Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

Εντάξει Βασούλα μου? Τέλεια! Τις έστειλα κι εγώ μνμ πριν λίγο,δεν έχω λάβει απάντηση ακόμη,αναμενόμενο όμως εαν έχει το Αλκμηνάκι αγκαλίτσα!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κατρινάκι φιλιά κι από εμάς! Σε τσίμπησε μελισσούλα μωρε? Ελπίζω να είσαι καλά τώρα!Το κάνω :kiss: να περάσει!!!

Αναστασία μου καλά λέω εγώ οτι είσαι ετοιμοπόλεμη!Αντε να έρθει και η 2η μπουμπού στην παρέα! :silly:

Κατερινάκι εγώ πήγα το πρωί και κοίταξα για νυχτικάκια,μάλλον 3 θα πάρω.Την Τετάρτη θα φέρουν κάποια σχεδιάκια που μου άρεσαν να τα δώ από κοντά.Επίσης θέλω να αγοράσω ένα βαλιτσάκι,δεν έχω!Η' μήπως σακ βουαγιαζ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

κοριτσακια μου γυρισαμε απο το περπατημα!

Γιουλι μου ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!καλες διακοποπουλες!να περασετε τελεια!το νινι σου ειναι υπεροχοοοο!!!!μπραβοοο!!!!

Χρυσα μου πολυ βαναυσο :angry: αυτο που εκανε η νοσοκομα αν+ηταν για το καλο σου!

Αννα μου σ'ευχαριστω πολυυ πολυυ!!!! :kiss::kiss:

Ροζη μου με το καλοοο!μεγαλωσε ο μπεμπης σου!!

Βασω μου ευχαριστω πολυ!!!και γω ευχομαι να ερθει γρηγορα η ωρα αυτη :P:lol: ελπιζω να μην ειναι ετσι και η καραμελιτσα μου οπως και στο τικερακι.. :blush::blink::lol::lol: το μωρο ειναι αυτο που νιωθεις στο πλαι.

Αννουλα μου τρελαθηκα στον πονο δεν λες τπτ..πιεζομουν τοσο πολυ που το ποδι μου παραλιγο να πεσει απο εκει που στηριζοταν! :huh::lol::lol:

Μαρια μου :kiss::kiss::kiss: και γω χαιρομαι να μιλαμε!! :) μακαρι να πλησιαζει η ωρα..πιστευω να με βοηθησει η εξεταση+να μη το εφαγα τζαμπανταν το παλουκι.στην αρχη μου ειπε πως ηταν κλειστος αλλα ειχε κοντυνει ο τραχηλος που σημαινει οτι ειχε μαλακωσει κιολας.μετα ομως βρηκε εισοδο στον τραχηλο και μπηκε το δαχτυλο με αποτελεσμα να φτασει στον σακο.ο τραχηλος ολων μας ειναι καπως στο πλαι(οριζοντια)..οταν ερχεται η στιγμη να γεννησουμε πρεπει να γυρισει προς τα κατω(καθετα).αυτο προσπαθησε να κανει σημερα.

Αγγελικη μου ευχαριστω!!!!μακαρι να ειναι και σημερα!!! :)

Κατερινοσουπιτσα μου,ναι μπηκα αλλα αν κανει την εμφανιση της θα ειμαι πιο χαρουμενη!!εγω πηρα 3 για σιγουρια.φοβαμαι μη λερωθω. :blink:

Κατρινα μου περαστικουλια..παλιοσφηκα!!

Ελπιδα μου ελπιζω να ειμαι και συντομοπολεμη.. :silly: :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια στο Κατερινάκι μας και στη μικρή Αλκμήνη.

Να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη...Πηγαν όλα καλά?

Αντε κορίτσια και στα δικά μας!!!!!!! :):) Να πέρνουμε σειρά και οι υπόλοιπες και να μιλάμε για τα μπεμπουλίνια μας!!!!!

Γιούλη Πόρτο Κουφό είναι από τα αγαπημένα μου μέρη. Ήσυχα χωρίς κόσμο. Μόνο πρόσεχε γιατί η θάλασσα είναι πολύ βαθιά.

Για όσες δε μπορούν να παραλάβουν από το Παπανικολάου το κιτ μπορούν να στείλουν courier.Ετσι θα κάνω και εγω.

Ρόζη με ένα πόνο!!!!3200?souper!!!!ενημέρωσε μας και εσύ μόλις μπορέσεις!!

Αναστασια εεερχεται η καραμελίτσα σου!!Θα ξεχάσεις και τους πόνους και την εξέταση του γιατρού αμέσως μόλις την δεις. ;)

Χρύσα κάνεις και εσύ εισαγωγή αύριο?με ενα πόνο να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, αυτή η κολπική εξέταση ακούγεται πολύ άουτς... Υποθέτω ότι οι περισσότερες από εμάς θα την περάσουν μπρρρρρ :unsure:

Εμένα οι μεγάλοι φόβοι του τοκετού είναι δύο: (α) ο καθετήρας (άραγε μπορεί κάποια να τον γλυτώσει αν κάνει επισκληρίδιο?) και (β) η περινεοτομή. Αν πάω για καισαρική παραμένει ο μεγάλος φόβος (α) + ο πόνος την επόμενη μέρα. Ούτε να τα σκέφτομαι δε θέλω :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μακαρι να εχεις δικιο..ερχεται το μικρουλι μου!!!!!πολυ χαιρομαιιι αν και φοβαμαιιι!!! :blink:

ειδαμε σημερα το μερος που θα γεννησω.. πολυ συγχρονα κρεβατια και εξοπλισμο εχουν!μισο να σας βαλω το κοριτσακι μου να δειτε το προσωπακι της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διακρινονται τα χειλακια της,η μυτουλα της και το ενα ματι μονο.το αλλο μας κρυφτηκε!αχαχαχαχα!!

Κατερινοσουπιτσα μου ευχομαι να γεννησεις νωρις και να μην χρειαστει να το κανεις αυτο......απαπα ειναι!!!!τους ιδιους φοβους εχουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα κοριτσάκια!Καλέ τι είστε εσεις;Σας άφησα το μεσημεράκι στο 78 και φτάσατε στο 94;Μία ώρα διάβαζα.Δικαιολογημένα όμως γιατί απ'ότι είδα είχαμε γεννητούρια. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κατερίνα μου,να σου ζήσει η μπεμπούλα σου και να τη δεις όπως επιθυμείς!

Μήτση,να χαίρεσαι τη μαμά σου!

Αναστασία μου,το ποστ σου από το Αγιο Όρος ήταν καταπληκτικό,ανατρίχιασα και βούρκωσα.Μακάρι όλοι μας να αναγνωρίζουμε ότι ο Θεούλης είναι πάντα μαζί μας.

Ντόρα μου,μην ανησυχείς!Δε θα χρειαστεί να κάνεις εισαγωγή.Ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά.

Ρόζη και Χρύσα,είστε οι επόμενες δύο εάν δεν κάνει την έκπληξη η Αναστασία μας!Άντε με το καλό.

Κατερινοσουπίτσα,εάν κάνεις επισκληρίδιο δεν καταλαβαίνεις ούτε καθετήρα,ούτε τίποτα.Οπότε αυτόν το φόβο διώξτον από το μυαλό σου.Δε χρειάζεται να σε αγχώνει.Το ίδιο και η τομή.Δεν είναι απολύτως τίποτα.

Βρε κορίτσια,στην πρώτη μου κορούλα αυτήν την κολπική εξέταση δεν την ειχα κάνει και φαντάζομαι ούτε τώρα θα την κάνω.Και δεν είχα γεννήσει νωρίς,39 εβδομάδων ακριβώς.Επίσης δεν είχα ούτε συσπάσεις από πριν.Οι πρώτες που ένιωσα ήταν και της γέννας. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ροζη μου με το καλο κι εσυ να παρεις τον μπεμπακο σου αγκαλια!!!!

κοριτσια μου υπαρχουν για το θηλασμο και πολυ ωραια νυχτικακια που ανοιγουν οι τιραντες και οχι κουμπια ;)

χρυσα και αναστασια ερχεται η σειρα σας :woohoo:

για να δουμε θα εχει αλλα γεννητουρια το 14????? :P

καληνυχτα απο εμενα :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

κοριτσια μου υπαρχουν για το θηλασμο και πολυ ωραια νυχτικακια που ανοιγουν οι τιραντες και οχι κουμπια ;)

Βασιλικούλα, ξέρεις μήπως κανένα μαγαζί που να τα έχει?? Τέτοια θα ήθελα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Κατερινοσουπίτσα,εάν κάνεις επισκληρίδιο δεν καταλαβαίνεις ούτε καθετήρα,ούτε τίποτα.Οπότε αυτόν το φόβο διώξτον από το μυαλό σου.Δε χρειάζεται να σε αγχώνει.Το ίδιο και η τομή.Δεν είναι απολύτως τίποτα

Λες ε??? :unsure: Επειδή στην καισαρική στον αφήνουν ένα 24 ωρο σκέφτηκα ότι θα είναι εντελώς σπαστικό μαζί με τα λόχεια και τη σερβιετάρα να έχεις από κάτω και έναν καθετήρα μπλιάχ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα(φουφου) μου, και γω συγκινηθηκα οταν το πρωτοδιαβασα!αν συνηδειτοποιησουμε πως ο Θεος ειναι μαζι μας δεν θα φοβομαστε τπτ και κανενα!ευχαριστω πολυ για το κοπλιμαν!!!!χαχαχαχαχαχα!!

Βασιλικη μου εχεις δικιο για τα νυχτικακια.. περιμενουμε τη σειρα μας λοιπον!χαχαχαχαχαχα!!!καληνυχτα διδυμομανουλα!!!!!!μακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

Βασιλικούλα, ξέρεις μήπως κανένα μαγαζί που να τα έχει?? Τέτοια θα ήθελα![/quote:2q3qituc]

σε ποια περιοχη μενεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia mou glikia ti omorfi pou einai i karamelitsa sas :):):)

katerinosoupitsa mou emena mou ekane ena tetoio nixtiko dwro i mama mou, einai tis triumf kai einai me koumpakia eidiko gia thilasmo ;)

koritsia na sas pw kai ta dika mou edw kai ligi wra exw ponous sti koilia sa na me kovei kapws :blush::S kai ponakia sti mesi :S

elpizw na mi viazete i mikroula mou :dry:

pws tha katalavw vre koritsia tous ponous tis gennas apo tis aples sispaseis????????? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου ευχαριστω πολυ πολυυυυ!!!!!:* :* :*

ο πονος στη μεση+στην κοιλια σαν πονους περιοδου ειναι πονοι γεννας.οι συσπασεις ειναι επισης ενδειξη οτι προετοιμαζεται η μητρα για τον τοκετο αλλα ειναι εντελως διαφορετικα πραγματα το ενα με το αλλο.οι πονοι ειναι πονοι και τους καταλαβαινεις ξεκαθαρα γιατι πονας.οι συσπασεις ειναι πετρωμα το πετρωμα της κοιλιας.σκληραινει η κοιλιτσα σου και αλλοτε συνοδευεται απο πονο αλλοτε απο δυσπνοια.ελπιζω να βοηθησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα μου,και να θέλει να βγει η μικρούλα δε βιάζεται.Μια χαρά είναι βρε,αφού είσαι στο μήνα σου.Μην ανησυχείς καθόλου.Λοιπόν,όταν εμένα με είχαν πιάσει οι πόνοι,αρχικά νόμιζα ότι ήταν από το έντερό μου.Δεν ήταν και ιδιαίτερα έντονοι στην αρχή για να υποψιαστώ.Μετά φώναξα τη μητέρα μου,η οποία παρακολουθούσε την κοιλιά μου και κράταγε χρόνο κάθε φορά που της έλεγα ότι έρχεται πόνος.Έτσι καταλάβαμε ότι είχα συσπάσεις κάθε 5 λεπτά.Να φανταστείς όμως ότι της έλεγα ότι λέει βλακείες και ότι άδικα πάμε στο μαιευτήριο.Το έμπειρο μάτι όμως της μανούλας είχε δίκιο. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa,κάτι τέτοια που λέει η Βασιλική πήρα κι εγώ.Είναι κάποια καταστήματα με εσώρουχα τα οποία νομίζω ότι είναι αλυσίδα,τα Isabelle.Δεν ξέρω αν τα γνωρίζεις :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Θα έλεγα ότι βοηθάει κιόλας,αν σκεφτείς ότι δεν μπορείς να σηκωθείς και πρεπει να πίνεις πολλά υγρά.Με καισαρική θα γεννήσεις;

Ελπίζω να γεννήσω φυσιολογικά, αλλά ακόμα δεν έχει πάρει θέση το μωρό :( (είχε πάρει και μετά ξαναγύρισε ο χαζούλης με το κεφάλι προς τα πάνω) οπότε δεν είναι και απίθανη η καισαρινή. Σε μια μικρή γυναικολογική επέμβαση που είχα κάνει μου είχαν βάλει καθετήρα για λίγο και μου έχει μείνει τραυματική εμπειρία γιατί πόνεσα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ (ειδικά την ώρα που έβγαινε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

soupitsa,κάτι τέτοια που λέει η Βασιλική πήρα κι εγώ.Είναι κάποια καταστήματα με εσώρουχα τα οποία νομίζω ότι είναι αλυσίδα,τα Isabelle.Δεν ξέρω αν τα γνωρίζεις :dry:

Τα ψάχνω στο ίντερνετ αλλά βρίσκω καταστήματα μόνο στα Δυτικά... Και το κακό είναι ότι δε λειτουργεί το τρένο για κέντρο :angry: Θα πάω αύριο στο Mothercare και στο M&S και μπορεί και στο Hondos της Ν.Σμύρνης μπας και έχει αυτά που λέτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα, μην ανησυχείς... Και εγώ έτσι με το παραμικρό νόμιζα ότι γεννούσα... Μετά με καθησύχασε ο γιατός που μου είπε ότι αν γεννάς, το καταλαβαίνεις και δεν μπορείς να το σταματήσεις ότι και αν κάνεις ;) Μην έχεις άγχος γιατί δεν καταφέρνεις απολύτως τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...