Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

Μαρια μου ελπιζω να μην αγχωνεσαι που θα φυγει...τι να κανουμε τυχαμε σε περιοδο διακοπων!Ντορακι καλυτερα να πας στο νοσοκομειο και μην στεναχωριεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

vaster έγραψε:

Μαρια μου ελπιζω να μην αγχωνεσαι που θα φυγει...τι να κανουμε τυχαμε σε περιοδο διακοπων!Ντορακι καλυτερα να πας στο νοσοκομειο και μην στεναχωριεσαι..

Αχ η αλήθεια είναι ότι με αγχώνει το γεγονός, αυτόν έχω επιλέξει για γιατρό μου και μαζί του νιώθω ασφάλεια...δεν το περίπενα απ' αυτόν τελευταία στιγμή να μου κάνει κάτι τέτοιο, σίγουρα άνθρωπος είναι και αυτός αλλά.. :dry: Αν το ήξερα νωρίτερα θα κοιτούσα για άλλο γιατρό όμως τώρα εύχομαι να γεννήσω νωρίτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι και εγώ..τελείωσα με τις δουλείς μου και επιτέλους έκατσα λίγο!!

Ντοράκι μου μην στεναχωριέσαι..να πας στο νοσοκομείο και θα δεις τι θα σου πουν εκεί...εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Σταυρούλα μου μεγεια το καρεκλάκι σας!!τι καλός ο κουνιάδος σου!!!

Μιτσάκι πόσο καιρό έχουμς να ακούσουμε νέα σου;;χαίρομαι που ξεφύγατε τον κίνδυνο πρωορότητας!!να μπαίνεις πιο συχνά να τα λέμε!!!

Μπέλλα μου λες να του χαλάσεις το τριήμερο του γιατρού;;χαχαχα

δεν νομίζω βρε!!έχεις λίγο ακόμα για να μπεις στον μήνα σου!!!

Μαράκι λες να λείπει ο γιατρός σου όταν θα γεννάς;;σε τέτοιες περιπτώσεις τι γίνεται βρε κορίτσια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

καλημερα κοριτσακια θα μπω κατευθειαν στο θεμα.....

μιλησα με τον γιατρο μου ολο το βραδυ δεν εχω κοιμηθει ποναγε η μεση μου η πλατη μου ειχα ενοχλησεις στην κοιλια οι συσπασεις συνεχιζουνε κ μου ειπε να παω απο το νοσοκομειο ο ιδιος ειναι σε αδεια κ εκτος αυτο δεν μπορω να παω στο ελενα γιατι το τμημα πρωορου τοκετου εχει κλεισει :blink::blink::blink: οχι οτι θα γεννησω αλλα λογο συσπασεων σε αυτο τον μηνα πρεπει να με αναλαβουν απο το τμημα πρωορου κ πρεπει να παω στο Αλεξανδρα η στο Αττικο που εφημερευουν...τελικα θα παω στο Αττικο που ειναι κοντα μου αλλα μετα τις 2μιση τοτε ξεκιναει η εφημερια θα μου κανουν καρδιοτοκογραφο κ αν χρειαστει θα με κρατησουν μεσα για παρακολουθηση κ για ενδοφλεβια.... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::(:(:(:(

ντορα μου μην στεναχωριεσαι!!!!!

ολα καλα θα πανε βρε αλλα πρεπει να ανεβει λιγο η διαθεση σου!!!!

τι εννοεις οτι εχει κλεισει στο ελενα το τμημα προωρου τοκετου?!?!?!?! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια μου!Μου φαίνεται απίστευτο ότι καταφέρνω τελικά να σας γράψω.Είναι τώρα 2 ημέρες,που σας διαβάζω και μετά δεν προλαβαίνω να γράψω.Γι' αυτό σήμερα σας διάβασα βιαστικά.

Με'γεια τα καινούργια πραγματάκια,τέλεις φωτογραφίες.

Ντοράκι,όλα θα πάνε καλά

Αναστασία,υπομονή κοριτσάκι μου.

Αγγελικούλα,μην ανησυχείς.

Θα βάλω κι εγώ φωτο Kuo μου.Θα το φροντίσω ;)

Σας γράφω εν συντομία,γιατί έχει φοβηθεί το μάτι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα αν και καθυστερημένα κι από εμένα. Ξεκίνησε λίγο ανάποδα η μέρα και πήγαν όλα πίσω :( Είναι δυνατόν να μου έφυγε στα καλά καθούμενα το ποτηρί με τον καφέ από το χέρι; Μία ώρα σφουγγάριζα :(

Βλέπω έχουμε πολλά νέα...μμμ από που ν'αρχήσω; Λοιπόν, Ντόρα μου αν και με κάλυψε η Μαρία, θα πω κι εγώ ότι η ψυχολογία είναι το Α & το Ω σε όλα. Με το καλό να πας να σε ελέγξουνε και να μας πεις τα νέα. Όλα καλά θα πάνε :kiss:

Τζένη, τι καλά!!! Έφτασε και ο δικός σου ο καιρός. Πόσο σε ζηλεύω...Με το καλό κι εσύ να το πάρεις αγκαλιά την Παρασκευή :)

Χρύσα μου, τον έφαγες κι εσύ τον γαίδαρο. Να δεις που δε θα συμβεί τπτ από τα πιθανά σενάρια και θα γεννήσεις φυσιολογικότατα! Τι έμεινε άλλωστε;

Αναστασία μου, :kiss::kiss::kiss: σε σκέφτομαι συνέχεια και ελπίζω να τελειώσει η αγωνία σου. Κουράγιο κοριτσάκι μου.

Συμπεθερούλα Θέη, περιμένω νέα... Πες του να τρώει γιατί η δικιά μας μάλλον θα είναι ζουμπουρλούδικια :P

Αγγελική, καλά για εσένα δε το συζητάω, τα καλύτερα νέα :):):) Και φτάνει η ώρα σου και δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι πια τπτ. Τέλεια!!!!

Μμμμμμ, δεν θυμάμαι κάτι άλλο :(

Εγώ εχτές είχα αρκετές, σχετικά ανώδυνες συσπάσεις και πολύ πόνο από κάτω. Ειδικά στην τουαλέτα. Σήμερα είμαι καλύτερα. Λέτε να φτάνει και η δικιά μου η ώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

Ntora26 έγραψε:

ντορα μου μην στεναχωριεσαι!!!!!

ολα καλα θα πανε βρε αλλα πρεπει να ανεβει λιγο η διαθεση σου!!!!

τι εννοεις οτι εχει κλεισει στο ελενα το τμημα προωρου τοκετου?!?!?!?! :blink:[/quote:37pb8wux]

δεν ξερω μου ειπε ο γιατρος μου κλεισε να παρω στο ελενα να ενημερωσω δικο μου ανθρωπο να σε περιμενει κ μετα με πηρε κ μου ειπε οτι του ειπανε οτι οι συσπασεις σε αυτο τον μηνα θεωρουνται προωρος τοκετος ασχετα αν δεν ειναι τελικα κ οτι το τμημα πρωορου εχει κλεισει...κ οτι πρεπει να με παρακολουθησει τετοιο τμημα... :huh::huh::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θυμήθηκα!

Μαρία μου, συνήθως όταν φεύγουν ορίζουν αντικαταστάτες. Εμένα τον δικό μου τον αντικαθιστά της Γιούλης ο γιατρός.

Σταυρούλα με γεια σας. Πολύ ωραία χρώματα.

Κορίτσια απ'ότι βλέπω οι περισσότερες λίγο πολύ έχετε μια ιδέα του πότε γεννάτε. Εγώ με την απορία μένω κάθε φορά :( Σφίγγα αυτός ο γιατρός μου :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

vaster έγραψε:

μπελλα μου καλημερα!! κι εγω βρε εχω συσπασεις εδω και 3 εβδομαδες κι ας παιρνω χαπια...

δεν σταματανε φανταζομαι τελειως...

προφανως ειναι χρησιμες αλλωστε...!!!! σκεφτομαι πως δεν ξερει το σωμα μου πως θα κανω καισαρικη :P[/quote:103focp9]

Καλημερα Βασιλικουλα!!!!ασε και γω πια δεν τις δινω και πολυ σημασια!!αλλα εχω αρκετες την ημερα,ομως τις εχω μαζεμενες καποια ωρα και μετα ολη μερα τιποτα... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς της συμπεθερούλα μου!!!

πωπω πολύ σπαστικό αυτό με τον καφέ..το έχω πάθει 2-3 φορές και είναι μανίκι...εκτοξεύονται παντού καφέδες...

θα σε σνημερώσω για το βάρος μας με το που θα επιστρέψουμε από τη γιατρό..ελπίζω να μην σας πέφτουμε πολύ αδύνατοι!!!!χαχαχα

σας αφήνω προς το παρόν κοριτσάκια να πάω να βάλω σιδερο...

αν δεν μπω μέχρι το απογευματάκι θα μπω μόλις επιστρέψω από τη γιατρό να σας πω τα νέα μας!!!φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταυρουλα ωραιο το καρεκλακι σας! με το καλο να το γεμισετε κρεμουλες :P

ντορα μου μην αγχωνεσαι!!!!!

δε εχει φαει η στεναχωρια κι εσενα βρε αυτες τις μερες...

παντως πολυ καφενειο τελικα... ακου εκλεισε!?!?!?!!?!

λες και ειναι εμπορικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα θα υπάρχει αντικαταστάτης, κάτι είχε ξεκινήσει να μου λέει περί αυτού αλλά τον έκοψα και του είπα ότι μαζί του θέλω να γεννήσω....τι να τον κάνω έναν αντικαταστάτη που θα γνωρίσω εκείνη την στιγμή? θα προτιμούσα και αυτόν να τον είχα διαλέξει εγώ...... υπάρχει και το ενδεχόμενο της πρόκλησης.....αχ δεν ξέρω βρε κορίτσια οι μέρες αυτές μάλον είναι κρίσιμες :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου καλώς ή κακώς δεν ελέγχουμε κάποια πράγματα. Ούτε κι εμένα με χαροποιεί ιδιαίτερα αυτή η κατάσταση αλλά τι να κάνεις;

Θεη μου :kiss:

Κορίτσια πάω κι εγώ να κάνω καμιά δουλειά και τα λέμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου χαίρομαι που σας άρεσε το καρεκλάκι μου. Όντως έχει πολύ ωραία και ζωντανά χρώματα.

Εμένα ο γιατρός μου ήταν διακοπές την προηγούμενη εβδομάδα.Δεν πιστεύω να ξαναπάει ;)

Αννα σου βγήκε ξινός ο καφές ε?Και μένα τα χέρια μου δεν κρατάνε τίποτα. Όλα μου πέφτουν. άχρηστη παιδί μου...για τίποτα δεν είμαι :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με γεία στα πραγματάκια που έχετε αγοράσει!

Ντοράκι θετική σκέψη όπως είπαν & τα άλλα κορίτσια!Περιμένουμε νέα σου οκ;

Εμένα πάλι καλά ο δικός μου γιατρός δε λείπει για διακοπές ποτέ. Διότι θα είχα πρόβλημα & τα 2τέκνα μου τον Αύγουστο βγαίνουν. :)

Πάντως χωρίς να θέλω να δημιουργήσω θέμα,να του πείς πως εσύ αυτόν θέλεις.Στην τελική ήξερε πότε γέναγες να μην πάει διακοπές ή να μη σε αναλάμβανε! Τι πάει να πεί αντικαταστάτης;;;

Πολύ μου τη δίνουν αυτά με τους γιατρούς,το έχω ακούσει & απο άλλες κοπέλες.

κακώς σε φορτίζω :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

Με γεία στα πραγματάκια που έχετε αγοράσει!

Ντοράκι θετική σκέψη όπως είπαν & τα άλλα κορίτσια!Περιμένουμε νέα σου οκ;

Εμένα πάλι καλά ο δικός μου γιατρός δε λείπει για διακοπές ποτέ. Διότι θα είχα πρόβλημα & τα 2τέκνα μου τον Αύγουστο βγαίνουν. :)

Πάντως χωρίς να θέλω να δημιουργήσω θέμα,να του πείς πως εσύ αυτόν θέλεις.Στην τελική ήξερε πότε γέναγες να μην πάει διακοπές ή να μη σε αναλάμβανε! Τι πάει να πεί αντικαταστάτης;;;

Πολύ μου τη δίνουν αυτά με τους γιατρούς,το έχω ακούσει & απο άλλες κοπέλες.

κακώς σε φορτίζω :kiss::kiss:

Δεν με φορτίζεις, μην ανυσυχείς και εγώ από μόνη μου τις ίδιες σκέψεις κάνω. Του είπα ότι μαζί του θέλω να γεννήσω αλλά και αυτός ότι δεν μπορεί να το ακυρώσει.....ουφ θα δούμε :dry: γιατί αυτό τελευταία στιγμή προέκυψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι γλυκούλες μου. Τι κάνετε; ("Υπομονή" :P )

Έχω προσπαθήσει 2-3 φορές ακόμη να σας γράψω αλλά όλο κάτι γίνεται. Είδα που λέγατε για νυχτικά και πυτζάμες για το μαιευτήριο. Προσωπικά τις πρώτες δυο μέρες βόλεψαν πολύ κάτι σεμνά νυχτικάκια που είχα πάρει από m/care με τιράντες που ανοίγουν για το θηλασμό. Τα σέξι παύουν να είναι σέξι αν λερωθούν με αίμα... κάτι πολύ πιθανό! Οι πυτζάμες δεν βολεύουν γιατί έχεις τον καθετήρα (και στο φτ; δεν έχω ιδέα) και επιπλέον χρειάζεται κάθε τρεις και λίγο να τα πετάς για να σε κοιτάξουν από κάτω :P Είχα όμως πάρει ένα φαρδύ παντελονάκι για να κυκλοφορώ και ένα φουστανάκι. Μια χαρά τα βολεύτηκα. Ούτε ρόμπες ούτε τίποτα ;)

Ελπίζω να προλάβω να διαβάσω παρακάτω! Δε με παρεξηγείτε ε; :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Γεια σας και πάλι γλυκούλες μου. Τι κάνετε; ("Υπομονή" :P )

Έχω προσπαθήσει 2-3 φορές ακόμη να σας γράψω αλλά όλο κάτι γίνεται. Είδα που λέγατε για νυχτικά και πυτζάμες για το μαιευτήριο. Προσωπικά τις πρώτες δυο μέρες βόλεψαν πολύ κάτι σεμνά νυχτικάκια που είχα πάρει από m/care με τιράντες που ανοίγουν για το θηλασμό. Τα σέξι παύουν να είναι σέξι αν λερωθούν με αίμα... κάτι πολύ πιθανό! Οι πυτζάμες δεν βολεύουν γιατί έχεις τον καθετήρα (και στο φτ; δεν έχω ιδέα) και επιπλέον χρειάζεται κάθε τρεις και λίγο να τα πετάς για να σε κοιτάξουν από κάτω :P Είχα όμως πάρει ένα φαρδύ παντελονάκι για να κυκλοφορώ και ένα φουστανάκι. Μια χαρά τα βολεύτηκα. Ούτε ρόμπες ούτε τίποτα ;)

Ελπίζω να προλάβω να διαβάσω παρακάτω! Δε με παρεξηγείτε ε; :blush:

και που βρισκεις κατερινακι μου χρονο καθημερινα και μπαινεις... παλι καλα!!!!

εγω αμφιβαλλω αν θα μπορω....

και οι υπολοιπες κοπελες δηλαδη που γεννησαν βλεπω πως εχουν πιο περιορισμενο χρονο απο σενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα, τώρα είδα και τα νέα σας! Τέλεια :) Πολύ συγκινητικό μου φαίνεται που γεννάμε όλες σιγά σιγά! Άντε να ανοίξουμε άλλο θεματάκι να λέμε για τα "μετά"! Με το καλό λοιπόν και μ' ένα πόνο που λένε (ή και κανέναν) :cheer:

Η Αναστασία μας δεν φάνηκε ακόμη; Δε βάζω και στοίχημα, αλλά μακάρι η κοπέλα να γεννάει!

Ντόρα :( Κουράγιο ρε συ, μακάρι να είναι ψεύτικος συναγερμός όλα αυτά. Για το Αττικό λένε τα καλύτερα. Μακάρι να μη σε κρατήσουν, όμως εσύ σε κάθε περίπτωση ηρεμία, ναι; Φέεεετα :kiss:

Μήτση μου :kiss: Χαίρομαι που περνάς καλά! Σου άξιζε ρε κοριτσάκι. Και τα καλύτερα είναι ακόμη μπροστά σου!

Άννα, η δική σου ώρα έτσι κι αλλιώς πλησιάζει :) Αυτό με τα χέρια-μανταλάκια το είχα διαβάσει κάπου ότι είναι φυσιολογικό προς το τέλος.

Σταυρούλα, με γεια σας. Τέλειο είναι!

Για τα slings γμτ οι απόψεις διίστανται. Αύριο μάλλον θα έρθει η παιδίατρος. Πείτε κι άλλες ερωτήσεις αν έχετε ;)

Αααα ξέχασα να σας πω και πολύ ενθαρρυντικά νέα! Λοιπόν, κορίτσια, φάτε ό,τι προλαβαίνετε! 2-2 χάνονται!

Η μικρούλα σήμερα μου έσκασε ό,τι πιο κοντά σε χαμογελάκι (σε αυτό το στάδιο το κάνουν ασυναίσθητα, λένε):

Alkmini009.jpg

Σας έχω γεμίσει φωτογραφίες, σόρι, χαζομαμά εν τη γενέσει :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθολου χαζομαμα δεν εισαι Κατερινα μου,υποθετω οτι ολες λιγο πολυ ετσι θα ειμαστε. Ειναι μια σκετη κουκλιτσα οπως ολα τα μωρακια,δε μπορω να δω κανενα μωρακι ασχημο.Τα λατρευω :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...