Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

Ξερεις, ο κοσμος προκειμενου να πάει επιτελους στο σπίτι του- θα κανει οτι περναει απο το χερι του! δεν ειναι δυνατον να στελνεις κυρια μου εμένα στην Κρήτη- και τον κρητικο στον Εβρο!!! εβλεπα κατι απίστευτες τοποθετησεις- και σκεψου οτι υπάρχουν άνθρωποι με παιδια που αναγκαζονται να σηκωθουν να φυγουν για μια ολοκληρη χρονια- και φυσικα αυτο επαναλαμβανεται καθε χρόνο- με απιστευτα εξοδα για διαμονη και ταξιδιωτικα- και στα καπακια φωνάζει η 'υπουργος' -ναμην την χαρακτηρίσω, ότι το κακο εχει παραγινει με τις αποσπασεις και οτι οι εκπαιδευτικοί θα επιστρεψουν στις 'θεσεις' τους.

Φετος θα γινει χαμος στα σχολεια. Κοψαν τους διορισμούς- εντωμεταξυ, οι αιτησεις για συνταξιοδοτηση (απο το 2009 που ηταν 4.100 περιπου φετος φτασαν στις 11.000 και βαλε)!! και τελικα ποιος θα παει στα σχολεια?? ετσι το βελτιωσε η κυρια το συστημα.

εχω αηδιασει με το χαλι μας και με τις μεγάλες κουβεντες για το εκπ. συστημα. αφου δεν θελουν να το φτιαξουν γιατι έτσι μας κρατάνε απο τα 'μπαλάκια' -πα΄νω απ'ολα ειμαστε ψηφοφόροι.....

συγχύστηκα παλι.. :evil::pinch:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κουκίδα μη συγχύζεσαι και κάνεις κακό στο μπεμπέ!

Εμάς οι αποστάσεις δεν είναι και τόσο μεγάλες. Δηλαδή Λάρνακα-Λευκωσία μισή ώρα. Με την κίνηση βάλε μία. Λάρνακα-Λεμεσός τρία τέταρτα. Με την κίνηση βάλε μία ώρα και κάτι. Λάρνακα-Πάφος μιάμιση ώρα, αλλά αποκλείεται να σε διορίσουν από τη Λάρνακα στην Πάφο και ανάποδα, εκτός κι αν το ζητήσεις.

Εγώ εκνευρίζομαι που ο υπουργός συνέχεια τάζει ότι θα γίνουμε Σουηδία, και προσπαθούν να κάνουν τη μεταρρύθμιση με αστείο τρόπο. Δηλαδή, όλοι οι υποψήφιοι εκπαιδευτικοί περνούν από ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα που κρατάει περίπου 8 μήνες. Σ' αυτό το πρόγραμμα, στους πρώτους 4 μήνες κάνουμε θεωρητικά μαθήματα, που στην πλειονότητά τους, εφαρμόζουν το σουηδικό σύστημα, αγνοώντας πλήρως την κυπριακή πραγματικότητα, και την πραγματικότητα γενικότερα. Δηλαδή, αγνοούν την ύλη που πρέπει να βγει, το γεγονός ότι το μάθημα διαρκεί 45 λεπτά, το γεγονός ότι ο προγραμματισμός σου δίνει συγκεκριμένο αριθμό διδακτικών ωρών για να βγάλεις ένα κεφάλαιο, το γεγονός ότι οι περισσότεροι μαθητές είναι αδιάφοροι και πάει λέγοντας. Τους υπόλοιπους 4 μήνες, κάνεις πρακτική σε σχολεία, όπου σου λένε ότι όλα αυτά που έχεις μάθει είναι βλακείες και δεν μπορούν να εφαρμοστούν (δεν είναι καθόλου βλακείες, αλλά όπως έχουν τα πράγματα, όντως δεν μπορούν να εφαρμοστούν).

Και έτσι τα πράγματα μένουν στάσιμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς έτσι..οι οδηγίες για την διδασκαλία των μαθημάτων λες και γράφτηκαν για κάποιο άλλο τόπο με άλλα σχολεία αλλες τάξεις και άλλα παιδια...και φυσικά άλλους εκπαιδευτικούς....εγω το είδα και στο δημοτικό σχολειο που δουλεψα και εκει και εφριξα...το τι ζητανε απο τον δασκαλο να καλυψει ως ύλη για την χρονια, θα βαλεις τα γελια αν το εριχνες μια ματια..τρεχατε ποδαρακια μου, να μην σας χ... ο κ.... μου!! και τα πασαλείμματα πανε συννεφο!

και να σου οι απεργιες και φουλ οι εκδρομες και τελικα το μαθημα ισα ισα φτανει για να καλυψεις υλη να εξετασεις τα παιδια για τη βαθμολογια.

σου'ρχετε να ξερασεις...

τελωςπαντων, θα σε αφησω μοναχουλα - πάω στη μαμα μου να με ταισει!χεχε

διαφορα λαχανικά γεμιστα! γιαμι!

καλό μεσημέρι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια σημερα που γιορταζει η Παναγιτσα ευχομαι να δωσει στην καθεμια μας οτι επιθυμει.

κι εγω τεταρτη παω στο γιατρο.ευχομαι τα διδυμακια μου να ειναι μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!ανοιξε η ορεξουλα μου!!!yeah!!!!!εφαγα,εφαγα και δεν εβγαλα τπτ!!ενα σουβλακι χτες βραδυ και ενα κομματι παστιτσιο σημερα.και γλυκα,πολλα γλυκα..μονο το πρωι εβγαλα το αντιδωρο που πηρα απτην εκκλησια..ειμαι χαλια βεβαια στομαχικα,αλλα εφαγα νορμαλ φαγητο επιτελους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο ρε συ Ράνια!!! Και εις ανώτερα σου εύχομαι!!

Εγώ έφαγα το υγιεινό ψητό κοτόπουλο με πατάτες και σαλάτα της μάνας μου, και μετά πήγα στα ξαδέλφια μου και με κέρασαν παγωτό που απ' τις πρώτες κουταλιές μου φάνηκε ότι είχε ξεπαγώσει και ξαναπαγώσει και το άφησα. Τους πήγα βόλτα στην παραλία και ήπια έναν μεγάλο φρέσκο ανάμικτο χυμό, διανθισμένο με μπουκιές από τη βάφλα με σος καραμέλα του ξάδελφού μου!

Δεν είμαι εγώ για να βγαίνω απ' το σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E!!! αρχίσαμε πάλι τα μενού ετσι?χαχαα!

Ρανια μπράβο κοπέλα μου! ετσι να μπορείς να τρως ότι καλυτερο ειναι!!

και γω λυσσάω τώρα για να τσιμπολογήσω αλλα πηρα τον σιδηρο και περιμενω καμια ωρα να περασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιαστηκα να μιλησω...2 φορες εκανα εμετο(οτι ειχα να βγαλω δηλαδη,τοσες ωρες μετα).τωρα φτιαχνω τοστακι,να ξαναγυρισουμε στα κλασικα που δεν με πειραζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΓΙΟΡΤΑΖΑΝ ΧΤΕΣ,ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!! :laugh: :laugh: :laugh:

ΤΙ ΛΟΓΟΔΙΑΡΡΟΙΑ ΣΑΣ ΕΠΙΑΣΕ??? ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ....

ΛΟΙΠΟΝ, ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΧΤΕΣΙΝΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΓΙΟΡΤΑΖΑΝ ΧΤΕΣ,ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!! :laugh: :laugh: :laugh:

ΤΙ ΛΟΓΟΔΙΑΡΡΟΙΑ ΣΑΣ ΕΠΙΑΣΕ??? ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ....

ΛΟΙΠΟΝ, ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΧΤΕΣΙΝΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERAA!!

χρονια σου πολλά και πολυχρονη Λόλλι!!περασες καλά χθες?

τρελες μοναξιες είχαμε εδω- ειμασταν λιγα κοριτσακια.και ετσι το βλεπω να συνεχίζεται προς το παρόν!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυ γυ γυ ρισααααααααααα....

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κοριτσάκια μου , αχ ποσο μου λείψατε!!!! Για καλο έφυγα??

Βλέπω πολλες νέες αφήξεις και ΠΑΡΑ πολυ χαίρομαι.... εδω και μια ωρα προσπαθω να διαβασω τι εχω χάσει αλλα είναι τοοοοοσα πολλά που εχω χαθεί....

Λοιπον 2 εβδομάδες διακοπες, χωρις θάλλασσα, ολη μερα ξάπλα και με υπερβολική ζέστη.....

Απο το προηγουμενο ΣΚ "Ολα γυρω μου γυριζουν" :S:S

Εχω γινει σαν τη φουσκίτσα τα βρακια μου δεν χωρανε πια. Δεν ξερω αν ειναι απο τα διδυμα ή αν ακομα πρηζομαι απο τα φαρμακα, αλλα γυρισα 2 κιλα επανω :woohoo: :woohoo: ....και με αναγουλες μαλιστα :x !!!

Για τα κοριτσια που δεν με προλαβαν, να σας πω περιμενω δυο μπεμπε απο εξωσωματικη που καναμε τον Ιουνιο- Ιουλιο. Και εμενα αν ολα πανε καλα με φουστανελα θα βγουν (25/3) , αν και στα διδυμα μου ειπαν ολα γινονται νωριτερα..........

Τωρα που γυρισα δεν φευγω. το απογευμα θα παω να τα δω στο ντοκτορα

Γιωωωωωωωωωτακι μου , Χρονια Πολλα .............. και να ξερεις οτι ειναι τα δικα σου, ειναι κ τα δικα μου (φυλο) αφου ολα ιδια μας συμβαίνουν ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΒΡΕ ΒΡΕ.....

Η επιστροφη του Γιουλακιου!!!!!! :P:P:P Περασες καλα διδυμοκοριτσακι μου? Ξεκουρατηκες ε?

Ευχαριστω για τις ευχες σας...χτες δεν εκανα τιποτα....μαλλον εκανα κατι..ΥΠΟΜΟΝΗ γιατι ζεσταινομουν τρελλα κ δεν ενιωθα καλα :S Πηγαμε στην εκκλησια,αναψαμε ενα κερακι και σπιτι μετα!

Το βραδυ ηταν τραγικο,γιατι εμενα η αδιαθεσια της εγκυμοσυνης με πιανει καθε βραδυ....με ενοχλει το στομαχι κ νιωθω το κεφαλι μου λες και εχω πιει...με επιασε κ η ζεστη χτες...δραμα.. :(

Κουκιδα εσυ ρωτησες για κρεμα για τις ραγαδες???Εμενα μου εδωσε ο γιατρος στην 1η επισκεψη την prenatale.Ειναι εντελως φυτικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ετσι ακριβως ξυπνάω κάθε μερα, σαν να ειχα πλακωθεί στις τεκίλες χθες το βράδυ..

Αυτο δεν πρεπει να λεγεται πρωινη αδιαθεσια αλλα hangover....

Προλαβα να διαβασω καποια πραγματα αλλα Ειρηνη δεν διαβασα κατι για την Αννα Μαρια ακοαμ....

Καλε καλημερα σας ειπά , δεν σας ειπα...

Τι γαϊδουρα.. ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioulaki γειά σου και συγχαρητήρια για τα 2 μωράκια σου!!

Λολλι πάτε πακέτο!!! δλδ 2 μάνες= 4 μωρα με την μία!!! ενα ολιγομελές τμήμα με τη μία!!!χαχα

Λολλι ναι εγω ρωτησα για τις ραγαδες- Thanks! την αρχισες την κρεμούλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κουκίδα μου και σε σενα συγχαρητηρια!!

Αρχίσατε κρεμούλα? Εγω τιποτα ακομα και η κοιλίτσα μου φουσκώνει στο μεταξύ..... καλε ειμαι κανονικά 1,78 και 60 κιλά. Με τις ενεσεις που εκανα και το πρηξημο εφτασα 63, εμεινα εγκυος με ζυγησε ο γιατρος πριν 20 μερες 65,5 , ζυγηστηκα εχθες που γυρισα απο τις διακοπες 67,5... ετσι θα πάει η κατασταση????? Θα σκάσω σαν μπαλόνι........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Κι εγώ έτσι ξυπνάω το πρωί, λες και με δέρνανε όλο το βράδι...

Λόλλι, εμένα η αδιαθεσία με πιάνει απόγευμα κυρίως και αισθάνομαι αφάνταστη κόπωση, λες και έσκαβα όλη μέρα. Ζαλάδα και ίσως και λίγη αναγούλα. Νομίζω ότι θα πέσω σε λήθαργο από στιγμή σε στιγμή, και, κλασικά, το βράδι δεν μπορώ να κοιμηθώ... Ειδικά χτες βράδι, με πήρε ο ύπνος και πετάχτηκα πάνω ένα δευτερόλεπτο μετά, επειδή είδα κάτι σαν όνειρο, ότι μου επιτέθηκε ένας σκύλλαρος...

Κι εμένα έχει φουσκώσει η κοιλίτσα, αλλά σίγουρα το μεγαλύτερο μέρος δεν είναι απ' το μπεμπέ. Κάτω χαμηλά, όμως, όταν την ψηλαφίζω, νιώθω ότι έχει φουσκώσει, και έχει πάρει κάπως κυλινδρικό σχήμα.

Ειρήνη, αύριο θα τον πάρω τηλέφωνο το γιατρό να μου πει πότε να πάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την!!

girls και εγω έχω πρήξιμο- αλλά εκτός του ότι απο κατασκευής μου ειναι το μονο σημειο στο σωμα μου που φουσκώνει με το παραμικρό- κάνω και κατι ενεσουλες υπαρινης που προκαλουν κατακράτηση υγρών. γενικά, διαβασα οτι αερια και υγρά συγκεντρώνονται έτσι σε κάποιες εγκυες στο 1ο 3μηνο.

εγω αδιαθεσία γιόκ! μόνο λιγες ξινίλες το βράδυ και 'κάπως ' το στομάχι αλλά οχι τιποτα που δεν παλεύεται.

Λοιπον τωρα βλεπω στην τηλεοραση οτι οι λαμπες ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ- οχι οι αλλογόνου- ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ γιατι περιεχουν ΥΔΡΑΡΓΥΡΟ και ΜΟΛΥΒΔΟ -! ρε παιδια, ειναι δυνατον να μην μας τα λενε απο την αρχη????

αυτό μπορει να προκαλεσει τεράστια προβληματα στην υγεία μας- ειπε τωρα ενας ειδικος (σε τι δεν ακουσα) ότι μια τετοια λάμπα να σπάσει μπορει να μολύνει τεραστια εκταση με τα παραπάνω!!!

ζουμε στην άγνοια...το δικο μας σπιτι ειναι γεματο τετοιες λαμπες :S:S:S:S:S:S:S:S:S

τις αλάζουμε με πορτα ανοιχτη- να μπαινει αερας- και φροντιζουμε μη σπασει. κανονικα λεει φωναζουμε πυροσβεστικη να την μαζεψει!! :blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...