Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο 2010 Νο3


Recommended Posts

Εγώ από νεύρα μπορώ να πω ότι πάω πάρα πολύ καλά - ότι είχα ήταν στο πρώτο τρίμηνο. Τώρα έχω ηρεμήσει νομίζω - βέβαια δεν ξέρω αν συμφωνεί και ο άντρας μου με αυτό. Νομίζω οτι είμαι καλύτερα και απο πριν μείνω έγκυος!!

Ούτε άγχος έχω ιδιαίτερο - ίσως γιατί έφαγα το πακέτο στην αρχή και από εκεί και πέρα όλα μου φαινονται εύκολα...μόνο το θέμα της ζυγαριάς με τρόμαξε σήμερα και αποφάσισα να μαζευτώ. :blush: :blush:

Χωριάτικη σαλάτα σήμερα με φασόλια νερόβραστα. Λουκούμι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια!! Τι μου κάνετε;;

Ευάκι μου, κοριτσάρα μου, οι ορμόνες είναι που στα κάνουν αυτά!!

Το σύστημα δουλεύει στο φουλ τώρα!! ;):)

Μην καταπιέζεις τον εαυτό σου, άσε τον ελεύθερο. Θες να κλάψεις; Κλάψε! Συνήθως ένα καλό κλάμα είναι τρομερά αγχωλυτικό και "θεραπευτικό"... ;)

Ειρήνη... δάσκαλε που δίδασκες... :)

Άντε, να έρθει και η αυριανή μέρα, να κάνεις την εξέταση να ησυχάσεις κοριτσάκι μου... Όλα καλά θα'ναι.. θα το δεις!!

Κατερίνα, αν έχει πρηστεί και πονάει πολύ, μήπως σου'χει κάνει κανένα απόστημα;;; Πρέπει οπωσδήποτε να το κοιτάξεις!! Με τους φρονιμήτες έχω long story... αρκεί να σου πω ότι τους έχω αφαιρέσει και τους 4, τους 2 σε γναθοχειρούργο!! Τους κάτω, γιατί είναι πάνω στη γνάθο και περιπλέκεται το θέμα.. Αν τυχόν χρειαστείς γναθοχειρούργο (αχρείαστος να'ναι!!!), έχω να σου συστήσω πολύ καλό!!

Κι εμένα ο μικρός κλωτσάει πιο πολύ προς τα δεξιά και η κοιλιά μου είναι λίγο πιο φουσκώτή προς τα κει. Να'ναι ποδαράκια που κλωτσάνε ή κεφαλιές;;; :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eugeniafrapa έγραψε:

Εγώ από νεύρα μπορώ να πω ότι πάω πάρα πολύ καλά - ότι είχα ήταν στο πρώτο τρίμηνο. Τώρα έχω ηρεμήσει νομίζω - βέβαια δεν ξέρω αν συμφωνεί και ο άντρας μου με αυτό. Νομίζω οτι είμαι καλύτερα και απο πριν μείνω έγκυος!!

Ούτε άγχος έχω ιδιαίτερο - ίσως γιατί έφαγα το πακέτο στην αρχή και από εκεί και πέρα όλα μου φαινονται εύκολα...μόνο το θέμα της ζυγαριάς με τρόμαξε σήμερα και αποφάσισα να μαζευτώ. :blush: :blush:

Χωριάτικη σαλάτα σήμερα με φασόλια νερόβραστα. Λουκούμι!!!

:laugh: :laugh: :laugh: ! Λουκούμι η χωριάτικη με τα νερόβραστα φασόλια ε;;; το μόνο παρήγορο είναι ότι δεν θα περάσεις πολύ ώρα στην κουζίνα! στο θέμα "νεύρα" συμφωνώ μαζί σου, κι εγώ δεν έχω ιδιαίτερα νεύρα και το έχει παρατηρήσει και ο άντρας μου ότι είμαι πιό ήρεμη... αυτό βέβαια δεν ισχύει όταν οδηγώ, εκεί εξακολουθώ να έχω πολλά νεύρα όπως και πριν άλλωστε :angry: ! Από άγχος όμως, δυστυχώς έχω μπόλικο! μάλλον όχι άγχος.. φόβο θα το έλεγα, μην πάει κάτι στραβά.. αλλά το παλεύω όσο μπορώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά νεύρα δε μπορώ να πω ότι είχα μέχρι τώρα. Τον πρώτο καιρό ίσως είχα κάποια ξεσπάσμτα, λόγω γενικότερης υπερέντασης από την αγωνία του τι θα γίνει, αλλά και πάλι όχι κάτι πολύ εξτρίμ...

Γενικότερα, δε μπορώ να πω ότι έχω επηρεαστεί ιδιαίτερα. Περίμενα ότι θα κλαίω με μαύρο δάκρυ ακόμα και σε διαφήμιση κλπ κλπ, αλλά καμία σχέση! Όχι τίποτε άλλο, αλλά γενικά είμαι ευσυγκίνητη!! Το τι κλάμα έχω ρίξει σε ταινίες στο παρελθόν, άλλο πράμα!!

Τι στο καλό γίνεται;; Οι ορμόνες σε μένα δρουν ανάποδα;;; :P :p

Ακόμα και στους υπέρηχους, είμαι τόσο ψύχραιμη που απορώ με τον εαυτό μου. Ούτε δάκρυ!! Μα τόσο αναισθησία πια;;; Το αποδείδω στην αγωνία μου να'ναι όλα καλά.. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθε μια μας αντιδραει διαφορετικα σε οτι την αφορα ειτε εγκυμοσυνη ειτε ψωνια ειτε μεγαλωμα παιδιων...καθε μια εχει τον χαρακτηρα της και μας αγαπανε για αυτο που ειμαστε μας λατρευουν και αν μπορουν ας κανουν και αλλιως ;););););)

ο αλεξης με την κουμπαρα μας εχουν κανει κομμα και ολη την ωρα το μονο που λενε ειναι δυο μηνες ειναι θα περασουν και ξεφυσανε...αλλα το ιδιο τους κανει αφου στο κατω κατω δικιο δεν εχω????? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

σας αφηνω τσουπρες παω να ετοιμαστω να παω ηρακλειο...αν προλαβω θα σας πω τα νεα το βραδυ αλλιως αυριο...καλα να περνατε και να ειστε ηρεμες... :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς crazy, οι ορμόνες μας παίζουν περίεργα παιχνίδια! Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ επειδή είμαι πολύ ευαίσθητη και ευσυγκίνητη, φοβόμουν ότι θα είμαι στα πατώματα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης! ευτυχώς τελικά που δεν είναι τόσο χάλια όσο φανταζόμουν η κατάσταση, ευτυχώς και για σένα! πατάω τα κλάμματα με το παραμικρό ερέθισμα, αλλά όχι στα καλά καθούμενα, π.χ. έτσι και δω γέννα σε κάποια ταινία, ειδικά τη στιγμή που βάζουν το μωρό στην αγκαλιά της μανούλας, ανοίγουν τα βρυσάκια και δεν σταματάνε με τίποτα! ο άντρας μου με κοιτάει σαν να είμαι εξωγήινη! χαχαχα! στους υπερήχους όμως ούτε εγώ έχω κλάψει, μόνο όταν βγήκα από τη β' επιπέδου όπου κλαίγαμε μαζί με τον αντρούλη μου! αυτό πιστεύω ότι όντως είναι από την αγωνία μας να ειναι όλα καλά, οπότε αντί για συγκίνηση μας βγαίνει απλά χαρά και ανακούφιση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοιλιτσες μου?

Εγω μια χαρουλα. Τωρα νοιωθω τον μπεμπη κανονικα καθε μερα. Τι τελεια!!!

Απο νευρα παντως αλλο τιποτα. Εχω γινει πολυ κυκλοθυμικη.

Καλ επιτυχια στην Ειρηνη για τη β επιπεδου αυριο. Τελικα κανονισα κι εγω για β επιπεδου για 23 Αυγούστου. Αν θυμαστε ο γιατρος μου ειχε πει οτι δεν ειναι απαραιτητο γιατι οι υπερυχοι που μου κανει ειναι β επιπεδου. Αλλα τελικα αποφασισα να την κανω. Αυτα τα νεακια μου. Φιλακια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα για φασόλια-χάντρες τρελένομαι. Κάπου διάβασα χθες ότι τώρα το μωρό μαθαίνει τις γεύσεις - ότι τρώμε εμείς θα τρώει και ο μικρός. Για αυτό αποφάσισα να προσέξω λίγο την διατροφή μου μήπως και δεν γίνει λιγούρης σαν και εμένα :unsure::unsure:

Εγώ δεν κλαίω σχεδόν ποτέ αυτή την περίοδο - δεν ξέρω - είμαι σε nirvana με το μωρό μου. Με έχει ηρεμήσει πάρα πολύ!Βέβαια και να θέλω να τσακωθώ, δεν γίνεται. Βαριέται να τσακωθεί ο άντρας μου. Να το παρακαλάω να ρίξουμε ένα ματς :angry::angry: έτσι για να ξεσπάσω...τπτ αυτός!! :dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες μου.καλα ειστε? εγω σημερα πηγα για την καμπυλη και αυριο τα αποτελεσματα. βλεπετε την φωτο που ανεβασα? να σας ρωτησω και κατι αλλο,σας εχει δωσει ο γιατρος σας κρεμα για ραγαδες? εμενα οχι αλλα να του πω να μου γραψει μια? δεν εχω ραγαδες αλλα για παν ενδεχομενο λεω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα Βάγια! καλά αποτελέσματα να έχεις! για πες μας την εμπειρία σου γιατί πολλά έχουμε ακούσει για αυτή την παλιο-καμπύλη ! :angry:

Για τις ραγάδες ο γιατρός δεν μου πρότεινε κάποια συγκεκριμένη, μου ανέφερε 3-4 μάρκες και μου είπε να διαλέξω όποια θέλω. Το καλύτερο πάντως από ότι ακούω είναι η βαζελίνη. Ολα εξαρτώνται από τον τύπο δέρματος, αν έχουμε προδιάθεση να κάνουμε ραγάδες θα κάνουμε, όσες κρέμες και αν βάζουμε. Καλό είναι να είναι το δέρμα ενυδατωμένο για να σώσουμε ό,τι μπορούμε! μέχρι στιγμής κι εγώ δεν έχω, αλλά μάλλον θα αποκτήσω γιατί έχω πολύ λεπτή και ξηρή επιδερμίδα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα εγκυούλες.έκανα σήμερα την Β επιπέδου και όλα καλά ευτυχώς :laugh: ταλαιπωρήθηκα λιγάκι βέβαια,απο τις 09 το πρωί μέχρι τις 14.30 έμπαινα συνέχεια μέσα για να αλλάζει θέση το μωράκι μου,όλα καλά πάντως.

Ειρήνη -μαμα παναή η σειρά σου αύριο καλά αποτελέσματα,μην αγχώνεσαι .

φιλάκια συνεχίζω τις διακοπούλες μου :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα!!

Μπραβο για τα Β και καλη συνεχεια σε όλες μας!!!! :woohoo: :woohoo:

Για την καμπυλη μη φοβαστε.Το μονο σπαστικο ειναι που δεν περναει με τιποτα η ωρα και περιμενεις.Παρτε κανα περιοδικο μαζί.

Ενινα και εγω παρολο που ειναι 2η εγκυμοσυνη εχω πολυ αγχος παρολο που σα χαρακτηρας δεν ειμαι ιδιαιτερα αγχωδης.Τι να πεις;;;Υπομονη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

enina moy glykia piga to prwi sto mikrobiologo kai ekana tis syni8ismenes eksetaseis poy kanoyme geniki aimatos,ouron,sakxaro-oyria kai tin kampili. moy piran aima gia tis genikes kai moy edwsan na pio tin glykozi kai meta ana mia wra gia treis fores soy pairnoyn aima gia ta apotelesmata.ayrio 8a kserw ti ginete. aytaaaaa.min sas tromazei to 3 den katallaba tipota apo ta tripimata egw.( anais8isia paidi moy)xixixix...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! :)

Γέννησε η γυναίκα του ανιψιού του άντρα μου το μεσημέρι και πήγαμε στο Μητέρα για να τους δούμε. Έκαναν μπεμπάκο! Και το αστείο είναι ότι ο δικός μας μπεμπάκος θα'ναι θείος του δικού τους!! χαχαχαχαχαχα

Άντε και στα δικά μας!!! ;) ;) :) :) :)

Ο γιατρός ο δικός μου, μου'πε να πάω στο ιασω για την καμπύλη. Εκεί λέει σου βάζουν πεταλούδα, οπότε μια φορά σε τρυπάνε. "Πάρε και κανένα βιβλίο μαζί σου" μου'πε.. :P Δεν ξέρω βέβαια αν θα πάω εκεί τελικά, θα πάρω να μάθω πρώτα πόσο κοστίζει γιατί την ψυλλιάζομαι τη δουλειά.. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merula έγραψε:

καλησπέρα εγκυούλες.έκανα σήμερα την Β επιπέδου και όλα καλά ευτυχώς :laugh: ταλαιπωρήθηκα λιγάκι βέβαια,απο τις 09 το πρωί μέχρι τις 14.30 έμπαινα συνέχεια μέσα για να αλλάζει θέση το μωράκι μου,όλα καλά πάντως.

Ειρήνη -μαμα παναή η σειρά σου αύριο καλά αποτελέσματα,μην αγχώνεσαι .

φιλάκια συνεχίζω τις διακοπούλες μου :woohoo:

μπραβο μαιρουλα μου.....

σε ευχαριστω πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου τι κάνετε?γύρισα εχθές απο διακοπές και σήμερα πρωτη μέρα για δουλεια αφηστετα χάλια.

Είμαι λίγο στεναχωρεμένη βρε κορίτσια πήγα σήμερα στο γιατρό και μου έκανε ένα μίνι β επιπέδου γιατι τη άλλη εβδομάδα θα το κάνω το επίσημο και βρήκε στην καρδούλα της μικρή ένα υπερηχογενές κομβίο μου ειπε ο γιατρός ότι δεν είναι τίποτα αυτό και να μην ανησυχω ξερετε τίποτα γιαυτό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνάκι τι ώρα έχεις ραντεβού αύριο;;;

Τυχερούλα, αν σου είπε να μην ανησυχείς ο γιατρός σου, κάτι θα ξέρει.. ;)

Όλα καλά θα'ναι.. καλά αποτελέσματα για την άλλη εβδομάδα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστώ πολύ crazy ναι μου είπε να μην ανησυχώ γιατί είναι συχνω φαινομενο αυτο και φευγει πιο μετα απο μονο του θα δουμε όμως δεν σου κρύβω ότι έχω στεναχωρεθεί πολύ αλλά ο θεός είναι μεγάλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω... απλά προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να σκέφτεσαι θετικά. Μήπως να κανόνιζες τη Β' νωρίτερα για να σου φύγει το άγχος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την δευτερα θα παω να την κανω στο ιατροπολις στο χαλανδρι ευχομαι να πανε ολα καλα σευχαριστω πολυ πολυ γιατο ενδιαφερον !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Ειρηνάκι τι ώρα έχεις ραντεβού αύριο;;;

Τυχερούλα, αν σου είπε να μην ανησυχείς ο γιατρός σου, κάτι θα ξέρει.. ;)

Όλα καλά θα'ναι.. καλά αποτελέσματα για την άλλη εβδομάδα! :)

10.30 εως της 12 πιστευω να εχω τελιωσει και να ειναι ολα καλα!!!!

δυσκολο βραδι το σημερινο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Όλα καλά θα'ναι φιλενάδα!! ;):) :)

Θα περιμένω τηλεφώνημα εε;; Φιλάκια!! :kiss: :kiss: :kiss:

ναι αν ειναι οκ θα σε παρω......αν οχι θα καταλαβεις!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...