Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΜΑΔΕΣ ΝΟΤΙΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ ΑΘΗΝΑΣ!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγω απο νοτια προαστια ειμαι, συγκεκριμενα Γλυφαδα.

Ειμαι η Αργυρω, εχω ενα γιο 2.5 χρονων και μια κορη που μολις χρονισε.

Να μαζευτουμε κι εμεις να τα λεμε.

Να σου ζησει η κορουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bρε Ρουμπη μου, και εγω απο Αλιμο ειμαι!Κοιτα συμπτωση!!! :woohoo:

Ειμαι η Αννα, εχω ενα γιο σχεδον 3 ετων και περιμενω το 2ο αγορακι μου μεχρι 27/08!

Να σου ζησει η κουκλα! :)

Α, και με γεια το νεο σας μπανακι! ;) Καλα πλατσουρισματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια B)B) . Εμείς μένουμε Ηλιούπολη, έχω ένα αγοράκι (τον Δημήτρη) 22 μηνών. Άντε να τα λέμε κι από εδώ. Κι αν θέλετε κάνουμε και μια μάζωξη οι μαμάδες Ν.Π.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΕΣ! :P

ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΚΟΝΤΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΝ ΑΛΙΜΟ? ΕΓΩ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΛΕΩΦ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ... :)

ΦΛΩΡΙΑΝΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΟΥΛΑ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΝΟΤΙΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουμπι,τι κανεις??ειμαι η σταμυμαμη και τα εχουμε πει και απο κοντα,με θυμασαι???

μανουλα μενουμε πολυ κοντα

εγω μενω κατω ηλιουπολη στα πολυκλαδικα και εχω την ευαγγελια 20 μηνων!!

αντε κοριτσια να βρεθουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STAMYMAMY έγραψε:

ρουμπι,τι κανεις??ειμαι η σταμυμαμη και τα εχουμε πει και απο κοντα,με θυμασαι???

μανουλα μενουμε πολυ κοντα

εγω μενω κατω ηλιουπολη στα πολυκλαδικα και εχω την ευαγγελια 20 μηνων!!

αντε κοριτσια να βρεθουμε!!!

Καλε stamymamy εκει πηγα λυκειο, στο Πολυκλαδικο της Ηλιουπολης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΣΤΑΜΟΥΛΑ ΜΟΥ!

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΘΥΜΑΜΑΙ...

ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ!!

ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΣΥΝΑΝΤΙΣΟΥΛΑ!

ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΦΕΥΓΩ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Κι εγώ από νότια προάστεια!Μενω Βουλιαγμένη και εχω τον μπεμπάκο μου που είναι 45 ημερών!!(και εγω από τα μωρακια Ιουνίου ,Ρουμπέλα ;) )

Καλως σας βρήκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ!! ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ!!

ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΑΖΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ...

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΕΕΕ???

ΕΓΩ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ Π.ΦΑΛΗΡΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ...ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΛΙΜΟ ΑΛΛΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΙΟΚ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oχι Ρουμπελίτσα, δυστυχώς δεν βλέπω θάλασσα από το σπίτι.Αλλά δεν μπορώ να παραπονεθώ(και νομιζω καμιά μας απο νότια προάστεια).Η θάλασσα είναι σε πολύ κοντινή απόσταση και ή περιοχή είναι ότι πρέπει για βόλτες με μωράκι.

Εμείς παντρευτήκαμε σε εκκλησάκι εδώ στο Καβούρι και την βάφτιση θέλουμε να την κάνουμε και πάλι εδώ(κατά τον Απρίλιο-Μάιο το βλέπω).Και εγώ στο ιδιο εκκλησάκι είχα βαφτιστεί και δεν θέλω να χαλάσω την παράδοση :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως ουτε εγω βλεπω θαλασσα απο το σπιτι μου,αν και τρελαινομαι γι αυτην!Madrid στον Αγ. Γεωργιο παντρευτηκες?

Ρουμπη και σταμι πραγματικα μενουμε πολυ κοντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι οντως πολυ ωραια εκκλησια, και εγω ηθελα να γινει η βαφτιση του γιου μου εκει, για 2 λογους.

1. Εγινε Ιουνιο και ειναι σε ακρως καλοκαιρινο μερος

2. Τον γιο μου τον λενε Γιωργο

τελικα δεν τον βαφτισαμε εκει, γιατι δεν βρηκαμε ημερομηνια για τον μηνα που θελαμε. Ηταν ολες κλεισμενες :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι δύσκολο το ξέρω!Σκέψου οτι την Κυριακη που πήγαμε γιατι 40ντησε ο μικρός ένα ζευγάρι ζήτησε ημερομηνία για βαφτιση τον Οκτωβρη και δεν είχαν!!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια B) . Τι κάνουν τα ΝΠ σήμερα;;; Το πρωί έλεγε να δροσίσει λιγάκι αλλά μετά :blink::blink: .

ΜΑΝΝΟΥΛΑ: κι εγώ στα πολυκλαδικά πήγαινα. Πιο έτος αποφοίτησες;; Πλάκα θα έχει να ήμασταν συμμαθήτριες :lol::lol: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χμ...εγω τωρα πρεπει να μπω στην παρεα των ΝΠ ΄΄η στην παρεα του Πειραια?

χμ... μετραει που μενεις η που μεγαλωσες?χμ! χαχαχαχα Καλαμακιωτισσα για παντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω Βουλιαγμενη ειμαικι εχω ενα κοριτσακι που εγινε 2 τον Ιουνιο.Καναμε τη βαφτιση στο Καβουρι αλλα οσες ενδιαφερεστε να ξερετε οτι ο παπας ειναι λιγο περιεργος.Περνας απο καστινγκ για να σε δεχτει...Αν μενετε στη Βουλιαγμενη οφειλει να σας εξυπηρετησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατιανα...οταν λες καστινγκ?

ασχετο κοριτσια πηρα φορεμα για το γαμο του αδερφου μου- βαπτιση ανηψιας σε ροζ χρωμα...ειναι παρατραβηγμενο πιστευετε ? ειναι μακρυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!

katiana , το ξέρω οτι είναι περίεργος ο παπάς, θυμάμαι και στον γάμο μου είχε γίνει θέμα.Δεν ξερω αν εννοεις κάτι άλλο αλλα είναι...φραγκοφονιας!Κι εγω παπά που μου μιλάει για λεφτα δεν αντέχω!!Ειχα κάνει φασαρία γιατι πριν παντρευτούμε είχα ρωτησει τι πρεπει να δώσει ο κουμπαρος στην εκκλησία και μου ειχε πει "οτι εχουμε ευχαρίστιση" και την ημερα του γαμου(που ο κουμπάρος του εδωσε 150€) του είπε οτι "εδω παίρνουμε 350 στους γαμους"!!! :angry::angry:

Από θεμα ημερομηνίας ευτυχως εξυπηρετουν αν μενεις στην περιοχή.

mama_xina ,μια χαρα μου ακούγετε το ροζ.Εμένα σε γαμος και βαφτίσια δεν μου αρεσει να φοράει ο άλλος μαύρο ή σκουρα γκρι και τετοια.Είναι ωραίο να φορας ενα πιο χαρούμενο χρώμα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το θεμα του παπα της Βουλιαγμενης θα μιλησω παλι μιας και με ρωτησατε.Καταρχην μας ειπε με υπαινιγμο "α, βουλιαγμενη μενετε?και γιατι δεν σας εχω δει στην εκκλησια?".Και να φανταστειτε οτι ειχε ερθει και σπιτι μου για να κανουμε μισο σαραντισμο στις 20 μερες (να'ναι καλα η πεθερα μου...).Επισης μας εκανε θεμα γιατι ο νονος ειχε αρμενικο επιθετο και ζητησε πιστοποιητικο βαφτισης για να βεβαιωθει οτι ειναι ορθοδοξος.Ευτυχως τον πεισαμε οτι δεν χρειαζεται.Τη μικρη θελαμε να τη βαφτισουμε Κατια και οχι Αικατερινη γιατι ετσι ειναι και η πεθερα μου.Αρνηθηκε φυσικα και το μονο που καταφεραμε ηταν να τη βαφτισει Αικατερινη και να γραψει Κατια στο πιστοποιητικο.Απαγορευει το στολισμο, τα ρουχα του μωρου πρεπει να ειναι λευκα, και η λαμπαδα οσο πιο απλη γινεται.Φυσικα εγινε και θεμα για τα λεφτα αλλα του ειπαμε πως αν θες 200 να τη βαφτισεις Κατια.Τελικα δωσαμε 100.

Θελετε κι αλλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω,πω...χαλια!Δεν ντρεπονται καθόλου!Θυμαμαι στον γαμο μας μας είχε δώσει τυπωμένο κατάλογο τι απαγορεύει να ΄κάνουμε(όχι ρύζι μέσα, όχι κορναρίσματα από την παραλιακή και πέρα,....).

Είναι γνωστό οτι είναι ανάποδος.Γι αυτό οι περισσότεροι ντοπιοι πηγαίνουν στις λειτουργίες στην άλλη εκκλησία του Αγ.Παντελεήμονα. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...