Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο 2010 Νο3


Recommended Posts

Roula to link polu kalo kai ta leei etsi oste na ta katalaveneis,diavasa kai gia to ti prepei na trome genikotera...Exeis kai esu ta zoria sou me ola pou prepei na kaneis oso eisai egkuos, eutixos tetia den exw...Elpizw ola kala na pane aurio, kathe pote kaneis enesh???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα μανουλίτσες μου !

πόσα γράψατε καλέ!!

παναγιώτα μου με το καλό ο μπεμπάκος σου

crazy μου είσαι μία κούκλα μπράβο!!!!

τι ζέστη είναι αυτή ρε κορίτσια? δεν αντέχω άλλο.εμάς περίμενε φέτος ο καιρός?

evi μου μπορείς να αποβάλεις αυτό το άγχος ? όλα καλά θα πάνε μην έχεις καμία αμφιμβολία.

κατερινάκι μου όλη η άντρες το ίδιο είναι εκτός απο μερικές εξαιρέσεις πάντα!!! εάν δεν ξεκινήσεις εσύ άστα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi μου καλησπέρα και σε σένα .τα νεάκια μου λοιπον είναι ότι έχω ξεκινήσει να κοιταζω για καρότσια και κούνιες για να τα κλείσω αυτή την εβδομάδα λόγω εκπτώσεων να κερδίσουμε κάτι ...εσύ έχεις ξεκινήσει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Roula to link polu kalo kai ta leei etsi oste na ta katalaveneis,diavasa kai gia to ti prepei na trome genikotera...Exeis kai esu ta zoria sou me ola pou prepei na kaneis oso eisai egkuos, eutixos tetia den exw...Elpizw ola kala na pane aurio, kathe pote kaneis enesh???

Είχε έρθει ο μπαμπάς μου και πιάσαμε την κουβέντα, γι'αυτό άργησα..

Λοιπόν, κάνω 2 ενέσεις κάθε μέρα, μία το πρωί και μία το βράδυ. Είναι innohep, ηπαρίνη δηλαδή κι έχει αντιπηκτική δράση. Μια φορά το μήνα κάνω μια ειδική εξέταση αίματος που δείχνει την αποτελεσματικότητα της ένεσης. Αυτή λοιπόν τη φορά είχε πέσει αρκετά η τιμή, γι'αυτό και υποπτεύομαι ότι θα μου αυξήσει τη δόση...

Τυχερούλα μου σ'ευχαριστώ!! Καλό ψάξιμο!! ;):)

Εμείς, πρώτα ο Θεός να'μαστε καλά, μάλλον θα εκμεταλλευτούμε τις εκπτώσεις του Ιανουαρίου για κούνια κλπ, μιας και το μωράκι θα το έχουμε στην αρχή στο δωμάτιό μας, είτε σε καλαθούνα είτε σε λίκνο. Καρότσι μας έχουν πει ότι θα μας δώσουν, αλλά ακόμα κι αν δεν, θα το παραγγείλω απ' έξω, είναι πιο φτηνά.

Από βδομάδα λέω να πάω με μια φίλη μου σε Jumbo-Λητώ να δω για τα διάφορα απαραίτητα μικροπράγματα...

Το κακό είναι ότι είμαι άσχετη!! Ευτυχώς που έχω φίλες με μωρά και μου λένε διάφορα.

Να'ναι καλά η Ειρήνη, χτες μιλούσαμε μια ώρα στο τηλ. και μου έλεγε διάφορα πράγματα, 2 σελίδες σημειώσεις κράτησα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασία μου καλησπέρα είσαι μία κούκλα!!!

βρε που είναι η κοιλίτσα σου?

είναι τώρα πρόσφατη η φωτο γιατι θα τρελλαθώ.

εμένα η κοιλίτσα μου είναι έτσι τώρα που είμαι 21 εβδομάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια! Κι εσύ Ρουλίτσα μου δεν πας πίσω! Κούκλα και μια χαρά η κοιλίτσα σου! Τυχερούλα είναι πολύ πρόσφατη η φωτογραφία. Τώρα στις διακοπές που ήμουνα την προηγούμενη εβδομάδα Ερμιόνη. Κι αν σας πω πόσο κιλά έχω πάρει δεν θα το πιστεύετε. Πρέπει να έχω πάρει τα περισσότερα απ' όλες σας αλλά τα χρειαζόμουνα γιατί ήμουνα στην κατηγορία των ελλειποβαρών γυναικών. Πετσί και κόκκαλο που λένε. Λοιπόν ήμουνα 43 κιλά πριν μείνω έγκυος και είμαι 56. Έχω πάρει 13 κιλά και έπεται συνέχεια σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα που έμαθα πως μπαίνουν οι φωτογραφίες ποιος με πιάνει.

Μαράκι μου από Μόντρεαλ να σου ανεβάσω εγώ την φωτογραφία σου που την εχω δει στο Facebook; Ποια θες; αυτή που είσαι μόνη σου ή αυτή που είσαι με τον γιόκα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sorry koritsia alla girise o antras mou kai eprepe na tou valw na faei na poume kai kamia kouventoula alla apo oti vlepw exei pareitsa edw mia xara :) Roula kaneis 2 enesois kathe mera :ohmy: po,po taleporia kai an sou afksisei thn dosh tha kaneis kai alh,h apla tha einai megaliterh posotita stis 2 pou idi kaneis??? Natasaki an exeis parei 13 kila kai eisai etsi eee tote ti napw makari na mhn ta xaseis otan gennhseis giati sou pane polu :):) Tyxeroula egw den tha parw epiplakia giati ta exw ola apo thn proth mou, mia alaksiera xriazome mono kai exw entopisei mia sta ΛΗΤΟ pou mou arese...Na sas valw pali foto apo to karotsi mas :woohoo:twra pou ematha kai pos ginete thelw na ksanadokimasw :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ' έχει αφήσει ελεύθερη στο θέμα των κιλών. Και άλλα δέκα μου λέει να πάρω καλά θα είναι για να μου μείνει και τίποτα μετά την γέννα. Μην επιστρέψω πάλι στην κατηγορία φτερού που σωστα λες ότι ήμουν. Αν φτάσω 65 και χάσω με την γέννα ή και λίγο μετά την γέννα τα 10 θα μείνω στα 55 και θα είμαι φυσιολογική πιστεύω. Παρακαλάω να τα κρατήσω γιατί τουλάχιστον πριν την εγκυμοσύνη τα έχανα πολύ εύκολα. Τώρα θα δείξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ' έχει αφήσει ελεύθερη στο θέμα των κιλών. Και άλλα δέκα μου λέει να πάρω καλά θα είναι για να μου μείνει και τίποτα μετά την γέννα. Μην επιστρέψω πάλι στην κατηγορία φτερού που σωστα λες ότι ήμουν. Αν φτάσω 65 και χάσω με την γέννα ή και λίγο μετά την γέννα τα 10 θα μείνω στα 55 και θα είμαι φυσιολογική πιστεύω. Παρακαλάω να τα κρατήσω γιατί τουλάχιστον πριν την εγκυμοσύνη τα έχανα πολύ εύκολα. Τώρα θα δείξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ' έχει αφήσει ελεύθερη στο θέμα των κιλών. Και άλλα δέκα μου λέει να πάρω καλά θα είναι για να μου μείνει και τίποτα μετά την γέννα. Μην επιστρέψω πάλι στην κατηγορία φτερού που σωστα λες ότι ήμουν. Αν φτάσω 65 και χάσω με την γέννα ή και λίγο μετά την γέννα τα 10 θα μείνω στα 55 και θα είμαι φυσιολογική πιστεύω. Παρακαλάω να τα κρατήσω γιατί τουλάχιστον πριν την εγκυμοσύνη τα έχανα πολύ εύκολα. Τώρα θα δείξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ορίστε... άλλες παρακαλάνε να χάσουν κανά κιλό κι άλλες παρακαλάνε να τους μείνουν!! :laugh: :P :p

Να ρωτήσεις ειδικό, διατροφολόγο λογικά, τι μπορείς να κάνεις για να σου μείνουν κάποια κιλά.

Εύη μου, δεν έχω ιδέα.. Τώρα η κάθε ένεση είναι των 3500 μονάδων. Κι έχει κι άλλες innohep με μεγαλύτερο αριθμό μονάδων. Η αμέσως επόμενη νομίζω πάει στις 4500.

Οπότε φαντάζομαι πως θα αυξήσει τη δόση κι όχι τον αριθμό των ενέσεων ανά μέρα γιατί θα'χουμε πρόβλημα! Μόνη μου να τις κάνω δεν υπάρχει περίπτωση...μιλάμε για ενέσεις στην κοιλιά, έτσι;; Δεν το'χω με τίποτα!! Ο άντρας μου τις κάνει. Κι αν θα πρέπει να κάνω πχ και το μεσημέρι... που, πως, πότε;;; Άσε που ξεκινάω δουλειά από βδομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάρα πολύ ωραίο Ευάκι το καρότσι σας! Κάπως έτσι είναι και αυτό που θα έχω κι εγώ για την μπουμπού μου το οποίο θα μας το δώσει η κουνιάδα μου και έτσι δεν θα πάρω άλλο. Θα πάρω τα έπιπλα μόνο του δωματίου που λέω από βδομάδα να ξεκινήσουμε με τον άντρα μου το ψάξιμο. Να μας βάλεις φώτο και απ΄το δωμάτιο που το έχεις αλλάξει τώρα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Enas logos pou stenaxoriomoun gia to zaxaro htan mhn tixon kai xriastei na kanw insoulinh,eftixos den tha xriastei giati me tpt den tha mporousa na kanw enesois ston eauto mou..Pali kala pou mporei o antras sou alios ti tha ekanes...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρκεί να σου πω ότι 1-2 φορές που άργησε κι είχε περάσει η ώρα της ένεσης, ήμουν με την ένεση στο χέρι, προσπαθώντας να την κάνω και... το χέρι συνεχώς φρέναρε μερικά χιλιοστά από το δέρμα! Με τίποτα κορίτσια.. με τίποτα... Στο τέλος, ερχόταν ο άντρας μου, μ' έβρισκε κλαμμένη να μονολογώ πόσο άχρηστη είμαι που δε μπορώ να κάνω μια τόση δα ενεσούλα και με την κοιλιά κατακόκκινη από το ζούληγμα... :(:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To domatio tou mpempi einai ipo kataskevh mono vapsimo exoume kanei akomi kai valame to krevataki etsi proxira otan to etimasw tha sas to diksw...Aurio pou tha parw thn kourtina lew na paraggilw kai autokolita gia ton tixo, sto magazi pou piga exoun kai tapetsaries opote exei megali pikilia kai se autokolita...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...