Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

γειά σου φραουλίνο ! καλώς ήλθες !

lolli μου, εχεις δίκιο! αυτός ο σουβλερός πονοκέφαλος ήταν από κρίση αγχους με υπογλυκαιμικό επεισόδιο !

perdon !

ευτυχώς που μου εγραψες και συ για το στήθος σου γιατί από χθες που το παρατήρησα (το δικό μου) η χαζή αρχισα να ανησυχώ...απαπααπαααα...

ωπ! ωρα για birth stories !

τα λέμε σε λίγο! kiss kiss !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φραουλίνο καλώς ήλθες στην όμορφη παρεούλα, όλα θα πάνε καλά!

κατα τα άλλα, τι κάνετε εγκυούλες μου? πώς πάνε τα σποράκια μας??? να πω την αλήθεια, πέρα από τον πόνο στις θηλές κ κάτι μικροπονάκια περιοδικά στην κοιλίτσα, δεν παρατηρώ κάτι άλλο..α! μόνο τσισάκια πιο συχνά, ίσως κ γιατί έχω ανάγκη να πίνω περισσότερο νεράκι.

κοριτσάκια, θα ήθελα τη γνώμη σας, δλδ.αν κάτι σας είπε ο γιατρός σχετικά με το καφεδάκι και τα μπανάκια στη θάλασσα.

πολλά φιλάκια σ'εσάς και τα σποράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα demie μου και σε ολες τις γκαστρουδες.εμενα ο γιατρος μου ειπε μπανια και καφεδακι κανονικα,εφοσον ειναι με μετρο.απλα εγω φοβαμαι για θαλασσα ακομα,μη με χτυπησει κανα κυμα,μην παραπατησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραουλινο μου νομιζω πως ειναι αρκετα καλη η χοριακη σου.κι εγω που εκανα την τριτη,ενω περιοδο περιμενα σημερα-αυριο το πολυ,η χοριακη ηταν 59,56.σημερα που ξαναεκανα ηταν 357,02.αρα πιστευω πως εισαι καλα.λογικα τη δευτερα θα πρεπει να εχεις γυρω στο 200??νομιζω κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Goodmorning κοριτσακια...

Σαββαρο σημερα κ μαλλον μονη μου θα τα λεω μονη μου θα τα ακουω :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ελπιζω να ειστε καλα κ να χαρειτε τις βολτουλες σας! Εμεις εχουμε να παμε σε ενα γαμο αλλα δεν θα παμε (ευτυχως γιατι δεν ηθελα καθολου)...

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΞΑΝΑ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και σας ευχαριστώ όλες,

η αλήθεια είναι ότι την έκανα 10 μόλις ήμερες μετά την εμβρυομεταφορα οπότε θέλω να ελπίζω οτι

ολα θα πανε καλα,αν και η συμπεριφορά του άντρα μου με έχει προβληματίσει .2,5 χρόνια προσπαθούσαμε με ελεύθερες επαφές και πάλι είμαστε τυχεροί γιατί μας έτυχε με την 1η εξωσωματική και παρόλα αυτά χθες που του το είπα κάνει σαν να μην συμβαίνει τίποτα ,οφείλω να ομολογήσω ότι δεν έδειξε τον παραμικρό ενθουσιασμό. Είμαι πολύ στεναχωρημένη :( .......περίμενα έστω ένα ενθουσιασμό ,κάτι.Δεν μιλάει καθόλου γι αυτο

:( συγγνώμη αν σας έπρηξα αλλά δεν ξέρω που να τα πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!!!

ράνια ευχαριστώ για την απάντησή σου.η αλήθεια είναι ότι απο καφέ, πίνω ντεκαφεινέ, και στη θαλασσίτσα ακόμη δεν πάω, περισσότερο λόγω φόβου των μικροβίων... όταν την άλλη εβδομάδα μου πει ο γιατρός αναλυτικά τι να προσέχω, θα σας ενημερώσω.

lollipop κι εμείς έχουμε έναν γάμο σήμερα, αλλά λέμε να πάμε... τη νύφη σκέφτομαι με τους 40 βαθμούς μες την Αθήνα...

φραουλίνο μου, οι άντρες είναι τελικά διαφορετικά πλάσματα, με διαφορετικές αντιδράσεις.ωστόσο πιστεύω ότι η συγκεκριμένη αντίδραση ίσως στοχεύει να προστατεύσει περισσότερο εσένα. όλα θα πάνε καλά, κ τότε να δεις που σιγά-σιγά θα το συνειδητοποιήσει κ θα τρελαθεί από τη χαρά του.

σας φιλώ!

φραουλίνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλιτσα μου μην στεναχωριεσαι για τον αντρα σου!!!

Ισως να τα εχασε, να μην ειχε λογια ,να μη μπορουσε να το πιστεψει....

Εδω εγω οταν πηρα το θετικο τεστ στα χερι μου δεν ειχα καμια αντιδραση....ουτε γελιο,ουτε δακρυ,ουτε φωνες....ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

Δεν ειχα λογια...δεν το πιστευα!!!!Το ιδιο κ ο αντρας μου....Το μονο που μου ειπε ηταν :"Ειμαστε εγκυοι??" :blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια και ραντεβού ελπίζω όλες μας στο μαιευτήριο .

Μήπως ξέρει καμιά να μου πει και για τα πονάκια στην αριστερή πλευρά χαμηλά .Γιατί έχω φοβερό πρήξιμο στο στήθος ,πόνους περιόδου (ηταν να αδιαθ.σημερα) ,τσιμπιματακια κατα καιρούς στη κοιλιά,εξάντληση αλλά αυτός ο πόνος αριστερά με ανησυχεί λίγο .Έχει μήπως καμία τα ίδια?

:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραουλίνο νομίζω ότι αυτά τα πονάκια είναι φυσιολογικά. λένε ότι μεγαλώνει η μήτρα, οπότε είναι αναμενομενα κάποια μικροπονάκια. κι εμένα περιοδικά με πιάνουν, κ να φανταστείς είμαι στην 36η μέρα (έχω ξεπεράσει την ημ/νια της αδιαθεσίας, που ήταν στις 18/7).όταν περίμενα όμως το προηγούμενο σ/κ στις 17 και στις 18 να αδιαθετήσω πονούσα πιο έντονα κ μάλιστα νόμιζα ότι μου ήρθε η περίοδος. ελπίζω να βοήθησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην κάνεις αρνητικές σκέψεις, όλα θα είναι μια χαρά. νομίζω ότι τα πονάκια αυτά τα έχεις, γιατί είσαι στην ημ/νία που θα αδιαθετούσες.έχεις μιλήσει καθόλου με τον γιατρό σου? πότε σου είπε για τον α'υπέρηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια φουσκωκοιλίτσες !!!

βρε demie_14 να σαι καλά ! και εγώ ετσι ! οταν ηταν να αδιαθετήσω είχα εντονα πονάκια σαν να αδιαθετούσα από λεπτό σε λεπτό και τώρα είναι τοσο αχνα που δεν τα καταλαβαίνω ! ωστε είναι νορμάλ που τώρα σχεδόν δεν τα αισθάνομαι, ε;

βρε κορίτσια εχω αγχωθεί ! εχω κανει μόνο μια χοριακή (η γιατρός μου δεν μου είπε τίποτα για 2η) και τώρα ανησυχώ μηπως μέχρι την Πέμπτη που εχω τον 1ο υπέρηχο, εχει γίνει καμία στραβή στο νινί !

ο αντρας μου με κοροϊδεύει, μου λέει: τι να εχει γίνει; να το εχεις χωνεψει μεχρι την Πέμπτη !;

i m freaking out here !!!! heeeeelp !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis καλημέρα ! :cheer:

άσε, κι εγώ τραβάω κάτι φρικουλίτσες, αλλά όπως μου είπε και η lolli κάνει κακό τόση ανησυχία στο σπορουλίνι μας :blink:

πονάκια δεν έχω τόσα, αραιά και που... μόνο το στηθάκι λίγο νιώθω, αν το πιέσω. να σε ρωτήσω, σε ποια μέρα του κύκλου σου θα πας για τον α' υπέρηχο ? πχ.εγώ σήμερα είμαι 36η και θα πάω την άλλη βδομάδα. μου έκανε ήδη όμως ο γιατρός μου έναν υπέρηχο να δει εάν ήταν ενδο ή εξωμήτριο.

τελικά η πρώτη φορά είναι πάντα λιγάκι πιο δύσκολη.τα΄χουμε παιξει απο την αγωνία :side::blink::ohmy::S:side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα γκαστρουδες μου!!το στηθος συνεχιζει να με πη...ει στον πονο,η κοιλια καπου καπου.ο γιατρος μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο να ποναω σαν να περιμενω περιοδο.και η μανα μου αυτο μου ειπε,πως καθε μηνα,στην ημερομηνια που περιμενε περιοδο,ειχε πονακια.

demie υπερηχο για ενδο-εξωμητριο ποτε εκανες?θα μπορεσω αραγε να δω κι εγω την τριτη που εχω ραντεβου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ράνια την Τρίτη που μας πέρασε τα έκανα ΟΛΑ! το πρωί τα τεστάκια, κατόπιν χοριακή και μετά, όταν πήγα Αθηνα, έκανα τον υπέρηχο. ήμουν 32η μέρα. νωρίς μεν, αλλά φάνηκε το... σακούλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie_14 έγραψε:

maria+fotis καλημέρα ! :cheer:

άσε, κι εγώ τραβάω κάτι φρικουλίτσες, αλλά όπως μου είπε και η lolli κάνει κακό τόση ανησυχία στο σπορουλίνι μας :blink:

πονάκια δεν έχω τόσα, αραιά και που... μόνο το στηθάκι λίγο νιώθω, αν το πιέσω. να σε ρωτήσω, σε ποια μέρα του κύκλου σου θα πας για τον α' υπέρηχο ? πχ.εγώ σήμερα είμαι 36η και θα πάω την άλλη βδομάδα. μου έκανε ήδη όμως ο γιατρός μου έναν υπέρηχο να δει εάν ήταν ενδο ή εξωμήτριο.

τελικά η πρώτη φορά είναι πάντα λιγάκι πιο δύσκολη.τα΄χουμε παιξει απο την αγωνία :side::blink::ohmy::S:side:

demie_14 σε ευχαριστώ!

Τελευταία περίοδο 13 Ιουνίου αλλα εχω μεγαλο κύκλο.

Είχα ωορρηξία 3 + 4 Ιουλίου και ήρθαμε σε επαφή, ετσι ξέρω την ημ/νία σύλληψης. Πρώτο τεστ (ούρων) που βγήκε θετικό εκανα στις 15 Ιουλίου και 20/7 η χοριακή μου ηταν 326. Πήρα τη γιατρό μου και μου εκλεισε ραντεβού στις 29 για πρώτο υπέρηχο. Εγώ ξέρω οτι θα είμαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών τότε... και μέχρι τότε ... μια τρελαίνομαι απ την αγωνία μια ηρεμώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες ;););)

Τι βαρεμαρα ειναι αυτη σημερα?????Και να μην πω για τη ζεστη!!!!!Λιωσαμε.....

Βλεπω πονατε κ εσεις που κ που ε????

Εχω κ εγω τσιμπηματακια ποτε αριστερα ποτε δεξια κ ποτε μουδιασματα οπως οταν περιμενα περιοδο...Δεν ειναι εντονα,πιο πολυ ενοχλητικα θα τα ελεγα.

Οσο για το στηθος...ποναει μονο αν το ζουλιξω :P:P:P:P:P αλλα δεν πεθαινω κ ολας!

Μια ερωτηση....εχετε υγρα :blush: ? Δεν μιλαω για καφετια ή αιμα (φτου φτου μακρια απο ολες μας) για διαφανα,αοσμα υγρα ή την αισθηση οτι εχετε υγρα :blush::blush: ?

Ανυπομονω να ερθει η ΤΡιτη να μαθω ποτε θα κανω υπερηχο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hi Lolli !!!

εγώ εχω τέτοια υγρά που λες (αοσμα, αχρωμα) οταν αργησω να παω για πιπι μου... σαν να μου εφυγαν τσισάκια ! κατα τα αλλα απλά δεν είναι στεγνός ο κόλπος μου... δηλαδή καμια σχέση με ωορηξία... τότε κολυμπάγαμε...

και για το στήθος ... θα με βρίσετε ΟΛΕΣ μαζί... επειδή δεν δουλεύω τώρα και τα ψώνια κλπ τα κάνει ο Φωτης με την μικρή μου αδελφή, τις τελευταίες μέρες δεν είχα βάλει σουτιέν και ετσι μου φαινόταν οτι δεν είχε αλλάξει το στήθος μου...

σήμερα που βγήκα... απαπααααα πόνος στις ρώγες!!! και η αδελφή μου μόνο που δεν με κοπάνησε γιατί το στήθος μου ΕΧΕΙ πρηστεί !

μα τέτοιο αγχος πια ούτε οταν προσπαθούσαμε...!

ολο μαζί τώρα μου βγαίνει !

αααχχχχ αγαπητή μου Γιώτα... αν δεν είχα και το κουτάβι, θα είχα αποτρελαθεί !!! πόσο θέλω να αλλάξω παραστάσεις ! να παω μια εκδρομούλα !!! αραγε θα με αφήσει η δοκτορ ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκαστρουδιτσες μου!ελπιζω να ειστε ολες καλα και σημερα.αντε,καθε μερα που περναει μας φερνει ολο και πιο κοντα στο θαυματακι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα lolli μου!μου φαινεται τις εχει πλακωσει ολες το παπλωμα,το σεντονι μαλλον!εγω παλι..νυσταζω μονιμα,αλλα οταν κοιμαμαι ξυπναω και κοιταω το ταβανι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή σε όλες

demie 14 σ ευχαριστώ για την απάντηση ,και απ οτι καταλαβαίνω ολες τα ιδια τραβάμε και εμενα χθες και σήμερα ήταν η ημέρα που θα αδιαθετουσα και πάντα πονούσα πολύ ,αυριο θα παω για τη 2η χοριακη ενώ ο υπέρηχος αργεί ακόμα .Κατά τ άλλα φρικτούς πόνους στο στήθος (βαζετε κρεμα για ραγάδες ή οχι ακόμα )και απ οτι εχω παρατηρήσει σχεδόν μέρα παρά μερα με πιάνει ενα 20 λεπτό που είμαι off δηλ μου έρχεται να πέσω κάτω και νιώθω σαν να έχω πιει ενα μπουκάλι ούζο.

Επίσης έχουν αρχίσει και τα νευράκια :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...