Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ????


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 863
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

"""Άρχισε να πέφτει η βραδυά

κι'εγείρε πάνω μου γλυκά

κι'είν τα μάτια της κλειστά

όνειρο θα βλέπει και γελά.

Μή σας λέω μη μιλάτε...

το κορίτσι μου κοιμάται

μέσα στη δικιά μου αγκαλιά

να'μουν λέει ταξιδιώτης

στο γαλάζιο ονειρό της

να'ξερα τί βλέπει και γελά.

Μοιάζει η νύχτα θάλασσα πλατειά

κι'έχω την πανσέληνο αγκαλιά

κι'είναι όλα αληθινά

και τ'αστέρια κι η ακρογιαλιά!""""" {αυτό το τραγούδι της τραγουδούσα, όταν είχε γεννηθεί

και προσπαθούσα να την νανουρίσω.....}

Να ζήσεις ΡΑΦΑΕΛΑΚΙ μου να είσαι ΠΑΝΤΑ γερή και ευτυχισμένη!!!!

---Κορίτσια σας ευχαριστώ και από εδώ για τις ευχές σας και σας ανταποδίδω!!!! Όσο για το 3ο Σωσώκα μου δεν ξέρω, περιμένω να κάνεις εσύ 3 και θα δω μετα :lol::lol::lol:

Αντε να κανονίσουμε συνάντηση και εμένα μου λείψατε, θέλω και να σας αποχαιρετίσω.....μετά απο 16 χρόνια φεύγω από την Κρήτη!!!! Ούτε εγώ το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα νομίζω ότι είναι πλάκα και θα ξυπνήσω. 8-)

Πάλι όμως θα γράφω στις μανούλες της Κρήτης, ένα μεγάλο κομμάτι μου θα είναι εδώ...εδώ που ένιωσα χαρές και λύπες, αγωνίες και απογοητεύσεις, αγάπες και όνειρα. Μα πάνω από όλα ΕΔΩ που γέννησα τους 2 ΑΓΓΕΛΟΥΣ......

***όπως βλέπετε σήμερα έχω ποιητική διάθεση :shock::o:shock: και καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα καταφερες ρε σακουλ;;;;μας συγκινησες..ρουφιανα...

αχ καλε ωραια τα λες...

ειδες αν εχεις σπουδασει;; :lol::lol::lol::lol:

καλε ποτε φευγεις;;μη με αγχωνεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα καταφερες ρε σακουλ;;;;μας συγκινησες..ρουφιανα...

αχ καλε ωραια τα λες...

ειδες αν εχεις σπουδασει;; :lol::lol::lol::lol:

καλε ποτε φευγεις;;μη με αγχωνεις..

και απορώ με το επίπεδο που έχω :twisted::twisted: πως κάνω ακόμα με σένα παρέα :?::?::?: αλλά τελειώνουν αυτά κοπέλα μου, επτέλους θα συναντήσω ανθρώπους της σειράς μου και όχι μερικές μερικές ονόματα να μην λέμε!!!!! :shock::roll::geek:

Φιλενάδες εως 15 Μαη φεύγουμε. Αλήθεια ξερετε καμά καλή και φθηνή μεταφορικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα κανεις;;;τοσο γρηγορα φευγεται;;θα σαλταρω!!!

δεν υπαρχουν φτηνες μεταφορικες εδω!! :lol::lol:

τι θα παρετε καλε μαζι σας;;αφου οι καναπεδες ειναι δικοι μου!! :oops::oops::o:lol::lol::lol:

ολα να τα παρετε..χαλαλι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλακι φευγετεεεεεε;;;;;;!!!!!!! :o:o:o Απο τη μια χαιρομαι πολυ για σας που γυρνατε στα μερη σας,απο την αλλη λυπαμαι που θα σας χασουμε... :( Ευχομαι οτι καλυτερο στο καινουριο σας ξεκινημα και να ξερεις οτι παντα θα εχεις καλες φιλες εδω κατω που θα σας σκεφτονται!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Εστω κι αν δεν ειναι του επιπεδου σας κοντεσσα!!!! :lol::lol::lol::lol:

Ευακι τι παθατε ρε με τη Νικουλα;;;πες μας σελιδα να μαθουμε...αφου ξεπεραστηκε βεβαια ολα καλα.. :? Ευτυχως που αποφασισατε αμεσως να πατε σε παιδοψυχολογο και το αντιμετωπισατε!

Νικουλα δεν ειναι τιποτα σπουδαιο η συνταγη...τσιγαρισα λιγο(για να μη γινει βαρυ για τα παιδια) το κοτοπουλα με το κρεμυδι και λιγο σκορδο,εσβησα με κρασι,εριξα τα φασολακια,πατατες,καροτα,λιγο νερο και αφησα να ψηθουν για 20 λεπτα περιπου,εβαλα και φρεσκια ντοματα και πουμαρο και αφησα να ψηθουν μεχρι να μαλακωσουν καλα οι πατατες.. το λαδι(εκτως αυτο που εβαλα για να τσιγαριστουν )το εβαλα κανενα 10-15' πριν κλεισω το ματι! ;) αλατι και πιπερι εννοειται...

Μαριλου ασε τα χω παιξει και με τα 2!!!! Εχω και τα αρμεγματα και δε προλαβαινω να κλασω!!! :shock: Τωρα που σας γραφω αρμεγομαι να καταλαβεις! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!

Αρχικά να πω στην Ευα μας καλή δύναμη και υπομονή... μας δοκιμάζουν τα σκατούλια.... μπόρα είναι και θα περάσει!

το λίνγκ της σελίδας που περιγράφει η Ευα τί εγινε είναι:

http://www.mammyland.com/forum/9/16477?p=725762#p725762

Σακουλίνα μου φεύγετε; Πω πω μετά από τοσα χρόνια επιστρέφεις στον τόπο σου ... !Νομίζω όμως πως και την Κρήτη την θεωρείς 2η πατρίδα σου ε; Πως νιώθεις;;;

Τόνια μου είναι υπέροχη και η μικρούλα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σακουλίνα μου φεύγετε; Πω πω μετά από τοσα χρόνια επιστρέφεις στον τόπο σου ... !Νομίζω όμως πως και την Κρήτη την θεωρείς 2η πατρίδα σου ε; Πως νιώθεις;;;

γεια σου ρε μαριλου με τισ διαπιστωσεις σου...ευχαριστουμε για το λινκ..και οχι..δε νομιζω να την νιωθει τη κρητη 2η πατριδα..ακους μωρη σακουλ;;

σε παρεξηγει ο κοσμος..οτι χωρις την κρητη δε κανεις...χααχαχ!!

μολις τελειωσουν οι μυξες μας θα συναντ..

και θα ελεγα να βρεθουμε εξω..συμφωνειτε;;

τι θα κανετε πασχα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεία σας κορίτσια τι κάνετε? Τι απαίσιος χειμωνιάτικος καιρός είναι αυτός? Εγω προς το παρόν προσπαθώ να βάλω τς σκέψεις μου σε μια τάξη και να δω πως θα ξεκινήσω να μαζεύω. Βγάλαμε τα εισητήρια για 10 Μαη αλλά λέω να περάσω το Πάσχα και μετά να αρχίσω να αγχώνομαι. Εχουμε μοιράσει και τις δουλειές αλλά βλέπουμε.

Η αλήθεια είναι πως νιώθω μια χαρμολύπη για όλα αυτά που συμβαίνουν και είναι στιγμές που πιστεύω πως κάτι θα συμβεί και κάποιος θα μου πει πως είναι ψέμα. Εντάξει λυπάμαι γιατί θα χάσω τα φιλαράκια μου μετά από τόσα που έχουμε περάσει μαζί αλλά χαίρομαι γιατί νιώθω πως ήρθε το πλήρωμα του χρόνου. Και από την άλλη αν δεν το κάνουμε τώρα πιστεύω πως θα μείνουμε για πάντα στην Κρήτη......που ναι μεν έχω περάσει πανέμορφα αλλά η απόσταση ρε παιδιά είναι τόσο μεγάλη που μου σπάει τα νεύρα και επίσης όλων των δικών μου, που, ο καθένας έχει έρθει τουλάχιστον από 5 φορές εδώ.

Αλήθεια θα με αφήνετε να γράφω εδώ????????? Βλέπετε η συνήθεια είναι μεγάλη.....

και εγώ θέλω να σας δω αλλά όχι να σας αποχαιρετήσω γιατί θα έρθω τουλάχστον άλλες 2 φορές μέχρι τον Οκτώβρη. Ακουσες ΣΩΣΩΚΑ???? Που πας να τη σκαπουλάρεις με τα πισία????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχ!!!!

καλε που θα πας και θα μας αφησεις;;εννοετια καιδεν επιτρεπεται να γραφεις...

πολλα θελεις..

οτι χτειαστεις για πανω πες μου..και σπιτι μπορω να σου βρω μεχρι να ενοικιασετε..αληθειαπ που θα μεινετε για αρχη;

βρηκατε μεταφορικη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα μένουμε Σερρας και θα πηγαινοερχόμαστε. Εχουμε να μείνουμε και στην κουνιάδα μου αλλά δεν θέλω να ταλαιπωρώ τα παιδιά σε πολλά σπίτια. Τουλάχιστον στης πεθεράς μου νιώθουν οικεία και δεν θα τους φανεί μεγάλη η αλλαγή.

Μεταφορική βρήκαμε στα 2,500 :o:o:o:shock: ναι,ναι, ναι!!!!

ούτε τα έπιπλα που θα μεταφέρουμε δεν κάνουν τόσο!!! Όσο για σπίτι λέμε ή Καλαμαριά ή Μετέωρα. Θα δούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια το έγραψα και σε ποστ αλλά δεν μου απάντησε κάποια κοπέλα. Αν γνωρίζετε καμιά εγκυούλα που να χρειάζεται σίδγρο και μαγνήσιο ενημερώστε με. Εχω από 4 κουτιά στο καθένα και είναι κρίμα να τα πετάξω ειδικά τώρα με την μετακόμιση που πιθανά θα χαθούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Ευάκιι είναι αυτό που πέρασες;; υπομονή κοπέλα μου..τί να πώ..μόνο που το διάβασα αγχώθηκα..

Γιούλη τί καλά που φεύγεις!! Και δεν εννοώ που φεύγεις από την Κρήτη αλλά πιστεύω ότι κάνοντας μία καινούρια αρχή θα ανανεωθείς και θα νιώσεις και πολύ καλύετερα αφού θα είσαι κοντά στους δικούς σου! Απ'ότι κατάλαβα ο άνδρας σου δεν είναι Κρητικός. Θα μας λείψεις βέβαια αλλά πιστεύω να σε 'βλέπουμε' εδώ και εννοείται ότι θα βρεθούμε πριν φύγεις!

Σωσώ τί κακό είναι αυτό με την μύξα;;; ο ανηψιός μου (3 μηνών) έχει το ίδιο πρόβλημα από την ώρα που γεννήθηκε και πήγαν την μύξα για καλλιέργεια και βρήκαν ένα μικρόβιο. Παίρνει τώρα αντιβίωση και περιμένουμε να δούμε.

Τόνια τέλεια η φωτογραφία!! Κουκλιά είναι και τα δύο! Πώς πάει ο θηλασμός; την παλεύεις;

Μαίρη τί κάνει ο δικός σου; να σε ρωτήσω κάτι μιας και έχουν ίδια ηλικία τα παιδάκια μας. Στον παιδίατρο κάθε πότε πας; καταλαβαίνω ότι μέχρι ενός έτους πρέπει να πηγαίνουν κάθε μήνα. Μετα;

Και κάτι άλλο βρε κορίτσια που ξέχασα να ρωτήσω την παιδίατρο, βραδινό φαγάκι πότε ξεκινάνε; εμένα μέχρι στιγμής τρώει κατά τις 7 κρέμα και μετά γάλα κ ύπνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα βραδινό ξεκίνησε γύρω στα 1,5 και αυτό από λίγο κάθε φορά. Τώρα ότι αφορά τον παιδίατρο συνήθως την πηγαίνω στα εμβόλια και αν και εφόσον ανησυχήσω για κάτι. Διαφορετικά την ζυγίζω και την μετράω στο σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalημερα και απο μας...

τι εννοεις βραδυνο φαγητο;;εμεις τρωμε ας πουμε τοστ και τετοια..

κανενα κουλουρι..τι εννοεις βραδυνο φαγακι;;

εμεις παλι πηγαμε παιδιατρο..παλι ωτιτδα...ελεος..

5η φορα...

7η φορα αντιβιωση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ατιμα μυρμηγια...φυγετε α;πο το κεφαλι του παιδιου και αφηστε το ησυχο...

το πουλΚΙ ΜΟΥ...

φανταζομαι εσενα...πωπωπω....

καλο μου..ελπιζω να ηρεμησατε τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ χαρα σας κ απο εμενα

εδω ειμαι κ γω ..επιτελους λιγακι πιο ηρεμη ..κ γω κ το υπολοιπο καρε της νταμας ..Καλα χαμπαρι δεν πηρα ..μπραβο βρε μαριλου που εβαλες τουλαχιστον το λινκ γιατι εγω ..

καταρχην ευχαριστω βρε κοριτσια για το ενδιαφερον ..ειμαστε σιγουρα πολυ καλυτερα ..ομως σιγουρα εχουμε δρομο ακομα ..ακομα κ τωρα - σημερα ειδαμε ενα κομματακι σοκολατας που τους εδωσα κ ηταν ετοιμη να αρχισει τα ουρλιαχτα παλι ..τι να πω ..θα το ξεπερασουμε ..

Βρε Σακουλινα φευγετε ?! καγκελο εμεινα ..ευχομαι τα καλυτερα για την νεα αρχη ..ελπιζω να σας δουμε πριν φυγετε ε?

Σωσω παλι ωτιτιδα το μαρθουλακι ? Τι να πω βρε παιδι μου περαστικα σας , ταλαιπωρηται το καημενακι ..ισως εχει ευαισθησια εκει ..καποιου ειδους προφυλαξη σας προτεινε ο παιδιατρος ?

Νικη εννοεις για κανονικο βραδυνο για τα πιτσιρικια ? Εμεις τρωμε το απογευματινο μας οταν ξυπνησουμε εκει γυρω στις 1630 κ μετα το βραδυ γυρω στις 2000 οι μεγαλες τρωνε ενα γεματο μπολ με γιαουρτι κ μελι η γαλα με κορν φλεικς..Παντως για καποιου αλλου ειδους φαγητο μου ειχε πει θυμαμαι η παιδιατρος να μην δοκιμασω η τουλαχιστον να το αποφυγω γιατι μπορει να πεσει βαρυ ..Η Αριαδνη μ'εχει πεθανει στην γκρινια σημερα μαλλον ετοιμαζουμε κ αλλο δοντι κ αν ειναι κυνοδοντας ετσι οπως νομιζω θα εχουμε εορταστικες εκδηλωσεις στην οικεια μας οπως καταλαβαινετε :lol:

σας φιλω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φρίκη οι κυνόδοντες...εμείς ευτυχώς βγάλαμε τους πάνω και μας έμεινε και 1 απο τους κάτω. Αλλά τουλάχιστον πάει η μεγάλη σου καλά και αυτά δεν είναι τίποτε.

Πάντως αν χρειαστείς βοήθεια, επειδή εργάζομαι σε χώρο υγείας πες μου αν μπορώ να σε κατατοπίσω κάπου. Χρειάζεται σταθερότητα πάντως Ευα και προπαντώς να μην καταλάβε οτι κάποιος την χλευάζει ή κάτι τέτοιο. Θέλει καλή ενημέρωση και το υπόλοιπο περιβάλλον σου γιατί συνήθως από εκεί την πατάμε εμείς οι γονείς.

Ρε φιλενάδα ΠΑΛΙ ωτίτιδα? Ετσι όπως πάτε θα μπείτε στο Γκινες!!! Περαστικά στη Μαρθούλα. Αλήθεια πως το καταλαβαίνεις? Διαμαρτύρεται?

Αντε κορίτσια να φτιάξει και ο καιρός να πάμε για κανένα καφεδάκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4 μερες μυξα και τσουπ ωτιτιδα..

θα την παω ρε παΙΣΙΑ ΣΕ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΟ..ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ..7 ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙς συνολο.

ελεος...

εγω λεω να βαψω τα αθγα απο σημερα...πειρ;ζει;;

τι θα κανετε πασχα τσουπρες;;

αντε να ανοιξει ο καιρος να παμε για καφε..εσυ σακουλινα μη μιλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Σωσώ δεν παλεύεσαι!

Περαστικά στην μικρούλα σου μωρε... ευαισθητούλι σου βγήκε.... υπομονή. Συμφωνώ για ομοιοπαθητικό...εχω ακούσει πως βοηθάει αρκετά.

Νικη μου εμάς η παιδίατρος μας είπε να μην του δίνουμε βραδινό φαγητό. Σαν γεύμα το απόγευμα τρώει κρέμα και το βράδυ το γάλα του. Γενικότερα είπε πως δεν πρέπει να του μάθουμε το φαγητό και το βράδυ. Εξάλλου και εμείς δεν τρώμε κανονικό φαγητό για βράδυ...κανένα ντάκο...η γιαούρτι...ή κάτι τέτοιο. Εν έτρωγα και βραδινό θα είμουν 855κιλά!

Στην παιδίατρο προς το παρόν πηγαίνουμε κάθε μήνα και θα πηγαίνουμε ακόμα μέχρι 18 μηνών που έχουμε ακόμα εμβόλια. Από κει και πέρα θα πηγαίνουμε μόνο οταν έχουμε εμβόλιο ή οταν είναι αρρωστούλι. Εγώ βέβαια λέω άσχετα με αυτά, να τον πηγαίνω κάθε τρίμηνο έτσι για να βλέπουμε και την ψυχοσωματική ανάπτυξη.

Ευα μου χαίρομαι που καλυτερευσαν τα πράγματα! Ευχομαι να ήταν κατι περαστικό! Αχ η μικρή σου πάλι δόντι ετοιμάζει ε; Και εμείς εχω την εντύπωση πως πάει για τον πανω αριστερό κυνόδοντα και με πιάνει τρικούκουνο και μόνο που σκεφτομαι την ταλαιπορία μας.... αχ ατιμα δόντια!

Και μην ξεχαστούμε κοπελιές .... από βδομάδα ο κερατάς ο καιρός θα φτιάξει οπότε πάμε κούνιες!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εκεί στην Όαση που είχε πει η Σωσω είναι ωραία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε τοναι..επιτελους αλλαξες τη φωτο..τα γιαβρακια μου..εινα ιτην ωρα που την πνιγει η ειναι ιδεα μου;; :lol::lol::lol:

Βουλωμενο γραμμα διαβαζεις!!!! :lol::lol::lol: Και του λεει με το βλεμα της "Οχι αλλη σφαλιαρα ε;;;;φανταστικε αδερφε μου!!!!!" :lol::lol::lol::lol:

Ευακι τι περασατε πουλακι μου;;;;;;!!!!!!! :o αχ παναγια μου τι υπαρχει στη ψυχουλα τους κι εμεις δε μπορουμε να το φανταστουμε!!! :? Τωρα ενταξει ξαναβρηκε τον παλιο καλο ναζιαρικο εαυτο της;;;

Νικουλα ποιο θηλασμο ρε;;;;μια τρυπα στο νερο εκανα παλι!!!! :( αντλω με νοσοκομειακο θηλαστρο και πινει το δικο μου γαλα μονο...τουλαχιστον! :roll:

Γιουλακι εννοειται οτι εδω θα μπαινεις να γραφεις!!!!εισαι δικια μας οπου κι αν πας!!!! :P

αρμεγμα ελαβε τελος τα λεμε αργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...