Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Lou Lou αυτό το παθαινεις από το χάπι του σιδήρου. Φαντάζομαι ότι όλες έχουμε δυσκοιλιότητα. Εγώ πάντως είχα για αρκετό καιρό. Μέχρι που άρχισα να τρώω κάθε πρωί ένα μπωλ με δημητριακά ολικής άλεσης και κρύο γάλα και πλέον πηγαινω καθημερινά στην τουαλέτα. Προσπάθησε να τρως πολλά φρουτα και σαλάτες. Θα σε βοηθήσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madre (Χρύσα δεν είπαμε; Ελπίζω τόσο καιρό που σου απευθύνομαι έτσι να μην κάνω λάθος :blush: ) σ'ευχαριστώ πολύ. Θα ψάξω να τη βρω. Εύχομαι σήμερα να πάνε όλα καλά και σύντομα να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά.

Ρόζη μου, και σ'εσένα κορίτσακι μου εύχομαι τα αντίστοιχα. Όλα κατ'ευχήν.

Γιούλη μου, οδηγάω (αν και όλοι φωνάζουν) αλλά σε κοντινές αποστάσεις. Έχω γίνει αρκετά δυσκίνητη και φοβάμαι μην προκύψει κάτι αιφνιδιαστικό εκείνη την ώρα και αντιδράσω άσχημα.

Loulou, νομίζω ότι λίγο πολύ όλες το έχουμε το πρόβλημα. Προσπάθησε να τρως όσο δυνατόν περισσότερα φρούτα και λαχανικά μπορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λουλου συμφωνώ με την Madre και την Αννούλα.

Εγώ (πρωταθλήτρια στην δυσκοιλιότητα με μέσο όρο 4-5 ημέρες)τρώω δημητριακά, ακτινίδιο και φρούτα και τώρα πάω σχεδόν κάθε 2 μέρες. Καμιά φορά πίνω και το λαδάκι (Duphalac νομίζω).

Αχ Αννούλα και εγώ δυσκολέυομαι με την οδήγηση ειδικά στο παρκάρισμα (δεν μπορώ να κοιτάζω πισω πλέον)αλλά τι να κάνουμε..... :blink::blink: ¨

Κορίτσια που είανι η Αναστασία μας?? Λέτε να έγινε το μοιραίο???

Μακάρι.. :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.Καιρό έχω να μπω να σας διαβάσω κ τελειώσατε κ το 14. Για πολύ μπλα μπλα... Ακόμα Πάτρα είμαι κ ξεκουράζομαι τώρα που ο μικρός μου πήγε διακοπές με παππού κ γιαγιά. Γυρίζω 1/8 και στις 4/8 έχω εξετάσεις για το ζάχαρο.Στις 9 συνάντηση με το γιατρό κ μου δίνει τελι8κή ημερομηνία τοκετού (έχουμε πει για 27/8) απλά θα το επιβεβαιώσουμε!

Όσο για την οδήγηση...μια χαρά τα πάω. Ένα μικρό πρόβληματάκι χώρου έχουμε αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο... ;)

Ελπίζω να είστε όλες καλά.Πάω να σας διαβάσω (όσο προλάβω γιατί κόβεται κ το ρεύμα συχνά-πικνά σήμερα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou molis girisa apo ti mikroviologo

kale ti itan auto pou perasa :blink: eutixos einai gynaika alla ekeini i karekla ginaikologou me ta podia psila allo pragma :blink::blink::blink:

to prwi kalopistika kala kala giali egine me to kathreftaki mia xara ;) fisika ekana trakosies wres alla......

na rwtisw kati allo thelw na kanw keri se kati trixoules pou mou proekipsan sti koilia :angry: eleos pote den eixa oute mia :angry:

telos panton lete na uparxei provlima???????????

exw akousei oti tis ksirizoun :ohmy: auto mou elleipe na mi figoun pote :angry: tis ksirizoun mono sti kaisariki i kai sto ft????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι. τα μωράκια σας τα καταλαβαίνετε όταν έχουν λοξυγγα??

Η δικιά μου με τρελλαίνει όταν το κάνει. Τώρα ξεκίνησε πάλι και είπα να ρωτήσω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

koritsia mou molis girisa apo ti mikroviologo

kale ti itan auto pou perasa :blink: eutixos einai gynaika alla ekeini i karekla ginaikologou me ta podia psila allo pragma :blink::blink::blink:

to prwi kalopistika kala kala giali egine me to kathreftaki mia xara ;) fisika ekana trakosies wres alla......

na rwtisw kati allo thelw na kanw keri se kati trixoules pou mou proekipsan sti koilia :angry: eleos pote den eixa oute mia :angry:

telos panton lete na uparxei provlima???????????

exw akousei oti tis ksirizoun :ohmy: auto mou elleipe na mi figoun pote :angry: tis ksirizoun mono sti kaisariki i kai sto ft????

Η αποτρίχωση απο όσο ξέρω επιτρέπεται. Αλλά γιατί να τις πειράξεις αν δεν είναι πολλές? Τη κοιλιά την ξυρίζουν μόνο στην καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou lamprini se xasame :kiss::kiss::kiss::kiss:

koritsia ksexasa na anaferw oti pethana sto pono me ti mpatoneta :S:blink: eutixos de mou evalan diastolea, kala ama ponesa toso me ti mpatoneta ti tha ginei ama mou valoun to fovero daxtilaki? :blush::blink: to kovw na me akouei olo to giatrio :blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrysa mou lew na tis vgalw mi tixon kai tolmisoun na mou valoun ksirafi :angry:

ti mikri mou tin katalavainw para polu entona otan exei loksiga kai pistepse me exei polu suxna :P axou mwre i psixoula mou :)

ksexasa na pw epeisis gia tous xtesino vradinous ponous, koritsia pethana nomiza pws tha gennisw :blink: ponaga kai ligo to prwi twra eimai kapws kalitera alla i mesi eksakolouthei na me ponaei :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια.Καιρό έχω να μπω να σας διαβάσω κ τελειώσατε κ το 14. Για πολύ μπλα μπλα... Ακόμα Πάτρα είμαι κ ξεκουράζομαι τώρα που ο μικρός μου πήγε διακοπές με παππού κ γιαγιά. Γυρίζω 1/8 και στις 4/8 έχω εξετάσεις για το ζάχαρο.Στις 9 συνάντηση με το γιατρό κ μου δίνει τελι8κή ημερομηνία τοκετού (έχουμε πει για 27/8) απλά θα το επιβεβαιώσουμε!

Όσο για την οδήγηση...μια χαρά τα πάω. Ένα μικρό πρόβληματάκι χώρου έχουμε αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο... ;)

Ελπίζω να είστε όλες καλά.Πάω να σας διαβάσω (όσο προλάβω γιατί κόβεται κ το ρεύμα συχνά-πικνά σήμερα)

Γεια σου Λαμπρινή....

Αχ τι ωραία!!! Ξεκουράζεσαι! :P

Ζάχαρο κάνεις συνέχεια? Έχεις πρόβλημα. Σόρρυ αν δεν θυμάμια αλλά το μυαλό μου είναι αλλού τον τελευταίο καιρό..

Εγώ κορίτσια ενώ πριν μείνω έγκυος έιχα θεματάκι με το ζάχαρο (πάντα γύρω στο 90 ήμουν)και κυριολεκτικά χεστ@ πάνω μου όταν έμαθα ότι συχνά ανεβάζεις ζάχαρο στην εγκυμοσύνη!παθαίνω κάθε φορά ένα μικρό σοκ όταν βλέπω τα αποτελέσματα μου. Ζάχρο νηστίας γύρω στο 60 και φαγωμένη γύρω στο 70. Τι να πω! Ακόμα και η μικροβιολόγος γελάει με την περιπτωση μου.Λέει ότι ο μπέμπης με έφερε στα ίσια μου...

Λαμπρινή πως και ξέρεις πότε περίπου θα γεννήσεις?? Καισαρική θα κάνεις??

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aggelike Θα πρέπει να είσαι απόλυτα χαλαρή σε τέτοιες εξετάσεις. Αλήθεια, ποιος είπε ότι είναι μόνο ένα δαχτυλάκι???? :laugh: :laugh: :laugh: χεράκι πες καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

Να ρωτήσω κάτι. τα μωράκια σας τα καταλαβαίνετε όταν έχουν λοξυγγα??

Η δικιά μου με τρελλαίνει όταν το κάνει. Τώρα ξεκίνησε πάλι και είπα να ρωτήσω :)

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!Σπανια έχει λόξυγγα το παλικαράκι μου αλλά όταν έχει του δίνει και καταλαβαίνει.... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrysa mi me trellaineis twra :blink::blink::blink::blink::blink: xeraki??????????? tha trellathw :blink:

lamprini mou to kanoun gia na doun gia streptokoko se periptwsi pou uparxei kai de prolavainei na therapeuthei prepei na gennisei kapoios me kaisariki giati sto ft mporei na prokalesei limoksi sto anapneustiko tou paidiou :dry: ksou ksou makria mas

pantos einai proliptiki eksetasi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

Και εξέταση κολπικού υγρού δεν μου είπε ο γιατρός να κάνω ! Θα έπρεπε ?

Λογικά θα πρέπει να κάνεις μόλις μπεις στο μήνα σου. Γιατί αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο χορηγούν αντιβίωση πριν τον τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Giouli μου με καισαρική θα γεννήσω (όπως και το πρώτο μου), ίσως αυτή τη φορά με επισκληρήδιο, γιατί την πρώτη ήταν ολική (φοβόμουν πάρα πολύ).

Κάνω ανά 2 βδομάδα εξέταση για το ζάχαρο, εκτός από τώρα που είμαι Πάτρα.Θα πάω όμως στις 4 του μήνα για εξέταση.Είχα και στην πρώτη εγκυμοπσύνη αλλά στο τέλος.Τώρα ξεκινησε όταν ήμουν σχεδόν 7.Βέβαια είναι κ ανάλογα τι τρως...το καλό που μου έκαναν ειναι ότι μου έδωσαν διατροφή και 2,5 μήνες τώρα είμαι σταθερή στα κιλά! :):) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

xrysa mi me trellaineis twra :blink::blink::blink::blink::blink: xeraki??????????? tha trellathw :blink:

lamprini mou to kanoun gia na doun gia streptokoko se periptwsi pou uparxei kai de prolavainei na therapeuthei prepei na gennisei kapoios me kaisariki giati sto ft mporei na prokalesei limoksi sto anapneustiko tou paidiou :dry: ksou ksou makria mas

pantos einai proliptiki eksetasi

Έλα μην αγχώνεσαι βρε!! Δεν είναι τίποτα. Αρκεί να είσαι χαλαρή. Εγώ έκανα πριν μία εβδομάδα. Αφού μου 'ρθε να της πω της μαίας, καλά θησαυρό ψάχνεις να βρεις εκεί μέσα?? :angry:

Είπαμε, μια βαθιά ανασούλα και όλα θα είναι ok.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι άλλο...Έχω μεγάλο πρόβλημα στον ύπνο την τελευταία βδομάδα (μπορώ να πω).Για παράδειγμα χθες βράδι κοιμήθηκα 12-2, μετά είδα ότι είχε η τηλεόραση από επαναλήψεις,έκατσα και στο μπαλκόνι μέχρι της 4,20 και μετά προσπάθησα και κοιμήθηκα έως της 8 όπου συκώθηκα και πήρα το πρωινό μου. Τι πράγμα είναι αυτό? Σχεδόν κάθε βράδι έτσι...γιατί άραγε?

Και η μπουμπού μου να κλωτσάει συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

geia sou lamprini se xasame :kiss::kiss::kiss::kiss:

koritsia ksexasa na anaferw oti pethana sto pono me ti mpatoneta :S:blink: eutixos de mou evalan diastolea, kala ama ponesa toso me ti mpatoneta ti tha ginei ama mou valoun to fovero daxtilaki? :blush::blink: to kovw na me akouei olo to giatrio :blink::blink::blink:

Μην το σκέφτεσαι Άγγελικούλα μου!

Πάντως σκέφτομαι καμιά φορά, οι κοπέλες που συνεχίζουν και κάνουν Σ*Ε*Ξ* πονάνε και αυτές τόσο????

:blus :blush: h:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

Ναι Giouli μου με καισαρική θα γεννήσω (όπως και το πρώτο μου), ίσως αυτή τη φορά με επισκληρήδιο, γιατί την πρώτη ήταν ολική (φοβόμουν πάρα πολύ).

Κάνω ανά 2 βδομάδα εξέταση για το ζάχαρο, εκτός από τώρα που είμαι Πάτρα.Θα πάω όμως στις 4 του μήνα για εξέταση.Είχα και στην πρώτη εγκυμοπσύνη αλλά στο τέλος.Τώρα ξεκινησε όταν ήμουν σχεδόν 7.Βέβαια είναι κ ανάλογα τι τρως...το καλό που μου έκαναν ειναι ότι μου έδωσαν διατροφή και 2,5 μήνες τώρα είμαι σταθερή στα κιλά! :):) :)

Μπράβο Λαμπρινή που κρατάς την διατροφή σου. Εγώ ξεκίνησα με διατροφή αλλά τα παράτησα στον 4ο. Έτσι καντάτησα να βάλω κάπου στα 17 κιλά μέχρι σήμερα.... :(

Όλες οι μανάδες μου λένε. Στο πρώτο συνήθως δίνεις και καταλαβαίνεις. Στο δεύτερο μετά σκέφτεσαι περισσότερο τι ζαβουρώνεις... ¨οχι ότι ήμουν καμιά στερημένη αλλά....

Ο γιατρός σου τι είπε σχετικά με την ανασθησία???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

xaxaxaxa giouli mou se auto tha sou apantisw :P

epeidi akoma kanoume exw na dilwsw oti twra teleutaia psiloponaw alla oxi toso :blush:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: χαρά στο κουράγιο σου!!

τώρα τι να πω, και μετά φοβάσαι μια μικρή μπατονετούλα??????

Εγώ πάντως το άθλημα το έκοψα από τον 5 μήνα. Μα είναι δυνατόν με τη κοιλιά στο στόμα βρε παιδιά???? :blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

xaxaxaxa giouli mou se auto tha sou apantisw :P

epeidi akoma kanoume exw na dilwsw oti twra teleutaia psiloponaw alla oxi toso :blush:

Μπράβο Αγγελικούλα.... Sex Bomb σε κόβω.....Πως βολευόσατε μωρέ?? Εγώ ζορίζομαι να ξαπλώσω!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

LabriniB έγραψε:

Μπράβο Λαμπρινή που κρατάς την διατροφή σου. Εγώ ξεκίνησα με διατροφή αλλά τα παράτησα στον 4ο. Έτσι καντάτησα να βάλω κάπου στα 17 κιλά μέχρι σήμερα.... :(

Όλες οι μανάδες μου λένε. Στο πρώτο συνήθως δίνεις και καταλαβαίνεις. Στο δεύτερο μετά σκέφτεσαι περισσότερο τι ζαβουρώνεις... ¨οχι ότι ήμουν καμιά στερημένη αλλά....

Ο γιατρός σου τι είπε σχετικά με την ανασθησία???[/quote:30x0uixh]

Έχω βάλει συνολικά 10 κιλά.Αν αφηνόμουν θα χα φτάσει και γω τα 17+ :P:P:P είμαι πολύ λιχούδα !

Ο γιατρός ειπε να κάνουμε επισκληρίδιο.Και στο πρώτο αυτό μου είχαν πει, αλλά εγώ φοβάμαι τις ενεσεις γενικότερα και έτσι είχα αποφασίσει ολική :S:S:S

Τι να πω. Και όσο τις φοβόμουν τόσο περισσότερες εξετάσεις κάνω...με βελόνες! Να γεννήσω με το καλό και θα κάνω εξετάσεις μετά από ένα χρόνο :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...