Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

Γεια σας κουκλες!!!

Μολις γυρισα απο τον γιατρο!!!!

Τα ξαναειδαμε τα εμβρυακια μας!!!!Μεγαλωσαν τα καμαρια μου και ακουσαμε παλι τις καρδουλες τους!

Ηταν κ ο αντρας μου μεσα κ τα ακουσα για πρωτη φορα!!!ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΕ!!!!!Σαν χαζο εκανε!!!!! :silly: :silly: :silly:

Οσο για τα πονακια ειναι φυσιολογικα!

Ουφφφφφ μου εφυγε ενα αγχος!!!!

Επομενο ραντεβου σε 2 εβδομαδες κ απο δω και περα θα μας δινει τους υπερηχους σε στικακι κ οχι σε φωτο!!!!!!

Αααααααχχχχχ αγαπω οοοοολο τον κοσμο!!!!!!!!!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nutella αν δεις το δικο μου σπιτι θα φριξεις!!!!!!!!!Ειμαι υστερικη με την καθαριοτητα,να φανταστεις πριν την εγκυμοσυνη καθαριζα καθε μερα τα παντα (μπαλκονια,σκουπα,σφουγγαρισμα,ξεσκονισμα,τουαλετα,ντουλαπια) :huh: ΟΛΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!!!

Τωρα....γραφω στα επιπλα απο τη σκονη!!!!Εφτυχως ερχεται μια κοπελα 2 φορες την εβδομαδα (να ναι καλα η μαμα μου που την πληρωνει γιατι εμας δεν μας περισσευουν)και μου τα κανει.

Ας ειναι και λιγο βρωμικο το σπιτι...δεν τρεχει τιποτα ;);)

Κουκιδακι μου εμενα στον 1ο υπερηχο μου ειπε ο εξωσωματικος ποτε θα πρεπει να την κανω (τις εβδομαδες που πρεπει να γινει) κ μου εδωσε το τηλ ενος εργαστηριου που συνεργαζεται για να κλεισω ραντεβου!Ιδιωτικα θα την κανω,δεν αξιζει να ασχοληθω με το ικα απο οτι μου ειπανε!Επελεξα να την κανω στην ΑΘΗΝΑ σε αυτον που μου προτινε ο εξωσωματικος λογω της μεγαλυτερης εμεπιριας απο τον 1 και μοναδικο που εχουμε στην πολη μου για τετοιες εξετασεις!

Εχω κ εγω τον γιατρο μου στην πολη που μενω αλλα επειδη ο εξωσωματικος ειναι φιλος μας τον εμπιστευομαι λιγο παραπανω κ ολες τις σημαντικες εξετασεις θα τις κανω στην Αθηνα!

Το θεμα μου ειναι οτι δεν ξερω ποιον να επιλεξω για τον τοκετο!Και εχω μπερδευτει...

Οκ ο φιλος μου γιατρος ειναι στην Αθηνα αλλα το προβλημα ειναι οτι μολις κλεισω τον 8ο (πρωτα ο Θεος) θα πρεπει να κατεβω Αθηνα κ να μενω στη μαμα μου(κατι που δεν κανει καλο στα νευρα μου :P κ με βγαζει απο την βολη του σπιτιου μου)...

Πρεπει ομως να αποφασισω... :unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο λολι ολα καλα θα πανε που να τα παρετε κ αγκαλια!οταν συμβαινουν τετοια ωραια πραγματα λες χαλαλι η ταλαιπωρια κ ολα.με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λόλλι, μπράβο, μια χαρά πάνε όλα!!!

Γεωργία, κι εγώ μια απ' τα ίδια. Από χτες που δεν ακούσαμε καρδούλα, όλο στο κακό πάει το μυαλό μου, Παρ' όλο που τα υπολόγισα, και, αν η σύλληψη έγινε 2-3 μέρες πιο αργά απ' ό,τι υπολογίζαμε, συμπίπτουμε ακριβώς με τον υπέρηχο, εντούτοις το έμβρυο είναι 5 εβδομάδων. Γιατί δεν ακούσαμε καρδούλα; Κι εγώ δεν αισθάνομαι ιδιαίτερα συμπτώματα.

Κορίτσια, εσείς σε ποια εβδομάδα ακούσατε καρδούλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ, βρεLollipop! τέλεια νέα-είδες βρε τα μωρακια σου είναι μια χαρα!! όλα καλά θα πάνε! :silly: :silly: και τα πονακια μη τα φοβασαι- συμβαινουν στις εγκυες -σε αλλες περισσοτερο και σε άλλες λιγότερο.

όσον αφορα τον γιατρό που επέλεξα να με παρακολουθει στην πόλη μου ναι μεν τον εμπιστευομαι - απλά η θεραπεια που κανω ειναι δωσμενη απο άλλο γιατρό- και μου την προσαρμόζει ανάλογα με τα ευρήματα κάθε φορα- των αιματολογικών και των ορμονολογικων που κανω. δλδ θα πρεπει να 'συνεννοηθούν' και περισσότερο ο καινουριος.Και ο θεός βοηθός :P:P

Georgia

όλα καλά θα πάνε- μην σκεφτεσαι τις προηγούμενες φορές-επικεντρώσου στο σπορακι σου και ξεχνα τα όλα τα άλλα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Κι εγώ δεν αισθάνομαι ιδιαίτερα συμπτώματα.

Κορίτσια, εσείς σε ποια εβδομάδα ακούσατε καρδούλα;

Ουτε εγω εχω "συμπτωματα"...εκτος απο το στηθος τιποτε αλλο ;);)

Καρδουλα ακουσαμε 6εβδ και κατι ημερων.

Γεωργια μου συμφωνω με την Κουκιδα...Καθε φορα ειναι διαφορετικη.Το καταλαβαινω οτι οι συγκρισεις γινονται αυτοματα,αλλα προσπαθησε να μην σκεφτεσαι αρνητικα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, θα τρελαθώ. Οι γιατροί υπολογίζουν την κύηση με βάση την ημερομηνία της τελευταίας περιόδου. Σύμφωνα, λοιπόν, με την τελευταία μου περίοδο, είμαι 8 εβδομάδων ακριβώς. Υποτίθεται, λοιπόν, ότι το μωρό είναι περίπου 6 εβδομάδων. Ο υπέρηχος έδειξε ότι είναι 5 εβδομάδων και 5 ημερών (άρα 6 ημερών σήμερα). Δεν είναι αργά για να μην ακούσω καρδούλα;

Λόλλι, εσύ όταν λες ότι την άκουσες 6 εβδομάδων και κάτι, εννοείς ότι τα μωρά ήταν τόσο ή εσύ; Εσύ φαντάζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω να γινω μαμα

Οταν εκανα τον 1ο υπερηχο ημουν 6εβδ+4 ημερων εγκυος (βαση της τελευταιας περιοδου κ της εμβρυομεταφορας)

Η ηλικιες των εμβρυων ήταν διαφορετικες!!! :blink::blink:

Το 1 ηταν 6εβδ ακριβως και το αλλο 6εβδ+3 ημερων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, δηλαδή τα μωρά σου ήταν μεγαλύτερα απ' το δικό μου... Όλη μέρα είμαι με το ημερολόγιο στο χέρι και υπολογίζω (όταν δεν ελέγχω το βρακί μου αν έχει αίμα). Δηλαδή, έμβρυο 5 εβδομάδων και κάτι είναι μικρό για να ακουστεί καρδούλα ε; (πειτε ναι, πείτε ναι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Α, δηλαδή τα μωρά σου ήταν μεγαλύτερα απ' το δικό μου... Όλη μέρα είμαι με το ημερολόγιο στο χέρι και υπολογίζω (όταν δεν ελέγχω το βρακί μου αν έχει αίμα). Δηλαδή, έμβρυο 5 εβδομάδων και κάτι είναι μικρό για να ακουστεί καρδούλα ε; (πειτε ναι, πείτε ναι).

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σταματα να ΒΡΑΚΟΕΛΕΓΧΕΙΣ!!!!!Ειναι μικρουλικο και γι αυτο δεν το ακουσατε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!

με το καλο να κρατησετε τα μωρακια σας στην αγκαλια σας!!!!!!!

Αννα Μαρια μου,τι κανεις???

διαβασα τα νεα σου...βρε,μηπως στενοχωριεσαι αδικα???

εγω ακουσα καρδουλα 6 εβδ. κ 7 ημερων.μηπως εγινε πιο αργα η συλληψη??

ξερω οτι ειναι δυσκολο,αλλα μην αγχωνεσαι...κανε υπομονη μεχρι να ξαναπας στον γιατρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα χα χα χα χα!!!!!!!!! Δεν μπορώ, ο βρακοέλεγχος μου έχει γίνει δεύτερος εαυτός!!! Αφού να φανταστείς, τα περισσότερα βρακιά μου έχουν σκιστεί, επειδή τα τραβάω για έλεγχο όλη την ώρα!!!

Μακάρι να είναι αυτό, ότι είναι πολύ μικρούλικο, και γι' αυτό δεν το ακούσαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Βούλα! Τι κάνει η συνονόματη Μαγουλίτσα;

Ξέρω κι εγώ, πώς να μη στεναχωριέμαι; Αφού η ακτινολόγος μας είπε ότι δε θέλει να μας δώσει και πολλές ελπίδες... Ε, είναι να μη στεναχωριέμαι...;

Λογικά έγινε πιο αργά η σύλληψη, αλλά πώς να μη σκέφτομαι το χειρότερο (και να κάνω και βρακοέλεγχο;).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η συνονοματη σου ειναι μια χαρα!!!!!

μεγαλωνει κ ζωηρευει.....

οι γιατροοι συνηθως ειναι επιφυλακτικοι.γι'αυτο μην στενοχωριεσαι.

να δεις που ολα θα πανε καλα κ την επομενη φορα θα ακουσετε την καρδουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε μακάρι. Η ακτινολόγος μου είπε ότι και να μην την ακούσουμε δεν υπάρχει πρόβλημα, φτάνει να έχει μεγαλώσει έστω και λίγο το έμβρυο, πράγμα που θα δείχνει ότι είναι ζωντανό.

Άκουσα πολλές ιστορίες, και ενθαρρυντικές και αποθαρρυντικές, κι εγώ δεν ξέρω σε ποια κατηγορία ανήκω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσυ κ εγω ανηκουμε σε αλλη κατηγορια...

στην κατηγορια του βρακοελεγχου!!!!

Για να μη νομιζεις οτι μονο εσυ βρακοτσεκαρεις!!!!! :P:P:P:P:P

Να εισαι αισιοδοξη!!!Οσο για τους γιατρους συμφωνω οτι κρατανε μικρο καλαθι (που λεει και η παροιμια).Κι εμενα που μεχρι στιγμης ειναι ολα καλα μου λεει να ειμαι συγκρατημενη :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια όσο για το βρακι, και πια δεν το ελεγχει?καθε επισκεψη στην τουαλέτα- απο κει που καποτε γινοταν μηχανικα, πλέον την επεξεργάζομαι ως προς το τι θα δω...

και οσον αφορα τους γιατρους- ξερουν αυτοι τι κανουν - δεν εινια τυχαιο που όοοολοι μα όοοολοι ειναι συγκρατημενοι- και μενα συγκρατημένος ειναι αλλα νομιζω το κανουν παντα και για να ειναι σιγουροι οτι προσεχουμε οσο πρεπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια τι κάνετε?

Σήμερα έχω πεθάνει από την ζέστη...πήγα και στο mall για βόλτα και γύρισα με απίστευτη ημικρανια...κανένα depon παίρνετε εσείς? Είμαι στον πειρασμό να πάρω μισό αναβράζον για να μου περάσει...

Και εγώ δεν άκουσα καρδιά ακόμα, πήγα πολύ νωρίς στον γιατρό, είδαμε το ενδομήτριο και ένα μικρο σποράκι λευκό μέσα...Εγώ υπολογίζω ότι έχουν περάσει 30 μέρες από την ωορήξία μου δηλαδή 4 εβδομάδες περίπου από την σύλληψη. Αυτό σημαίνει ότι είμαι πόσων εβδομάδων?? Μήπως 6 ???

Και επίσης πόσων εβδομάδων είναι το μωρό? Τεσσάρων? Και αν είναι έτσι, πότε θα πρέπει να ακούσω την καρδούλα του εγώ??

Πολύ με μπερδεύουν αυτά!! Και είμαι και των θετικών επιστημών....πολυτεχνίτισα...τρομάρα μου...

Σχετικά με τους γιατρούς συμφωνώ και εγώ είναι συγκρατημένοι και καλά κάνουν από μία άποψη αλλά δεν μου αρέσει καθόλου όταν γίνονται σκληροί και απόλυτοι...Άλλωστε είναι και αυτοί άνθρωποι και κάνουν λάθη...Εγώ γενικά δεν τους πολυ-εμπιστεύομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε συ Σαμάνθα, πολύ μπέρδεμα οι εβδομάδες τελικά. Λογικά κάπου τόσο πρέπει να είναι το μωρό σου...

Εμένα εντάξει, κανένας απ' τους δύο, ούτε ο γυναικολόγος, ούτε η ακτινολόγος ήταν σκληροί και απόλυτοι. Απλά μου είπαν τις πιθανές περιπτώσεις και μου ειπαν ότι το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω...

Καλά, εγώ έχω περάσει σε άλλο επίπεδο βρακοελέγχου. Σκουπίζομαι, έχω κίτρινα υγρά, και τα βλέπω ροζ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία, αρχικά, όταν πήγα εγώ στον γιατρό για τον υπέρηχο, μου υπολόγισε το πόσων εβδομάδων είμαι βάσει της ημερομηνίας της προηγούμενης περιόδου. Εγώ, επειδή γνωρίζω ακριβως πότε είχα ωορηξία αυτόν τον μήνα, βάσει των υπολογισμών μου αυτών είμαι μια εβδομάδα λιγότερο από ότι με βάση την προηγούμενη περίοδο. Με την ίδια λογική θα μπορύσε να μου πει και εμένα ότι έχω 1 εβδομάδα πιο μικρό έμβρυο από ότι θα έπρεπε...ελπίζω να μην σε μπέρδεψα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δε με μπέρδεψες. Κατάλαβα τι θες να πεις. Ο υπολογισμός με βάση ημερομηνία τελευταίας περιόδου έχει πολλές αποκλίσεις τελικά...

(Όσο για το βρακοέλεγχο, ένα έχω να σας πω: όση ώρα κάθομαι εδώ, κάθε λίγο σηκώνομαι και ελέγχω...).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!!!!!!!

Lollipopaki……. τέλεια τα νεάκια σου με τα διδυμάκια σου!!!!!!!!!!

Άννα-Μαρία μου…… όλα θα πάνε μία χαρά!!!! Θα ακούσεις καρδουλίτσα & θα ξετρελαθείς!!!!!!

Γεωργία μου…… άντε κοντεύεις ν΄ ακούσεις καρδιά!!!!!

Koukida & Samantha καλημέρες και φιλιά!!!!!!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΤΣΟΥΔΙΑ :):):)

Πιπιτσακι μου καλο :kiss::kiss::kiss::kiss:

Παλι απο τα χαραματα ξυπνησα και αντε να δουμε τι θα κανω οοολη μερα μονη μου!!! :angry::angry::angry:

Θελω να γινω μαμα αυτο που λες για τα "χρωμωτα" που νομιζεις οτι βλεπεις το παθαινω κι εγω :) και μαλιστα πολλες φορες φωναζω και τον αντρα μου να μου επιβεβαιωσει τις αποχρωσεις :blink::blink:

:silly: :lol: :silly: :lol: :silly: :lol: :silly: :lol: :silly:

Απ οτι καταλαβα ολες τα ιδια κανουμε κ νομιζουμε οτι μονο εμεις ειμαστε υπερβολικες!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Παντως τα κιτρινα,διαφανα αοσμα υγρα,στην φαση που βρισκομαστε ειναι φυσιολογικα

ΑΝΤΕ ΞΥΠΝΗΣΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ!!!!!ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκαστρουδιτσες μου!σημερα μονο μια αναγουλα γερη ειχα με το που ξυπνησα,τωρα μονο ζαλαδα,αλλα το ελεγχω!ειχε ερθει η ανηψια μου(α δημοτικου) τωρα και της ειπα πως ειμαι εγκυος,το μωρακι μου ειναι ισα με το μικρο μου νυχι και κατενθουσιαστηκε!τοοοσο μικρο?και πως θα παιζω?θα το πιανω ετσι(με τα 2 της δαχτυλακια)!!τι φαση εχουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...