Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

soupitsa,έτσι εξηγείται γιατί το φοβάσαι τόσο πολύ.Δικαιολογημένα.

Αγγελικούλα,μήπως έφαγες κάτι που σε πείραξε ή κρύωσες;Μήπως είσαι συνέχεια σε aircondition λόγω ζέστης και την άρπαξες.Μπορεί να παίζει και αυτό. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Αγγελικουλα μου μηπως την αρπαξες οπως σωστα προειπε η Κατερινα?περαστικουλια σου!!!!μηπως να ξαπλωνες???

ααα δεν σας ειπα!οταν πηγαμε για την εξεταση,περιμεναμε λιγο σε εναν καναπε και ακουγα μια γυναικα που γεννουσε.παιδια ταχυκαρδιες μ'επιασαν.στο καπακι ομως ακουσα το κλαμμα του μωρου και τρελαθηκα!!!τα δακρυα μου εφευγαν ποταμι.....εγω εκλαιγα για μια που ουτε καν την ηξερα φανταστειτε τι θα κανω στην δικια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε γλυκούλα,λογικό είναι να αγχώνεσαι και να έχεις αμφιβολίες.Μπορεί να είναι και αυτό που λες.Έχεις πόνους περιόδου και σκληραίνει η κοιλιά σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγία μου,την άκουγες που γένναγε;Θα είχα λιποθυμήσει στη θέση σου.Βρε Αναστασία μου πάντα ήσουν έτσι ευσυγκίνητη ή το μπεμπε σε έχει κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν την ακουσα ευτυχως καθομουν..γυριζω και κοιταζω κατευθειαν τον αντρα μου και τον βλεπω να με κοιταζει..του λεω τι ειναι αυτο???μου χαμογελαει.. ωχ ωχ του λεω!!!και ξαφνικα ακουω το κλαμμα!!!!αχ λεωωω!!!και με επιασαν τα ζουμια!!παντα ημουν ευαισθητη αλλα τωρα τα πραγματα χειροτερεψαν.γινομαι ρεζιλι πλεον!!χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλααααα τωρα θυμηθηκα!!!!εισαι ετσι επειδη αλλαζεις μηνα !!!ετσι ημουν και γω στην 36 εβδομαδα!!!!!!μην ανησυχεις!ξαπλωσε και θα σου περασει!!!!φιλακια και καληνυχτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanna80 έγραψε:

koritsakia mou an kai arga geia ss!!!!akoma den exo net!!!!!!pantremenh pleon!!!eyxomai oles na eistai kala kai fysika kai ta morakia sas!!!!!!polla filia se oles!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Νανα παντρευτηκες???ποτε????να ζησετεεεε!!!!καθε ευτυχια ευχομαι!!!!με το καλο και το μωρακι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί γίνεσαι ρεζίλι;Δεν κατάλαβα!Είσαι μια ευαίσθητη μανούλα. :kiss:

Νανά,παντρεύτηκες τώρα.Ρωτάω γιατί δεν ξέρω λεπτομέρειες.Αν ναι,να ζήσετε πάντα ευτυχισμένοι με αγάπη και ομόνοια. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαμε με τον αντρούλη μου να προσκυνήσουμε στην Αγ.Παρασκευή που γιορτάζει σήμερα και στον Αγ.Παντελεήμωνα που γιορτάζει αύριο!!!Είναι πολύ κοντά μας και οι δυο εκκλησίες οπότε με την δροσούλα ήταν μια καλή ευκαιρία για περπάτημα!!!

Rozi και Χρύσα με κανέναν πόνο όπως λέει και η Αναστασία!Με το καλό να κρατήσετε κι εσείς αγκαλίτσα τα μωρουλίνια σας!!! :woohoo:

Αναστασία φοβερό το ποστ σου...Κατασυγκινήθηκα!Σίγουρα ο θεούλης είναι πάντα δίπλα μας και μας προστατεύει!!!

Γιατί πόνεσες τόσο πολύ στην εξέταση; :S

Εμένα όταν με εξέτασε απο κάτω δεν πόνεσα καθόλου...Επιασε το κεφαλάκι του μωρού και δεν κατάλαβα τίποτα....Λες να σου έκανε άλλου είδους εξέταση;;;

Πάντως κοντεύεις!!!!!!!!!!Με το καλοοοοοοοο!!!Με κανέναν πόνο!!! :kiss:

Αννα κι εμείς την Τετάρτη έχουμε ραντεβού στο Παπανικολάου για ενημέρωση...Αντε να γνωριστούμε κιόλας!!! ;)

Γιούλη καλά να περάσετε!!!

Φοβερός και ο δικός σας ο μπέμπης!!!Νταρντανομωράκια θα βγάλει η παρέα!!!

Βασούλα στις συσπάσεις εγώ μόνο τον πόνο καταλαβαίνω και δυσφορία κάποιες φορές...Πονάω κάτω χαμηλά στην κοιλιά...

Ντόρα μου μην σε ανησυχεί η εισαγωγή!Θα σε φροντίσουν και θα είσαι σε καλά χέρια!!!!

Μαράκι δώσε ένα φιλί στο κουκλάκι σου!!!

εμας ο μικρούλης μας ακόμα τίποτα...Ενώ κατα τα λεγόμενα της γιατρού έπρεπε να έχει βγει καθώς πέρασε το 10ήμερο που μας είχε πει...Εκανα και τόσες δουλειές, περπατάω αρκετούτσικα και ακόμα εκεί...Πεισματάρης σαν την μανούλα του!!!

Καλοβολευτηκε στην κοιλίτσα της μανούλας!!!Εκτός και αν περιμένει να γεννηθεί την ίδια μέρα με τον παππού του (τον μπαμπά μου) στις 6 Αυγούστου!Θα μου άρεσε ακόμα περισσότερο!!!

Αυτάαααα!!!!

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristo poli poli!!!thn paraskeyh to kaname kai ayto!!!NA ZHSEI H ALKHMHNH DYNATH KAI GERH DIPLA STH MANOULA KAI STON PATEROULH THS!!!!POLLA FILIA NA THS PEITE...STO FACEBOOK EIMAI SAN KATERINA GK...GIA KANTE ME ADD NA SAS BRO!!!!! :woohoo: :woohoo: :silly: :silly: :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούπιιιιιιιιιι!Τα κατάφερα,έβαλα ticker!Μα τι στο καλό πια.Μάλλον έβαζα λάθος κωδικό ή κόλλαγε γιατί έκανα πολλές δοκιμές.Τώρα θα γεμίσω tickerakia :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Είμαι πολύ χαρούμενη.

Καληνύχτα Νανά και Βασούλα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ που πήγατεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;Ξυπνήστε όλες να δείτε τα τικεράκια μουουουου! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άντε σας αφήνω να τα δείτε αύριο,ξεκουραστείτε τώρα!Φιλάκια :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα ρεζιλι γιατι οπου σταθω και οπου βρεθω κρατιεμαι να μην κλαψω..

προχθες μου ειπε η κολλητη μου οτι εχει καθυστερηση(ανυπαντρη και ειναι σε σχεση εδω και 3 μηνες) και αν ηταν εγκυος θα το εριχνε και σπαραξα!!!περα απο αυτα που ακουσε..

Βασουλα μπραβο κοπελα μου για το προσκυνημα σας!!!!σιγουρα μας προστατευει ο Θεος!!!πονεσα γιατι δεν επιασε το κεφαλι εμενα..περασε το δαχτυλο του μεσα στον τραχηλο και ενω ηταν σε οριζοντια θεση προσπαθησε να το φερει σε καθετη θεση για να παρει την πορεια που πρεπει να εχει για τον τοκετο..το στριφογυριζε με το χερι του.δεξια-αριστερα με μανια..επιασε και τον σακο και καπως τον τραβηξε για να τον ερεθισει.ειναι απο τα χειροτερα που εχω ζησει..και ο δικος σας πεισματαρης???χαχαχαχα!!!ωραια!!!κανουμε ωραιο παρεακι με τα πεισματαρικα μας!Εσυ ομως εχεις καιρο...εγω???ας βγουν οποτε πρεπει..ας μην παμε εναντια στη φυση..(για μενα το λεω)χιχιχιχιχι!καληνυχτα στα κοριτσακια που νυσταξαν!!!

κατερινα σε κανω και γω add..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Καλέ που πήγατεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;Ξυπνήστε όλες να δείτε τα τικεράκια μουουουου! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άντε σας αφήνω να τα δείτε αύριο,ξεκουραστείτε τώρα!Φιλάκια :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

:ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy: ουαουυυυυ!!!!!μπραβο Κατερινα!!!!ωραιοτατο το τικερακι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Πως κοιμηθήκατε;Εμένα ήτανε το μόνο βράδυ που δε δούλεψε κλιματιστικό,αλλά απο ύπνο όχι τόσο καλά.

Εχθές πήγα για καρδιοτοκογράφημα,όλα καλά, αλλά με το γιατρό τα είπαμε τηλεφωνικά.Οι ημέρες πλησιάζουν & ακόμη δεν ξέρω πότε θα γενήσω...

μου είπε να πάω Πέμπτη ή Παρασκευή να με δεί,αλλά λόγο της βενζίνης & αν νιώθω όπως τώρα,δε θα πάω,θα ανέβω απο Δευτέρα για να τα πούμε μια & κάλη.

Τα ξαναλέμε με μια δροσερή μέρα ελπίζω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ειναι η πρώτη φορά που κατάλαβα για τα καλά τι είναι οι συσπάσεις,δεν θα σας ξαναρωτήσω.Ειμαι ξύπνια απ΄τις 5.30 κι έχω κάνει πολλές και 1 με πονάκια,ελπίζω να περάσουν,πήρα μισό χάπι τώρα, και να μην γεννήσω ε??? Ωστόσο εχει ξυπνήσει κ η μπέμπα και κουνιέται αλλά είναι τόσο πέτρα η κοιλιά μου που ίσα ίσα την νιώθω...

Χρύσα και Ρόζι με το καλό να φέρετε κι εσείς στον κόσμο δυό υγιή μωράκια!!

Νανά μου να ζήσετε!!! Παντα ευτυχισμένοι να είστε! Με το καλό το μωράκι σας! :kiss:

Αναστασία κι εγώ έχω βρεθεί μπροστά σχεδόν σε τοκετό,πριν από 1μιση χρόνο περίπου,είχα σοκαριστεί,ήταν φυσιολογικός,χωρίς επισκληρίδιο.Φυσικά όταν ακούστηκε το μωρό και το είδαμε μετά είχα πλαντάξει.Δεν το συζητώ ότι πλέον το κλάμα το έχω στο τσεπάκι μονίμως κι εγώ...

JennyBill κι εσύ πρωινή? Πότε έχεις ΠΗΤ? Γεννάς όπου να ναι κι εσυ? Που θα ανέβεις να δεις τον γιατρό σου,Αθήνα? Πάτρα δεν γεννάς εσύ? Ανάκριση σου κάνω πρωινιάτικα :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanna80 έγραψε:

eyxaristo poli poli!!!thn paraskeyh to kaname kai ayto!!!NA ZHSEI H ALKHMHNH DYNATH KAI GERH DIPLA STH MANOULA KAI STON PATEROULH THS!!!!POLLA FILIA NA THS PEITE...STO FACEBOOK EIMAI SAN KATERINA GK...GIA KANTE ME ADD NA SAS BRO!!!!! :woohoo: :woohoo: :silly: :silly: :kiss::kiss::kiss:

Νανούκο υπάρχουν 2-3 στο φεισμπουκ με το ίδιο όνομα!Σου στέλνω pm να με βρείς εσύ για να μην κάνω αντ καμιά άσχετη! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou :):):)

rozi mou me to kalo me enan pono glikia mou :kiss::kiss::kiss:

nana mou na zisete kai me to kalo to mwraki sas :):):)

ta dika mou twra oi ponoi sinexizontai :ohmy: de kserw ti tha kanw einai ponoi sti mesi kai sti koilia alla upofertoi :dry:

na sas rwtisw kati polu simantiko, paw twra gia eksetaseis aimatos kai mou xei grapsei kai kalliergia kolpikou ugrou

exei kanei kamia sas??? sas tin ekane mikroviologos??

egw giati fovamai na ti kanw?? :dry::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!!!

Ρόζη με έναν πόνο.Όλα θα πάνε καλά.Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου...

Νανα να ζήσετε ευτυχισμένοι και σύνταμα να κρατας το μωράκι σου!!!

Αγγελική καλλιέργεια κολπικού υγρού στη κάνει ο γυναικολόγος για να δει αν έχεις καλπίτιδα ή καποιο μικρόβιο.Παίρνει υγρό απο τον κόλπο και τα πας στο μικροβιολογο για εξέταση.Σαν τεστ παπ είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααααα!!!

aggelike. έγραψε:

na sas rwtisw kati polu simantiko, paw twra gia eksetaseis aimatos kai mou xei grapsei kai kalliergia kolpikou ugrou

exei kanei kamia sas??? sas tin ekane mikroviologos??

egw giati fovamai na ti kanw?? :dry::blush:

Εγώ έκανα καλλιέργεια αλλά στο α'τρίμηνο. Μου την έκανε μικροβιολόγος σε ένα μικροβιολογικό κέντρο. Θυμάμαι ότι φοβόμουν πολύ μήπως μου κάνουν καμιά ζημιά... Ξέρω ότι ο γιατρός σου σε όλες το ζητάει, κάτι για στρεπτόκοκκο που έλεγε η άλλη κοπέλα, για να βεβαιωθεί ότι μπορεί να προχωρήσει σε φυσιολογικό τοκετό.

Σήμερα θα δω το γιατρό να δούμε πώς πάμε...Αποκλείεται να εξετάσει κολπικά τόσο νωρίς, εε??? (ρωτάω γιατί είμαι σαν τον Αμαζόνιο και βαριέμαι να καλοπιστώ :blush: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...