Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποστειρωτης-θερμαντηρας


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια :) Ειμαι εν οψει αγορας αποστειρωτη κ εχω βρει εναν που ειναι 2 σε 1, ειναι κ θερμαντηρας μπιμπερο.Το θεμα ειναι οταν τελειωσω με την αποστειρωση θα τον εχω μονο για να θερμαινει τα μπιμπερο κ οσο να'ναι ειναι μια συσκευη με ογκο.Εσας τι σας βολεψε?Ξεχωριστα αποστειρωτης κ θερμαντηρας κ μεχρι ποτε χρησιμοποιειται το καθενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εγώ πήρα μόνο αποστειρωτή, θερμαντήρα δε χρειάστηκα.Ίσως επειδή γέννησα απρίλη και δεν είχε τόσο κρύο, αλλά κι επειδή το γάλα σε σκόνη δε μπορείς να το διατηρήσεις για πολύ ώρα από την στιγμή που θα το φτιάξεις, το καλύτερο είναι να καταναλωθεί αμέσως ειδικά τώρα με τις ζέστες!

Φυσικά, η απόφαση είναι δική σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θερμαντηρας ειναι μια συσκευη που βαζεις μεσα το μπιμπερο κ ζεσταινει το γαλα (καλα κ εγω ασχετη ειμαι ας μας πουν κ οι πιο εμπειρες, μη σου λεω κ κοτσανες!)

bambina βοηθησε με λιγακι.Δεν ζεσταινουμε παντα το γαλα?Αν ειναι να παρω μονο αποστειρωτη για αρχη... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

kalispera! eimai k egw psilo asxeti akomi! exei paketo sto mothercare me apostirwti k thermantira.eixa skopo na to agorasw alla epeidi mallon apostirwti tha mou daneisoun thelw na rwtisw, den kanei tin idia douleia me ton thermantira k o fournos microkimmatwn?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zizμε το καλο το μωράκι σου.

Εγω περίμενα πρώτα να γεννήσω να δω πως θα τα καταφέρω με τον θηλασμό και δεν έκανα τέτοιες αγορές από πριν.Αν αποφασίσεις να θηλάσεις δεν θα χρειαστείς τέτοια πράγματα ειδικά τον πρωτο καιρό που θα είσαι συνέχεια με το μωράκι σου.

Αποστειρωτή και θερμαντήρα χρειάστηκα μολις τώρα -μετα τις 40 μερες- που μπορείς να δώσεις μπιμπερό χωρις να μπερδέψεις το μωράκι σου.

Βάζω δικό μου γ'αλα στο ψυγείο και το ζεσταινω όταν έλω να αφήσω σε κάποιον αλλο να ταισει τον μπεμπη.

Εγώ θα έλεγα οτι καλύτερο είναι να πάρεις ξεχωριστά.Είναι μεγάλη η διαφορά τιμής που βρήσκεις?

Εγώ πηρα της chicco αποστηρωτη και θερμαντήρα (50+40€), αλλά υπάρχει θερμαντήρας από Jumbo και με 15€.Για να είμαι ειληκρινης δεν θα το σύστηνα γιατί είναι ηλεκτρικές συσκευες και....ασε μην πάμε για μαλλί και βγουμε κουρεμένοι!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως το πήρα 2 φορες το χρησιμοποιησα κ εκνευριστηκα !

10- 12 λεπτα για να ζεστανει ???

προτιμησα μπεν μαρι απο βραστηρα η γκαζακι για πολυ πιο γρηγορα !

Με το καλο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athina235 νομιζω καλο ειναι να αποφευγουμε το φουρνο μικροκυματων σε ο,τι εχει να κανει με το μωρο γιατι ειναι ανθυγιεινο.Αν θες ρωτα κ κανενα παιδιατρο για σιγουρα :S

madrid05 θελω πολυ να θηλασω,αλλα φοβαμαι μηπως κατι παει στραβα κ θελω να τα εχω ολα ετοιμα,μην τρεχω μετα με το μωρο :blink:

Θερμαντηρα Τζαμπο δεν θελω ουτε κ εγω,τον ειδα κ μου φανηκε εντελως ψευτικος :dry: Αυτος ο 2 σε 1 που σκεφτομαι να παρω,κοστιζει 42ευρω, στο ιντρνετ φυσικα, ειναι δηλ πολυ οικονομικος :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

Οπως το πήρα 2 φορες το χρησιμοποιησα κ εκνευριστηκα !

10- 12 λεπτα για να ζεστανει ???

προτιμησα μπεν μαρι απο βραστηρα η γκαζακι για πολυ πιο γρηγορα !

Με το καλο !

Ευχαριστω :cheer: Αν δεν παρω τον 2 σε 1,θα παρω μονο αποστειρωτη για αρχη κ ΑΝ χρειαστω θερμαντηρα παιρνω αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα ,τον αποστειρωτη μπορει να μην τον χρειαστεις (εαν θηλασεις) οποτε τσαμπα το εξοδο...το θερμαντηρα παλι μπορει να το χρησιμοποιησεις για να ζεστανεις καποιο γευμα μητρικου ισως που θα εχεις βγάλει καποια στιγμη με το θηλαστρο για το Α ή Β λόγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν κάνει μόνο 42€(με μεταφορικά??!) μάλλον σε συμφέρει.Είναι πιο φτηνο από απλό αποστειρωτη και αν αργοτερα που δεν κάνεις αποστειρωση θες θερμαντηρα να μην σου τρώει χώρο μπορείς να πάρεις ξεχωριστό.Με τέτοια τιμή ...πάλι κερδισμενη θα είσαι!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως μπορεις να τον παρεις κ στην πορεια εαν χρειαστει...πεταγεται ο αντρας σου κ τον παιρνει ,δεν ειναι τπτ...απλα ισως εαν δεν τον εχεις σπιτι να ζοριστεις πιο πολυ σε καποια δυσκολια κ να πεισμωσεις στο να θηλασεις...κακα τα ψεματα το να τον εχεις τον αποστειρωτη κ τα μπιμπερο στο σπιτι ειναι δελεαστικο,πιστεψε με ολες το καναμε(πρωτες ημέρες θηλαζα τη μερα και εδινα σκονη το βραδυ μεχρι που κοντεψα να εκραγω!)

με το καλο το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...