Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

Σε 3 ωρίτσες φεύγωωωωωωωωωωωω. Ωχ, ούτε όρεξη να φάω δεν έχω! Και κανονικά θα του έδινα να καταλάβει μιας και θα είναι το τελευταίο γεύμα. Επίσης έχω λίγα δεκατάκια.... έχει γούστο :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΜΑΝΤΡΕ ΜΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΝΑΙ ΑΓΧΟΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΩΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΣ ΣΥΜΜΑΧΟΣ.

ΝΑΝΑ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕ ΠΑΝΑΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ.

ΤΩΡΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ.

ΚΙΟΥΑΚΟ ΟΛΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!

ΚΑΤΡΙΝΑΚΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΙΟΣΦΗΓΚΑ. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα,μανούλες!Έβαλα τη μικρούλα μου για ύπνο και τώρα αράζω.

Μάγδα,θεωρώ πως δεν είναι σίγουρο ούτε το χέρι ούτε η καλλιέργεια.Και στις δύο μου εγκυμοσύνες καλλιέργεια κολπικού έκανα στις πρώτες πρώτες εξετάσεις και χέρι δε μου έχει βάλει σε καμία ούτε στην προηγούμενη ούτε τώρα.

Βασιλική διδυμομανούλα κανεις κούρα ομορφιάς ε;Και πολύ καλά κάνεις.

Μάγδα και Χρύσα σε ποια περιοχή μένετε και ψωνίζετε από το Ίλιον;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου. Τι κανετε? Επεστρεψα χθες το βραδυ απο Αθηνα. Μια χαρα ειμαι μονο τα ποδαρακια μου πρηστηκαν και τωρα τα ξεκουραζω. Βλεπω γεμισατε το 14 και ανοιξατε το 15. Μπραβο σας. Επειδη δεν προλαβα να σας διαβασω ακομα,να ρωτησω ειχαμε τιποτα γεννητουρια????? Σημερα πηγα στο νοσοκομειο και ειδα το μωρακι μιας φιλης που γεννηθηκε χθες το βραδυ στις 10 η ωρα. Ειναι πολυ μικρουλη. 2300 γρ γεννηθηκε.Μια χαρα ειναι ομως. Παω να σας διαβασω και επανερχομαι. Φιλακια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΝΩ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ ΠΡΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑ ΜΕΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΨΑΞΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΟΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΙ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΟΙ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΚΑΙΣΑΡΙΝΗ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΝΙΚΑΙΑ ΔΙΑΣΠΑΡΤΟΙ ΟΛΟΙ

ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΣΤΑΝ ΚΑΝΟΝΙΖΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ.ΧΙΧΧΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα,γέννησε η Κατερίνα Kuo εχθές και θα έχουμε άλλα δύο νέα ζουζούνια στην παρέα από αύριο με το καλό :):):):):):):):):):):):)

Πάω να ξαπλώσω λίγο να χαλαρώσω.Ειναι ευκαιρία τώρα που κοιμάται και το ζουζούνι μου. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια καλοριζικο το 15.....

καλα πολυ πλακα σημερα πηγα για εξετασεις αιματος στο ικα κ συναντησα την Αγγελικη αλλα δεν μιλησαμε :blink::blink::blink::blink: ...

Στην αρχη την βλεπω κ λεω λες να ειναι αλλα δεν ημουνα κ σιγουρη καποια στιγμη κατσαμε διπλα διπλα κ με ρωτησε αν μπαινουμε με προτεραιοτητα κ της ειπα ναι...μετα μπαινοντας να μου παρουν αιμα ακουω που μιλαγε με μια κυρια κ τις ελεγε οτι εχει διδυμα :blink::blink::blink: κ λεω τυχαιο???δεν νομιζω....αλλα αν εκανα λαθος ρεζιλι θα γινομουνα...οταν εφευγε η Βασιλικη εγω περιμενα τον αντρα μου κ ακουω την κυρια να τις λεει ποτε γεννας γυρω στις 15 αυγουστου απανταει με το καλο Βασουλα μου της λεει :blink::blink::blink: ε μετα απο αυτο λεω τυχαιο????εεε τωρα δεν νομιζω κ διδυμα κ 15 αυγουστου κ Βασουλα ααααα κ τεραστια κοιλα :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy: ειναι η δικια μας Βασιλικη αλλα ηταν πολυ αργα για να της μιλησω ειχε κοσμο κ ντραπηκα γιατι θα νομιζανε οτι εχουμε αλτσχαιμερ τοση ωρα ημασταν εκει μιλησαμε κιολας σαν αγνωστες κ μετα αν τις ελεγα Βασιλικη τι κανεις????η Ντορα ειμαι.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: αγκαλιες φιλια θα τις ελεγα τι κανουν τα διδυμακια σου μια χαρα θα μου ελεγε ο μπεμπης σου????? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: φανταστητε μονο τα προσωπα του κοσμου.. :blink::blink::blink: θα λεγανε καλα αυτες ειναι τρελες τοση ωρα κανουνε τις αγνωστες κ τωρα μιλανε θα νομιζανε οτι μας βαρεσε η ζεστη κ οι ορμονες στο κεφαλι... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ααααααααα μπροστα στην Βασιλικη ενιωθα πως ειμαι το πολυ 4 μηνων εγκυος η κοιλια μου ηταν μικροσκοπικη :blink::blink::blink: .... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε Ντόρα; Μικρός που είναι ο κόσμος τελικά...

Χρύσα μην μου το χαλάς τώρα. Από το πρωί θαυμάζω την ψυχραιμία και την αποστασιοποίησή σου! αλλά θα μου πεις, η ψυχούλα σου το ξέρει :unsure:

Όσο για το στρωματάκι για την καλαθούνα της Perrego, έχω να πω το εξής, ήμουν έτοιμη να το πάρω κιεγώ αλλά μια φίλη που γέννησε και αυτή τον Αύγουστο, μου είπε ότι δεν θα πρεπε επειδή αν το βάλω θα κλείσω τις τρυπούλες που έχει από κάτω για να δροσίζεται το μωρό. Είναι αρκέτα ζεστά εκει μέσα και το στρωματάκι του λέει είναι επαρκώς μαλακό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EMENA ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΠΑΝ ΠΩΣ ΑΝ ΤΟ ΚΟΙΜΙΖΩ ΕΚΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΤΡΩΜΑ ΓΙΑ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΟΚ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΠΛΑΤΟΥΛΑ ΤΟΥΣ ΤΩΡΑ ΕΜΕΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΜΙΑ ΔΡΟΣΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπες μου καλησπέρα από την Αλκμήνη κι εμένα. Σας γράφω βιαστικά από το iPhone χωρίς να έχω διαβάσει τι έχετε πει για να σας πω ότι είμαστε πολύ καλά και να ευχηθώ καλή λευτεριά σε όσες περιμένουν αυτές τις μέρες! Μπήκαμε τη Δευτέρα γιατί το σύστημα ήταν οριακά, όλα πήγαν τέλεια και η μικρή μας γεννήθηκε το απογευματάκι, 2.580 και 48 εκ. Μικροσκοπικούλα (αλλά όλα λειτουργούν τέλεια κι ευτυχώς δεν τέθηκε ζήτημα θερμοκοιτίδας) και με πολλά μαύρα μαλλάκια!

Όσες κάνετε καισαρική να μη φοβάστε τίποτα. Μετά το τσίμπημα για την επισκληρίδιο όλα παίρνουν το δρόμο τους. Είναι λίγο άβολα αλλά μόνο αυτό.

Λοιπόν, σας φιλώ για τώρα και θα τα πούμε σε λίγες μέρες από το σπίτι. Με το καλό στις ετοιμόγεννές μας (μήπως γέννησε καμία; Ρόζη;!)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγκυουλες μου τι κανετε????καλοριζικο το 15!!!!

αργησα να μπω γιατι δεν με ξυπνησε ο αντρας μου το πρωι και ετρεχα με το φαγητο και δεν εφτανα.μπηκα εδω αλλα σερνοταν και συγχιστηκα.μετα μπηκα στο φβ για λιγο αλλα μετα ασχοληθηκα με το φαγητο μου.τ'ακουσε ο καημενος μου αλλα τι να εκανα?αγχωθηκα.

μιλατε για αποτριχωση βλεπω..εγω ξυριζω την περιοχη γιατι δεν μπορω με τπτ την τριχα.οσο για τη δυσκοιλιοτητα ημουν ανεκαθεν αλλα με την εγκυμοσυνη μου εφυγε..ντοινγκ!!!το ακυρο!τ'ακτινιδια βοηθανε πολυ και τα δαμασκηνα.τι αλλο ειπατε??χμμ...αα!για την εξεταση απο κατω..εγω κοριτσια πονεσα πολυ..εκλαιγα απο τον πονο..ισως καποιες να μη νιωσουν πολλα ομως..δεν θυμαμαι αλλα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μαααςςςς, την έχεις τελικά αγκαλιά την Αλκμήνη σου; Μπράβο κοριτσάρα! Και κρίνοντας και από το βάρος μάλλον εκανε καλή δουλειά η μανούλα το ΣΚ (και ας ήταν απαράδεκτος ο κορμός :P )

Σας φιλούμε και τις δύο και περιμένουμε νεάκια μόλις επιστρέψετε :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

Να ρωτήσω κάτι. τα μωράκια σας τα καταλαβαίνετε όταν έχουν λοξυγγα??

Η δικιά μου με τρελλαίνει όταν το κάνει. Τώρα ξεκίνησε πάλι και είπα να ρωτήσω :)

ki egw to niwthw otan exei,an kai den symvainei toso syxna!

aggelike. έγραψε:

geia sou lamprini se xasame :kiss::kiss::kiss::kiss:

koritsia ksexasa na anaferw oti pethana sto pono me ti mpatoneta :S:blink: eutixos de mou evalan diastolea, kala ama ponesa toso me ti mpatoneta ti tha ginei ama mou valoun to fovero daxtilaki? :blush::blink: to kovw na me akouei olo to giatrio :blink::blink::blink:

kahmenoula mou!!! :S:S

LabriniB έγραψε:

Κάτι άλλο...Έχω μεγάλο πρόβλημα στον ύπνο την τελευταία βδομάδα (μπορώ να πω).Για παράδειγμα χθες βράδι κοιμήθηκα 12-2, μετά είδα ότι είχε η τηλεόραση από επαναλήψεις,έκατσα και στο μπαλκόνι μέχρι της 4,20 και μετά προσπάθησα και κοιμήθηκα έως της 8 όπου συκώθηκα και πήρα το πρωινό μου. Τι πράγμα είναι αυτό? Σχεδόν κάθε βράδι έτσι...γιατί άραγε?

Και η μπουμπού μου να κλωτσάει συνέχεια...

mhpws se proetoimazei h mikrh sou???

anna10019 έγραψε:

magykal έγραψε:

Κι εγώ που μπήκα στον 9ο ούτε καλλιέργεια ούτε χέρι προς το παρόν :dry: Και για το άλλο :blush: ...ούτε λόγος! Κοντεύω να ξεχάσω πώς γίνεται :P[/quote:2qpivoh3]

mia apo ta idia....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου να σου ζησει παλι το κοριτσακι σου!!!να ειναι γερη και καλοφωτιστη!!!!ολα πηγαν υπεροχα!!!!!μπραβοοοο σας!!!τα καταφερατε υπεροχα!!!!!περιμενουμε την περιγραφη σου οταν μπορεσεις!!!!πολλα φιλακια στο Αλκμηνακι σου και καλη λοχεια να εχεις!!α!!περιμενουμε φωτος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεια τα νεα σου κατερινακι!!!!αντε με το καλο να γυρισετε σπιτακι σας με την κουκλιτσα σας!!!

ντορα ειμαστε και οι δυο....

χαχαχαχαχαχαχα μα να μιλαμε και να μην γνωρισουμε η μια την αλλη....

τι να πω!!!!!

κοριτσια κι εγω πευκοδασος εχω αλλα οχι μονο δεν βλεπω... εγω δεν φτανω κιολας να ξυριστω.... :blush:

οσο για να βαλω τον αντρα μου :blink: ουτε κουβεντα!! εκεινος κοβεται που ξυριζει τα γενια του! θα του εμπιστευτω εγω το ...

εεεε οχι!!!!! :P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι αντε με το καλο να πατε σπιτι σας...

αστα Βασιλικουλα..... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

τουλαχιστον την επομενη φορα θα αναγνωρησουμε η μια την αλλη... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

οσο για το ξυρισμα πεφτει τυφλο συστημα ακομα τα καταφερνω δεν εχω εντοπισει ως τωρα πουθενα ξεχασμενα τουφακια..... :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ την παρέα!!!

Κατερινάκι και Αλκμήνη :kiss::kiss::kiss:

Βασιλικούλα και Ντόρα μικρός που είναι ο κόσμος!!!

Η δική μου γιατρός δεν μου είπε τίποτα για κολπικό υγρό οπότε δεν έκανα καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη...

Οσο για την αποτρίχωση κάπου κάπου στα τυφλά τα κάνω αλλά με πολύ ζόρι καθώς δεν μπορώ να σκύψω...Αφήστε που δεν φτάνω κιόλας...Εχουν πρηστεί και τα χέρια μου και με ζορίζει ακόμα περισσότερο...Θα βάλω τον άντρα μου την επόμενη φορά να με περιποιηθεί!

Για δυσκοιλιότητα ευτυχώς δεν έχω καθόλου!Αντιθέτως θα έλεγα... :blush: Πάω συνεχώς τουαλέτα...

Αγγελική μου μετά την ολοκλήρωση της 36ης εβδομάδας πονούσα κι εγώ πάρα πολύ και τώρα μόνο αραιά και που και όχι κάτι ιδιαίτερο....

Ρόζη και Χρύσα με κανέναν πόνοοοοο!!!Περιμενουμε νέα!!!

Εμείς σήμερα πήγαμε για καρδιοτοκογράφο και όλα είναι πολύ καλά....Συσπάσεις δεν είχα ιδιαίτερες...Αυτάααα...

Πάω να ξαπλώσω λιγάκι γιατί σηκώθηκα νωρίς και δεν χόρτασα ύπνο!!!

Φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και όσο για την οδήγηση, οδηγώ κανονικά ακόμα χωρίς προβλημα!!!

Με βλέπω να με πηγαίνω εγώ στο νοσοκομείο για την γέννα γιατί ο άντρας μου μπορεί να πάθει κανένα ψιλοσοκ.... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Αγάπες μου καλησπέρα από την Αλκμήνη κι εμένα. Σας γράφω βιαστικά από το iPhone χωρίς να έχω διαβάσει τι έχετε πει για να σας πω ότι είμαστε πολύ καλά και να ευχηθώ καλή λευτεριά σε όσες περιμένουν αυτές τις μέρες! Μπήκαμε τη Δευτέρα γιατί το σύστημα ήταν οριακά, όλα πήγαν τέλεια και η μικρή μας γεννήθηκε το απογευματάκι, 2.580 και 48 εκ. Μικροσκοπικούλα (αλλά όλα λειτουργούν τέλεια κι ευτυχώς δεν τέθηκε ζήτημα θερμοκοιτίδας) και με πολλά μαύρα μαλλάκια!

Όσες κάνετε καισαρική να μη φοβάστε τίποτα. Μετά το τσίμπημα για την επισκληρίδιο όλα παίρνουν το δρόμο τους. Είναι λίγο άβολα αλλά μόνο αυτό.

Λοιπόν, σας φιλώ για τώρα και θα τα πούμε σε λίγες μέρες από το σπίτι. Με το καλό στις ετοιμόγεννές μας (μήπως γέννησε καμία; Ρόζη;!)!

Κατερινουλα μου να σας ζησει η κορακλα!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα να σου ζήσει η κοράκλα!~Είσαι η πρώτη στην παρέα που γέννησε!!!!!! :P:P:P:P Θέλουμε ΦΩΤΟ!

Αχ είχε και μαλλάκια μπόλικα και μαύρα το μπουμπουκάκι σου...

Άντε να πέρνουν σειρά και οι επόμενες.

Χρύσα και Ρόζι με έναν πόνο!!!! :woohoo: :woohoo:

Μπράβο Βασούλα (Vasomits) για τα καλά αποτελέσματα....

Κορίτσια ειλικρινά το άλτσχαιμερ αποδεδειγμένο στην εγκυμοσύνη. Για τις κυρίες Ντόρα και Βάσω (διδυμομανούλα λέω χεχεχε)!!

Αναστασία ειλικρινά σήμερα είχα προαίσθημα ότι θα ακούγαμε ευχάριστα και από εσένα...Πεισματάρα η καραμελίτσα σου!!! :silly: :silly:

Κοριτσάρες σας αφήνω. Κλείνω τις δουλίτσες και βουρ σπιτάκι.

Να σηκώσω τα ποδαράκια μου ψιλά γιατί είμαι χάλια.

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα να σου ζήσει η κοριτσάρα σου!!!!Είδες βρε που έβαλε βάρος για να μην παιδέψει τη μανούλα!!!!Ευχομαι να είναι παντα γερή και ευτυχισμένη!!!!

Περιμένουμε περιγραφή και φωτογραφίες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου να σου ζήσει η κορούλα...σου εύχομαι να είναι γεμάτη απο υγεία και να την δεις όπως εσυ θέλεις!!! Άντε τώρα με το καλό οι επόμενες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...