Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 17


Recommended Posts

Εγώ σιδέρωσα την Κυριακή ένα βουνό :) :) :) :)

Δεν έχω πολλά να κάνω έξω... αλλά έχω να βγω απ την Κυριακή μέσα απ το σπίτι δεν μπορώ άλλο.Αλλά σκέφτομαι κ την ζέστη. Αμάν πιααααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ αν έχω πολλές εξωτερικές δουλειες τις κάνω τα απογεύματα με τον άντρα μου με το αμάξι.Τελειώνω πιο γρήγορα, δεν έχει ζεστη και το συνδιάζουμε και με βολτούλα για καφέ. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες τι πρωινες εγκυουλες -μανουλες ! :)

σημερα θα εχουμε ακομα δυο μπεμπακια στην παρεα!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ελπιδακι και Μαρακι μου με το καλο να ερθουν τα κοριτσακια σας ..με εναν πονο !!!!

Σταυρουλα μου ειδα τις φωτο στο προφιλ σου ,καλε τι εγραφες για τα κιλα???????? :angry: εισαι μια χαρα και πολυ ομορφη !!!!!!!!!! :):)

Πω πω σημερα νυσταζω απιστευτα ..ξυπνησα απο τις 6.30 πηγα για τις εξετασεις μου και τωρα σερνομαι με την " κοιλια καρπουζι "....

Θα τα πουμε πιο μετα μαλλον ...δεν ειμαι καθολου πρωινος τυπος :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην παρέα.

Με το καλό να υποδεχτούμε τα νέα μωράκια :kiss::kiss:

Μου πήρε πόοοοοση ώρα να διαβάσω όλες τις σελίδες. Δεν σας προλαβαίνω βρε κορίτσια. Χαίρομαι πάντως που είναι όλα καλά.

Νέα δεν έχω να σας πω, το υπνοσάκουλό μου σαν να κάθεται και λιγο ξύπνιο πλέον (επιτέλους :silly: ). Τη μέρα θέλει να τρώει κάθε 2,5 ώρες, το βράδυ ευτυχώς, κάθε 4. Σήμερα αυξήσαμε το γάλα στα 120 γρ. :woohoo: :woohoo:

Ο αφαλός δεν έπεσε ακόμα. Μπάνιο την κάνω καθημερινά, χωρίς όμως να την βουτάω μέσα στο μπανάκι. Την κρατάω με το ένα χέρι κάτω από το ντουζ. Δεν μπορώ να καταλάβω πως θα πέσει. Ενώ το πάνω μέρος έχει ξεραθεί, αυτό που είναι μέσα στον αφαλούλι της μου φαίνεται ακόμα μαλακό.

Αυτά απο μένα και το υπνοσάκουλό μου.ααααααα κρατάει και το μπιμπερό το σκατούλικο!

p.s Κάπου πήρε το μάτι μου μία φωτογραφία με καταπληκτικούς κοιλιακούς!!!!!! Θέλω κι εγώωωω! Κι ας εξαφανιστούν αυτές οι ραγάδες παναγία μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου. πως ειμαστε σημερα??? Εγω χθες το μεσημερι για δυο ωρες περιπου ειχα περιεργα πονακια και ενιωθα τσιμπηματα απο κατω. Τα χρειαστηκα. Μετα ξαπλωσα,κοιμηθηκα και ολα ο.κ. Απο τη μερα που μπηκα στο μηνα μου παντως νιωθω πρωτογνωρα πραγματα. Η κοιλια μου πετρωνει ωρες-ωρες. Ευτυχως αυριο εχω γιατρο...

Μαρακι και Ελπιδακι με το καλο σημερα να παρετε τις μπεμπουλες σας αγκαλιτσα...

Βασουλα(wendy) και Βασιλικη(διδυμομανουλα) σας εκανα αιτηση επαφης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!

μολις σαβουριασαμε το πρωινο μας και διαβασαμε οτι γραψατε απο χθες...

μαρια και ελπιδα σημερα ειναι η μεγαλη μερα :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ολα καλα να πανε και ευχομαι να εχετε ηδη αγκαλια τα μικρουλια σας!!!

χρυσα αληθεια στα διδυμα ειχες κανει ραγαδες???? κι αν ναι, μεινανε???

εγω μεχρι πριν 3 εβδομαδες δεν ειχα καθολου και τωρα γεμισα :blush:

κατρινα συμπεθερουλα αντε να δεις ποσο ειναι ο γιος, να σου πω κι εγω νεα την παρασκευη απο την νυφη :woohoo:

γιατι ξερεις κι αυτη φαγανη ειναι :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

καλημερα κοριτσακια μου!!!!

μολις σαβουριασαμε το πρωινο μας και διαβασαμε οτι γραψατε απο χθες...

μαρια και ελπιδα σημερα ειναι η μεγαλη μερα :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ολα καλα να πανε και ευχομαι να εχετε ηδη αγκαλια τα μικρουλια σας!!!

χρυσα αληθεια στα διδυμα ειχες κανει ραγαδες???? κι αν ναι, μεινανε???

εγω μεχρι πριν 3 εβδομαδες δεν ειχα καθολου και τωρα γεμισα :blush:

κατρινα συμπεθερουλα αντε να δεις ποσο ειναι ο γιος, να σου πω κι εγω νεα την παρασκευη απο την νυφη :woohoo:

γιατι ξερεις κι αυτη φαγανη ειναι :P:P:P

Δυστυχώς έκανα, λίγες μέρες πριν γεννήσω. Άνοιξε η κοιλιά μου μέχρι τον αφαλό. Τωρα επεκτάθηκαν και παραπάνω! Δεν φεύγουν, πήρα ένα σωρό κρέμες, αλλά δεν έγινε τίποτα. Και σε όλη την εγκυμοσύνη έβαζα βαζελίνη και άλλες κρέμες για να τις προλάβω αλλά τίποτα. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

δηλαδη χρυσα μου πατσαβουρι ξθα μεινει εκει ε???

ειχες πολυ μεγαλη κοιλια στα διδυμα???

Μπα, στα δίδυμα δεν είχα και πολύ μεγάλη κοιλιά. Ίσως γιατί μέχρι τον 5ο μήνα έχανα συνέχεια βάρος. Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη στα 60 κιλά και γέννησα στα 66. Δεν νομίζω ότι οι ραγάδες έχουν να κάνουν με το μέγεθος. Η κοιλιά μου άνοιξε όταν άρχισε να πετρώνει.

Οπως το είπες, πατσαβούρι! Και τώρα έχει κρεμάσει κιόλας γιατί έκανα τεράστια κοιλιά. Έχω ξεκινήσει όμως την αποταμίευση και με βλέπω το πάσχα να κάνω την κοιλιοπλαστική μου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

Μπα, στα δίδυμα δεν είχα και πολύ μεγάλη κοιλιά. Ίσως γιατί μέχρι τον 5ο μήνα έχανα συνέχεια βάρος. Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη στα 60 κιλά και γέννησα στα 66. Δεν νομίζω ότι οι ραγάδες έχουν να κάνουν με το μέγεθος. Η κοιλιά μου άνοιξε όταν άρχισε να πετρώνει.

Οπως το είπες, πατσαβούρι! Και τώρα έχει κρεμάσει κιόλας γιατί έκανα τεράστια κοιλιά. Έχω ξεκινήσει όμως την αποταμίευση και με βλέπω το πάσχα να κάνω την κοιλιοπλαστική μου ;)[/quote:24gzfiyh]

βρε θηριο με 6 κιλα εκανες διδυμα??!?!?!?!?!! :woohoo:

εμενα ειναι πολυ μεγαλη :blush:

και εχει κατεβει και πολυ απο το βαρος :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι έχω πάθει?Κουτουλαω από την νύστα.Πριν ξάπλωσα για λίγο και με πήρε πάλι ο ύπνος.Αν δε χτυπούσε το τηλέφωνο θα κοιμόμουν μέχρι το μεσημέρι... :blink:

Ελενα μου είσαι καλά? Όλες έχουμε πάνω κάτω περίεργα πονάκια.θα πας στον γιατρό και θα σε καθησυχάσει!Καλού κακού ξάπλωσε εσύ και μη κουράζεσαι.

Εμένα με πήρα μια φίλη μου,ερχεται για καφε...

Νυστάζω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεννησες τοσο νωρις εε??? με το που μπηκες στον 8ο?!?!?!?

γι αυτο ηταν μικρουλια και ειχες θερμοκοιτηδες...

εγω επλιζω οτι αυτο το εχουμε γλιτωσει...

σε λιγο μπαινω στον 9ο και πρεπει ηδη να εχουν φτασει τα 2,5 κιλα τα μικρα μου.. :woohoo:

αρα δηλαδη εσυ πιο πολυ φουσκωσες τωρα παρα στα διδυμα :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

γεννησες τοσο νωρις εε??? με το που μπηκες στον 8ο?!?!?!?

γι αυτο ηταν μικρουλια και ειχες θερμοκοιτηδες...

εγω επλιζω οτι αυτο το εχουμε γλιτωσει...

σε λιγο μπαινω στον 9ο και πρεπει ηδη να εχουν φτασει τα 2,5 κιλα τα μικρα μου.. :woohoo:

αρα δηλαδη εσυ πιο πολυ φουσκωσες τωρα παρα στα διδυμα :blink:

βιαζόταν ο Ορφέας μου, τον είχε σκάσει ο Φοίβος :)

Σίγουρα το έχεις γλιτώσει. Και είναι και πολύ καλά στα κιλά τους. Μέχρι να γεννήσεις θα κοντεύουν τα 3 κιλά. Φαντάζομαι με καισαρική θα γεννήσεις ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

βιαζόταν ο Ορφέας μου, τον είχε σκάσει ο Φοίβος :)

Σίγουρα το έχεις γλιτώσει. Και είναι και πολύ καλά στα κιλά τους. Μέχρι να γεννήσεις θα κοντεύουν τα 3 κιλά. Φαντάζομαι με καισαρική θα γεννήσεις ε?[/quote:gp2tyww4]

ο ορφεας ειναι ο πιο μικρος εε???

ναι καισαρικη... μου το εχει ξεκαθαρισει απο την αρχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα!!!αν και ξυπνησα στις 0900 τωρα καταφερα να κατσω!ολο και κατι κανω με τοσα πραγματα που φεραμε απο το χωριο!ρουχα τροφιμα..

καταρχην ..να ευχηθω τα κοριτσακια μας Ελπιδα και Μαρακι να εχεουν μια τελεια γεννα και με το καλο να αγκαλιασουν τα μωρουλια τους!Καλη λευτερια κοριτσουδια μου!!!

who's Next??.............Aggelike?

Θεκλα..καλα αποτελεσματα να εχετε..για να δουμε τι θα σας πει ο Ντοκ σημερα?

ποιος ειπε οτι βαριεται??χμχμχμ..δε σας πιστευω! :blink::blink:

τι λετε εδω?για ραγαδες?..εγω εχω κανει στο πισινο στους γοφους..και λιγες στο στηθος!αλλα η κοιλια ..τιποτα!! :S:S

Χρυσα..τα διδυμα τι διαφορα ηλικιας εχουν απο το μωρακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Έχει όλες τις προϋποθέσεις να είναι μια υπέροχη μέρα ε; Με το καλό τα κορίτσια μας να κρατήσουν αγκαλιά τα μπεμπάκια τους! Λέτε κάποια (ή και οι δύο) να τα κρατούν ήδη; :woohoo:

Εδώ φοβάμαι ότι άρχισαν οι κολικοί. Η μικρούλα όλο το βράδυ σφιγγόταν σαν να πονούσε και έκλαιγε χωρίς λόγο... Πολύ στενοχωριέμαι που δεν ξέρω πώς να την ηρεμήσω εκτός από αγκαλίτσα :(

Αναστασία, λες ο Νίκος να τους κυνηγάει με τη σκούπα; :laugh: Κι ο δικός μου λέει διάφορα κουφά και πεθαίνω στα γέλια. Στον αφαλό εμάς μας είπε να βάζουμε οινόπνευμα με γάζα. Ετοιμάζεται να πέσει πάντως. Όσο για το θηλασμό, ναι, τη θηλάζω, αλλά σε καμία περίπτωση αποκλειστικά δυστυχώς, λόγω του θέματος που είχαμε με το βάρος (θυμάσαι που τα λέγαμε και πριν γεννήσω). Τη βάζω κάθε φορά που είναι να φάει για 7-10 λεπτά σε κάθε στήθος. Κι ενώ δείχνει να ρουφάει, δεν έχω ιδέα τι ακριβώς παίρνει... Δυο φορές που δοκίμασα με το θήλαστρο, δεν βγήκαν ούτε 5 ml κι από τα δύο :ohmy:

Αννούλα, αυτό ας είναι το στοίχημά μας: να μπαίνουμε έστω και μια στο τόσο να λέμε τα νέα μας γιατί θα είναι κρίμα να χάσουμε αυτό το παρεάκι το όμορφο :kiss:

Θέκλα, το πιο ωραίο ραντεβού ε; B) Με το καλό, περιμένουμε να επιστρέψεις να μας πεις!

Χρύσα, 120 ml?! Πώς τα καταφέρατε; Πείτε μας το μυστικό :dry: Και η μικρή πάντως από εκεί που κοιμόταν όλη μέρα, τώρα ψάχνουμε τρόπους να την ψυχαγωγήσουμε γιατί όλο ξύπνια είναι! Ο αφαλός θα τριφτεί με την πάνα και θα πέσει ;)

Ελενάκι, αισθάνεσαι καλύτερα; Μπαίνεις στο μήνα σου πάντως τώρα, οπότε όλα cool, όχι; :)

Tickerάκια κιλών διαβάζω... Count me in :blush: Κοπελιά, εσύ με τους κοιλιακούς φέτες, μη βάζεις τέτοιες φωτογραφίες τώρα, μας σκανδαλίζεις :woohoo: Με προκαλείς να βάλω φωτογραφία μεταγγενητικού πατσακίου χαχαχα :laugh: (ας γελάσω για να μην κλάψω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω και κάτι επειδή τώρα το θυμήθηκα; Την ώρα της γέννας μου είπε ο γιατρός "πιάνω κι ένα οινομυωματάκι" :blink: Τον ρώτησα αν πρέπει να βγει και μου είπε σε καμια 20αριά χρόνια... Μου κόλλησε τώρα ότι μπορεί να το είπε για να μην ανησυχήσω πάνω που ετοιμαζόταν να σκάσει μύτη η μικρούλα... Λέτε να είναι πρόβλημα;

Επίσης έχω να δηλώσω ότι θέλω ένα αδελφάκι για την Αλκμήνη το συντομότερο δυνατό :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou glika kalimera :):):)

elpidaki mou kai maraki mou me ena pono glikes mou, ante na kratisete ta koritsakia sas agkalitsa :):):)

katrinaki les???? egw pisteuw epomenes tha eimaste i i annoula i egw :) gia na doume :P

kuoula mou kali pote de mas ksexnas mwre, eisai i apodiksi oti akoma kai me ta mwrakia mporoume na kseklepsoume ligo xrono na poume sto pareaki ena geia :kiss::kiss::kiss:

elpizw oles mas na ta katafroume ;)

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι ειχε πονακια μωρε το γλυκουλι αλκμηνακι??? :(

οσο για το οινομυωμα, νομιζω θα πρεπει να το παρακολουθησεις και να συζητησεις με το γιατρο σου οτι θελεις να κανεις γρηγορα και δευτερο παιδι και αν μια εγκυμοσυνη θα επιρρεασει το μεγεθος του...

μονο αυτο να σου πει, αλλιως αν ειανι σταθερο σε μεγεθος μπορει να παραμεινει και χρονια...

η μαμα μου ειχε πολλαπλα για καμμια 15ετια μεχρι που εκανε υστερεκτομη στα 55 της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαν να έχεις δίκιο... :dry: Από την άλλη μπορεί απλώς να μην έχουν net ή να ξεκουράζονται! Ή να μας βαρέθηκαν που λέμε όλο για κιλά :P

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα ρωτήσω στο ραντεβού των 40 ημερών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ..ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙς ΓΕΡΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙς ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΚΛΕΓΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΙ ΕΓΩ!Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ?ΕΓΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΤΗΣ ΕΤΡΙΒΑ ΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ..ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΚΑΤΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...