Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

Κουακο, φρεσκομανουλα μου, τι κανεις? Καλε, Παναθηναικακι το ντυσατε το παιδι? :woohoo: Στο φτ δεν εχεις καθετηρα! Τα φιλια μου στο Αλκηνακι! Και που μπαινεις τοσο πολυ, εντυπωση μου κανει, φαινεται η μικρουλα ειναι ησυχο μωρακι!

Βασιλικουλα μου, μακαρι να γεννησω και πιο νωρις και πιο ανωδυνα! 12ωρο δεν αντεχω παλι να χτυπησω!Εσυ και αν δεν εχεις χρονο μετα, με 2 ζουζουνια, θα σε χασουμε!Τρεξε, μανουλα, τρεξε!!!

Μαρακι μακαρι να γεννησεις με τον γιατρο σου, σε καταλαβαινω απολυτα εγω, μα καποιος να σε παρακολουθει για 9 μηνες και ξαφνικα να βλεπεις εναν ασχετο? Δε λεει...

Σταυρουλα, εχουμε ακριβως το ιδιο καθισματακι φαγητου!

Ντορα, μακαρι να μη σε κρατησουν βρε κοριτσακι, αλλα και αυτο να γινει για καλο σου θα ειναι, εσυ αυτο να σκεφτεσαι. Εμ, συγχυστηκες και εσυ πολυ αυτες τις μερες, τωρα προσπαθησε να επανορθωσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρε Κουακο μου, μιας και σε πετυχαινω εδω, μπορεις να μου απαντησεις σε κατι...πρακτικα ζητηματα?

1. Ισυει οτι τα 4κλινα εχουν καταργηθει και εχουν αντικατασταθει με 3κλινα?(με την ιδια τιμη ομως?)

2. Εσυ σε τι δωματιο εμεινες και τι πληρωσες τελικα?

3. Στα βλαστοκυτταρα που εκανες δωρεα, δεν σου εκαναν χρεωση ετσι? Ενω αν ηταν για ιδιωτικη εταιρεια θα σε χρεωναν? Τι τους λες για να μη σε χρεωσουν?

4. Οι μαιες εξακολουθουν να ειναι απαραδεκτες με το θηλασμο?

5. Ποση ωρα σου αφηνουν το παιδι να το εχεις μαζι σου?

Ελπιζω να μη σε κουραζω... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα η Αλκμήνη είναι πολύ φατσόνι :):):):) Φαίνεται πολύ σκανταλιάρικο μουτράκι :P Καλά για το φορμάκι, ουδέν σχόλιον :woohoo:

Εμάς πάντως μας έχεις εκπλήξει και τόσο που καταφέρνεις και μας γράφεις.

Αυτό με τα κιλάκια πολύ το χάρηκα :) Ελπίζω να ισχύει γενικά και όχι κατα περίπτωση.

Βασιλική μου εσύ όχι mammy, αν προλαβαίνεις να πας και τουαλέτα ζήτημα θα είναι :P

Αννούλα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Βρε Κουακο μου, μιας και σε πετυχαινω εδω, μπορεις να μου απαντησεις σε κατι...πρακτικα ζητηματα?

1. Ισυει οτι τα 4κλινα εχουν καταργηθει και εχουν αντικατασταθει με 3κλινα?(με την ιδια τιμη ομως?)

2. Εσυ σε τι δωματιο εμεινες και τι πληρωσες τελικα?

3. Στα βλαστοκυτταρα που εκανες δωρεα, δεν σου εκαναν χρεωση ετσι? Ενω αν ηταν για ιδιωτικη εταιρεια θα σε χρεωναν? Τι τους λες για να μη σε χρεωσουν?

4. Οι μαιες εξακολουθουν να ειναι απαραδεκτες με το θηλασμο?

5. Ποση ωρα σου αφηνουν το παιδι να το εχεις μαζι σου?

Ελπιζω να μη σε κουραζω... :)

1. Ναι. Τα τετράκλινα έγιναν οικονομικά τρίκλινα. Νομίζω η μόνη διαφορά τους από τα τρίκλινα είναι ότι δεν έχουν μπαλκόνι. Δε θυμάμαι διαφορά στην τιμή, αλλά

2. εμείς πληρώσαμε 2.200 σε οικονομικό τρίκλινο συν 300 για κάποιες επιπλέον εξετάσεις της μπέμπας.

3. Καμία χρέωση, ούτε καν ζήτησαν κάτι. Αν ήταν για ιδιωτική, πάλι κανονικά δεν μπορούν να σε χρεώσουν (εκτός κι αν τα κρατήσεις στην τράπεζα του Μητέρα, οπότε και δεν ξέρω τι ισχύει- ίσως είναι στο πακέτο). Τα επιχειρήματά σου είναι 2: α) κρίθηκε παράνομο και μπορείς να κάνεις καταγγελία, β και βασικότερο) τη συλλογή την κάνει ο γιατρός σου, που δεν είναι υπάλληλος του Μητέρα. Εγώ το είχα συζητήσει με το γιατρό μου πριν (να είμαστε σίγουροι). Κάνε το ίδιο και δεν θα έχεις πρόβλημα.

4. Ελεεινές και τρισάθλιες πλην δύο εξαιρέσεων. Η μία ήθελε λάδωμα (Ελλαδιστάν), η άλλη ήταν... αδιάφθορη και βοήθησε πάρα πολύ, να 'ναι καλά η κοπέλα!

5. Σου το φέρνουν κάθε δυο ώρες τη μέρα και τρεις τη νύχτα. Στο αφήνουν από μία έως δύο ώρες. Μια χαρά, εκτός από τη φορά που την έφερναν στο επισκεπτήριο με τα μικρόβια και τον κόσμο μπρρρρρρ :S

Πάω να την ξυπνήσω να την ταΐσω. Βρε Αννούλα μανούλα, να ανησυχώ που είναι τόσο ήσυχο ή να χαίρομαι; ΟΚ την πιάνουν και κάτι "κρίσεις" :P αλλά είναι απίστευτα ήσυχη (ακόμη).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!

δεν μπαινω πολυ συχνα γιατι εξακολουθω να ποναω πολυ!ειδικα σημερα το βραδυ πεθανα στον πονο.δεν ηθελα να παω στο νοσοκομειο γιατι δεν υπαρχει λυση..απο τη στιγμη που ο τραχηλος μου δεν εχει ανοιξει..ολα ειναι περιττα.η ενεση μορφινης που μου εκαναν βοηθησε στο να ηρεμησω λιγο.δεν παιρνει τις συσπασεις πισω ουτε φρεναρει τον τοκετο.πηγαμε ξανα πριν μερικες ωρες στο νοσοκομειο αλλα η μαια ειχε κοντα δαχτυλα και τσαμπα το εφαγα το δαχτυλο.δεν θελω να ξαναπαω αν δεν μπορουν να μου κανουν κατι.υποφερω ρε γμτ και δεν υπαρχει λυση!αν το ηξερα θα ερχομουν στην ελλαδα να γεννησω..σας γραφω και κλαιω..δεν μπορω αλλο!!!!απλα δεν μπορω...κουραστηκα να ποναωωωωω!!!τι να κανω?συγγνωμη αν σας χαλασα τη διαθεση αλλα ηταν το πρωτο μου ξεσπασμα και ετυχε να ειναι εδω..συγγνωμη..ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου καμια να μην ταλαιπωρηθει οσο εγω!καμια!ολα να σας πανε τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε αναστασια μου κριμα να υποφερεις!!!

μα κι αυτο πια να μην σε βοηθανε να γεννησεις τι πραγμα ειναι...

τελικα εχει και τα καλα του το εδω συστημα..

υπομονη!! οταν αγκαλιασεις την ζουζουνα σου θα τα ξεχασεις ολα αυτα! :kiss:

αντε ροζη βαλε κι εσυ :woohoo:

κατερινακι δεν χορταινω να τη χαζευω τη ζουζου σου :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

madre έγραψε:

εσενα ποσο ειχαν γεννηθει τα διδυμα και σε ποια εβδομαδα????[/quote:2y03eyv1]

γεννήθηκαν 33 και 4 ημερών. ο ένας 1100 και ο άλλος 2170. Είχαν όμως σύνδρομο εμβρυοεμβρυακής μεταγγισης επειδή είναι ομοζυγωτικά.(δηλαδή επικοινωνούσαν μεταξύ τους και ο ένας τρεφόταν με τα περισσεύματα του άλλου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου αχ βρε κοριτσάκι μου τι τραβάς...Ελπίζω να τελειώσει η ταλαιπωρία σου σύντομα και να κάνεις μετά όλα τα βασανιστήρια με τα φιλια στην καραμελιτσα σου :)

Κατερίνα βαλε και αλλες φωτογραφίες με την κούκλα σου να μας αποτρελάνεις. :woohoo:

Αφου λες οτι χανονται τα κιλά παω με την αδεια σου να τσακίσω κάτι καραμελε απο το ψυγείο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

γεια σας κοριτσακια!

δεν μπαινω πολυ συχνα γιατι εξακολουθω να ποναω πολυ!ειδικα σημερα το βραδυ πεθανα στον πονο.δεν ηθελα να παω στο νοσοκομειο γιατι δεν υπαρχει λυση..απο τη στιγμη που ο τραχηλος μου δεν εχει ανοιξει..ολα ειναι περιττα.η ενεση μορφινης που μου εκαναν βοηθησε στο να ηρεμησω λιγο.δεν παιρνει τις συσπασεις πισω ουτε φρεναρει τον τοκετο.πηγαμε ξανα πριν μερικες ωρες στο νοσοκομειο αλλα η μαια ειχε κοντα δαχτυλα και τσαμπα το εφαγα το δαχτυλο.δεν θελω να ξαναπαω αν δεν μπορουν να μου κανουν κατι.υποφερω ρε γμτ και δεν υπαρχει λυση!αν το ηξερα θα ερχομουν στην ελλαδα να γεννησω..σας γραφω και κλαιω..δεν μπορω αλλο!!!!απλα δεν μπορω...κουραστηκα να ποναωωωωω!!!τι να κανω?συγγνωμη αν σας χαλασα τη διαθεση αλλα ηταν το πρωτο μου ξεσπασμα και ετυχε να ειναι εδω..συγγνωμη..ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου καμια να μην ταλαιπωρηθει οσο εγω!καμια!ολα να σας πανε τελεια!

Αναστασία μου, κουράγιο βρε πουλάκι μου. Κάνε λίγη υπόμονή ακόμη. Ξέρω ότι τα λόγια μας δε σε παρηγορούνε και ότι ο πόνος και τα νεύρα σου έχουν φτάσει στο 'μη χειρότερα'. Μακάρι να μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε με κάποιο τρόπο...Τουλάχιστον βλέπεις και μόνη σου πόσο πολύ σε σκεφτόμαστε. Ειλικρινά εύχομαι μεσα από την καρδιά μου να τελειώσει απόψε. Σε φιλώ πολύ πολύ πολύ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γεια σας... Ήρθα και εγώ!!! Διάβασα μόνο την τελευταία σελίδα... οπότε... :blush::blush:

Κατερινάκι μου κούκλα η Αλκμήνη δεν το συζητώ!!! :kiss::kiss:

Αναστασία μου κάνε υπομονή κουκλίτσα μου...και όταν γεννήσεις με το καλό δεν θα θυμάσαι τίποτα!! :kiss::kiss:

Rozi μου να σου ζήσει ο μπέμπης γλυκιά μου!!! Πάντα γερό και καλότυχο να είναι!!! :kiss::kiss:

Αννούλες μου :kiss::kiss::kiss::kiss:

Βασιλικούλα μου :kiss::kiss::kiss::kiss:

Είχαμε άλλα γεννητούρια? Έχασα πολλές σελίδες και είμαι λίγο εκτός....

Εύχομαι να είστε όοοολες καλά!!!! Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Εγώ πήρα κάτι πιτζαμούλες αλλά λεω να πάρω και μια νυχτικιά να βρίσκεται.Κοιταξα αλλάδε μου άρεσε καμια.Ή θα είναι με λουλουδάκια σαν της γιαγιάς ή θα είναι κοντές μεχρι τον κ*λο για sexy εμφάνιση στο μαιευτήριο.Οχι οτι δεν αγοράζουν τετοια νυχτικάκια...Οταν γέννησε η σδερφή μου όλες τέτοια φορούσαν.Να ντρέπεσαι να κοιτάξεις!! :blush:

Αυτες τις μέρες λέω να ετοιμάσω την βαλίτσα μου να μη τρέχω...

Νυχτικά να πάρετε οπωσδήποτε, άλλωστε τις πυζάμες δεν μπορείς να τις φορέσεις, ειδικά αν χρειαστεί καισαρική. καλό είναι να έχουν και κουμπάκια στο στήθος μήπως και θηλάσετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορες. πως είστε? πάνω κάτω διάβασα τα νέα σας. Δυσανασχετείτε ε? Υπομονή βρε κορίτσια, φάγατε τον γαϊδαρο, στην ουρά θα κολλήσετε?

Εγώ την μάτιαξα τη μπεμπούτσα μου χτες. Όλη μέρα κοιμόταν και το βράδυ έκατσε ξύπνια. Βέβαια δεν εκλαιγε αλλά και μόνο που την ακούω να νιαουρίζει δεν μπορώ να κοιμηθώ. Έπειτα ήθελε κάθε 2 ώρες να τρώει!! Θα με τρελλάνει αυτό το μωρό! :P χαλάλι της όμως, είναι μια κούκλα.

Σήμερα έβγαλα τα ράμματα της καισαρικής (πάλι καλά δεν πονάει καθόλου, ούτε που το κατάλαβα). Το στήθος μου μαλάκωσε αρκετά και πλέον έχω μόνο λίγα δεκατάκια.

Πήγα και τη μπουμπου στην παιδίατρο. Έχει λίγο ίκτερο. Αφού ο Φοίβος με ρώτησε χτες: " μαμά, το μωρό μας είναι κινεζάκι?" :laugh: :laugh: αχ! έσκασα απ'τα γέλια. Η αλήθεια είναι ότι φέρνει λίγο, έτσι με το μαύρο της μαλλάκι και τα τεράστια μάγουλα!

Η γιατρός είπε να μην ανησυχώ, αν τρώει καλά θα της φύγει. πήρε πίσω και τα γραμμάρια που έχασε στο νοσοκομείο και όλα μια χαρά!! Μου είπε επίσης ότι μπορώ να την βγάζω κι έξω απ' το σπίτι αν θέλω. Λέω σιγά σιγά να το επιχειρήσω γιατί κι εγώ δεν την αντέχω την κλεισμάρα.

Αυτά τα νέα μου, ελπίζω να μην σας κούρασα.

και υπομονή, θα έρθει και η σειρά σας και μετά θα γκρινιάζουμε όλες μαζί για τις ολονυχτίες με τα μικρά μας :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou glika molis girisa korintho kai eimai ptwma :(

e fisika afou efaga oli ti zesti tis athinas kai ksepatwthika kai sto perpatima sto ikea, fisiko epwmeno einai :dry:

anastasia mou glikia, stenaxwriemai toso polu me ton pono pou travas :( einai krima re gamwto, glikia mou prospathise omws na vreis kouragio, i karamelitsa na skeftesai einai sto dromo kai ola tha pane kala :) se filw glika :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

ntora mou, makari na mi se kratisoun kai ola na pane kala, tha perimenoume nea sou opote mporeseis :kiss::kiss::kiss::kiss:

yeliz kale se xasame esena :) filakia polla :kiss::kiss::kiss::kiss:

kuo mou to alkminaki opws panta klevei ti parastasi ;) apla kouklaki :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου πονεσα και γω βρε...μην τον σκεφτεσαι κοπελα μου τον πονο σκεψου οτι ετσι ερχεσαι πιο κοντα στο να αγκαλιασεις επιτελους την μπεμπουλα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Κατερινακι η κορη σου ειναι ενα ομορφο ζουζουνακι!!!!εχει και αυτη την ομορφη μυτουλα!!!φατσουλα ομορφη!!!και τρελαινομαι που ειναι μινιονννν!!!!!!!!!πολυ μου αρεσουν τα μικρουλικα μωρακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Γελίζ μου. Δεν μας ξεχνάς :) Είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα με το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις; Το εύχομαι :kiss::kiss::kiss:

Χρύσα, περαστικά σας. Ωχ μωρέ το καημενούλι που έχει ίκτερο και είναι κινεζάκι :woohoo: :woohoo: Πάντως απ'ότι φαίνεται είσαι αρκετά ανεβασμένη και έτσι να συνεχίσεις :)

Αναστασία, πώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα εχω πολλες συσπασεις...αφου εχασα τον λογαριασμο..μαλλον κουραστηκα 2 μερες με το δωματιο,αν ασυνεχισουν και αυριο θα παρω τηλ.να δω τι θα μου πει,μπας και αυξησω το χαπι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

σημερα εχω πολλες συσπασεις...αφου εχασα τον λογαριασμο..μαλλον κουραστηκα 2 μερες με το δωματιο,αν ασυνεχισουν και αυριο θα παρω τηλ.να δω τι θα μου πει,μπας και αυξησω το χαπι

τι θα σου πει βρε μπελλα?????

να μην κουραζεσαι θα σου πει!!!!

αραξε λιγο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου, κοπελαρα μου, συμπασχω μαζι σου, τι περνας και εσυ...τι να σου πουμε πλεον και πως να σε παρηγορησουμε, ολες οι κοπελες ειμαστε εδω και σε σκεφτομαστε, κουραγιο αγαπη μου, ποσο να εμεινε ακομα? Υπομονη, και μολις κρατησεις στην αγκαλια σου το καραμελακι σου θα τα ξεχασεις ολα αυτα! Στο υποσχομαι!

Κουακο μου σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου. Να μην ανησυχεις επειδη ειναι ησυχο το αστερακι σου, υπαρχει μια περιπτωση σε λιγο να ειναι πιο ανησυχο γιατι θα εχει πονακια απο κολικους! Δεν εμφανιζονται αμεσως μετα τη γεννηση και δεν τα περνανε ολα τα μωρακια στην ιδια ενταση. Ο Γιωργος υπεφερε πολυ εντονα και φυσικα και εμεις μαζι του!Συνηθως λενε οτι τα αγορια πονανε πιο πολυ απο τα κοριτσια. Ευχομαι αν ειναι να το περασετε, να γινει οσο το δυνατον πιο ανωδυνα! Θηλαζεις? Αν οχι, το ξενο γαλα κραταει καλυτερα τα μωρακια, συνεπως κοιμουνται πιο πολυ.

Μπελλα παλι συσπασεις ε? Δεν επρεπε να κουραστεις με το δωματιο, ειπαμε, δεχομαστε πασης φυσεως βοηθεια και απο παντου!Ευχομαι να εισαι καλυτερα.

Γελιζ μου τι κανεις εσυ? Πολυ χαιρομαι που σε ακουω και δεν μας ξεχνας! Ευχομαι να εισαι καλυτερα με το προβλημα που αντιμετωπιζες και να μη σε απασχολει πλεον. Να μπαινεις πιο συχνα να μαθαινουμε νεα σου.

Χρυσα ανεβασε ικτερο η μπεμπουλα? Δεν ειναι τιποτα θα περασει, μην ανησυχεις, παρολαυτα ψυχολογικα σε βλεπω μια χαρα! Τελεια!

Αγγελικουλα, Βασιλικη και Αννουλα μου πολλα πολλα φιλακια :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου :unsure: Μάλλον δε σου λέει και πολλά αυτό τώρα μες στον πόνο σου και στην αγωνία και την απίστευτη ταλαιπωρία, αλλά σε σκεφτόμαστε πολύ πολύ. Εύχομαι να τελειώσει όσο γίνεται συντομότερα και την επόμενη φορά που δεν θα σε δούμε μέσα και θα αναρωτηθούμε μήπως γεννάς... να έχουμε δίκιο!

Χρύσα, περαστικά σας και καλές εξόδους! Τι ράμματα βρε; Εμένα δε μου είπε κάτι για κόψιμο :huh: Νομίζω είναι εσωτερικά (δεν τα έχω δει :blush: )!

Αννούλα, λες να είναι από το συμπλήρωμα; Προσπαθώ γαμώτο να τη θηλάσω αποκλειστικά, αλλά το γάλα μου είναι ελάααααχιστο κι αν θυμάσαι έχουμε θέμα με το βάρος. Έτσι της δίνω και λίγο μπουκάλι, αν και πάλι πίνει πολύ λίγο και μετά... κοιμάται. Πριν την έκανα μπάνιο για να ξυπνήσει... Έχουμε βγει τέσσερις μέρες τώρα και η ζυγαριά τη δείχνει μόλις 40 γραμμάρια βαρύτερη :ohmy: Μεθαύριο θα έρθει τελικά η παιδίατρος και βλέπουμε. Πόσο ζηλεύω την κοπέλα δίπλα μου στο μαιευτήριο που πραγματικά... έσταζε!

Σόρι για το παραλήρημα, αλλά στενοχωριέμαι πολύ. Έχω περισσότερο χρόνο απ' όσο φανταζόμουν, όμως σκέφτομαι μήπως κάτι δεν κάνω καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Αναστασία μου :unsure: Μάλλον δε σου λέει και πολλά αυτό τώρα μες στον πόνο σου και στην αγωνία και την απίστευτη ταλαιπωρία, αλλά σε σκεφτόμαστε πολύ πολύ. Εύχομαι να τελειώσει όσο γίνεται συντομότερα και την επόμενη φορά που δεν θα σε δούμε μέσα και θα αναρωτηθούμε μήπως γεννάς... να έχουμε δίκιο!

Χρύσα, περαστικά σας και καλές εξόδους! Τι ράμματα βρε; Εμένα δε μου είπε κάτι για κόψιμο :huh: Νομίζω είναι εσωτερικά (δεν τα έχω δει :blush: )!

Αννούλα, λες να είναι από το συμπλήρωμα; Προσπαθώ γαμώτο να τη θηλάσω αποκλειστικά, αλλά το γάλα μου είναι ελάααααχιστο κι αν θυμάσαι έχουμε θέμα με το βάρος. Έτσι της δίνω και λίγο μπουκάλι, αν και πάλι πίνει πολύ λίγο και μετά... κοιμάται. Πριν την έκανα μπάνιο για να ξυπνήσει... Έχουμε βγει τέσσερις μέρες τώρα και η ζυγαριά τη δείχνει μόλις 40 γραμμάρια βαρύτερη :ohmy: Μεθαύριο θα έρθει τελικά η παιδίατρος και βλέπουμε. Πόσο ζηλεύω την κοπέλα δίπλα μου στο μαιευτήριο που πραγματικά... έσταζε!

Σόρι για το παραλήρημα, αλλά στενοχωριέμαι πολύ. Έχω περισσότερο χρόνο απ' όσο φανταζόμουν, όμως σκέφτομαι μήπως κάτι δεν κάνω καλά...

παντως κατερινακι μου επειδη στο θηλασμο ισχυει ο κανονας προσφορας και ζητησης...

ισως δεν εχει καταφερει ακομη να πιασει καλα τη θηλη επειδη ειναι και μικρουλα η μπουμπου, οποτε και δεν κατεβαζεις μεγαλη ποσοτητα γαλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ... δυστυχώς η κατάσταση παραμένει ίδια... απλά εγώ ήρθα στον αντρούλη μου μερικές μερούλες...όλο μόνο του τον αφήνω φέτος και ένιωσα άσχημα...

Αννούλα μου μπορώ να σας ξεχάσω βρέ??? Συνέχεια στο μυαλό μου σας έχω... :):) Και ειδικά τώρα που άρχισαν και τα ευχάριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...