!

στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου δεν καταλαβαν και πολλα..ηταν μικρα ε και τωρα..ρωτανε...χαιδευουν την κοιλιτσα.. ευτυχως δεν δειχνουν προς το παρον καποιου ειδους ζηλεια.. Θα δουμε..

Εσενα οι τσουπρες σου ειναι ιδιες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι σουσουδες ειναι η μερα με την νυχτα αν με ρωτας την αποψη μου ..χεχε!

η μια ειναι μελαχροινη και η αλλη ξανθια , εχουν κοινα χαρακτηριστηκα αλλα μεχρι εκει..Μπορω να πω οτι η μεσαια μου κορη ειναι φτυστη με την μπεμπα μελλοντικα μαλλον αυτες θα λενε οτι ειναι διδυμες ..Τοσο πολυ Και στο χαρακτηρα βεβαια ειναι τελειως αντιθετες, αλλα δεν ειναι φοβερο ο κωδικας επικοινωνιας που εχουν τα διδυμα ? Οταν μαλωνω την μια ερχεται η αλλη και " με βαζει στην θεση μου " ;)

Και 'μεις εχουμε καλη σχεση με το μικρουλη μας ..Στην αρχη οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη φοβομουν πως θα το επαιρναν , αλλα απο πολυ νωρις τους αρχισα στο μπλα μπλα και ετσι μεχρι τωρα δεν ειχαμε προβλημα ιδιαιτερα τωρα που εχει μεγαλωσει καπως η μπουλουκα και τους κανει χαρουλες γελακια μπορω να πω οτι ειναι σαν να παιζουν κ οι τρεις μαζι ωρες ωρες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαι χαρααα μια χαραα!

εμενα ειναι αγορι κοριτσακι και το μικρο παλι αγορι και η Θαλεια ηταν μονη της ε τωρα της κανω την αδερφουλα.. και κλεινει αυτος ο κυκλος.. μετα θα αφοσιοθουμε στο μεγαλωμα τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταααξει θα ειναι ισοπαλια κατα καποιο τροπο τα αδερφακια , δυο αγορακια και δυο κοριτσακια μια χαρα :laugh:

να τα χαιρομαστε καλη μου , ωρες ωρες λεω οτι δεν θυμαμαι πως ζουσα πριν δεν θυμαμαι τιποτα σαν να ξεκινησα να ζω οταν ηρθαν τα ζουζουνια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια ειναι αυτοο! εγω εχω σκεφτει πολλες φορες οτι αυτα τα παιδακια τα ξερωωω χρονιαα... ετσι αισθανομαι μερικες φορες!

τοσοο ωραια συναισθηματα!

στο αυτοκινητο πως τα εχεις? 3 καρεκλακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχικα ειχαμε τρια καρεκλακια στο αμαξι το δικο μου γιατι ηταν λιγακι πιο ευρυχωρο το πισω καθισμα απ'οτι το Πεζο του καλου μου.Τωρα ομως σκεφτομαστε να παρουμε τα ειδικα καθισματακια για μεγαλυτερα παιδια ετσι ωστε να χωρανε καλυτερα γιατι οπως κ να το κανεις ενα στριμοξιδι υπαρχει..Εχουμε την μπουλουκα στην μεση για να της κρατανε λεει το χερακι η καθε μια απο την πλευρα της ..Ποτε θ'αρχισει το μαλλιοτραβηγμα σκεφτομαι εγω γιατι μεχρι τωρα καλα .. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι οντως 4 καρεκλακια ειναι ενα θεματακι ... :dry: Αν υπαρχει και δευτερο αυτοκινητο μπορειτε να βαλετε δυο στο ενα και δυο στο αλλο .Αυτο εκαναν καποιοι γνωστοι μας λογο ελειψης χωρου στο αμαξι και φανηκε να τους βολευει..

Αχ θα σε αφησω ξυπνησαν τα μπουλουκακια μου και θελουν ζουζουνιες ;) παλι θα χοροπηδαω και δεν θα κανω δουλειες , δεν πειραζει ομως .. :)

τα λεμε , καλο απογευμα :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διδυμομανουλες και ζουζουνια γεια σας B)

Εχω μια πελωρια εξαντληση σημερα ..Εκανα λιγο το σπιτι γιατι με το που εμπαινε καποιος απο την πορτα επρεπε να εχει εκπαιδευση στις ειδικες δυναμεις για να προχωρησει.. :blush::blink:

Μ'εφαγαν οι μεγαλες μου να παμε το βραδυ στο Μαζου & ζου ναι ναι ειναι στην πολη μας σημερα και αυριο ...Τωρα που ξαπλωσαν για μεσημερι τις ακουω που μιλανε και λενε η μια στην αλλη οτι αν δεν ειμαστε καλα παιδια δεν θα μας παει η μαμα το βραδυ ..ναι απανταει η αλλη την πατησαμε ..

Σκεφτομαι το στριμοξιδι σκεφτομαι την κουραση σκεφτομαι το μπουλουκα που αναγκαστηκα δεν μπορω να παρω μαζι μου γιατι θα γινεται της τρελης και με πιανει απελπισια ... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ευα μου.. αχου τες βρε τι καλουλες που ειναι! την μικρη εχεις ανθρωπο να στην κρατησει? αν ναι πηγαινετες θα χαρουνε!

εγω σημερα ξυπνησα με μπουκωμα και ποναγε ο λαιμος μου αστα να πανε απο το a/c

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου natali B)

Εχω την μαμα μου για να αφησω το μικρο ομως το κακο ειναι οτι η μικρη εχει συνηθισει να ειναι μαζι μας και οσες φορες το τολμησα να την αφησω την τρελανε την καημενη την μαμα μου :blink: Δεν ξερω ..θα δουμε ..

Σ'επιασε και σενα το κλιματιστικο ε? Εμεις πλεον με ανεμιστηρα γιατι τις περισσοτερες φορες ειμασταν μπουκωμενοι ολοι και φαντασου τις και τις τρεις μεσ την γκρινια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειμαστε και στα καλυτερα μας ..

Πριν αρκετες μερες ειχε τσιμπησει την μεσαια μου κορη κουνουπι, πρηστηκε εβγαλε σπυρακια και εν τελει πηγαμε αρον αρον στο γιατρο γιατι το πρωσοπο της ειχε γινει ολοκοκκινο και εκαιγε σαν να ειχε πυρετο ..Μας τρελανε τοτε ο γιατρος γιατι μας ειπε οτι απο το τσιμπημα μολυσμενου κουνουπιου επαθε σταφυλοκοκκο ο οποιος μπορει καλλιστα αν δεν το παρακολουθουμε να εξελιχθει πολυ ασχημα .Πηρε και αντιβιωση ηρεμησαμε για λιγες μερες και προχτες που πηγαμε σε ενα παρτυ γενεθλιων παλι την τσιμπησε κουνουπι κατω ακριβως απο το δεξι της ματι και παλι τρεχαμε στον γιατρο γιατι εχει πρηστει ολη η περιοχη και πηραμε νεα αντιβιωση ..Τι να πω αυτο το παιδι παραεχει ευαισθητο δερμα τελικα ...Ευτυχως η μεγαλη μου ειναι πολυ πιο ανθεκτικη ακομα και στα κρυωματα στον παιδικο που πηγαιναν το χειμωνα ..

Τι να πω..Θα περασει και αυτο , την βλεπω ομως λιγακι μαραμενη και στεναχωριεμαι...Το καλο ηταν οτι με την θαλασσα ανακουφιζοταν ετσι οποτε βρισκαμε ευκαιρια το σκαγαμε στην παραλια ..

Εσεις πως τα περνατε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχου το μωρε.. κριμα που ταλαιπωρηθηκε!

και αυτα τα αντικουνουπικα τιποτα δεν κανουν ειχα βαλει μερικες φορες αλλα τωρα πια δεν τους βαζω γιατι δεν θελω μικρα ειναι..και παραδοξως εχουμε γλυτωσει απο κουνουπια..

εμεις καλα ειμαστε σημερα το βραδυ θα παμε στο εξοχικο στο πορτο χελι ελπιζω να περασουμε καλα.. θα παμε και για μπανακια.. θα βγαλουμε την ΚΟΙΛΟΥΜΠΑ ΕΞΩ... ααχ τι ειναι και αυτοο.. :(

να τη.. -->

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι.. εχει το δικο του δωματιο και τωρα οταν με το καλο γεννησω θα μπει μαζι με την μπουμπου!

αλλα σκεφτομαι πως οταν μεγαλωσουν εκει γυρω στο δημοτικο να βαλω τα κοριτσια μαζι και να αφησω τα αγορια μαζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω σκεφτομαι να την περασω την μπουλουκα σιγα σιγα στο δωματιο των κοριτσιων γιατι μεχρι τωρα την ειχαμε μαζι μας ..Μικρο σπιτι βλεπεις ..Απλα δεν ξερω τι θα γινει εκει μεσα οι μικρες φαινονται να μην τις πειραζει ενα τετοιο ενδεχομενο το συζητησα και μαζι τους αλλα ποτε δεν ξερεις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...