Μετάβαση σε περιεχόμενο

μεγαλυτερα διδυμακια


Recommended Posts

Α καλά εδω παρόμοιο έχει κάνει η μητέρα μου που είναι και 60+ ετών.

Οι μικρές δεν θα το κάνανε;

Πάντως όπως λέει κι ο λαός, από μοκρό κι από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια :lol: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 293
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α καλά εδω παρόμοιο έχει κάνει η μητέρα μου που είναι και 60+ ετών.

Οι μικρές δεν θα το κάνανε;

Πάντως όπως λέει κι ο λαός, από μοκρό κι από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια :lol: .

καλα αυτο το τελευταιο , ξαναπες το ...Ομως ειλικρινα δεν παλευεται το στομα τους ..Ευτυχως οταν πηγαινουμε καπου ολοι μαζι καθονται παναγιες για περιπου μισαωρο οποτε προλαβαινουμε οπως οπως να εχουμε μια ανεση ..Μετα αρχιζουμε γιατι αυτο , γιατι εκεινο ..Αχ του χρονου τετοιο καιρο θα χει μπει και το μικρο στην δραση ..ο θεος βοηθος ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ να δείτε τι ντροπή πήρα μια μέρα.. :oops::oops:

Ο ένας μου γιός έχει μανία με τα χρώματα και ρωτάει για το κάθετί τι χρώμα είναι.

Μια μέρα λοιπόν μας επισκέφτηκε (πρώτη φορά) ένας ξάδερφος του άντρα μου (γύρω στα 40-45) και κάποια στιγμή τον ρωτάει ο μικρός "Αντρέα, τι χρώμα είναι το πουλί σου?!!" ... :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ να δείτε τι ντροπή πήρα μια μέρα.. :oops::oops:

Ο ένας μου γιός έχει μανία με τα χρώματα και ρωτάει για το κάθετί τι χρώμα είναι.

Μια μέρα λοιπόν μας επισκέφτηκε (πρώτη φορά) ένας ξάδερφος του άντρα μου (γύρω στα 40-45) και κάποια στιγμή τον ρωτάει ο μικρός "Αντρέα, τι χρώμα είναι το πουλί σου?!!" ... :oops::oops::oops:

Βρε δεν παλευονται τα ατιμα ..Πως τα συνδιαζουν στο μυαλουδακι τους κ σου πετανε την ρουκετα , ουτε που το παιρνεις χαμπαρι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

εχουμε περασει ενα σκ αθλιο ..Ειχαν κ οι τρεις μου κορες μυξες , αψου κ αγιος ο θεος ..Ευτυχως οι διδυμες ξεκινησαν μαζι κ αναρρωσαν κ μαζι μεσα σε λιγο χρονικο διαστημα ..Το μικρο μας ομως ταλαιπωρειται το καημενο ..

Η κορη μου , κατουρηθηκε παλι , επιτηδες ξανα ..Αφηστε που τωρα εχουμε βρει ενα καινουργιο σλογκαν , οποτε παω να της μιλησω να την επιπληξω η οτιδηποτε τελοσπαντων που δεν της αρεσει , μου σιγοτραγουδαει "...στρουμφοχιονιζει .."Αυτη την εβδομαδα κατουρηθηκε δυο φορες στο ξεκαρφωτο παλι ..

Βρε Σοφουλα της λεω , τι συμβαινει καλο μου , παλι τα ιδια ?

....

Σοφουλα σου μιλαω σοβαρα , αν το ξανακανεις θα πας ηρεμια ..

...στρουμφοχιονιζει ..

:shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς πλέον δε λέμε να σηκώσουμε κεφάλι με τις ιώσεις :?:(

Ξε-αρρωσταίνει ο ένας και στο καπάκι αρρωσταίνει ο άλλος.. :ymsick: ..είμαι συνέχεια με το θερμόμετρο στο χέρι [smilie=sad4.gif]

Mama eva μήπως συνέβει κάτι τώρα τελευταία που να άγχωσαι τη κορούλα σου και γι' αυτό κάνει τσισάκια πάνω της? Μιας φίλης μου το κοριτσάκι ενώ είχε καθαρίσει από τις πάνες και πήγαινε κανονικά τουαλέτα, μόλις έπιασε η φίλη μου δουλειά, άρχισε η μικρή να κατουριέται συνέχεια πάνω της.

Μήπως την αγχώνει το γεγονός ότι θ' αρχίσει παιδικό σταθμό? Μπορεί ακόμη και να ένιωσε σε κάποια φάση "παραμελημένη" λόγω του μωρού και να το κάνει για να τραβήξει τη προσοχή σου. Προσπάθησε να της πιάσεις τη κουβέντα σε ανύποπτη στιγμή μήπως και σου μιλήσει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς πλέον δε λέμε να σηκώσουμε κεφάλι με τις ιώσεις :?:(

Ξε-αρρωσταίνει ο ένας και στο καπάκι αρρωσταίνει ο άλλος.. :ymsick: ..είμαι συνέχεια με το θερμόμετρο στο χέρι [smilie=sad4.gif]

Mama eva μήπως συνέβει κάτι τώρα τελευταία που να άγχωσαι τη κορούλα σου και γι' αυτό κάνει τσισάκια πάνω της? Μιας φίλης μου το κοριτσάκι ενώ είχε καθαρίσει από τις πάνες και πήγαινε κανονικά τουαλέτα, μόλις έπιασε η φίλη μου δουλειά, άρχισε η μικρή να κατουριέται συνέχεια πάνω της.

Μήπως την αγχώνει το γεγονός ότι θ' αρχίσει παιδικό σταθμό? Μπορεί ακόμη και να ένιωσε σε κάποια φάση "παραμελημένη" λόγω του μωρού και να το κάνει για να τραβήξει τη προσοχή σου. Προσπάθησε να της πιάσεις τη κουβέντα σε ανύποπτη στιγμή μήπως και σου μιλήσει :)

kyriaki78, γεια χαρα σε χασαμε !! Με τις ιωσεις βεβαια ειναι δυσκολο μανικι , υπομονη ..

Οσον αφορα την μεγαλη μου δεν νομιζω οτι εχει γινει κατι καινουργιο κ γενικα δεν ειναι απο τα παιδια που αγχωνονται ευκολα ..Ειναι λιγακι ζαμαν φου μπορω να πω ..Καθε τι καινουργιο την ξετρελαινει ..σου λεει νεες περιπετειες ..Νομιζω οτι απλα προσπαθει να μου τραβηξει την προσοχη αλλα ειναι εξαιρετικα ψυχοφθορο ολο αυτο ..Εχω δοκιμασει απειρες φορες να το συζητησω μαζι της κ η απαντηση θα ειναι η οτι ..στρουμφοχιονιζει - τρελαινομαι οταν το λεει ..φτανω στα ορια μου ..- η οτι απλα δεν μπορουσε να περιμενει να παει τουαλεττα ..Ειναι το ιδιο παιδι που μου ζητησε να της βγαλω την πανα γιατι ηθελε πλεον να κανει τσισα σαν μεγαλη κοπελα , το ιδιο παιδι που ζητουσε βρακακια γιατι δεν ειναι πια μωρο κ ολα τα σχετικα ..

Θελω να πιστευω οτι απλως ειναι μια φαση που θα περασει ..το μονο που με ανησυχει ειναι το γεγονος οτι απο ενα σημειο κ επειτα θ'αρχισει να επιρεαζει κ την αλλη..Ας ελπισουμε οτι δεν θα φτασω μεχρι εκει ..χαθηκαμε αν παμε παλι απο την αρχη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα διδυμονούλες :) Τι κάνουν τα ζουζούνια σας?

Εμείς ήμαστε εν αναμονή του επικείμενου τριημέρου (τη Δευτέρα έχουμε τοπική εορτή [smilie=wav.gif] )

Ελπίζω να είναι καλά τα μικρά μου για να πάμε καμιά βολτίτσα.. :ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο σας kyriaki78! καλα να περασετε το τριημερο να σας κανει και καλο καιρο για βολτιτσες ..Εμεις ευελπιστουμε να εχουμε καλο καιρο επισης γιατι ειπαμε να βγουμε για φαγητο με τους νονους των κοριτσιων σ'ενα υπεροχο ταβερνακι κοντα στην θαλασσα εδω στην περιοχη μας ..Αχ μακαρι να συνεχιστει αυτη η λιακαδα ..

Εγω ρε γμτ εχω στεναχωρηθει με την μεσαια μου ..Γυρισαν σημερα απο τον παιδικο , τσακωθηκε μ'ενα παιδακι κ το εχει παρει πολυυυυ βαρια μεχρι να την ηρεμισω απο το αχ κ βαχ που εκανε πρεπει να περασε μια ωρα ...Η μεγαλη μου ειπε οτι το μαλωσε κ αυτη κ η δασκαλα αλλα ενταξει αυτα παντα θα υπαρχουν , προς θεου παιδια ειναι ..θα τσακωθουν για το παιχνιδι την κουκλα τα κουζινικα τις ζωγραφιες ..κτλ ..Αυτο που βλεπω ειναι οτι δεν υπερασπιστηκε μονη της τον εαυτο της , περιμενε απο την αδερφη της να το κανει ..Δεν ξερω αλλα δεν μου φαινεται πολυ καλο αυτο ..Μερικες φορες το κανει κ η μεγαλη οταν βρεθει στην αναλογη θεση , δηλαδη περιμενουν απο το αλλο διδυμακι να αντιδρασει αναλογα ..Πρεπει να μιλησω σοβαρα μαζι τους ..να δω πως ομως ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλια τι κανεις πως παει η εγκυμοσυνη , ετοιμαζεστε για το καινουργιο μπεμπακι σιγα σιγα ?

Τα ζουζουνια τα δικα σου τι κανουν ? Περιμενουν πως κ πως το μικρο αδερφακι να ερθει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ευουλααα!

ναι ναι περιμενουμε την μικρουλα να σκασει μυτη!μωρε ειναι μικρουλα ακομα 1950 γραμμαριακια ηταν στις 33 και 4 μερες.. και πρεπει να παρουμε και αλλα.. για αυτο δεν βιαζομαστε.. σε 2 βδομαδες μπαινω στον μηνα μου ε και μου πε να μην πολυ περπαταω..να τρεφεται και καλα ο πλακουντας ε και δεν κανω πολλα πραγματα!

τα μικρα ειναι μιαι χαρα.. σημερα φωναζε το πρωι η Θαλεια "μαουλαααααααααααααα ελαα" χεχε για να τους παω και το πρωινο τους γαλα!

εσεις πως πατε?

τι κανουν τα κοριτσια σου?

να σε ρωτησω μπανιο πως τις κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπανιο τις κανω κ τις δυο μαζι στην μπανιερα μας απο τοτε που εγιναν 18 μηνων ..τελειωνω πιο γρηγορα ετσι ..τους κανω κ ντουζακι μια μια οταν εχει η μπεμπα μας γκρινια κ πρεπει καποιος να της κανει παρεα ..Ετσι στο ντουζακι παιρνω την μια κ αφηνω την αλλη με την μικρη να την προσεχει , κ το αναποδο ..Εσυ πως τα κανεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε και εγω τα εκανα και τα 2 μαζι.. αλλα τις τελευταιες μερες κατι εχουν παθει δεν καθονται με τιποτα πετανε νερα χτυπανε τα ποδια τους κατω στην μπανιερα με ενα νευροο.. τι να σου λεεω.. δεν ξερω τι να κανω.. ε και χθες το βραδυ εβαλα πρωτα τον Αχιλλεα και μετα την Θαλεια γιατι ειναι επικινδυνα και τα 2 μαζι και παλι τα ιδια ειχαμε επρεπε να τα κραταω απο το μπρατσο ολη την ωρα.. δεν φανταζεσαι ποοσο κουραστικα..

τι να κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα! Εγώ τα δικά μου απ' την αρχή τα έκανα ένα-ένα μπάνιο.

Ακόμα χρησιμοποιώ το μπανάκι το οποίο βάζω μέσα στη μπανιέρα και τους λούζω εκεί.

Μόνο το καλοκαίρι μετά τη θάλασσα τους έβαζα και τους δυο στη μπανιέρα και τους έπλενα.

Ναταλία με το καλό να έρθει το νέο μέλος της οικογένειάς σας [smilie=binkybaby.gif] [smilie=angel13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα

Ναταλια λογικο ειναι σ'αυτη την φαση να κουραζεσαι οπως κ το να σου κανουν ..νερα τα διδυμακια ..Καταλαβαινουν οτι σιγα σιγα ερχεται το μωρο ισως κ τραβουν την προσοχη σου οπως μπορουν.Αν πριν τα εκανες μπανιο κ τα δυο μαζι κ δεν αντιδρουσαν ισως τωρα το κανουν επιτηδες ..Ακομα κ αν δεν κανετε τιποτα το διαφορετικο απ'οτι παλιοτερα λογικο ειναι μωρε την νιωθουν την διαφορα ..Εγω νομιζω οτι να συνεχισεις να τα κανεις μπανιο οπως τα εκανες πριν για να δουν οτι δεν αλλαζει κατι στην συμπεριφορα της μαμας ..Ισως αν υπηρχε καποιος να σε βοηθησει εκεινη την ωρα θα ηταν καλο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα μου ειναι σπιτι ο συζυγος αλλα κραταει τον μικρος και εγω ειμαι μονη με τα διδυμα!

χθες βραδυ ο μεγαλος δεν κοιμοταν με τιποτα ουρλιαζε και τελικα τον πηρα στο κρεβατι μου!

Κυριακη μου και new mammy σας ευχαριστω πολυ! ευχομαι ο,τι καλυτερο για τα βλασταρια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα! :) Με το καλό Ναταλία μου! Εγώ τα κάνω μπάνιο ένα -ένα με τη βοήθεια κάποιου, ή της μαμάς μου ή του άνδρα μου. Συνήθως φυσικά βιαστικά.... γιατί τον έναν τον αφήνουμε ή στο κρεβατάκι του ή στο πάρκο με κάποιο παιχνιδάκι.... πότε κάθεται, πότε γίνεται της τρελής και απλά κάνω ότι δεν ακούω :oops::oops: . Δύσκολη υπόθεση το μπάνιο των παιδιών τώρα που είσαι έγκυος..... υπομονή... και αν μπορεί κάποιος να σε βοηθάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγουρα ειναι δυσκολο σάυτη την φαση να τα κανεις μπανιο κ τα τρια ..κ να εχεις κ την κοιλιτσα ..Πρεπει η θεα καλι να εισαι με τα καμποσα χερια για να τα βγαλεις περα ..Ειναι κ τα διχρονα που σ'αυτη την φαση ειναι μεσα στην τρελα ..υπομονη καλη μου ..Εγω οταν κανω μπανιο κ τις δυο μαζι φερνω την Αριανδη με το καρεκλακι του φαγητου :oops: στην τουαλετα για να μας βλεπει κ κανει τρελες χαρες οταν τις βλεπει με σαπουναδες να πετανε νερο η μια στην αλλη κτλ.Αλλες φορες την βαζω στο παρκο κ το μεταφερω κοντα στην εισοδο του μπανιου ετσι ωστε να υπαρχει οπτικη επαφη αλλα να ειναι κ το μωρο ασφαλες ..Μηπως να δοκιμαζες βρε Ναταλια να βαλεις το μωρο στο παρκο η στο καρεκλακι του κοντα σας κ να σε βοηθησει ο αντρας σου με τα διδυμα ? Για δοκιμασε μηπως δουλεψει ετσι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ καλη ιδεα Ευα μου!

να ειδες τι σου ειναι η εμπειρια.. χεχε

ολοκληρη μαχη θα κανουμε για ενα μπανιο! παναγια μου..

λοιπον θα το εφαρμοσουμε και θα σε ενημερωσω!

να σαι καλαα σε ευχαριστω πολυ!

εσυ πες μου τα νεα σου πως ειναι οι μικρες?

κ147 να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ και σε εσενα οτι καλυτερο ευχομαι για τα αντρακια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

Μακαρι να σε βοηθησα Ναταλια , κ γω εσπαγα στην αρχη το κεφαλι μου πως να τα καταφερω γιατι σιγουρα δεν ειναι κ οτι καλυτερο να πρεπει να κανεις μπανιο τρια παιδια που θελουν κ τα τρια την προσοχη σου ..

Πες μας νεα αν επιασε το κολπακι !

Οι δικες μου καλα ειναι , ξεκινησαν παιδικο εδω κ μια εβδομαδα κ ειναι μεσα στην τρελη χαρα ..Τους αρεσει πολυ κ ξυπναμε με χαρα για να παμε καθε πρωι ..Το μπουλουκακι βεβαια δυσκολευτηκε τις πρωτες μερες γιατι τις αναζητουσε αλλα την εβγαζα βολτιτσες με το καροτσι οποτε προλαβαινα λιγο την γκρινια της ..Κατα τα αλλα περναμε λιγακι δυσκολα γιατι εχουμε μεταφερει εδω κ 10 μερες την Αριαδνη στο δωματιο των κοριτσιων κ οπως κ να το κανεις ειχαμε μικρο ιστοριες ..Βαλε κ το οτι η μικρη δεν ειναι κ το πιο υπναραδικο μωρο που υπαρχει κανοντας μου τα απιστευτα γυμνασια μεσα στην μαυρη νυχτα , τι να πω ..Ειμαι λιγο να με κλαινε οι ρεγγες απο την αυπνια ..

Εσυ εχεις το μικρο μαζι με τα διδυμα η μονο του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευουλα μου σημερα δεν καναμε μπανιο κανουμε μερα παρα μερα.. οποτε θα σου πω αυριο! ;)

τον μικρο τον εχω μονο του γιατι και τωρα οταν ερθει με το καλο την μπεμπουλα θα την εχω μαζι μου!

σημερα ειχαμε σχετικα καλη μερα..

σχετικα ησυχα κοιληθηκαμε, ενταξει δεν εχω παραπονο :) χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλια αν το κανεις το κολπακι τελικα ,δωσε στο μικρο κατι ν'ασχοληθει ισως ενα παιχνιδι απο τα μεγαλα που δεν εχει ευκολη προσβαση αλλα το καλοβλεπει κτλ ..Ετσι για να περιορισεις τυχον κλαψουρισματα ..

καλη επιτυχια ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...