Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

ΧΩΡΙΣ ΑΓΑΠΗ

Η δύναμη χωρίς την αγάπη σε κάνει επιθετικό.

Η τιμή χωρίς την αγάπη σε κάνει ψηλομύτη.

Το καθήκον χωρίς την αγάπη σε κάνει κακόκεφο.

Η ευθύνη χωρίς την αγάπη σε κάνει αδίστακτο.

Η δικαιοσύνη χωρίς την αγάπη σε κάνει σκληρό.

Η αλήθεια χωρίς την αγάπη σε κάνει κριτικό.

Η ανατροφή χωρίς την αγάπη σε κάνει ατίθασο.

Η εξυπνάδα χωρίς την αγάπη σε κάνει πονηρό.

Η ευγένεια χωρίς την αγάπη σε κάνει υποκριτή.

Η τάξη χωρίς την αγάπη σε κάνει σχολαστικό.

Η γνώση χωρίς την αγάπη σε κάνει τυραννικό.

Η περιουσία χωρίς την αγάπη σε κάνει τσιγκούνη.

Η πίστη χωρίς την αγάπη σε κάνει φανατικό.

Αλίμονο σε κείνους που τσιγκουνεύονται την αγάπη.

Αυτοί φταίνε, όταν ο κόσμος αυτοδηλητηριασθεί.

Τι είδους, λοιπόν, ζωή κάνεις, όταν δεν μπορείς Ν' ΑΓΑΠΗΣΕΙΣ;

Ορμωμενη απο την φανουλα και τα τοσο ομορφα λογακια της σας παραθετω αυτο το μηνυματακι!!!!:)

ευχομαι σε ολες μας να δινουμε αγαπη οσο περισσοτερο μπορουμε στην ζωη μας!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τριανταφυλλάκι,το καλό είναι ότι μέσα από αυτά που βγάζουμε σε αυτό το φόρουμ σημαίνει ότι τίποτα δεν έχει πια χαθεί! Πόσο Δύσκολο είναι να κάνουμε ΄πράξεις αγάπης; Πόσο δύσκολο είναι να αγοράσεις μια φτηνή κονσέρβα την ώρα που είσαι στο σούπερμάρκετ για να ταϊσεις το γατάκι ή το σκύλο που είδες απ'έξω;Πόσο δύσκολο είναι να παραχωρήσεις τη θέση σου στο λεωφορείο σε κάποιον που την έχει περισσότερο ανάγκη από σένα; Πόσο δύσκολο είναι να παραχωρήσεις προτεραιότητα σε ένα αυτοκίνητο; Πόσο δύσκολο είναι να χαμογελάσεις κ να πεις: ευχαριστώ ή παρακαλώ; Πόσο δύσκολο είναι να δώσεις 10 σεντ στο παιδί που θέλει να σου πλύνει τα παράθυρα στο αυτοκίνητο; Πόσο δύσκολο είναι να πεις "όχι ευχαριστώ,σε παρακαλώ όχι" εαν δεν θέλεις να στα πλύνει τελικά; ΟΙ λεξούλες είναι μαγικές και οι εκφράσεις μας λένε πολλά περισσότερα. Πραγαμτικά πιο κουραστιικό για το πρόσωπο είναι να κατσουφιάσει παρά να χαμογελάσει. Χρειάζονται περισσότεροι μυες του προσωπου για να θυμώσεις πάρά για να χαμογελάσεις!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τριανταφυλλάκι,το καλό είναι ότι μέσα από αυτά που βγάζουμε σε αυτό το φόρουμ σημαίνει ότι τίποτα δεν έχει πια χαθεί! Πόσο Δύσκολο είναι να κάνουμε ΄πράξεις αγάπης; Πόσο δύσκολο είναι να αγοράσεις μια φτηνή κονσέρβα την ώρα που είσαι στο σούπερμάρκετ για να ταϊσεις το γατάκι ή το σκύλο που είδες απ'έξω;Πόσο δύσκολο είναι να παραχωρήσεις τη θέση σου στο λεωφορείο σε κάποιον που την έχει περισσότερο ανάγκη από σένα; Πόσο δύσκολο είναι να παραχωρήσεις προτεραιότητα σε ένα αυτοκίνητο; Πόσο δύσκολο είναι να χαμογελάσεις κ να πεις: ευχαριστώ ή παρακαλώ; Πόσο δύσκολο είναι να δώσεις 10 σεντ στο παιδί που θέλει να σου πλύνει τα παράθυρα στο αυτοκίνητο; Πόσο δύσκολο είναι να πεις "όχι ευχαριστώ,σε παρακαλώ όχι" εαν δεν θέλεις να στα πλύνει τελικά; ΟΙ λεξούλες είναι μαγικές και οι εκφράσεις μας λένε πολλά περισσότερα. Πραγαμτικά πιο κουραστιικό για το πρόσωπο είναι να κατσουφιάσει παρά να χαμογελάσει. Χρειάζονται περισσότεροι μυες του προσωπου για να θυμώσεις πάρά για να χαμογελάσεις!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο δικιο εχεις φανουλα μου.Μακαρι καθε φορα που ανοιγουμε το στοματακι μας(και βαζω πρωτα απο ολα τον εαυτο μου):angry: να σκεφτομασταν ολα αυτα που αναφερες.Πανω απο ολα ομως βαζουμε συνηθως τον εγωισμο μας:( και ολους τους υπολοιπους μετα).....

αλλα εχεις δικιο τιποτα δεν εχει χαθει ολοι μας εχουμε αφθονη αγαπη.Γι΄αυτο λοιπον ας την δειξουμε κοριτσακια μου γλυκα μεσα απο απλες πραξεις αγαπης!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο δικιο εχεις φανουλα μου.Μακαρι καθε φορα που ανοιγουμε το στοματακι μας(και βαζω πρωτα απο ολα τον εαυτο μου):angry: να σκεφτομασταν ολα αυτα που αναφερες.Πανω απο ολα ομως βαζουμε συνηθως τον εγωισμο μας:( και ολους τους υπολοιπους μετα).....

αλλα εχεις δικιο τιποτα δεν εχει χαθει ολοι μας εχουμε αφθονη αγαπη.Γι΄αυτο λοιπον ας την δειξουμε κοριτσακια μου γλυκα μεσα απο απλες πραξεις αγαπης!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...