Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο 2010 Νο3


Recommended Posts

Ευγενία ωραία είναι!!!

Από που;; Για δώσε link να μπω!!

Προχτές είχα πάει και στα mothercare για ένα δωράκι που ήθελα να πάρω και είδα για λίγο τις κούνιες που είχαν εκεί. Φαίνονται ποιοτικά και πολύ όμορφα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η πρώτη κούνια (με τα ψαράκια) είναι απο τα ΗΡΑ (έχουν έκπτωση 30% στα βρεφικά έπιπλα) και αν θυμάμαι καλά μαζί με την σιφονιερα είχαν 800 -850 € από 1100. Το δεύτερο είναι από τοπικό κατάστημα της περιοχής μου αλλά υπάρχουν παντού (www.babyjes.gr) και ήταν περίπου στην ίδια τιμή (800 €) - δεν το έχουν στο site τους - είναι νέο σχέδιο. Ψάξε ΚΡΕΒΑΤΙ BABYJES ELEGANT SWAROVSKI.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να βοήθησα λίγο - θέλει ψάξιμο και πολύ φαντασία , εκτός των χρημάτων φυσικά!! Αν έχεις απο αυτά ότι θέλεις κάνεις με το δωμάτιο..Εγώ πάντως αποφάσισα τώρα να κάνω τις αγορές μου γιατί όλοι μου έλεγαν οτι περιμένουν αυξήσεις απο Σεπτέμβριο. Για καρότσι τι έχετε σκεφτεί? Εγώ μάλλον έχω καταλήξει στο PEG PEREGO PLIKO P3 MODULAR.

Μου είπαν ότι της chicco τα φτιάχνουν πλέον στην Κίνα και τα έχουν στις ίδιες τιμές με πριν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω αρχίσει να ψάχνω τίποτα ακόμα!! Eννοώ στα σοβαρά.. γιατί όλο και κοιτάω διάφορα.. :)

Καταρχήν δε μπορώ να φτιάξω από τώρα το δωμάτιο του παιδιού γιατί το'χει ο άντρας μου ως γραφείο-εργαστήριο κι ακόμα δεν είναι έτοιμος να μεταφερθεί αλλού.

Τον πρώτο καιρό θα'χουμε το παιδί στο δικό μας δωμάτιο, οπότε για εκεί μάλλον θα χρειαστώ λίκνο (μου'χει πει μια φίλη μου ότι θα μου δώσει το δικό της).

Υπολογίζω, πρώτα ο Θεός να'μαστε καλά, να ετοιμάσω το δωμάτιο του παιδιού εκεί γύρω στο Φεβρουάριο-Μάρτιο, έτσι ώστε να πάει στο δωμάτιο του εκεί γύρω στο Πάσχα. 3-4 μηνών δηλαδή. Δε θέλω να πάει πιο μακριά γιατί μετά θα'ναι πιο δύσκολο και για μένα και για εκείνο φαντάζομαι.

Οπότε, μάλλον θα κοιτάξω για κούνια κλπ στις εκπτώσεις του χειμώνα. Μετά τα Χριστούγεννα δεν αρχίζουν;;

Για καρότσι... τι χάος είναι αυτό;;;; Υπάρχουν χιλιάδες!!

Και δεν έχω ιδέα με τι κριτήριο να διαλέξω... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μια χαρά είναι και τότε - Μέτά τις 15/1 νομίζω ξεκινούν. Το καρότσι νομίζω ότι είναι η πιο δύσκολη αγορά!! Δεν ξέρω τι να αποφασίσω - να πάρω και πορτ μπεμπέ ή μόνο καρότσι? Το πορτ μπεμπέ θα χρειαστεί τους πρώτους 4 μήνες? Μετά?? Στο πατάρι!!! Έλα που έχω γάμους και βαφτίσεις όμως και θα το χρειαστώ..θα θέλω αυτούς του μήνες να τρέχω συνέχεια σε μαγαζιά - θα πέρνω φυσικά και το μπεμπέ μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δύσκολη αγορά το καρότσι και πανάκριβη!!

Για το πορτ-μπεμπέ δεν ξέρω τι να σου πω... άσε να μας πουν τα κορίτσια που έχουν ήδη παιδάκι τη γνώμη τους.

Ναι, λογικά όπου να'ναι θα φανεί και το Ναταλάκι!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sa koritsia pou ftasate pali den sas prolavainoooo!!!!molis irtha apo b epipedou ola kala veveos kai m xanape oti an thelo na kano amnioparakentisi dioti eide kati stigmatakia stin kardia t morou alla an thelo den aparaitito oxi opos tin prigoumeni fora pou me pieze soni kai nte!!!telos panton einai koritsi o antras mou mono pou den epesen apo tin karekla dioti o giatros mas eixe pei mallon agori!!!ego kataxariak ithela na oyrliaxoooooooo!!! :P einai 450 gramaria!!!ola ok!!!sas filo!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθααααααααααααααααααααααααα,ηρθααααααααααα κοριτσουδιααααααααααααα μου ηρθααααααααα.. και ειμαι κατ'ενθουσιασμενη..

χαχα σαν να ναι το πρωτο μου παιδακι!χεχε

ηταν ολα τελεια! 473 ολοκληρα γραμμαρια! χεχε

αψογο το νινι..

καλε τι νινι λεω?

ολοκληρο ΚΟΡΙΤΣΙ..

Ναιιιι ναιιιιι και εμεις κοριτσακιιιιιιιι περιμενουμεε :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερίνα μου γλυκια την τρίτη έχω β επιπεδου μαζί με σένα νομίζω .μακάρι να είχα αυτή την εβδομάδα να τελείωνε αυτό το μαρτύριο . καλά μπανάκια... θα τα πούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου τι κανετε???χαθηκα λιγο και εσεις κανετε παρτι???οταν ξαναμπω θα εχετε ηδη φτιαξει και το 4... ;););););););) εγω ειμαι στα τρεχαματα απο το να φτιαξω τα πραγματα του μικρου εχθες πηρα και τα τελευταια σημερα τα επλυνα και πρεπει τωρα να παρω την αποφαση να βαλω σιδερο...μαζευω και σιγα το σπιτι για να μην πακεταρισματα και μωρο και πελαγωσω χειροτερα και μαζι με ολα αυτα παντρευεται και η κουμπαρα μου(με πολιτικο)και ανελαβα να της κανω τα γλυκα οποτε ειμαι ολιγον πνιγμενη...δεν πειραζει γιατι αντεχω ακομα οποτε λεω ο αυγουστος να ειναι ενας ακομα ενεργητικος μηνας και απο σεπτεμβρη να αφοσιωθω σε μενα και τον μπεμπη...το αξιζουμε νομιζω εεε??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

και αφου ειπα τα δικα μου συγχαρητηρια σε ναταλι και μαιρη για τις β επιπεδου και με το καλο να υποδεχτουν τις κοριτσαρες τους...αντε επιτελους αυξανονται οι νεραιδουλες μας να ομορφηνει και την λιστα μας...

λοιπον σας αφηνω και ελπιζω να τα καταφερω να τα ξαναπουμε αυριο....φιλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλακι και maryangel τι ωραια νεακια ειναι αυτα???δωσατε μια ροζ νοτα στη λιστα μας!!!!!

τυχερουλα υπομονη τελιωνει το μαρτυριο μας...ελπιζω θετικα γιατι πολυ εχω αγχωθει υελευταια...

crazy τελειο το δωματιακι με τα ψαρακια πολυ μαρεσε...!

ευγενια μου μολις περασα απο ενα καταστημα με παιδικα και ειδα απο κοντα τη κουνια με τη ζουγκλα που εχεις στη φωτογραφια..ειναι τελεια!!

κοριτσια για λιστε μου μια αποριουλα..στη β επιπεδου σου κανουν εξεταση αιματος οπως και στην αυχενικη για να στη συγκρινουν με τον υπερηχο???και αν ναι ποτε βγαινει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maryangel και Ναταλάκι μπράβο!! πολύ ευχάριστα τα νέα σας, κι άλλα δύο γερά μωράκια! :woohoo: ! νομίζω ότι η λίστα μας είναι αρκετά ισορροπημένη πλέον μεταξύ κοριτσιών και αγοριών!

Ναταλι για σένα ο γιατρός είπε κάτι; λογικά δεν χρειάζεται πλέον να είσαι συνέχεια ξάπλα, έτσι;

Ευγενία και crazy με ξεσηκώσατε πάρα πολύ με τις τέλειες φωτο από τις κούνιες! θέλω κι εγώωωωωωω! με αυτή την παλιοζέστη ρε γαμώτο δεν αντέχω να βγαίνω έξω, πάω από το κλιματιστικό της δουλειάς στο κλιματιστικό του αυτοκινήτου και μετά στο σπίτι.... κλιματιστικό φυσικά! δεν αντέχω καθόλου τις μετακινήσεις, λέω το Σ/Κ να μην ξεμυτίσω καθόλου από το σπίτι...

Α παρολίγον να το ξεχάσω... βρε κορίτσια χτες έτρεξε αρκετό υγρό από το στήθος μου και ανησύχησα λίγο.... θυμήθηκα ότι παλιότερα και κάποια άλλη κοπέλα το είχε αναφέρει, η Κατερίνα αν δεν κάνω λάθος; αλλά εμένα δεν ήταν απλά σταγόνα σε σουτιέν, μόλις βγήκα από το μπάνιο αλλά και αργότερα το βράδυ έτρεχε αρκετό... :(:dry::dry: ... είναι φυσιολογικό έτσι; μην ανησυχώ άδικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου enina! :)

Κι εγώ έχω ξεσηκωθεί με τις φωτογραφίες! Αλλά προς το παρόν, σε μαγαζί δεν έχω πάει, μόνο ό,τι βλέπω διαδικτυακά! Που να βγεις έξω με τέτοια ζέστη;;; Σ/κ και Δευτέρα εντωμεταξύ είπαν ότι θ'ανέβει κι άλλο!!!

Δε νομίζω πως υπάρχει λόγος ανησυχίας για το υγρό από το στήθος. Νομίζω είναι αναμενόμενο... ;) Προετοιμάζεται!!! Αλλά αν θες, ρώτα το γιατρό σου για να σε καθησυχάσει.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia...Sunxarhthria gia tis b-epipedou kai ta koritsakia :):) Ta epiplakia me ta swarofski einai telia ta exw dei se ena magazi se emporiko, an eperna twra kainouria kai to sikone h tseph mou auta tha eperna...Emeis girisame prin ligo apo to ouzeri kai kathisa edw gia ligo mpas kai kataferw na xonepsw ligaki, an kai den efaga polu exw provlima me thn pepsh tis teleftees meres kai h zesth den palevete me tpt...Apo vdomada ti tha kanoume pou tha anevei kialo???????? :blink::blink::S:S Thelame na pame thn mikrh gia kanena mpanaki to s/k alla anavlithike den mporw na psinome sthn paralia toses wres .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Goodmorning ladies!

τι μου κανετε?

Σας ευχαριστω για τις ευχουλες σας!

Λενιω μου μην ανησυχεις φυσιολογικα ειναι τα υγρα που τρεχουν..

δεν εχω αναψει ακομα α/c να δουμε τι ωρα θα το ανοιξουμε και σημερα?χαχα

μεγαλωνει η κοιλιτσααααα και εγω χαιρομαι χααχαχαχ!

τελως παντων αυτα τα νεακια μου!

Σας φιλωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγκυούλες καλημέρα και από εμένα αν κα ιδεν μπαίνω πολύ συχνά τώρα τελευταία.

mariakap75 πόσο χάρηκα με τα νέα σου από το γιατρό εκεί :laugh:

ψώνια βλέπω ,επιπλάκια από το ΗΡΑ έχει πολύ καλά πράγματα εκεί, είδα κατι προσπέκτους και μιλούσα με μία κοπέλα που δουλεύει εκεί,μου έχει πει τα καλύτερα για την ποιότητα

Και βλέπω οτι έχουν προστεθεί κοριτσάκια στη λίστα μας,υπέροχα :laugh:

εγώ διακοπούλες και ζέεστηηηηη κορίτσια πολύυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...