Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

LabriniB έγραψε:

Να σαι καλά. Πάντως κ όταν γέννησα το Χρήστο μου 2 μέρες πριν είχε βγάλει το γύψο απ το χέρι η μαμά μου... και τώρα που θα γεννήσω τη μπουμπου το ίδιο θα γίνει... Τυχαίο ? Το χει η μοίρα της βρε παιδί μου...

Άσε που εκεί που λέω τέρμα τα ταξίδια όλο κ κάτι προκύπτει κ είμαι μέσα στους δρόμους... :(

Έλα ρε... Θα εύχεται η καημένη να μην ξαναμείνεις έγγυος :P Άντε και το επόμενο ταξιδάκι με τον "πασά" σου και την μπουμπού :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ σ' αυτό δεν φταίω εγώ αλλά η δουλειά που κάνει. Δουλεύει μαζί με τον μπαμπά μου στην οικοδομή, οπότε οι κίνδυνοι παραμονεύουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

Αχ σ' αυτό δεν φταίω εγώ αλλά η δουλειά που κάνει. Δουλεύει μαζί με τον μπαμπά μου στην οικοδομή, οπότε οι κίνδυνοι παραμονεύουν...

Μα τι γυναίκες έχει η οικογένεια σου Λαμπρινή μου!!!!! Βάζετε τα γυαλιά σε πολλούς άντρες. Νομίζω πάντως κι εγώ ότι όσο μεγαλώνουν πρέπει να φυλάγονται. Πέφτουν οι αντοχές, τα αντανακλαστικά τους, γίνονται γενικά ευάλωτοι.

Κάπου εδώ θα σε αφήσω γιατί ο καλός μου θέλει να πάμε για ύπνο. Αν και με τέτοια ζέστη σήμερα αμφιβάλω πολύ αν θα κοιμηθώ. Καλό βράδυ

Παρεμπιπτόντως μόλις συνειδητοποίησα ότι η συμπεθέρα μου η Θέη δεν μπήκε να μας πει τα νεα τους από το γιατρό. Χμμμμ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το χουμε στην οικογένεια οι γυναίκες...

Όνειρα γλυκά κ έναν καλό ύπνο. Και γω σε λιγάκι προς τα κει θα πάω να δω πως θα περάσει κ αυτή η νύχτα. Όσο για τη Θέη ίσως ήρθαν αργά και δεν πρόλαβε να μας γράψει...Θα δούμε αύριο... Φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσάκια ήρθα κι εγώ!Νιώθω πολύ κουρασμένη χωρίς να έχω κάνει και πολλά.Το πρωί πήγα για καθαρισμό προσώπου,το απόγευμα στα ΙΚΕΑ και μετά σουπερ μάρκετ.Τι να πω;

Αναστασία μου,εύχομαι να λυτρωθείς γρήγορα κοριτσάκι μου!

Βασούλα,να σου ζήσει!Καλά δεν παίζεσαι έτσι!Πας στα ΚΕΠ κι απ'την άλλη γεννας χωρίς επισκληρίδιο :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Λαμπρινούλα,περαστικά στη μανούλα σου!

Kuo,τι μωρό είναι αυτό;Όλα τα λεφτά.

ziz,καλωσήρθες με το καλό το νινάκι σου και με ένα πόνο.

Οι υπόλοιπες μανούλες πώς είστε;Εγώ αύριο έχω καρδιοτοκογράφημα και doppler.Άντε να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω ότι πολλές φορές ξεχνάω να γράψω για αρκετά κορίτσια,αλλά πραγματικά δε θυμάμαι.Γεμίζουμε και τις σελίδες για πλάκα και μαζεύονται πολλά.Συγνώμη,μη με παρεξηγείτε. :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα :kiss: Επιτέλους! Να σου ζήσει και από εδώ ο μπεμπούλης! Να τον καμαρώνετε πάντα τον όμορφο, γλυκούλα μου, κι εσύ να έχεις καλή λοχεία, αν και δε σε φοβάμαι μετά από τέτοιες παλικαριές. Άκου ΚΕΠ... :laugh: "Ναι, γεια σας, μου έσπασαν τα νερά. Μου επικυρώνετε μια ταυτότητα;" Άντε βάλε μας καμια φωτογραφία να δούμε τι παίρνουμε :P:kiss:

Λαμπρινή, άρχοντας ο γιόκας σου :lol: Φοβερή φάτσα!

ziz, καλώς μας ήρθες! Με το καλό! Πότε έχεις ΠΗΤ;

Αννούλα, χαρά στο κουράγιο σου με το θήλαστρο. Εγώ το έβαλα, αλλά η χοάνη μάλλον δεν μου "κάνει" και μου πλήγωσε το στήθος. Η μικρούλα πιάνει τέλεια, χάρη στη μία καλή μαία. Σήμερα την είχα 2-3 ώρες στο στήθος και μετά μπήκα για μπάνιο. Βγαίνοντας βρήκα τον άντρα μου με το μπουκάλι ανά χείρας :angry: Το ήπιε ΟΛΟ (60-70 ml) για πρώτη φορά :( Θα σου πω όταν έρθει η παιδίατρος. Δεν την έχω δει, αλλά ακουγόταν συμπαθέστατη και νεότατη, οπότε ελπίζω σε "άλλα μυαλά"... Τουλάχιστον εσύ ξέρεις ακριβώς τι να κάνεις αυτή τη φορά ;) Πάντως σε σχέση με αυτά που περιγράφεις, η φάση πρέπει να έχει αλλάξει λίγο προς το καλύτερο. Και καθόλου δεν κουράστηκα να διαβάζω. Ίσα ίσα σ' ευχαριστώ που τα μοιράζεσαι :kiss:

Κανένα νέο από Αναστασία και Ντόρα;

Πάλι δε σας διάβασα όλες, αλλά θα το κάνω κατά την πρωινή ρέκλα της μικρούλας. Μου είπε να σας ευχαριστήσω για τα κομπλιμέντα και συνέχεια με ρωτάει πότε θα έρθουν οι δικτυακοί της φίλοι -ειδικά οι άντρες- να δει τι επιλογές έχει (ακούς Νεκτάριε; ) :P Α, soupitsa, το φορμάκι της το είχε φέρει ο μπαμπάς από την Ιρλανδία λίγο αφότου μάθαμε για την εγκυμοσύνη. Ο άντρας μου ονειρευόταν αγοράκι (τώρα ζητάει δεύτερο κοριτσάκι) :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuaki, να μας πεις νέα από την παιδίατρο...Σας τη σύστησε κάποιος? Της είχες μιλήσει πριν από τη γέννα?

Α.. και μια ερώτηση που ήθελα να σου κάνω και όλο την ξεχνούσα: μαία είχες κατά τη διάρκεια του τοκετού? Αξίζει τον κόπο??

Σήμερα μίλησα με μία μαία στο τηλέφωνο και μου ζήτησε €400 για προετοιμασία πριν, παράσταση στον τοκετό, 1-1,5 ώρα θα έρχεται κάθε μέρα στο δωμάτιο στο μαιευτήριο να με βοηθάει στο θηλασμό και ότι χρειαστεί και 2 φορές στο σπίτι μετά να φροντίσουμε το μωρό, να το κάνουμε μπάνιο, κτλ και όποτε έχω πρόβλημα θα έρχεται. Πολλά λεφτά μου φαίνονται ρε γαμώτο αλλά σκέφτομαι μήπως με διευκολύνει πολύ... Αξίζει άραγε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou mpika na sas kalinyxtisw

alitheia eixame kanena neo apo ta koritsia mas??(anastasia kai dora)

elpizw na einai kala :dry:

katerinosoupitsa mou emena i maia mou zitise 300 kai na einai sinexeia mazi mou se olo ton toketo kai na erxete kai na me vlepei meta tis meres pou tha meinw ekei, an thes sou dinw til an kai de kserw an erxete se idiotika :dry: pantos einai para polu kali :)

vasoula mou apla apisteuti i perigrafi sou :P na sou zisei o mikros geros kai tuxeros :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa για να είμαι ειληκρινής είχα μπεί σε σκέψη στην πρώτη μου εγκυμοσύνη,αλλά όταν το ξανασκέφτηκα,το θεώρησα πεταμένα λεφτά & (συγνώμμη για την έκφραση)κοροιδεία.

Οι μαίες ούτως ή άλλως είναι δίπλα σου κατα τη διάρκεια του τοκετού & μετά στη δική μου περίπτωση τουλάχιστον.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το οτι γένησα σε ιδιωτικό,δε δώσαμε ούτε 1ευρώ σε καμία & αν εξαιρέσεις μια σκύλα γκρρρρρρρρρρρρρρ όλες οι άλλες ήταν μα χαρά!

Όσον αφορά το μετά δηλ. το θέμα του μπάνιου & γενικότερα της φροντίδας του μωρού δεν είναι κάτι που θέλει επιστημονικές γνώσεις.

Λίγο πολύ όλοι έχουμε αλλάξει ένα μωρό πριν κάνουμε δικό μας & στην τελικη είναι το ένστικο που διαθέτουμε!

Πάντως αν σας ενδιαφέρει είχα πάρει ενα βιβλίο που έχει τα πάντα χωρίς υπερβολές απο το πρώτο 24ωρο ενός μωρού μέχρι την ηλικία των 5.

Αν σας ενδιαφέρει να σας δώσω τίτλο & εκδόσεις.ουφ κουράστικα που τα έγραψα,φαντάζομαι όσοι μπήτε στον κόπο να τα διαβάσετε! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμ...και εγώ σκέφτομαι ότι είναι πολλά αν σκεφτείτε κιόλας ότι έχω κάνει ήδη μαθήματα... Αγγελική, νομίζω ότι οι μαίες από τα δημόσια νοσοκομεία απαγορεύεται να πηγαίνουν στα ιδιωτικά...

Θα την πάρω αύριο ξανά να τη ρωτήσω πόσο κοστίζει χωρίς τις "προπαρασκευαστικές" συναντήσεις πριν, δηλαδή μόνο για παράσταση στον τοκετό και θηλασμό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jenny bill mou sta dimosia ama den exeis diki sou maia apla einai paketo, se analamvanoun sinithos eidikeuomenoi kai oxi mono enas

na pw tin alitheia egw ti maia ti thewrw to simantikotero giati auti einai pou sou stekete apo tin arxi mexri to telos, o giatros distixos sinithos erxete stin teleutaia eksothisi

na tonisw oti de kserw ti isxiei sta idiotika

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ πρωί γιατί έσκασα από την ζέστη και έτσι κάθομαι να διαβάσω τα νέα σας. Χάθηκα λίγο γιατί αυτές τις μέρες μαζεύτηκαν πολλές οικογενεικές υποχρεώσεις.

Βασω να σου ζήσει ο γιος.Καλά είσαι τέρας υπομονής.Πηγες με σπασμένα νερά στα ΚΕΠ??? :laugh: :laugh:

Λαμπρινή μου τελεια φατσουλα ο γιος σου.Να σου ζήσει. :)

Κυο μου μη στεναχωριέσαι για τον θηλασμό.Το σημαντικότερο είναι να πάρει βάρος η Αλκμήνη.Δεν πειράζει και να πιει λίγο ξένο...

Κανένα νέο από Ντόρα και Αναστασία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια!!!

συμπεθερούλα μου είδα οτι ανυσήχησες που δεν μπήκα εχθές...

όλα καλά με τον γαμπρό σου!!! :):)

έχουμε φτάσει τα 2.300γρ και εχθές ήταν η πρώτη φορά που μας έδειξε φάτσα φόρα το πουλάκι του!!!

ο Βασίλης τρελάθηκε γιατί δεν το είχε παρατηρήσει σε προηγούμενους υπέρηχους!!! :woohoo: :woohoo:

Δόξα το Θεό ήμαστε μια χαρά και στην ανάποτυξη μας και παντού και τώρα θα τον ξαναδώ στις 24 του μήνα που θα έχω μπει και στο μήνα μου!!!

μετά τη γιατρό πήγα πήρα πυτζαμούλες για το μαιευτήριο!!πήγα στα qysho κορίτσια και βρήκα κάτι φοβερά σχεδιάκια!!!πήρα 2 πυτζαμούλες με παντελόνι και μπλουζάκια από πάνω και ένα φοραματάκι βαμβακερό και όλα αυτά μόνο 48 €!!! :silly: :woohoo: :ohmy:

στα δικά μας τώρα...

καταρχήν Βάσω μου τρλάθηκα με την περιγραφή σου!!!

βρε θηρίο με σπασμένα νερά και πήγες στο ΚΕΠ;;; :blink: :silly: :blink:

ΕΊΣΑΙ ΑΠΊΣΤΕΥΤΗ!!!!!

να σας ζήσει και πάλι κοπέλάρα μου!!! :):)

Αναστασούλα μου πόσο στεναχωρέθηκα που ταλαιπωρείσαι κοπέλα μου...υπομονή και εύχομαι η καραμελίτσα να αποφασίσει να βγει γρήγορα..τότε θα τα ξεχάσεις όλα!!! ;);)

Λαμπρινή μου φοβερός ο γιόκας σου!!!φτου φτου!!! :):)

καλά το Αλκμηνάκι μια μικρή θεά!!! :):)

καλημέρα Σταυρούλα και Βασούλα!!!πρωινές σήμερα!!και εγώ από τις 5 είμαι ξύπνια... :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χμμμμμμ τωρα μπορω να γραψω .....

Βασουλα μου να σου ζησει ο γιος να ειναι γερος ..θελουμε φωτοοοοο κανονισε ...

Κατερινα μου kuo τι κορη ειναι αυτη ?????? θα τρελαθω !! μια γλυκα !!!σαν να χαμογελαει ειναι στην φωτογραφια ....

Αναστασια μου διαβασα γλυκια μου τα προβληματα σου ..πολυ στενοχωρεθηκα που δεν εισαι καλα ...ξερω πως ειναι δυσκολο να σε καταλαβω αλλα ελπιζω και ευχομαι καθε φορα που μπαινω στο μαμμυ να γεννησεις συντομα ....οταν φτανεις στο τελος ο χρονος σιγουρα κυλαει αργα ..αλλα καποια στιγμη που θα παει θα ερθει αυτη η ωρα ..εμεις να ξερεις θα ειμαστε διπλα σου ...

και τωρα τα νεα μας...!!!!!!

χθες πηγαμε στο γιατρο μας ..ο μπεμπης μας ειναι 2800kg !!!!

Και η μαμα του στα +14 !!!!!!ειμαι περιεργη να δω στα ποσα κιλα θα γεννησω ..

κατα τα αλλα ολα πανε μια χαρα γενναω με προκληση,περιπου 1-5 Σεπτεμβρη απο οτι μου ειπε ο γιατρος..οποτε μου εμεινε περιπου ενας μηνας!!!!!!!τι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

καλημερούδια!!!

καλημέρα Σταυρούλα και Βασούλα!!!πρωινές σήμερα!!και εγώ από τις 5 είμαι ξύπνια... :angry::angry:

Θεη μου κι εσυ ?????

εγω ειμαι απο τις 6 ξυπνια :(:(:(

δεν με παιρνει με τιποτα ο υπνος εδω και τρεις μερες

και δεν ειχα προβλημα πριν λιγο καιρο ......

τι να πω ..ελπιζω να μην μας παει ολος ο μηνας ετσι ..

βρε θεη μου στο oshosh πηγα κι εγω και δεν μου εκανε τιποτα με στενευαν υπερβολικα στην κοιλια !!! :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα μου άσε δράμα η κατάσταση με τον ύπνο...

τα χέρια μου κάθε βράδυ είναι και χειρότερα...άσε που εχθές είχε μια αφόρητη ζέστη και ήρθε και τα χειροτέρεψε τα πράγματα...να δω τι θα κάνω όλο τον υπόλοιπο καιρό..με βλέπω σαν το ζόμπι να πηγαίνω να γεννήσω!!!!χαχαχαχα

βρε αλήθεια λες για τα qysho;;;και είσαι και μια σταλιά μπροστά σε εμένα...

μια χαρά μου κάνανε, το large βέβαια...και τα βρήκα και πολύ βολικά γιατί έχουν περιθώριο με κορδονάκι σε περίπτωση που μεγαλώσει κι άλλο η κοιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κορίτσια!!!

Καλε τι μεγάλα μωράκια είναι αυτά?φτου φτου :)

Και εγώ έχω σήμερα ραντεβού να δω τη μπουμπου μου!! έχω τόση αγωνία μετά του2 πόνους που είχα αυτή την εβδομάδα..

Βασω γιατί με πρόκληση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα μου άντε με το καλό να δείτε την μπουμπού σας!!!

Βασούλα και εσένα ο δικός σου ο μικρός μεγάλωσε πολύ!!!αλήθεια γιατί με πρόκληση όπως ρωτάει και η Σταυρούλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου γλυκα :):):) Χθες το απογευμα χαθηκα γιατι πηγα με τη μαμα μου και τον αντρουλη μου για τα τελευταια ψωνια του μπεμπη μας. Πηρα στρωματακι για το πορτ-μπεμπε,αποστειρωτη,καλαθι για τα απλυτα τα μωρου,ενα ριχταρι για τον καναπε που εχω στο δωματια του καια κατι αλλα ψιλα. Μετα βρεθηκαμε και με τον αδελφο μου και μας εκανε δωρο απο τα κου-κου ενα ριλαξ-κουνια της fisher price. Ηταν ολα πολυ ομορφα,πολυ χαρηκα που επιτελους τελειωσαμε με τα ψωνια μας και ειναι ολα ετοιμα :P:P:P

Αναστασια μου πονεσε η καρδουλα μου με το μυνημα σου,ακουγεσαι πολυ στεναχωρημενη,κανε κουραγιο κουκλα μου ο ερχομος της καραμελιτσας ειναι πολυ,πολυ κοντα...

Λαμπρινη μου περαστικα στη μανουλα σου...

Βασουλα και Θεη μπραβο για τα καλα νεα που ειχατε απο τα νινακια σας :):):) Θεη καλοριζικα τα νυχτικακια σου...

Κάλημερα και σε σενα Σταυρουλα μου... Καλα μιλαμε ο υπνος εχει γινει δυσευρετος,η ζεστηβειναι αφορητη καλα υπαρχουν και τα a/c!!!

Βασω μου χαιρομαι που γυρισατε σπιτι με το μικρο Νεκταριο και ειναι ολα καλα. θα βρειτε το προγραμμα σας σιγα-σιγα. Περιμενουμε φωτο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα qysho το Large μου ειναι στενο επειδη ειμαι μια σταλια!!!

θα παω με προκληση επειδη θελω να γεννησω στο νοσοκομειο που ειναι ο γιατρος μου οποτε θα παω με ραντεβου ..αν δεν εχει εφημερεια το συγκεκριμενο νοσοκομειο και με πιασουν οι πονοι αναγκαστικα θα πρεπει να παω στην κλινικη που ειναι ο γιατρος μου ..αλλα στην κλινικη επειδη θα πληρωσουμε πολλα χρηματα ...τωρα αν ερθει νωριτερα θα παω αναγκαστικα κλινικη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Έλενα!!!!με γεια τα καινούργια σας πραγματάκια!!!

και εγώ σε λίγο θα ετοιμαστώ να πάω να πάρω την προίκα μας από τα ήρα!!!!!

Βασούλα μου το είχα ξεχάσει, οτι ο γιατρός σου είναι και Παπαγεωργίου...και εγώ σε τέτοια περίπτωση με πρόκληση θα πήγαινα...μακάρι να μην στην κάνει νωρίτερα ο μικρός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...