Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

Να' μαι κι απο δω!!καλημερα καλησπέρα- ζεστη ζεστη και άγιος ο θεός-όσο λατρευω το καλοκαιρι γενικότερα- φετος το μίσησα λέμε!!

φτάνει! εχω βρασει στο ζουμι μου! τα βραδυα ξυπνάω συνεχεια απο τη ζεστη- ουφ ρε φούστη μου...

Λοιπον, χθες πηγα με τον άντρα μου να βρουμε την παρέα μας που μαζευτηκε όοοοολη -εντελως τυχαία- σε ταβερνούλα παραθαλάσσια,σαν τραπέζι γάμου είμασταν! πολύ χαρηκα- είχα να τους δω πολύ καιρό όλους- μηνες όλοκληρους κάποιους και ενιωσα πολυ καλυτερα- αναζωογονήθηκα- ξεσκασα! βεβαια ταβερνα χωρις αλκοολ και τσιγαρο για μενα ειναι άχαρο πράγμα, αλλά χαλάλι! :)

Ρανια εγω στα ανηψια μου δεν έχω πει τίποτα ακόμα- ασε που η μια μου η ανηψιά, ονειρευεται να γινει παρανυφακι χρόνια τωρα.....(εχουμε κάνει πολιτικο γάμο, και η μακαριτισσα η πεθερα μου ειχε την φαεινή ιδεα να πει στο παιδι οτι ακομα δεν είμαστε παντρεμενοι.. : :laugh: blink: ) οπότε τωρα θα ρωταει ...'μα αφου δεν παντρευτηκατε, πως θα κανετε μωρο??χααχα

τρεχους γυρευόπουλους....

αυτά τα news μου :)

τα news σας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κοριτσάκια! Εγώ σήμερα το πρωί είχα αναγούλες, καλό είναι αυτό έτσι; Τώρα μου πέρασαν εντελώς. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, αλλά μια κουβέντα είναι.

Πήγα στην Υδατοπρομήθεια (το αντίστοιχο της ΕΥΔΑΠ στην Αθήνα και της ΕΥΑΘ στη Θεσσαλονίκη) που είναι η πιο ανοργάνωτη υπηρεσία σε όλη την κυπριακή δημοκρατία! Ήθελα να συνδέσω το νερό στο καινούριο διαμέρισμα. Αναγκάστηκα να πάω δύο φορές γιατί είχα πάνω μου μόνο 50 ευρώ και η επανασύνδεση κόστιζε 12 και η μεταβίβαση στο όνομά μου 57! Μετά έβαλα βενζίνη, καλά, πώς ακρίβυνε έτσι;

Τώρα ήρθα να σας γράψω και μετά θα φάω πατατούλες φούρνου και σαλατούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκιδα μια χαρα περασες χτες το βραδυ!!!

Εγω πηγα να ξαπλωσω απο νωρις γιατι με ειχε πιασει λυσσα για τσιγαρο :evil::evil::evil: ,μολις πηγε να με παρει ο υπνος ηρθε κ ο αντρας μου ....γυρισα να του μιλησω κ κοντεψε να με ξεματιασει :P:P

Ετσι οπως γυρισα μπηκε οοοοολο του το δαχτυλο μεσα στο ματι μου!! :blink::blink::blink:

Εεεεεε ξενερωσα κ πηγα και αραξα στο σαλονι σαν τον βρυκολακα!!!Ευτυχως ηρθε και η σκυλιτσα μου για παρεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω να γινω μαμα μην σου τυχει να τρεξεις σε ελληνικες δημοσιες υπηρεσιες!!!!!! Δραμα....χαλι μαυρα καταμαυρο!!!!!

Πατατουλες φουρνιστες :P με σαλατουλα!!!!μιαμ μιαμ

Εμενα μου καρφωθηκα οι κοτοκροκετες με μια τεραστια χωριατικη σαλατα με μπολικη φετουλα!!!!Μονο που τις κοτοκροκετες δεν θα τις τηγανισω,θα τις βαλω στο φουρνο και θα ξειγηθω γκριλ ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα δλδ τι θέτε να γίνουμε απο 2 χωρια??? ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΑΩ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ ΣΗΜΕΡΑ????θελω και γω κοτοκροκετες και πατατες φουρνου μιαμ μιαμ...

πωπω...απο όρεξίτσα καλά πάμε έτσι?

πάντως εγω πήρα λίγο τα πάνω μου απο χθες πήγα στα 53.9 δλδ 54! πήρα κιλάκια και χαρηκα- την Δευτερα ήμουν 51. θελω να βάλω για το μωρακι μου!!! τρωω πολύ κρεας- μονο σημερα δεν θα φαω που τελειωσε- το εφαγα όλο!! (μαρεσει που πριν την εγκυμοσυνη έλεγα να το κόψω τελειως...)τελικά μάλλον ειναι απαραιτητο για την διατροφή.

και ο σιδηρος μου απο 30 πηγε 31.5- κάτι είναι κι αυτό!!

θα το παλεψω με νυχια και με δοντια. θα τα πάρω τα πάνω μου!!!!! :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, Κουκκίδα, βλέπω κι εσύ είσαι φουλ του σιδήρου όπως κι εγώ!!!

Φασολάκια έφαγε ο άντρας μου σήμερα, ο κακομοίρης. Μιλήσαμε πριν λίγο, κι απ' ό,τι κατάλαβα, ήδη κατάφεραν οι δικοί του και τον τρέλαναν. Ούτε 24 ώρες δεν είναι μαζί τους!!!

Πήγαν σήμερα στο σπίτι του αδελφού του που βαφτίζει και τον ρωτάω ποιος έφτιαξε τα φασολάκια, και μου λέει "η γιαγιά μου". Καλά, μιλάμε, η γυναίκα του αδελφού του (ναι, ναι, αυτή που νόμιζε ότι οι 18 εβδομάδες είναι δυόμιση μήνες) πριν παντρευτούν το έπαιζε νοικοκυρά, πήγαινε στα πεθερικά της και σκιζόταν να κάνει δουλειές, ρωτούσε την πεθερά συμβουλές για το καθάρισμα κ.λπ. για να δείξει πόσο ασχολείται, τα κατάφερε και τον τύλιξε αφού έριξε και μια εγκυμοσύνη στο παιχνίδι για να είναι πάντα σίγουρη, και μετά άαααραξε!

Όποτε πηγαίνουν τα πεθερικά της, έχει την εντύπωση ότι η πεθερά και η γιαγιά του άντρα μου (που είναι και 80-81 ετών) οφείλουν να της κάνουν τις δουλειές ΚΑΙ να της κρατάνε το παιδί. Πέρσι μάλιστα, είχε πει ότι σιχαίνεται να το αλλάζει, κι έβαζε την πεθερά μου να το κάνει.

Άλλες δέκα μέρες, τον βλέπω αύριο-μεθαύριο να έρχεται κολυμπώντας απ' τη Μυτιλήνη! Ελπίζω τουλάχιστον να προλάβει το τάμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω να γινω μαμα εχω κι εγω κατι τετοιες περιπτωσεις στην οικογενεια. 2 μωρα που πηγαινοερχονται απο γιαγια σε γιαγια τα σαββατοκυριακα για να βγαινει τις βολτες της η αρχοντισσα αλλα κατα τα αλλα αμα δεν την ξερεις κ αρχισετε να μιλατε θα σου λεει παπ...ριες... του στυλ... εγω τα παιδια μου θελω να τα μεγαλωσω οπως θελω εγω... και οι γιαγιαδες μου τα κακομαθαινουνε.... και δεν ειναι καλο οι γονεις του ζευγαριου να ανακατευονται και μαλ...ιες... τον αλλο μηνα θα παει εξωτερικο 2 βδομαδες διακοπες. Εκεινες τις μερες μια χαρα θα της πεσουν οι γιαγιαδες... α στο καλο τη θυμηθηκα και τα νευρα μουυυυ!!! :angry: τελος παντων. μου ανοιξατε κ την ορεξη μου καλε. μολις τωρα πηρα το folivit μου (φυλλικο οξυ) και σε κανα μισαωρακι θα φαμε που θα εχει γυρισει κ ο συζηγος. το μενου αν και λιτο κ περιττο σημερα... εμενα με τρελαινει. Αυγουλακια με ντοματα στο τηγανι κ πατατουλες τηγανιτες φυσικα με συνοδεια σαλατας!!! :silly: :silly: :silly: σλουυυρρρππ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε σοφούκι, κι αυτή ακόμα είναι η καλή. Η πρώην γυναίκα του κουνιάδου μου το παιδί της (αυτή κι αν το έκανε για να τον τυλίξει) το παρατάει συνέχεια στην πρώην πεθερά της. Το κοριτσάκι είναι 7 χρονών και κάθε Παρασκευή μετά το σχολείο τής το πηγαίνει και έρχεται και το παίρνει Κυριακή βράδι. Αν έχει αργία, της το πηγαίνει και στην αργία. Τη Μεγάλη Βδομάδα της το πήγε από την Τετάρτη το απόγευμα πριν τη Μεγαλοβδομάδα (Πέμπτη ήταν 25η Μαρτίου) και της είπε ότι δεν είναι ανάγκη να πάει σχολείο την Παρασκευή, δε βαριέσαι, και είπε στο παιδί ότι κλείσανε τα σχολεία. Ήρθε και την πήρε Σάββατο πρωί, την έφερε το βράδι και μετά ξαναήρθε την Παρασκευή! Και τόσο καιρό πήρε τηλέφωνο νομίζω μόνο μία φορά.

Η δικαιολογία της είναι ότι δουλεύει αποκλειστική σε νοσοκομείο και δεν έχει που ν' αφήσει το παιδί! Άμα ήταν έτσι, όλες οι εργαζόμενες μητέρες θα έπρεπε να παρατάνε τα παιδιά τους για βδομάδες από δω κι από κει!

Φυσικά πάει τις βόλτες της, πήγε στη Μύκονο, μια χαρούλα...

Αχ δεν μπορώ πια... Κι αυτές γίνονται μάνες μια χαρά με ευκολία... Αυτή είχε ξαναμείνει έγκυος και το έριξε, επειδή πλέον δεν της χρειαζόταν παιδί, είχε προλάβει και τον είχε τυλίξει (χώρισαν φυσικά μετά).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofouki έγραψε:

Αυγουλακια με ντοματα στο τηγανι κ πατατουλες τηγανιτες φυσικα με συνοδεια σαλατας!!! :silly: :silly: :silly: σλουυυρρρππ!!!

πω ρε φ..η μου, πολύ καλή ιδέα η στραπατσαδα!! γιατι δεν το σκεφτηκα νωρίτερα!! φτου! φασολακια λοιπον it is....

Θα. Γινω. Μαμά και σενα ο αιματοκριτης σου στο πάτωμα ειναι σαν και τον δικό μου?? αντε, να τον ανεβασουμε κανα 2 μοναδες τουλαχιστον!!

Κορίτσια διαβαζω στο φορουμ τόσα πολλά με πεθερες και νυφες..ενα συμπερασμα βγάζω....

εμεις οι γυναίκες ειμαστε για πολλέεεεεες μπάτσες!!

ολο προβληματα δημιουργούμε μου φαίνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα μπραβο ρε κουκιδα!! στραπατσαδα!!! :silly: :silly: κολλησε το μυαλο μου!!! :blink: τωρα δεν κρατιεμαι... τη φτιαχνει η μαμα μου που μενει απο κατω μας κ λες κ την εχω μπροστα μου! δεν κρατιεμαι! :woohoo: :woohoo:

ειδες τι πραμα ειμαστε παιδι μου εμεις οι γυναικες????? το εχω αποφασισει... θα κανω γιο!!! :huh::huh::huh: πρωτα ο θεος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ γιό θέλω, αλλά ας είναι καλά, κι ας είναι ό,τι να 'ναι, δε με πειράζει... Μόνο να είναι καλά, ζωντανό και να αναπτύσσεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα τα φασολάκια μ'αρεσουν :blink: , αλλά δεν ξερω, δεν με καλύπτουν μόνα τους σημερα! να εφαγα, και τι κατάλαβα???

εντωμεταξυ, τα λαδερα, τα τρώτε καμια σας σε συνδυασμό με τόνο? (κονσερβα).

ειναι τέλειος συνδυασμος!! φασολια χαντρες δλδ ας πουμε, λαδερό, και στο πιάτο βάζεις απο πάνω και λιγο τόνο- ειναι πολύυυυυωραίο!!!

και επίσης να ρωτήσω, κανει να τρωμε τελικα τόνο κονσερβα??εγω έχω αλλά διστάζω - σημερα ήθελα και κόλωσα..κλασσικά πράγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο γαι το φυλο του μωρού- είμαι 50-50 . θέλω τόσο ναναι αγόρι όσο θελω και ναναι κοριτσι!

τα μαναρια μου, γερα ναναι μωρέ και δυνατα.

1008677x5t2c26nds.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Ναι, εμείς γενικά συνδυάζουμε όσπρια με τόνο. Αλλά καλύτερα στην εγκυμοσύνη όχι.

Ε! ΑΜΑΑΑΑΑΑΝ!!!! θύμωσα τώρα......

.................. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεε τι να σας πω τωρα με τα φαγητα :angry::angry::angry:

Λυγουρευτηκα!!!!!!

Κι εμεις συνδυαζοαμε τον τονο με τα λαδερα κ τα οσπρια και εφτιανα σαλατα με μακαρονια(βιδες,αχυβαδες κτλ) με καλαμποκι,τονο κ σως μαγιονεζας!!!!!Μουρλια!!!

Εμενα ο γιατρος δε μου ειπε τιποτα για τον τονο αλλα απο οτι εχω διαβασει...τον φοβαμαι λιγακι:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsia hra telika tonγιατρο εχθες κ εκλεισα ραντεβου σημερα στις 7.30 πιο νωριςκανονικα ειχα την δευτερα.θα μου πει γιατι ηρθες πιο νωρις τι σου ειπα εγω?δεν γινεται θελω να δω θα του πω ολα να ναι καλα ευχομαι τουλαχιστον θα την ακουσουμε σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε?τρελες λιγουρες βλεπω...κι εγω πειναω συνεχεια αλλα δεν μπορω να φαωωωω γτ αρχισαν οι εμετοι κ δεν το αντεχω καθολουυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

523 georgia έγραψε:

kalhspera koritsia hra telika tonγιατρο εχθες κ εκλεισα ραντεβου σημερα στις 7.30 πιο νωριςκανονικα ειχα την δευτερα.θα μου πει γιατι ηρθες πιο νωρις τι σου ειπα εγω?δεν γινεται θελω να δω θα του πω ολα να ναι καλα ευχομαι τουλαχιστον θα την ακουσουμε σημερα?

Τις καλυτερες ευχες μου κοριτσακι μου!!!

Θετικη ενεργεια και καμια προσευχουλα ;) και ολα θα πανε καλα!!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια τι μου κάνετε?

Γεωργία καλή επιτυχία, εύχομαι να ακούσεις τη καρδούλα του μωρού σου και να ηρεμήσεις.

Κορίτσια εγώ χτές ήμουν ψιλοχάλια ζαλάδες και έκανα και 3 φορές εμετό. Το βραδάκι ήμουν κάπως καλύτερα και πήγαμε σινεμά. Αισθάνθηκα πολύ καλύτερα που πήγαμε μια βόλτα και άλλαξα παραστάσεις.

Το μενού για σήμερα έχει αρνίσια πα¨ιδάκια, ρυζάκι, φέτα τυρί και χωριάτικη σαλάτα.

Κορίτσια σχετικά με το τόνο εμένα μου είπε ο γιατρός να μην το τρώω κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης γιατί είναι από τα ψάρια που έχουν υδράργυρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Vasia!έχεις ανακατοσούρες ε? εγω τιποτα. οσον αφορα τον τονο, ε, δεν τον τρωμε και τελειωσε. κατι και για το σκουμπρί πηρε το ματι μου οτι δεν κανει, και πως μαρεσει 'γουνα'.....γιαμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...