Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια, πως ειστε? Ειμαστε λιγο πεσμενες οι περισσοτερες η ειναι η ιδεα μου? Αννα-Μαρια μου χαιρομαι που σε ακουω πιο αισιοδοξη, πολυ πιθανο να εγινε αργοτερα η συλληψη, θετικες σκεψεις οσο μπορεις για να μην επηρεαζεται και το μικρουλι. Περιμενουμε νεα σου. Λολλι υπομονη γλυκια μου, ξεκουρασου τωρα γιατι το Μαρτιο με δυο μωρακια ποιος σε πιανει!!! Εγω χτες ημουν χαλια, ειδα λιγο αιμα το απογευμα και το βραδακι ξανα, σημερα ειμαι ενταξει αλλα αρχισα κι εγω να απογοητευομαι... Ο γιατρος μου ειχε πει αν ξαναδω να τον παρω τηλεφωνο, τον ειδοποιησα τωρα στην κλινικη και περιμενω να με παρει πισω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια θας φουθκωκοιλιτθες!!!!!Αννα-Μαρια χαιρομαι που σε ακουω καλα...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!Ολα θα πανε καλα θα το δεις και ειμαι σιγουρη οταν ακουσεις καρδουλα θα πετας στα συννεφα περιμενω για εκεινη τη στιγμη..Lοlli κανε υπομονη ξεκουρασου οσο μπορεις γιατι μετα θα αναπολεις τις μερες που ησουν ετσι!!!!!Ρανια μου η μπανανες και η τυροπιτα δεν σε κανουν χειροτερα???Κλαυτερα να φας κανα κουλουρι κριτσινια φρυγανιες με φιλαδελφια εγω θυμαμαι αυτα με βαρυναν πολυ στο στομαχι και ειχα καουρες..Νutella επλιζω να μην ειναι τιποτα ανυσηχητικο το αιμα να ειναι ολα καλα!!!!!Φιλια σε ολυς τους κοριτσαρους!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους καλε μαζευτηκατε!!!!

Ειχα αρχισει να φρικαρω μονη μου!!!!!

Οντως ειναι λιγο περιεργη η διαθεση αυτες τις μερες!!!!Λετε να ειναι αναδρομος ο Ερμης? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

nutella μου ηρεμισε και ξεκουρασου (τα γνωστα) ;)

Πω πω ρε Ρανια εχεις ξεπατωθει στον εμετο κ την αναγουλα ρε κοριτσαρα μου!!!! Υπομονη!!! Αααα και μην κανεις μαγκιες με τις λεκανες!!!!!Ζητα βοηθεια!

νενακι :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλεεεε!!! καλε δε σας προλαβαινωωωωω!!!! μια μερα να παρω απουσια... αυτο ηταν!! πρεπει να διαβαζω 10 σελιδες τουλαχιστον μετα!!! :):) τι μου κανετε?? σημερα κλεινω επισημα 1 μηνα σχδον ακινησιας.. :blink::blink: και τα εχω δει ολα μιας κ μενω σε νησι κ η θαλασσα απεχει 5 λεπτακια απο το σπιτι :( τελος παντων... ας μην γκρινιαζουμε... οοοολλααα για καλο! B)B) του χρονου πρωτα ο θεος τετοια εποχη θα αρματωνομαστε με κουλουρες, μπιμπερο κ χιλια δυο για να κανουμε μια βουτια!!! :P ρε κοριτσια οσες περνετε utrogestan σας πειραζουν καθολου?? εγω παιρνω 3 τη μερα απο το στομα των 200mg εδω κ 1 μηνα και τις τελευταιες μερες με χαλανε λιγο γενικα... ανακατωσουρες κ τετοια.. :blink: ο γιατρος λεει παλι καλα... αλλες παθαινουνε μεγαλα χαλια απο αυτα τα χαπια... τι να πω???? εχω αγχωθει λιγο κ με την αυχενικη. ποτε θα την κανετε??? εγω τελος του μηνα... :unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω να γινω μαμα... δεν ξερω τι να πω... κανε το σταυρο σου κ ολα θα πανε καλα... κι εμεις αργησαμε να ακουσουμε καρδια...μεσα 7ης εβδομαδας κ μας το εβγαζε κ μια εβδομαδα μικροτερο. η χωριακη μου δεν ανεβαινε οπως επρεπε κ ολα ηταν τελειωμενη ιστορια. πηγαμε για τελευταιο υπερηχο κ πριν μπω μεσα.... μιλουσαμε με τη μαια για την αποξεση... μονο ραντεβου δεν κλεισαμε... κ μπηκαμε στον υπερηχο... κ αν δεν επεμενε ο γιατρος οτι ηταν το μωρο θα εβαζα στοιχημα οτι ηταν η δικη μου η καρδια που πηγαινε να σπασει! πες στον αντρα σου να σου φερει λαδακι απο τον ταξιαρχη κ να κανεις ενα μικρο σταυρουδακι στην κοιλιτσα σου καθε βραδυ με αυτο... και να εχεις πιστη... μονο του σπανου τα γενια δε γινονται... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε Sofouki!!!!!! Που εισαι????

Τα ουτροτζεσταν τα βαζω (και παντα τα εβαζα)κολπικα εγω κ δεν εχουν παρενεργειες (σε μενα τουλαχιστον),ξερω ομως οτι η χρηση απο το στομα εχει πολλες παρενεργειες!!!

Και νομιζω οτι εισαι τυχερη που εχεις μονο ανακατωσουρες!!!!Μηπως ομως η αδιαθεσια αυτη οφειλεται και στο μπεμπεκι? ;);)

Αχ εχω κ εγω τρομερη αγωνια για την αυχενικη!!!!!! Εχω κλεισει ραντεβου στις 13 Σεπτεμβριου!!!!!!Ουυυυυυυυυφφφφφφφφφφφφ.

Εσυ τελος του μηνα ε? Μια χαρα θα ειναι μην ανησυχεις γι αυτο!!!!Μπορει να μαθουμε κ το φυλο στην αυχενικη!!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια28 έγραψε:

κι εγω παιρνω outrogestan σοφουκι.3 την ημερα ενδοκολπικα.λες να με χαλανε αυτα?δεν μου ειπε κατι τετοιο ο γιατρος..

Αν διαβασεις το χαρτακι τους,εκει που λεει τις παρενεργειες θα σοκαριστεις!!!!

Πολυ πραμα :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανακι νωρις λες??? μετα τη δωδεκατη εβδομαδα γινεται μου ειπε ο γιατρος... εμας επειδη εγινε αργα κ η συλληψη θα την κανουμε 13η εβδομαδα.. χτες μπηκα στην εντεκατη εβδομαδα... ειμαι η πιο μεγαλη??? B)B)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Τι κάνετε;

Εγώ σήμερα ξύπνησα λίγο χάλια, ζαλάδα και αναγούλα. Βασικά, δε σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, αλλά ίσως και να φταίει η χτεσινή μου διάθεση. Τώρα είμαι καλύτερα.

Είμαι κάπως πιο αισιόδοξη σήμερα, αλλά και πάλι δεν μπορώ να είμαι και τελείως σίγουρη.

Πήρε ο άντρας μου τη μάνα μου να της πει ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα και να κάνει καμιά προσευχή, και τον παίρνει και του λέει "αφού βγήκε το τεστ θετικό, αποκλείεται να υπάρχει πρόβλημα". Δυο λαλούν και τρεις χορεύουν... Και μετά παίρνει εμένα και μου λέει να μην αγχώνομαι, και μου δίνει τη συννυφάδα μου και μου λέει "εγώ πήγα 18 εβδομάδων πρώτη φορά στο γιατρό, ήμουνα δυόμιση μηνών".

ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλααααααααα απο μαλ..σμενες αποψεις πολλα θα ακουσεις!!!!

Να σου πω κατι...? Την γνωμη τους την λενε ολοι γιατι ειναι τσαμπα!!!

Αν ομως υπηρχε βλακομετρο με χρεωση θα ηταν πιο συγκρατημενοι!!!!

Μην δινεις σημασια....εχεις αλλον στοχο τωρα!!!!

Εγω ειχα παθει υπερδιεγερση ωοθηκων ειχα πυρετο κ πονουσε τρομερα η κοιλια μου κ η πεθερα μου,ελεγε "Εμ αφου πατας ξυπολυτη!!!Κρυωσες!!!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χε χε, οκ να βοηθήσουν ήθελαν, αλλά ειδικά η πεθερά μου, νομίζει ότι όσο μεγαλύτερος είναι κανείς, τόσο περισσότερα ξέρει!!!!!!!!!!!

Αυτό που με χάλασε πάρα πολύ είναι που ο γιατρός χτες θα μου άνοιγε φάκελο εγκυμοσύνης και δεν άνοιξε, και η ακτινολόγος είπε ότι δε θέλει να μας δώσει πολλές ελπίδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω να γινω μαμα,ειναι πολυ θετικο το οτι εχεις αναγουλες.ο γιατρος μου ηταν πολυ χαρουμενος που του ειπα πως ειμαι χαλια.αυτο δειχνει πως προχωραει η εγκυμοσυνη.

καλα,εμενα η πεθερα μου ειπε πως αν εχει σαραντισει μεσα στην κοιλια το μωρο,δεν παθαινει τπτ..ο καθεις με τις μαλ...ες του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει, ελάχιστες αναγούλες, όχι πολλά πράγματα. Πάντως η ακτινολόγος που της είπα χτες ότι δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα, μου είπε ότι αυτό δεν έχει καμία απολύτως σημασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα το αν δεν εχεις καποια συμπτωματα,δεν σημαινει πως κατι δεν παει καλα.απλα ΑΝ εχεις τετοια συμπτωματα σημαινει πως προχωραει καλα.σε μπερδεψα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα, όχι ρε, δε με μπέρδεψες, απλά τα συμπτώματα που έχω είναι πολύ ήπια. Δηλαδή, δεν έχω κάνει ακόμα εμετό, απλά έχω κάποτε αναγούλες που τις ειχα ανέκαθεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια! Αχ ξεκουραση μια κουβεντα ειναι, αγχωνομαι τοσο πολυ με τις δουλειες του σπιτιου, ποιος θα τα κανει... Με πηρε ο γιατρος και με εστειλε να παρω κατι χαπια, ενα ανα οκταωρο, ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι αρχισα να απογοητευομαι με ολα... Τελικα το αγχος δε σταματα ποτε B)

Για αυχενικη δε μου ειπε ποτε να παω ακομα, εχει και καμια αλλη που δε θελει να μαθει το φυλο του μωρου μεχρι τη γεννα η ειμαι μονη μου? :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι ρε συ... Σήμερα είμαι λίγο αδιάθετη, όπως όταν περιμένω περίοδο.

Κάθε πέντε λεπτά κοιτάω το εσώρουχό μου αν έχω αίμα (καλά, αυτό το κάνω εδώ και δύο μήνες...). Ευτυχώς έχω μόνο υγρά, πολλά υγρά, διαφανή και κίτρινα, σχετικά άοσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα-Μαρια κι εγω το ιδιο! Απο χτες που ειδα αιμα καθε 5 λεπτα πηγαινω και κοιταω... Τωρα ξαπλωσα στον καναπε, πηρα τα χαπακια μου και ελπιζω... Οντως το οτι συνεχιζεις να εχεις συμπτωματα ειναι καλο, μακαρι να πανε ολα καλα και σε σενα και σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NUTELLA ο αντρας μου επιμενει να μη μαθουμε το φυλλο του μωρου μεχρι τη γεννα πρωτα ο θεος. εγω παλι... περισσοτερο για πρακτκους μαλλον λογους... θα ηθελα να το ξερω... εκεινος επιμενει. δεν ξερω τι θα γινει τελικα... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσακια!

να σας πω κατι καταρχας με τις δουλειες- ενταξει..καλό ειναι να λαμπει το σπιτι αλλά τι να κάνουμε δλδ, έχουμε πιο σοβαρη προταιρετότητα απο λιγη σκόνη!

χαιρομαι που βλέπω πιο αισιόδοξη διαθεση απο την Θα.Γίνω.Μαμά. ετσι, αισιόδοξη να εισαι που σε θέλω! :cheer:

να ρωτησω κατι - υπαρχει κάποια που βαζει κολπικα Vasclor και όχι utrogestan??

επίσης, Λολλι μου λες λιγο ποιος σου εγραψε την αυχενικη και που θα την κανεις? εννοω, δικαιολογειται απο καποιο ταμειο?γινεται σε νοσοκομειο αναγκαστικα ή και στο ιατρειο του γυναικολογου?

ρωταω γιατι, μετα απο αυτον τον υπερηχο στις 23, θα αρχισω να πηγαινω σε άλλο γυναικολόγο στην πόλη μου (μεχρι τωρα με βλέπει ο εξωσωματικος), και φυσικα θα πρεπει και γω να κανω αυχενικη στο 1ο 15θημερο του Σεπτεμβρη φανταζομαι.

εχω και εγω μια αγωνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nutella δεν είναι πολύ σπαστικό αυτό το άγχος;

Κουκκίδα, ευχαριστώ για το "Θα γίνω μαμά"!!! Μακάρι, μακάρι, τι να πω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera κοριτσια τι κανετε/φιλοξενω την γιαγια του ανδρα μου κ δεν μπορεσα να μπω.μεχει πιασει μια ανασφαλεια θελω να παρω τον γιατρο να τον πω να παω αυριο αντι για δευτερα γιατι νομιζω κατι δεν παει καλα.θελω νακουσω καρδουλα να ηρεμησω καπως.ξερετε ειναι κ το διαστημα που παλλινδρομουσαν τα προηγουμενα μωρα κ τρελλαινομαι δεν ξερω τι να κανω νομιζψ=ω τιποτα δεν με ποναει δεν μενοχλει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...