Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

madre έγραψε:

Σε 3 ωρίτσες φεύγωωωωωωωωωωωω. Ωχ, ούτε όρεξη να φάω δεν έχω! Και κανονικά θα του έδινα να καταλάβει μιας και θα είναι το τελευταίο γεύμα. Επίσης έχω λίγα δεκατάκια.... έχει γούστο :(:(

με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα & όπως συνηθίζω να λέω με κανένα πόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Γιουλι μου σημερα η καραμελιτσα μου ηταν πιο ησυχη απο ποτε και με κατατρομαξε..και τι δεν εκανα..κουνουσα τη κοιλια μου περα δωθε,εκανα δουλιτσες και αυτη τπτ.πηγαμε στη μαια και παλι εκει,πεισμα..ευτυχως εβαλε ενα μηχανηματακι στην κοιλια μου ακουσε την καρδουλα της και ηταν μια χαρα οι σφυγμοι της.αλλα ειναι ησυχη σημερα.μου λεει ποσες φορες την ακουσες?της λεω μονο 10.με κοιταει καπως και συμπληρωνω..ειναι πολυ περιεργο για μενα γιατι δεν ενιωθα ποτε να ξεκουραζεται.παντα ηταν ζωηρη και με τρομαξε.αλλα ολα καλα λεει.πιστευει πως δεν θα ξεπερασω την πητ μου,αντε να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα+Ροζη με το καλο κοριτσαρες μου!!!με κανεναν πονο!να παρετε τα μωρακια σας αγκαλιτσα και να ειναι υγιη και εσεις ξεκουραστες οσο ειναι εφικτο αυτο..ολα θα πανε πολυ καλααα!!!!φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ και πάλι καιιι από εδώ!!!

Κορίτσια έχω τρελαθεί στις συσπάσεις σήμερα...Εχω αρχίσει να φοβάμαι,δεν πιστεύω να έχω και καμιά διαστολή,ε?Λέτε?

Το πρωί πήγα για κούρεμα,τα μαλλιά μου είχαν φτάσει στη μέση μου και ήθελα να πάω και για πεντικιούρ αλλά δεν είχα άλλο κουράγιο.Αγόρασα και μια ροζ βαλίτσα μικρή για το μαιευτήριο και θα την ετοιμάσω γιατί λίγα τα ψωμιά μου ακόμα απ'ότι βλέπω ως εγκυμονούσα...

Ρε κορίτσια να αγχωθώ μήπως και όντως δεν προλάβω να πάω Αθήνα την Δευτέρα λόγω αυτών των συσπάσεων? Η' δεν παίζει αυτό το σενάριο? Ενννοώ έτσι γρήγορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Κατερινάκι ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ και πάλι καιιι από εδώ!!!

Κορίτσια έχω τρελαθεί στις συσπάσεις σήμερα...Εχω αρχίσει να φοβάμαι,δεν πιστεύω να έχω και καμιά διαστολή,ε?Λέτε?

Το πρωί πήγα για κούρεμα,τα μαλλιά μου είχαν φτάσει στη μέση μου και ήθελα να πάω και για πεντικιούρ αλλά δεν είχα άλλο κουράγιο.Αγόρασα και μια ροζ βαλίτσα μικρή για το μαιευτήριο και θα την ετοιμάσω γιατί λίγα τα ψωμιά μου ακόμα απ'ότι βλέπω ως εγκυμονούσα...

Ρε κορίτσια να αγχωθώ μήπως και όντως δεν προλάβω να πάω Αθήνα την Δευτέρα λόγω αυτών των συσπάσεων? Η' δεν παίζει αυτό το σενάριο? Ενννοώ έτσι γρήγορα?

Ελπίδα γιατί δεν πας στο Αργοστόλι για ενα καρδιοτοκογράφημα να είσαι σίγουρη;Θυμησέ μου πότε γενάς;Πως & Αθήνα;;Η σειρά μου για ανάκριση :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδα δεν χρειαζονται μονο οι συσπασεις για να γεννησεις..προυποθετει και αλλα πραγματα..εχω συσπασεις περιπου 50-60 την ημερα με βλεπεις να γεννησα?εχω και πονους και παλι τπτ.απ'οτι καταλαβα δεν ξεκουραζεσαι και πολυ.προσπαθησε να χαλαρωσεις και θα προλαβεις και με το παραπανω!!!μην αγχωνεσαι μονο!!!ολα θα πανε καλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΤ έχω 30 Αυγούστου,αλλά επειδή την προηγούμενη εβδομάδα που με είδε ο γιατρός μου είχα συσπάσεις,φοβήθηκε για πρόωρο τοκετό και με έχει με χάπια και ξάπλα όλη μέρα.Σήμερα ξεθάρεψα και βγήκα λίγο,κατα τ'άλλα έχω μουχλιάσει μέσα.Αθήνα γεννάω,δεν έχω και τις καλύτερες εντυπώσεις για το νοσοκομείο μας εδώ και δεν το διακινδυνεύω!Σε κάλυψα?? :)

Λες να πάω για καρδιοτοκογράφο?

Η αλήθεια ειναι οτι αγχώνομαι πολύ εύκολα τώρα τελευταία και δεν μ'αρέσει καθόλου αυτό,αλλά δεν το θέλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kuaki, πόσο χαίρομαι που πήγαν όλα καλά!! Μπράβο!

Εγώ γύρισα πριν λίγο από το γιατρό. Για 1,5 βδομάδα ακόμα θέλει ξεκούραση και να ξαναρχίσω μια πολύ μικρή δόση yutopar για να φτάσω μέχρι την 36η βδομάδα. Ο μικρός είναι 2380 και όλες οι μετρήσεις του είναι ακριβώς στο μέσο όρο και... με το κεφάλι προς τα κάτω :woohoo: Δεν φαντάζεστε πόσο χάρηκα αλλά μου είπε να μη χαίρομαι ακόμα γιατί λόγω του πολύ αμνιακού μπορεί να ξαναγυρίσει (το καλό που του θέλω να μείνει εκεί που είναι :angry: ).

Πάω να δω birth stories και επανέρχομαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOY LOY έγραψε:

Aggelike και εγω έχω πρόβλημα με τις τρίχες στην κοιλιά μου δεν είχα ποτέ και τώρα κοντεύω να γίνω σαν άντρας. Μου είπαν να μην τις πειράξω και ότι θα φύγουν μετά τη γέννα αλλά εγω δεν το βλέπω...όσο πάει βγάζω και άλλες. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι απο τις ορμόνες. Να φανταστείτε ντρέπομαι να δείξω την κοιλιά μου εγω, ποτέ δεν είχα τρίχες εκεί :blush: !

κορίτσια δυστυχώς αυτές οι τριχες μένουν.Και γω δεν είχα κ με την πρώτη εγκυμοσύνη εμφανίστηκαν... και παρέμειναν.Δεν είναι κάτι τραγικό αλλά δεν μ αρέσει, αναγκάζομαι κ κάνω αποτρίχωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου σας αφήνω.πάω να δω τη Σεχραζαντ+Ονούρ...

Kuoμου να σου ζήσει το μωράκι σου,να είναι καλότυχο.Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας.

Φιλάκια κ καλή ξεκούραση σε όλες.

Πάω να ξαπλώσω και θα τα πούμε το πρωί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

καλημερα κοριτσακια καλοριζικο το 15.....

καλα πολυ πλακα σημερα πηγα για εξετασεις αιματος στο ικα κ συναντησα την Αγγελικη αλλα δεν μιλησαμε :blink::blink::blink::blink: ...

Στην αρχη την βλεπω κ λεω λες να ειναι αλλα δεν ημουνα κ σιγουρη καποια στιγμη κατσαμε διπλα διπλα κ με ρωτησε αν μπαινουμε με προτεραιοτητα κ της ειπα ναι...μετα μπαινοντας να μου παρουν αιμα ακουω που μιλαγε με μια κυρια κ τις ελεγε οτι εχει διδυμα :blink::blink::blink: κ λεω τυχαιο???δεν νομιζω....αλλα αν εκανα λαθος ρεζιλι θα γινομουνα...οταν εφευγε η Βασιλικη εγω περιμενα τον αντρα μου κ ακουω την κυρια να τις λεει ποτε γεννας γυρω στις 15 αυγουστου απανταει με το καλο Βασουλα μου της λεει :blink::blink::blink: ε μετα απο αυτο λεω τυχαιο????εεε τωρα δεν νομιζω κ διδυμα κ 15 αυγουστου κ Βασουλα ααααα κ τεραστια κοιλα :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy: ειναι η δικια μας Βασιλικη αλλα ηταν πολυ αργα για να της μιλησω ειχε κοσμο κ ντραπηκα γιατι θα νομιζανε οτι εχουμε αλτσχαιμερ τοση ωρα ημασταν εκει μιλησαμε κιολας σαν αγνωστες κ μετα αν τις ελεγα Βασιλικη τι κανεις????η Ντορα ειμαι.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: αγκαλιες φιλια θα τις ελεγα τι κανουν τα διδυμακια σου μια χαρα θα μου ελεγε ο μπεμπης σου????? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: φανταστητε μονο τα προσωπα του κοσμου.. :blink::blink::blink: θα λεγανε καλα αυτες ειναι τρελες τοση ωρα κανουνε τις αγνωστες κ τωρα μιλανε θα νομιζανε οτι μας βαρεσε η ζεστη κ οι ορμονες στο κεφαλι... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ααααααααα μπροστα στην Βασιλικη ενιωθα πως ειμαι το πολυ 4 μηνων εγκυος η κοιλια μου ηταν μικροσκοπικη :blink::blink::blink: .... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

vre ntoraki mou mallon tin vasiliki ennoeis kai oxi emena :P

emeis kommataki diskolo na vrethoume mias kai de menw athina

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,γλυκές μανούλες!

Ντοράκι και Βασιλικούλα,δώσατε ρέστα :P:P:P:P:P:P:P:P:P

Κατερινάκι,είμαι σίγουρη πως ζεις τις πιο ευτυχισμένες στιγμές της ζωής σου και θα εξακολουθήσεις να τις ζεις. :kiss:

Ελπιδάκι να ξεκουράζεσαι όσο πιο πολύ μπορείς! ;)

soupitsa,μια χαρά όλα.Ο μπεμπάκος σου δε θα θέλει να ταλαιπωρήσει τη μανούλα του και θα κάτσει όπως πρέπει.Μην ανησυχείς καθόλου.

Αναστασία με τη δυσκοιλιότητα έτσι κι η νύφη μου.Είχε πρόβλημα πριν τις εγκυμοσύνες,αλλά όταν ήταν έγκυος λειτουργούσε ρολόι.Εγώ πάλι το αντίθετο. :blink:

Αυριο θα έχουμε νέα για Ρόζι και Χρύσα ε; :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou pira telika strwmataki gia tin kalathouna tis perego, einai polu skliri kai de kanei to mwraki na koimithei panw ekei kat' euthian

piga pou lete aexika mothercare kai mou deixnoun ena pou ekane 49 euro kai itan kai mikro :blink:

trellathika, fisika de to pira, piga meta hra kai vrika polu kalo strwmataki latex eidiko kai ekane mono 25 euro

kala re gamoto ti kleftes einai ta magazia ekmetaleuontai ti xara tou allou kai poulane ta panta panakriva :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ;;;ΕΧΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ....ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΕΠΙΣΟΔΙΑ;;;ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΜΙΑ;;;ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ Ε;;;ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 31 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕς ΕΧΩ ΖΑΛΑΔΕς ΑΝΑΚΑΤΟΣΟΥΡΕς ΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΜΕΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΠΝΙΓΟΜΕ....ΕΧΕΙ ΤΥΧΗ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΥΤΟ;;;; :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα να πάνε Αγγελικούλα!Οικονομική κρίση σου λέει μετά κι αντί να βοηθήσουν τον κόσμο,κοιτάνε να αρπάξουν.Αυτοί όμως έχασαν.Εσύ βρήκες αυτό που ήθελες και σε πολύ καλύτερη τιμή. ;)

Βικουλίνι,είναι λογικό.Μεγαλώνει το μωράκι σου και σου πιέζει το στομαχάκι.Άσε που μπορεί να βγάζει και μαλλάκια :P:P:P:P:P Επίσης να σε ενημερώσω ότι γέννησε η Kuo μία κουκλίτσα Αλκμηνίτσα. :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

Ntora26 έγραψε:

vre ntoraki mou mallon tin vasiliki ennoeis kai oxi emena :P

emeis kommataki diskolo na vrethoume mias kai de menw athina[/quote:39plmk8y]

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: δεν ξερω πως μου εκατσε κ εγραψα Αγγελικη αφου στο μυαλο μου ειχα Βασιλικη κ ενω στην συνεχεια γραφω Βασιλικη κ το διαβασα πολλες φορες αλλα δεν προσεξα καμια διαφορα :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy: ...με βαρασε η ζεστη μαλλον κ το αλτσχαιμερ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Καλέ πού εξαφανιστήκατε όλες;;;;;;;;;; :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Έλα ντε!!! Νέκρα σήμερα!! Και εγώ λιώμα είμαι, δεν κοιμήθηκα το μεσημέρι και σέρνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλή κούραση έχει πέσει,κορίτσια!Μου φαίνεται πως έχουμε αρχίσει να βαραίνουμε για τα καλά.

Κατερίνα,μετακομίζεις;Χαρά στο κουράγιο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ησυχια αποψε εε????

σκορπισαμε!! αλλες διακοπες, αλλες γεννανε :woohoo:

αντε να ερθει η ωρα που θα μαζευτουμε ολες παλι να λεμε για τα μωρακια μας!!! :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό σκεφτόμουν βρε Βασιλικούλα!Αραγε όταν με το καλό γεννήσουμε θα λέμε πάλι τα νέα μας ή θα χαθούμε.Εγώ πάντως δε θα το ήθελα.Είστε ωραία συντροφιά.Και που ξέρετε;Άμα γνωριστούμε από κοντά κιόλας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ennoeite vre koritsia pws tha ta leme kai meta ;)

i anastasia pou einai oeo???????????

otan de dinei paron oles fantazomai skeftomaste oti tha tis irthe to euxaristw :woohoo:

telos panton tha sas afisw gi apopse kalinyxta filenaditses mou polla polla :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...