Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!! Νο 3


Recommended Posts

Καλησπέρα κ απο εμένα!!!!!!!!

Καλώς σας βρήκα!!Επέστρεψα με μια ημέρα καθυστέρησης γιατί για άλλη μια φορά η πτήση της επιστροφής ακυρώθηκε λόγω αντίξοων συνθηκών και δεν μπορούσαμε να πετάξουμε!Έτσι πήραμε καράβι,πήγαμε Πειραιά και απο εκεί σήμερα πήραμε τρένο!Ταλαιπωρεία αλλά και περιπέτεια!

Περάσαμε τέλεια η Μήλος καταπληκτική!!!Κ εγώ τώρα ξεκίνησα με τα πλυντήρια και συνέχεια καθάρισμα το σπίτι γιατί είναι χάλια!

Περίμενα κ εγώ να βρώ όχι το 4 αλλά το 5-6!!

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τίποτα..Φιλάκια σε όλους και θα τα πούμε καλύτερα αύριο!

Μου λείψατε πολύυυυυυυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mpa mpa....girisane ta koritsiaaaa!!!!!xaxaxa.. :laugh: :laugh: :laugh:

kalimera...th kanete????

filakia se oles kai se sena george..... :laugh: :laugh:

ego den exo akoma skopo na giriso.... :laugh: :laugh: :laugh: kai timaste poy den itela na figo????ala perno telia...me ta anipsia moy...kai gia afto katistero na giriso.... :laugh: :laugh: :laugh:

lipon febgo tora....pame piskina simera!!!pao na drosisto :laugh: :laugh: :laugh: ..koritsia edo exi para ma para poli zesti!!!....sinexia me mia petseta sto xeri ime...kai sto alo ena mployzaki gia alagi!!! :laugh: :laugh:

filakiiiiiii.......an ta mporeso ta ksana mpo otan giriso apo th piskina!!...na doyme omos poso ta ine h tarifa toy internet pros mesimeri......me poso ta me afisi h anipsiamoy na mpo sto mammy :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε κοριτσια και αγορια!!!

Τι κανετε?

Μπραβο νινα που περνας καλα...κοιτα να το ευχαριστηθεις.. ;):kiss::kiss:

Καλως ορισατε χρυσα και stedim.. :cheer:

Καλο χειμωνα τωρα...ολα καλα? :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Τι ωραία, μαζευόμαστε σιγά σιγά!

Δήμητρα μου καλώς μας ήρθες! Χαίρομαι που πέρασες τόσο ωραία...¨Οταν θα πάμε κι εμείς να μας πεις πού να πάμε!

Χρύσα μου περιπέτεια αλλά όμορφη περιπέτεια..Χαίρομαι που περάσατε καλά όλες και γυρνάτε ανανεωμένες!

Νίνα μου εκεί θα μείνεις εσύ?? Άντε γύρνα καλέ και μας έλειψες!! Μαζί με εσενα χάσαμε και τη συμπεθέρα σου!!!

Γωγάκι μου καλημέρα!! Τι κάνεις σήμερα? Χθες προσπαθούσα να γραφτώ μέλος στο blog σου και δεν τα καταφερνα..μετά από αρκετή ώρα τα καταφερα αλλά μου κολλούσε, δεν ξέρω αν έφταιγε το λαπτοπ μου!

Πέρσια μου πού είσαι?? Έλα να μας πεις τα νέα σου!

¨Αντρια μου τι κάνεις? Χαμόγελο σήμερα ε!!

Γιώργο μου πλησιαζουν οι μέρες!!

Χρυσάνθη, Πιπίτσα, ΚΤΚ κι όλες οι άλλες πού είστε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μαρακι μου!!!

Δεν νομιζω οτι εφταιγε το μπλογκ που κολλουσε...

Παντως σε ευχαριστω πολυ που μας εκανες την τιμη κι εγινες μελος...

Πως σου φανηκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσούδες πως πάτε?βλέπω επιστρέψατε οι περισσότερες!!! αντε καλό χειμωνα τώρα :P ,για σας γτ εμεις δεν καταλαβαμε κ πολλά απο το καλοκαιρι.φιλουθκιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα παιδάκια!!

Βλέπω αρχίσαμε να μαζευόμαστε σιγά σιγά!!! Ωραία!!!

Δήμητρα και Χρύσα Wellcome Back!!

Να σας αφιερώσω και ένα τραγουδάκι!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγάκι μου είχα ξαναμπεί στο μπλογκ και μου άρεσε πολύ η ιδέα σου..και ωραίες οι συνταγές σου! Πολύ καλή δουλειά!

DIOSA αποφάσισες να μας επισκεφτείς???ΠΟύ χάθηκες???

Tesh μου τι κάνει? Πώς πάει η εγκυμοσύνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ξύπνησα με μουσική διάθεση... :)

Είναι δύσκολες μέρες αυτές... είχα την ΠΗΤ μου απο 23/08 μέχρι 26/08 και είπα να το καταπολεμήσω με μουσική για να μην με πάρει απο κάτω... :) Είναι και η πανσέληνος περιμένω και περίοδο στις 26...άστα να πάνε δηλαδή!!!

οπότε μουσική και ξανά μουσική!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki24 έγραψε:

DIOSA αποφάσισες να μας επισκεφτείς???ΠΟύ χάθηκες???

Ήμουν στο νοσοκομείο μαζί με τη φίλη μου για παρέα... τώρα είμαι σπίτι και αργότερα θα φύγω να πάω πάλι στον άντρα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA μου άστα να πάνε δεν λες τίποτα!!Καταρχήν να ΜΗΝ σε πάρει απο κάτω! Εμένα μου ήρθε η άτιμη στις 33 μέρες και μου κάνει παιχνίδια! Την Κυριακή που μου ήρθε πονούσα και είχα αίμα, χθες πολύ λίγο και σήμερα σχεδον τίποτα! Κανονικά μου πάει 5 μέρες!! Λέτε να πάρω το γιατρό πάλι??Θα με βρίσει ο ανθρωπος! Αφού προχθες του λέω "αν δεν με ακούσεις μια φορά τουλάχιστον το μήνα, δεν πάει ο μήνα σου καλά γιατρέ!!" και μου απάντησε γλυκύτατα.."εσένα κοπέλα μου να πηγαίνει καλά ο μήνα σου κι εμένα μην με φοβάσαι!" :woohoo: :lol::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μαρακι σε γενικές γραμμές..εεε εχουμε μια τα πάνω μας κ μια τα κατω μας. χτες περασαμε δυσκολη νυχτα αλλά γενικότερα ειμαι καλα, σε σημειο ανησυχητικό. αφου καποια στιγμή μου μπήκε η ιδεα οτι κατι δεν παει καλα αφου δεν ειχα ζαλαδες κ εμετους για 3 μερες κ ετρωγα κανονικοτατα κ ετρεξα αρον αρον στον γιατρό να μου επιβεβαιωσει οτι ολα ειναι καλα. ουφφφ δεν ειμαι καλα γκρινιάζω, ειμαι καλα ανησυχω γτ ειμαι καλα. με τιποτα δεν ησυχαζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!

Τελικά ακόμα δεν έχω καταφέρει να διαβάσω τα νέα σας.. Προσπαθώ να βάλω μια τάξη στο γραφείο και δεν έχω και πολύ ελεύθερο χρόνο!

Μου λείψατε πολύ και χαίρομαι που μαζευόμαστε σιγά σιγά..

DIOSA μου πως είναι ο αδερφός της φίλης σου? Ακόμα τα ίδια?

Μαράκι μου καλημέρα και σε εσένα..Περάσαμε τέλεια! Η Μήλος ήταν πολύ καλύτερη απ’ότι περίμενα!

Γωγάκι και tesh όχι και καλό χειμώνα..καθίστε βρε περιμένετε.. μπορούμε ακόμα τα ΣΚ να κάνουμε κανένα μπανάκι! Άσε που απ’ ότι λένε ο Σεπτέμβριος θα είναι πολύ ζεστός να δούμε..

lolli και tesh τί κάνετε? Πως πάει η εγκυμοσύνη? Φυσήξτε καλέ λίγο μπας και κολλήσουμε κ εμείς.. :lol:;)

Νίνα μου περνάς καλά ε?? Κοίτα μην μείνεις μόνιμα εκεί και σε χάσουμε!! :lol:

Θέλω να ευχηθώ σε όλους που ξεκινήσανε τις προσπάθειες (με οποιονδήποτε τρόπο) όλα να πάνε καλά και σύντομα να έχουν καλά και θετικά αποτελέσματα!!!

Πολλά φιλιά σε όλους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και στα υπολοιπα κοριτσια :cheer:

Εγω σας αφηνω γιατι εχω παρα πολλες δουλειες του σπιτιου και μετα στην κουζινα να ετοιμασω πραγματακια για το μπλογκ.

Καλη σας μερα και φιλακια πολλα!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

και ξανα μανα φουυυυυυυυυ

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tesh να είσαι ήρεμη και να σκέφτεσαι θετικά..¨ολα θα πάνε καλά! Για την γκρίνια δεν φταις εσύ..οι άτιμες οι ορμόνες!!! :P

Χρύσα μυο επέστρεψες στη δουλειά ε? Άντε καλό συμμάζεμα..Και μια φίλη μου πήγε Μήλο και γύρισε με τις καλύτερες εντυπώσεις! Χρύσα μου κι εσύ ξεκίνησες προσπάθειες? Άντε με το καλό για όλες!

Γωγάκι καλές δουλίτσες στην κουζίνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Lollipop!!!

Μαράκι μου και εμένα άρχισαν να με πονάνε τα πόδια απο σήμερα.. ενώ τις 2 τελευταίες φορές δεν είχα καθόλου πόνο... τέσπα θα δούμε πως θα είναι και αυτή η περίοδος... εμένα δεν με χαλάει τόσο ο σωματικός πόνος, με χαλάει που μου ρίχνει την ψυχολογία όταν είναι να έρθει..και βλέπω και πολλά παράξενα όνειρα.. όλη νύχτα έβλεπα να βγάζω γάλα απο το στήθος μου και έψαχνα να βρώ τα μωρά μου για να τα ταίσω αλλά μωρό δεν έβρισκα... :( γέμισα 10 μπιμπερό γάλα και δεν ήξερα τι να το κάνω και έκλαιγα...Φρίκη!! Τι σας λέω τώρα!!

Τέση μου όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου!!! Μην αγχώνεσαι καθόλου!!!

Γωγάκι μου στο καλό!!! :kiss:

Χρύσα μου και εμάς μάς έλειψες πολύ!!!

Ο αδερφός της φίλης μου τώρα... την περασμένη Δευτέρα τον βγάλανε απο την εντατική... απλά δεν κάνει όσα θα περίμεναν οι γιατροί να κάνει... ανοίγει τα μάτια κοιτάει γύρω γύρω και μετά ξανακοιμάται.. κουνάει το χέρι του καμιά φορά μια φορά κούνησε και το πόδι του... όταν του μιλάς σε ακούει άμα του λες πχ κούνα το δάχτυλο το κάνει αλλά μέχρι εκεί.. και αυτό ανησυχεί λίγο τους γιατρούς... το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πάρει πολύ χρόνο να γίνει καλά... και μπορεί και να μην γίνει τελείως καλά!! είναι στο χέρι του λένε... τέσπα ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά!!

Άντε να σας αφιερώσω και ένα ακόμα τραγουδάκι ;););)

http://www.youtube.com/watch?v=u-rJ-6hBfSo&feature=related

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου ακόμα κόλπα σου κάνει η περίοδος ε?

Κ εμένα ρε γμτ.Δεν λέει να σταθεροποιηθεί με τίποτα.

Ενώ την προηγούμενη φορά ήρθε στις 39 ημέρες τώρα ήρθε στις 32.Βέβαια με βόλεψε γιατί ενώ περίμενα 16/08 (στη Μήλο) ήρθε στις 07/08 κ έτσι ευχαριστήθηκα τις διακοπές μου!

Diosa μου σε καταλαβαίνω κ εγώ αρχές Ιουλίου έτσι ήμουν.Θα περάσει κ αυτό τί να κάνουμε..Υπομονή και θετικές σκέψεις!!

Τesh μου υπομονή και όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά,φαντάζομαι είναι πολύ δύσκολο να μην αγχώνεσαι αλλά προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη..

Μαράκι μου επέστρεψα στην δουλειά και θα κάνω μέρες να τα βάλω όλα σε μια σειρά..Μπήκα όμως λίγο τώρα για να μάθω τα νέα σας.Όσο για τις προσπάθειες με τον κύκλο που έχω δεν ξέρω κατα πόσο μπορώ να πώ ότι ξεκινάω.. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tesh έγραψε:

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

και ξανα μανα φουυυυυυυυυ

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Αχ...Να' σαι καλά tesh μου..Μας δρόσισες ;) :laugh: :lol: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου εσύ ξεκίνα τις προσπάθειες και ποτέ δεν ξέρεις! Στην αρχή ηταν σταθερή τώρα τους τελέυταίους 2 μήνες μου τα κάνει αυτά..Πρώτη φορά ξεπέρασα τις 32 μέρες (εκτός από τότε που ήμουν έγκυος).

Όσον αφορά τα όνειρα..εγώ να δείτε τι βλέπω!!! Ότι θηλάζω, ότι γεννάω χίλια δυο και πάντα το μωράκι είναι κοριτσι!! Όλα στο υποσύνειδητο μας είναι κορίτσια, ο πόνος πάντα θα είναι στην ψυχή μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...