Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

vasiliki76 έγραψε:

an-n έγραψε:

και τη γεννα σου ποτε????? :P:P:P:P:P:P:P:P

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:[/quote:io6d9uki]

πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!! :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush: τι ρομπα!!!!!!καλε?????? :lol::lol::lol::lol::lol: ημουν που ημουν.....το εχασα εντελως!!!!!!αιντεεεεεεεεεεεεε!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Μανουλα αυτο προσπαθω αλλα με πειραζει γιατι κ δικιο να ειχε που δεν εχει θα επρεπε να μην με ταραζει κ να μην πει τιποτα οχι να με βαζει με τον τροπο της να διαλεξω αναμεσα σε αυτην κ στον αντρα μου παλι καλα που εχουμε κ την Αναστασια να την πειραζω να γελαω.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: αμα γεννησει τι θα κανω????? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: οσο για το χερι μου ειναι καλυτερα εχει ξεπριστει αρκετα αλλα δεν μπορω να κλεισω τελειως την παλαμη με τραβαει πολυ ακομα αλλα δεν με ποναει οσο δεν το κουναω τουλαχιστον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Αυτά ακριβώς ήθελα να γράψω!!![/quote:j1n2zh4u]

Ειδες Κατερινοσουπιτσα μου? Τελικα η περιπτωση με τους Ιταλους μας κανει να σκεφτομαστε με τον ιδιο τροπο! :woohoo: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα, μη μου θυμίζεις τους Ιταλούς γιατί με πιάνουν τα νεύρα μου :evil::evil::evil: .

Μου ξανάγραψαν ότι οι 25 μέρες παράδοσης που γράφουν είναι "ενδεικτικές" και η παραγγελία ΜΑΛΛΟΝ θα φύγει στο τέλος της άλλης εβδομάδας. Θα γράψω πολλά αρνητικά σχόλια απλά περιμένω να έρθει πρώτα γιατί όσο πλησιάζει ο καιρός φοβάμαι ότι αλήθεια θα είμαι χωρίς τα βασικά τον πρώτο καιρό :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

Μανουλα αυτο προσπαθω αλλα με πειραζει γιατι κ δικιο να ειχε που δεν εχει θα επρεπε να μην με ταραζει κ να μην πει τιποτα οχι να με βαζει με τον τροπο της να διαλεξω αναμεσα σε αυτην κ στον αντρα μου παλι καλα που εχουμε κ την Αναστασια να την πειραζω να γελαω.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: αμα γεννησει τι θα κανω????? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: οσο για το χερι μου ειναι καλυτερα εχει ξεπριστει αρκετα αλλα δεν μπορω να κλεισω τελειως την παλαμη με τραβαει πολυ ακομα αλλα δεν με ποναει οσο δεν το κουναω τουλαχιστον...

Ντορακι οτι και να πεις εχεις δικιο, εγω μαζι σου, σε νιωθω απολυτα! Απλα για το καλο του μπεμπη σου πρεπει να τα γραφεις και λιγο,

μπενακης-βγενακης, καταλαβες... ;) Λιγο αναισθησια δεν βλαπτει.

Οσο για το τι θα κανεις αν γεννησει η Αναστασια μας (απο οτι βλεπω εχεις καιρο ακομα), αν θελεις πειραζε εμενα! Και εγω θα αργησω να γεννησω (κατηγορια καραμελιτσας ειναι και ο δικος μου, οπως ηταν και ο Γιωργος!) Δεν εχω κανενα προβλημα και δεν με πειραζει καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush: εξακολουθω να ντρεπομαιιιι!!!μου λεει ο αντρας μου καλε?χαζεψες?γιατι γελας??παειιιιιιιιιιιιι....παειιιιιιιιιιιιι!!!

Βασιλικη μου διαβαζα το μνμ σου και λεω τι λεει???λαθος θα εκανε..κοιταζω το δικο μου παραπανω και νιωθω μια φουντωσηηηηη...πω ρε!ρεζιλι σου λεω!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αννουλα μου τι γλυκεια που εισαι?????????ευχαριστω πολυυυυυυυυ!! :kiss::kiss::kiss: δεν ξερω πως φαινεται στη φωτο αλλα εγω τη νιωθω τουρλα!πολυ γελασα με αυτο που ειπες... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ντορακι οντως!με κανεις και γελαω :kiss:

καλε τι αγχωνεσαι παλι εδω θα ειμαι και οταν γεννησω..μην αγχωνεσαι..κολαουζος θα γινω οπως τωρα!!! :lol::lol::lol::lol: αλλα εχει δικιο η Αννουλα μας!μη ταραζεσαι!εχεις 100%δικιο απο τη στιγμη που εισαι εγκυος.και γω μαζι σου..αλλα αν δεν μπορουν αυτο να το καταλαβουν ακομα και οι δικοι μας ανθρωποι τοτε το μονο που μενει για να προστατευσουμε τους εαυτους μας ειναι να αδιαφορησουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Άννα, μη μου θυμίζεις τους Ιταλούς γιατί με πιάνουν τα νεύρα μου :evil::evil::evil: .

Μου ξανάγραψαν ότι οι 25 μέρες παράδοσης που γράφουν είναι "ενδεικτικές" και η παραγγελία ΜΑΛΛΟΝ θα φύγει στο τέλος της άλλης εβδομάδας. Θα γράψω πολλά αρνητικά σχόλια απλά περιμένω να έρθει πρώτα γιατί όσο πλησιάζει ο καιρός φοβάμαι ότι αλήθεια θα είμαι χωρίς τα βασικά τον πρώτο καιρό :blush:

Σορι βρε κοριτσακι μου που σε εκανα να συγχυστεις βραδιατικα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω να σας παραθεσω ενα πολυ σημαντικο θεμα .. μπορειτε να το διαβασετε και να ενημερωθειτε μονο..δεν ειναι και τοσο ευχαριστο το θεμα ωστοσο ειναι πολυ σημαντικο!δεν ξερω αν εχετε ακουσει για τον αιφνιδιο θανατο των βρεφων ο οποιος μπορει να συμβει μεχρι τον 1ο χρονο.το αιτιο δεν ειναι γνωστο ,εμφανιζονται 13 περιστατικα το χρονο εδω στην σουηδια,στην ελλαδα δεν ξερουμε ποσο.η κορυφωση αυτου γινεται στον 3ο-4ο μηνα,παραγοντες που επηρεαζουν αφου το αιτιο δεν ειναι γνωστο ειναι:η προωροτητα, το τσιγαρο, οταν το μωρο κοιμαται μπρουμυτα, η ηλικια της μαμας.αν ειναι πολυ μικρη η μαμα υπαρχει πιο μεγαλη πιθανοτητα να συμβει.αναφερονται κυριως στα 18χρονα.ο θηλασμος βοηθαει πολυ στο να μην συμβει αυτο γιατι δεν παθαινουν αναπνευστικα,ασθμα κτλ τοσο ευκολα οσο τα υπολοιπα.επισης να μην εχει πολλα ρουχα το μωρο πανω του,οχι πολλη ζεστη γενικα.δεν κανει να κοιμαται στο ιδιο κρεβατι με τους γονεις.ωστοσο τπτ δεν ειναι αποδεδειγμενο.ηθελα να επιμεινω κυριως στο τσιγαρο.ακομα και η μυρωδια μπορει να εχει τραγικα αποτελεσματα.ερχεται ενας φιλος στο σπιτι,φυσικα δεν του επιτρεπεται να καπνισει μεσα στο σπιτι.αν θελει να παει στο μπαλκονι και μετα να ερθει σε επαφη με το μωρο σας μην τον αφησετε.ας φανειτε υπερβολικες,υστερικες ισως.δεν πειραζει.καλυτερα. ο καπνος εχει κολλησει στο δερμα,στα μαλλια,στα ρουχα,στην αναπνοη.ακομα και αν φαει τσιχλα δεν βοηθαει.ηθελα μια ενημερωση να κανω.ελπιζωω να μην σας αγχωσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

θελω να σας παραθεσω ενα πολυ σημαντικο θεμα .. μπορειτε να το διαβασετε και να ενημερωθειτε μονο..δεν ειναι και τοσο ευχαριστο το θεμα ωστοσο ειναι πολυ σημαντικο!δεν ξερω αν εχετε ακουσει για τον αιφνιδιο θανατο των βρεφων ο οποιος μπορει να συμβει μεχρι τον 1ο χρονο.το αιτιο δεν ειναι γνωστο ,εμφανιζονται 13 περιστατικα το χρονο εδω στην σουηδια,στην ελλαδα δεν ξερουμε ποσο.η κορυφωση αυτου γινεται στον 3ο-4ο μηνα,παραγοντες που επηρεαζουν αφου το αιτιο δεν ειναι γνωστο ειναι:η προωροτητα, το τσιγαρο, οταν το μωρο κοιμαται μπρουμυτα, η ηλικια της μαμας.αν ειναι πολυ μικρη η μαμα υπαρχει πιο μεγαλη πιθανοτητα να συμβει.αναφερονται κυριως στα 18χρονα.ο θηλασμος βοηθαει πολυ στο να μην συμβει αυτο γιατι δεν παθαινουν αναπνευστικα,ασθμα κτλ τοσο ευκολα οσο τα υπολοιπα.επισης να μην εχει πολλα ρουχα το μωρο πανω του,οχι πολλη ζεστη γενικα.δεν κανει να κοιμαται στο ιδιο κρεβατι με τους γονεις.ωστοσο τπτ δεν ειναι αποδεδειγμενο.ηθελα να επιμεινω κυριως στο τσιγαρο.ακομα και η μυρωδια μπορει να εχει τραγικα αποτελεσματα.ερχεται ενας φιλος στο σπιτι,φυσικα δεν του επιτρεπεται να καπνισει μεσα στο σπιτι.αν θελει να παει στο μπαλκονι και μετα να ερθει σε επαφη με το μωρο σας μην τον αφησετε.ας φανειτε υπερβολικες,υστερικες ισως.δεν πειραζει.καλυτερα. ο καπνος εχει κολλησει στο δερμα,στα μαλλια,στα ρουχα,στην αναπνοη.ακομα και αν φαει τσιχλα δεν βοηθαει.ηθελα μια ενημερωση να κανω.ελπιζωω να μην σας αγχωσα!

σημερα ελεγα στον αντρα μου και στην πεθερα μου πως θα τους μυριζω πρωτα και για να πιασουν τα μωρα θα αλλαζουν μπλουζα και θα πλενουν χερια και δοντια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους τα καταφερα χαρη σε σενα Αναστασια μου. Αυτη η φωτο ειναι το περασμενο Σαββατο στο γαμο της ξαδερφης μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου το ειχα διαβασει για το τσιγαρο κ αυτο λεγαμε το μεσσημερι με τον αντρα μου ακομα κ ο ιδιος θα το κοψει...του ειπα τασακι κ τσιγαρο δεν θα υπαρξειμεσα στο σπιτι απο πριν ερθουμε με το μωρο να ξεμυρισει τελειως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη μου μπραβοοοο!!!ετσι πρεπει!και γω αυτο θα πω πρωτα ο Θεος οταν γενησω σε αυτους που θα ερχονται να βλεπουν το μωρο!δεν διακινδυνευω τπτ και για κανεναν.

Ελενα τα καταφερεςςς!!!!μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!κουκλιτσα εισαι!!!!η κοιλιτσα δεν φαινεται πολυ.κομψη μανουλα εισαι μωλε!!!!!φτου φτου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου καθολου δεν μας αγχωσες, ισα ισα, σε ευχαριστουμε για την ενημερωση και τις πολυτιμες πληροφοριες σου. Πανω κατω τα ειχα ακουσει και εγω ολα αυτα.

Και εννοειται οτι τα εφαρμοσα στον Γιωργο, αλλα το ιδιο θα κανω και με το 2ο μωρουλινι. Καταρχας οχι πολλες επισκεψεις και σουρτα φερτα. Μονο παππουδογιαγιαδες και 2-3 στενοι φιλοι. Απαραιτητο το καλο πλυσιμο των χεριων πριν απο καθε επαφη με το μωρο και οπωσδηποτε πανα αγκαλιας οταν τον κρατουσαν,για να μην ερχεται σε επαφη το μωρο με τα ρουχα τους. για το τσιγαρο δε, αυστηρα και μονο εξω στο μπαλκονι. Οσον αφορα τον υπνο του, δροσερα ρουχαλακια και παντα τον εβαζα να κοιμαται στο πλαι και ποτε στο κρεβατι μας.

Το μονο που δεν καταλαβα απο ολα αυτα ειναι η μικρη ηλικια της μαμας. Γιατι αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

soupitsa έγραψε:

Σορι βρε κοριτσακι μου που σε εκανα να συγχυστεις βραδιατικα... :([/quote:21xrggvt]

Πλάκα κάνω :P έχω τσαντιστεί μαζί τους αλλά δεν το έχω πάρει τόσο κατάκαρδα...Και να μην έχουμε τα βασικά κάτι θα βρούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ έγραψε:

___019.JPG

Ελενακι μπρααααααααβοοοοοοο! Τα καταφερες!!!Τωρα θελουμε φωτο και απο το δωματιο! ;)

Τι ομορφη φωτο ειναι αυτη! Πολυ μου αρεσει! Η κοιλιτσα ομως δεν φαινεται καλα, θα μας ξαναβαλεις φωτο καποια στιγμη, τωρα που εμαθες πως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

Αναστασια μου το ειχα διαβασει για το τσιγαρο κ αυτο λεγαμε το μεσσημερι με τον αντρα μου ακομα κ ο ιδιος θα το κοψει...του ειπα τασακι κ τσιγαρο δεν θα υπαρξειμεσα στο σπιτι απο πριν ερθουμε με το μωρο να ξεμυρισει τελειως...

εγω ντορα μου το απαγορεψα ρητα απο οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος!!

ακομη και τον χειμωνα εξω εβγαινε να καπνισει!! οχι μονο εκεινος, ολοι οι καπνιστες...

θεωρω οτι ουτε τωρα πρεει να εισπνεω καπνα

και υποψιν οτι τα λεει αυτα μια πρωην μανιωδης καπνιστρια!!!

κοριτσια καπνιζα επι 17 χρονια και πλεον ειχα φτασει το εναμησι πακετο!!!

το εκοψα τυχαια δυο μηνε πριν μεινω εγκυος και πλεον εχω φτασει στο αλλο ακρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου ημουν σιγουρη οτι θα το ειχες ακουσει!

1ον γιατι εισαι μανουλα ηδη και 2ον γιατι εισαι πολυ υπευθυνη!αυτο εχω καταλαβει τουλαχιστον.. κανονικα δεν πρεπει ουτε στο μπαλκονι γιατι οταν θα μπει μεσα στο σπιτι θα σου μυρισει τσιγαρο.ακομα και αυτο λενε οτι βλαπτει.οσο για την ηλικια της μαμας δεν υπαρχει εξηγηση.απλα εχει παρατηρηθει.τπτ δεν ειναι αποδεδειγμενο.. οι ερευνες εχουν δειξει αυτα τα στοιχεια.

Ντορακι μου βλεπω και εσυ προνοησες!!!καλο θα σας κανει και στην υγεια σας και στη τσεπη σας φυσικα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

Ntora26 έγραψε:

εγω ντορα μου το απαγορεψα ρητα απο οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος!!

ακομη και τον χειμωνα εξω εβγαινε να καπνισει!! οχι μονο εκεινος, ολοι οι καπνιστες...

θεωρω οτι ουτε τωρα πρεει να εισπνεω καπνα

και υποψιν οτι τα λεει αυτα μια πρωην μανιωδης καπνιστρια!!!

κοριτσια καπνιζα επι 17 χρονια και πλεον ειχα φτασει το εναμησι πακετο!!!

το εκοψα τυχαια δυο μηνε πριν μεινω εγκυος και πλεον εχω φτασει στο αλλο ακρο...[/quote:1vj89ha5]

Αααα, εγω ειμαι χειροτερη απο εσενα! Του ειχα απαγορευσει να καπνιζει μεσα στο σπιτι απο οταν ειμασταν ακομα στις προσπαθειες για παιδι (και μιλαω για το 1ο παιδι, εδω και 5 χρονια). Και ο δικος μου οπως ολοι οι αλλοι ακομα και χειμωνα στο μπαλκονι την εβγαζε.

Μιλας σοβαρα? 17 χρονια? Πολλα βρε κοριτσι μου και πολλα τσιγαρα... :( Ευτυχως ηρθαν τα μωρακια και σας εβαλαν σε ταξη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ έγραψε:

___037.JPG Ελπιζω τωρα να φαινεται η κοιλιτσα μου :P

αααα!!!τι ομορφη κοιλιτσα?????εδω φαινεται ξεκαθαρα!!!!κουκλιτσααααα!!!!φτου φτου!!!!!!καλα το το χρωμα του φορεματος? ονειρο!!!!!!!!! :)

Βασιλικη μου πολλα οντως αλλα το τωρα εχει σημασια!θεωρω πολυ σημαντικο το να το κοψουν ανθρωποι που εχουν πολυ μεγαλη εξαρτηση απο αυτο και φυσικα να μην το συνεχισουν!μπραβο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...