Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ- ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2010 Νο 2


Recommended Posts

lenitsa έγραψε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Barbie να ζήσετε κοπέλα μου να'στε πάντα αγαπημένοι

Έρη, σε καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις, αν και δεν είμαι στη θέση σου, γιατί αυτόν τον καιρό είμαστε που είμαστε κάπως και έχουμε χίλια πράγματα στο μυαλό μας, αυτό θα σε τρελαίνει ακόμα περισσότερο. Η συμβουλή μου είναι να δώσεις ήρεμα στον άνδρα σου να καταλάβει τι ακριβώς σου συμβαίνει τώρα κ πόσο μάλλον μετά.

Πάντως να ξέρουμε όλες μας ότι όταν λέμε ή ζητάμε εμείς κάποια πράγματα από τους συζύγους μας περνάνε για τρελές κ δε δίνουν σημασία όσο δίκιο κ αν έχουμε. Αν όμως τα ίδια πράγματα τα ακούσουν από κάποιον ειδικό (π.χ. μια μαία στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού ή άλλα σεμινάρια όπως της prenatal που πήγα εγώ χτες)τότε συνειδητοποιούν τι είναι σωστό κ τι όχι. Παρ'τον μαζί σου λοιπόν σε καμία τέτοια συνάντηση να μπει περισσότερο στο κλίμα.

Εγώ από την ανυπομονησία μου και το άγχος μου να τα φέρω όλα εις πέρας συνεχίζω ακάθεκτη τα ψώνια :P (μέχρι να μου τελειώσουν τα λεφτά :blink::blink: ). Σήμερα πήραμε από τα Jumbo ένα ωραίο πλαστικό μπανάκι, λαδάκι προδερμ, μωρομάντηλα pampers κ βαμβάκι. Μήπως είμαι υπερβολική που τα πήρα από τώρα;; Η αλήθεια είναι ότι θέλω να τελειώνω με όλα γιατί πλεον δε μπορώ ούτε να περπατήσω. Κουράζομαι εύκολα κ τα πόδια μου έχουν πρηστεί πολύ ρε κορίτσια. Αφού φοβήθηκα τόσο ώστε πήρα κ το γιατρό μου κ μου είπε ότι αφού η πίεση είναι μια χαρά να κάνω μια εξέταση για λεύκωμα στα ούρα

Έκανε καμία τέτοια εξέταση;;

Ωχχ μ'έπιασε τρελή φλυαρία ε;;; :woohoo: :woohoo:

το λευκωμα στα ουρα το εξεταζουν καθε φορα που κανουμε γενικη ουρων...μην ανυσηχεις!!!! ειναι φυσιολογικο το πρηξιμο σου...ολες ετσι ειμαστε!!! κανε και την εξεταση για να φυγει και η ιδεα του γιατρου!!!!

κοριτσακια παω να κανω ενα ντουζακι και να ετοιμαστω σιγα σιγα γιατι εχω γυναικολογο:) θα δω τον γιο μου σε λιγες ωρες!!!!

μαμουνακι και συ δεν εχεις σημερα???αντε καλη βολτουλα και σε σενα!!!

:wooho :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

anlou αντε να δουμε τα μωρακια μας σημερα...αγωνια...

ευχομαι να ειναι ολα καλα!

θα σας πω αυριο τα νεα, γιατι μετα το γιατρουλη θα παμε θερινο σινεμα!

λενιτσα επειδη και μενα ειναι πρησμενα τα δαχτυλα ποδιων μου και οταν τα λυγιζω πονανε θα τον ρωτησω σημερα και θα σου πω...το πιο πιθανο παντως ειναι να πρηζονται απο κατακρατηση..περιορισε τα αλμυρα φαγητα και βαζε τα ποδαρακια σου σε μαξιλαρι...ανακουφιζονται...

εμενα δεν μου εχει βαλει να κανω καμια εξεταση ουρων σε ολη την εγκυμοσυνη...???...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!

ΤΩΡΑ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!!

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΠΑΝΑΚΙΑ, ΕΝΙΩΘΑ ΒΕΒΑΙΑ ΦΟΥΣΚΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΗΤΑΝ ΩΡΑΙΑ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ.

ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕ!! :laugh: :laugh: ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΖΥΓΙΖΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΒΑΛΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΙΜΕΣ ΔΩΜΑΤΙΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ( ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΑ). ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΑΚΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια!!

Έχουμε κανα 2ωρο που επιστρέψαμε απο τον γιατρό...Μια χαρα ο μπέμπης, 2200 γρ, 45,5 εκατοστά παρακαλώ :P :laugh: Ραντεβού για τον επόμενο υπέρηχο σε τρείς εβδομάδες πάλι...Περιμένω και τα δικά σας νέα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!καλως ηρθες κατ...

μολις γυρισα απο τον γιατρο...ο μπεμπακος μου εχει παει 2488!!μεσα σε 16 μερες 600 γραμμαρια το καμαρι μου!!!!!! θα ξαναπαω την αλλη πεμπτη και τοτε θα μου βαλει ειπε και τις τελευταιες εξετασεις αιματος και ουρων και αν ολα πανε καλα να κοψουμε και τα χαπια το αλλο σαββατοκυριακο!!!!

με ζυγισε κιολας.. εχω βαλει 9,6 κιλα! καλα ειμαι ειπε ο γιατρος αν σκεφτεις οτι μπαινω στο μηνα μου σε 8 μερες! Για το πρηξιμο μου αυξησε το μαγνησιο και ειπε αν μπορω να περιορισω το αλατι!!!ειναι φυσιολογικη κατακραατηση υγρων που μεχρι την γεννα θα αυξανεται σταδιακα!!!

Αυτα τα νεα μου....παω να τσακισω ενα εκμεκ με λιγο παγωτο που μου πηρε ο αντρουλης μου!!!!

καληνυχτα κοριτσακια!!!!!

Θα τα πουμε αυριο παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kat6 έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!

ΤΩΡΑ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!!

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΠΑΝΑΚΙΑ, ΕΝΙΩΘΑ ΒΕΒΑΙΑ ΦΟΥΣΚΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΗΤΑΝ ΩΡΑΙΑ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ.

ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕ!! :laugh: :laugh: ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΖΥΓΙΖΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΒΑΛΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΙΜΕΣ ΔΩΜΑΤΙΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ( ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΑ). ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΑΚΙ

Μ' ενδιαφέρει και μένα το θέμα των τιμών κούκλα! και γώ στην γενική γεννάω. Λες να γεννήσουμε μαζί; :P Για τί δωμάτιο ενδιαφέρεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ;ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΣΥΚΩΘΗΚΑ ΠΡΩΙ-ΠΡΩΙ ΛΟΓΩ ΖΕΣΤΗΣ!!ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΔΩ(ΕΚΑΝΕ ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ,ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕ ΕΔΩ ΚΙ ΟΧΤΩ ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟΜΑΧΟΥ ,ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ-ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ,ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΘΗΚΕ ΚΑΛΑ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΑΣΤΑΣΕΙΣ)ΟΠΟΤΕ ΗΜΟΥΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΠΟΔΙ, ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΚΑΝΑ ΦΑΝΟΥΡΟΠΙΤΑ Κ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΠΕΣΑ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ!ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ :ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ CREAZYMAMMY ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟ Κ ΔΥΝΑΤΟ!!!!BARBIE ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΒΑΘΙΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ!ANLOU Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΟΥ ΚΑΡΔΑΜΩΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΓΑΛΟΥΜΕ!!!KAT6 KΑΛΟΣΩΡΙΣΕΣ ΠΟΣΟ ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΑΠΗ ΑΛΛΑ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΧΑΡΗΚΑ!ΛΕΝΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ Κ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 1570 ΓΙΑ ΤΡΙΚΛΙΝΟ Κ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΕΝΩ ΣΤΗ ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ-ΓΑΛΗΝΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 1000 ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ 1200 ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΑΦΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ!ΕΡΗ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΝΕΤΑ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΛΙΓΟ ΚΑΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ!ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΟΝΟ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΝΥΦΕΣ ΟΣΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΑΣΤΕ!!ΥΠΟΜΟΝΗ!!ΤΑ ΕΙΠΑ ΛΙΓΟ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARYLOU ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.

ΟΝΤΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΕ Η ΖΕΣΤΗ!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΛΟΓΩ ΖΕΣΤΗΣ Κ ΥΓΡΑΣΙΑΣ.

ANLOU ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ ΜΠΡΑΒΟ!!!ΜΟΝΟ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ?ΕΚΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΛΙΓΟ.LATICIA KAI ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΜΕΤΡΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ!!!!ΓΡΡΡΡ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ??

ΚΑΤ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ!!Η ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΙΨΕΙ ΤΡΟΜΕΡΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου :woohoo: :woohoo: :woohoo:

πηγαμε και μεις γιατρουλη χθες..πηραμε 550γρ σε 15 ημερες και φτασαμε 2384γρ!!!

ολα ειναι πολυ καλα μου ειπε...μηκος μωρου εχουμε να μετρησουμε πολυ καιρο..μονο μπουτακια (μηκος μηριαιου) μου μετραει και μου ειπε οτι θαναι πολυ ψηλη.

για πετρωματα κοιλιας μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο γιατι γινεται προετοιμασια και σιγα σιγα θα κοψουμε το μαγνησιο.

για πρησμενα ποδαρακια ειπε "κοψε το αλατι"." αμα τρως πατατακια, μετα μην παραπονιεσαι".. :(:(

αλλα και η ζεστη ειπε τα πρηζει..γενικα προτεινε ξεκουραση και οχι πολυ ορθοστασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λετισια και ανλου σουπερ τα μωρακια μας ε? παμε για το 3κιλο...ολα καλα! :cheer::cheer:

marylou ευχομαι ταχεια αναρρωση στον πατερουλη σου! :kiss:

kat6 καλως ηρθες απο διακοπουλες!! καλα αποτελεσματα και σε σενα για Δευτερα :)

ερη μου καλημερα και σε σενα..υπομονη με τη ζεστη...εδω εχει ενα ελαφρο αερακι..καλα ειναι.. ;)

barbie δεν τη γλιτωνεις την απουσια :angry::angry: που εισαι καλε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΦΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΤΟΠΛΕΡ.BARBIE ΠΗΓΕΣ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΤΟΥ ΜΕΛΗΤΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΧΑΘΕΙ?ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ!!ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑ!!ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΤΡΩΝΕ,ΠΩΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΑ ,ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ Κ.Λ.Π.ΑΧ!ΑΧ!ΑΧ!ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ERI ΕΙΜΑΙ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΑΡΑ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΤΡΩΩ ΠΕΘΕΡΑ ΣΤΗ ΜΑΠΑ.ΑΠΟ ΤΑ 19 ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΤΡΕΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ.ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΕΤΑΞΕΙ,ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΔΩΣΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΜΠΗΚΕ ΚΑΙ ΠΙΟ ΒΑΘΕΙΑ...ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ.ΚΑΝΕ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ.ΜΗΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΛΕΣ ΝΑ ΛΕΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΜΗΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΙΕΣ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΝΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΕΙ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ.ΔΕΙΞΕ ΤΗΣ ΟΤΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΜΑΣΑΣ ΚΑΙ ΟΥΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΣΥ.ΔΕΙΞΕ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΣΕ ΒΛΑΨΕΙ.ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΟΜΟΡΦΗ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΜΑ ΔΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marylou ευχαριστώ για την ενημέρωση. Μεγάλη διαφορά όμως ε; :ohmy:

Εμενα δεν πηγαίνει στον Γαληνό μόνο Γενική και Διαβαλκανικό. Επειδή έχει καλύτερη συνεργασία όμως με την Γενική γι' αυτό θα πάω εκεί. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα! Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!

Όντως περάσαμε πολύ ωραία! Πήγαμε και φάγαμε εκεί που ήθελα ;) τελικά!

Να ξεκινήσω με τις ευχές μου για την Crazymammy! Να σου ζήσει!! Να το χαίρεσαι! Τελικά και εσύ κοριτσάκι!! Άντε καλή λοχεία να έχεις και με το καλό να επιστρέψετε σπιτάκι σας!

Άντε και εγώ μπαίνω στον μήνα μου τη Δευτέρα! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Κορίτσια μήπως αρχίζουν και χτυπάν τα καμπανάκια για όλες μας?

Μαμουνάκι δεν φταίω εγώ! Ο αντρούλης μου φταίει που έπρεπε να πάρει το λάπτοπ μαζί του και δεν είχα πρόσβαση! Θα του πω να έρθει να μου τη δικαιολογήσει την απουσία!

Σήμερα το πρωί πήγαμε με τη μανούλα μου στη Ν. Ιωνία για να κάνω τα τελευταία μου ψωνάκια! Καλά δεν θα το πιστέψετε!! Τα έχω πάρει όλα και το μόνο που δεν έχω βρει κάτι να μου αρέσει είναι οι παντόφλες! Τόσο περίεργη είμαι πια? :blink:

Μίρια και εγώ σήμερα που περπατούσαμε για κανένα 2ωρο τα έφτυσα! Μην ανησυχείς θα γυρίσει το ζουζουνάκι σου!

Έρη μου τι να σου πω για την πεθερούλα σου! Κουράγιο μόνο! Συμφωνώ με αυτά που σου είπε η Σταγόνα! Εγώ ευτυχώς την έχω μακριά μου! Εμένα κορίτσια είναι λίγο κλαιούσα! Συνέχεια όλοι την αδικούν και όλοι τα βάζουν μαζί τους! Από πάντα τα ίδια ήταν αλλά τωρα στην κατάσταση μου όταν την παίρνω τηλέφωνο δεν έχω όρεξη να ακούω τα κλάματα της! Θέλω η ψυχολογία μου να είναι ανεβασμένη! Τελοσπάντων! Και πάλι καλά που είναι μακριά!

Λενίτσα καλά κάνεις και συνεχίζεις τα ψώνια! Να το χαρείς τώρα γιατί μετά με το αγοράκι σου δεν θα μπορείς να κάνεις πολλά πράσματα! Όσο για το λεύκωμα εμένα η μεγάλη μου η αδερφή στο πρώτο της παιδάκι παρουσίασε λεύκωμα τον τελευταίο μήνα και της το πήρε με καισαρική! Έχει σχέση με τα πρησμένα πόδια! Κάνε πάντως για καλό και για κακό την εξέταση να σας φύγει η αμφιβολία!

Κατ καλώς μας ήρθες και εσύ! Μπράβο που περάσατε τέλεια! Μακάρι και εγώ να έκανα κανένα μπανάκι παραπάνω!

Λετίσια μια χαρά ο μπεμπάκος! Έχει πάρει θέση? Άντε με το καλό και στα 3 κιλά!

Ανλού μου και εσένα ο μπέμπαρος μια χαρά! Πωπω οι άντρες της παρέας μεγαλώνουν!! Τώρα περνουν κατά μέσο όρο 250 γρ την εβδομάδα! Πάντως και από κιλά μια χαρά είσαι! Μέχρι να γεννήσεις άντε να έχει φτάσει τα 11 με 12 το πολύ!

Μαρυλού μου σας εύχομαι να το ξεπεράσετε και να μην επανέλθει ποτέ ξανά! Και εμένα ο θείος μου περνάει αυτή τη φάση έχει καρκίνο στον πνέυμονα! Τώρα είναι στη φάση που τελείωσε με τις χημιοθεραπείες και θα ξεκινήσει ακτινοβολίες για να μην κάνει μετάσταση! Ρε κορίτσια, πως έχουμε φτάσει σε κάθε σπίτι να υπάρχει και μία ιστορία με αυτή την παλιοαρρώστιαα! Μακριά από όλους μας!

Μαμουνάκι και η δική σου η μπεμπούλα μια χαρά! Δεν είναι φοβερό όταν βλέπεις στην οθόνη τα μπουτάκια τους, τα πατουσάκια τους και όλα τους? Τρελένομαι κάθε φορά δακρύζω! Αχ πότε θα τα φιλάμε?

Σταγόνα καλά αποτελέσματα για το ντόπλερ σας! Άντε περιμένουμε να μας πεις νεάκια!

Πωπω εγώ και η πολυλογία μου! :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΛΙΣ ΗΡΘΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΚΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΔΙΑΒΗΤΙΛΟΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ.ΣΕ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΠΑΛΑΛΗΠΤΙΚΟ ΝΤΟΠΛΕΡ.ΕΙΝΑΙ 2ΚΙΛΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΕ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΕΣΕΙΣ?ΟΛΑ ΚΑΛΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Μικρούλαχρίστος που χάθηκε? Για πες μας πητ για να το προσθέσω στη λίστα!

Καλέ και το τζιτζικάκι έχει μέρες να μπει ή λάθος κάνω?

Αλήθεια και η Αθηνά χάθηκε τελείως!

Που είστε βρε κορίτσια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια

Barbie καλώς μας ήρθες πάλι! Άσε σήμερα μαζεύω όλη μέρα ούρα σε μπουκάλια νερού για να τα πάω αύριο για ανάλυση. Ας το κάνω κ αυτό να μου φύγει η ιδέα αν κ τώρα είναι νορμάλ τα πόδια μου. Πρήζονται λίγο όταν είμαι έξω κ όταν ξεκουράζονται ξεπρήζονται. Αλλά ας το ελέγξω να είμαι σίγουρη.

Πήρε καμία από σας για το μαιευτήριο ζώνη λαστέξ για μετά τον τοκετό;; Κάπου διάβασα ότι κ μτά από φυσιολογικό τοκετό βάζουν για να συγκρατούνται οι μύες. Χρειάζεται λέτε; Εγώ δεν πήρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 2 ΜΕΡΕΣ.ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ.ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ.

ΣΤΑΓΟΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ Ο ΠΑΙΔΑΡΟΣ!!!ΕΓΩ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΓΙΑ DOOPLER.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ.ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΠΗΡΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ.ΑΥΡΙΟ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΘΥΛΑΣΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ Η ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΩ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalo apogeuma koritsakia ti kanete?

koritsia na rotiso kati??? tha rotiso :P thelo na plino ta skepasmata tou krebatiou tis mikris kai auta ta ma3ilarakia ta gyro gyro alla fobame mipos ta kano polixroma einai fou3ia me aspro :huh: ta epline kamia 3erete pos na ta kano??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερη να αποφευγεις τον ήλιο..και μενα με τη ζεστη με πιανει καμια φορα και βουλωνουν τα αυτια μου..

με το καλο να δεις το κοριτσακι σου..2κιλο σιγουρα θα ναι!

κανε ερευνα αγορας για θηλαστρο και αν το χρειαστεις τελικα στελνεις καποιον να σου παρει..νομιζω οτι νοικιαζουν και μες τα μαιευτηρια, αν δε θες να αγορασεις, αλλα δεν ξερω αν συμφερει η ενοικιαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μιρια μου η προικα (παντα, κουνουπιερα, κλππ) που ειναι λιλά γραφει οτι πρεπει να πλυθουν στους 30. εγω λεω να τα πλυνω στο χερι με κρυο νερακι και proderm..χωρις στυψιματα...ισα ποου να φυγει η σκονη. δεν θα τα βαλω πλυντηριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε barbie τη γλιτωσες..τα κοριτσακια που προανεφερες ομως κινδυνευουν απο +απουσιες...χιχιχ!

λενιτσα καμία φιλη μου ή γνωστη μου δεν τοχε παρει το λαστεξ..λιγο περιττο μου φαινεται..ισως να βοηθαει σε περιπτωσεις που παιρνουν +30 κιλα, ή σε διδυμοεγκυουλες που κανουν πολυ μεγαλη κοιλιτσα!

πεταχτηκα και πηρα 2 κορνιζουλες ροζουλι κι εβαλα φωτογραφιες απο τους καλυτερους υπερηχους μας(σουπερ φωτογραφηση) και τα κρεμασα στο δωματιακι της μπουμπους!τελεια ειναι. αμα ραψουμε κουρτινουλες και κρεμασω φωτιστικο θα βαλω φωτο..εστω και χωρις κουνια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa έγραψε:

Γειά σας κοριτσάκια

Πήρε καμία από σας για το μαιευτήριο ζώνη λαστέξ για μετά τον τοκετό;; Κάπου διάβασα ότι κ μτά από φυσιολογικό τοκετό βάζουν για να συγκρατούνται οι μύες. Χρειάζεται λέτε; Εγώ δεν πήρα..

Xαίρεται και πάλι. :laugh: Barbie εννοείται πως ο μικρός έχει πάρει θέση, αλλα παραμένει ψηλά :laugh: Σήμερα άρχισα να περπατάω...Εσείς ξεκινήσατε?

Μαρυλού περαστικά για τον μπαμπά σου, σιδερένιος να είναι..

Λενίτσα αυτό με την ζώνη δεν έχω ακούσει αν χρειάζεται..νομίζω ότι θα πιέζει την κοιλιά και θα πονάς, χωρις βέβαια να είμαι σίγουρή..

Eri καλύτερα να περιμένεις να δεις πως πάει ο θηλασμός και μετά αν είναι αγοράζεις...

Miria θα συμφωνήσω με mamounak.Και εγώ σκέπτομαι τα πάντα να τα πλύνω στο χέρι με proderm ,με χλιαρό νερό,ίσα για την σκόνη...Τα υπόλοιπα σεντόνια κτλ τα έπλυνα στο πλυντήριο,στους 40 βαθμούς κελσίου...

Το στρώμα της κούνιας το καθαρίσατε με κάτι?Αν με τι και πως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa έγραψε:

Γειά σας κοριτσάκια

Barbie καλώς μας ήρθες πάλι! Άσε σήμερα μαζεύω όλη μέρα ούρα σε μπουκάλια νερού για να τα πάω αύριο για ανάλυση. Ας το κάνω κ αυτό να μου φύγει η ιδέα αν κ τώρα είναι νορμάλ τα πόδια μου. Πρήζονται λίγο όταν είμαι έξω κ όταν ξεκουράζονται ξεπρήζονται. Αλλά ας το ελέγξω να είμαι σίγουρη.

Πήρε καμία από σας για το μαιευτήριο ζώνη λαστέξ για μετά τον τοκετό;; Κάπου διάβασα ότι κ μτά από φυσιολογικό τοκετό βάζουν για να συγκρατούνται οι μύες. Χρειάζεται λέτε; Εγώ δεν πήρα..

Να σου πω λένε ότι βοηθάει ή η ζώνη ή το λαστέξ, αλλά και εγώ δεν πήρα θέλω να ρωτήσω τον γιατρό μου πρώτα και μετά θα πάρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...