Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ- ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2010 Νο 2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπήκα ανλου και τα είδα!! Θα πάω να τα δώ και από κοντά. Αλλά και τα Nuk από ότι είδα έχουν αυτό το σύστημα το Anti-Colic Air System. Τώρα θα δούμε.

Μαμουνάκι καλά να περάσετε και καλά μπανάκια! Εγώ δεν ξέρω αν θα μπορώ να κάνω μπανάκια πια! :(

Την Τετάρτη που θα πάω στο γιατρό μου το doppler να το δει θα τον ρωτήσω.

Όσο για τα πραγματάκια που μας ετοιμάζει η γιαγιά μας είναι ότι ίδια δεν υπάρχουν και ότι φτιάχνονται με αγάπη για την μπουμπούκα μου!! Άσε που είναι και πολύ γουστόζικα και δεν μας κόστισαν σχεδόν τίποτα! Για να τα αγοράσεις όλα αυτά θα πρέπει να δώσεις γύρω στα 200Ε και..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamounaki ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.

ANLOU ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΤΥΟ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ.ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΟΥΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.

ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΚΑΥΤΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!!

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΖΗΤΑΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ ΤΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ Η ΠΡΙΝ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalo mesimeri koritsakia kai kali 3ekourasi se oses 3ekourazonte... ax koritsakia mpela pou sas ebala me ta mpimpero simera piga sto farmakio na paro kapia farmaka kai pira kai mpimpero tis nuk den exei kai poli diafora stin timi alla kai auta grafoun oti einai germanika den 3ero kai ego ti na po fenonte ta idia kai exoun kai tin idia timi...

koritsiaaa piga na paro magio ala den brika na xoraei tin kiloumpa mou :angry: telika tha pao na paro egkumosinis na telionoume ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia na rotiso kati??? sxetika me ta rouxalakia tou morou emeis pou gename oktovri ta morakia mas ekeinous tous mines tha forane formakia me makri maniki apo mesa ti tha forane me konto maniki i me makri oxi mono ton oktovri alla kai pio meta ti tha forane???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marylou έγραψε:

ΤΟ ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ ΚΟΚΟΦΟΙΝΙΚΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑΤΕ;

Έχουν τα Λητώ σίγουρα! Τώρα αν έχεις κανένα κατάστημα κοντά σου με είδη μπεμπέ κρεβατάκια και τέτοια σίγουρα θα έχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamounaki έγραψε:

καλημερα leticia. τα φανελακια-κορμακια ειναι βαμβακερα μονο και τα φοραει απο μεσα σαν εσωρουχο. να παρεις κοντομανικα και οχι τιραντακι.

τα φορμακια που εχουν κλειστα ποδαρακια υπαρχουν σε πικε (μην παρεις)-βαμβακερα (ιδανικα για ολο τον καιρο) και βελουτε (για πιο χειμωνα).

ελπιζω να βοηθησα.

lenitsa kai mamounaki ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...η αλήθεια είναι ότι είμαι λίγο μπερδεμένη ως προς το τι να πάρω και πόσα.Τελοσπάντων θα δείξει....Ανυπομονώ να έρθει εκείνη η στιγμή που θα τα πάρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ERI79 έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΓΩ ΤΑ ΠΗΡΑ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ.Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΓΩ ΧΘΕΣ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΒΑΛΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΑΙΥΤΗΡΙΟ.ΤΙ ΝΥΧΤΙΚΙΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ?

Εγω θα έχω τουλάχιστον 5 μαζί μου.....Σκέψου ότι η πρώτη δεν θα κρατήσει πολλές ώρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miria έγραψε:

koritsia na rotiso kati??? sxetika me ta rouxalakia tou morou emeis pou gename oktovri ta morakia mas ekeinous tous mines tha forane formakia me makri maniki apo mesa ti tha forane me konto maniki i me makri oxi mono ton oktovri alla kai pio meta ti tha forane???

Τα φανελάκια από μέσα από ότι ξέρω και από τις αδερφές μου ήταν κοντομάνικα και το χειμώνα! Το τι θα του φορέσεις μετά από πάνω είναι το θέμα! Το χειμώνα του φοράς βελουτέ ή βαμβακερά με κανένα ζακετάκι από πάνω και τον Οκτώβρη του φοράς απλά το φορμάκι μακρυμάνικο βαμβακερό με από μέσα το φανελάκι του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skolpantis έγραψε:

koritsia kalispera...euxomai se oles kali leuteria kai me ena pono.eimai kainouria stin selida kai thyelw na mathw polla pragmata pou den kserw

Καλώς ήρθες και εσύ στην παρέα μας!!! :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbiepa έγραψε:

Εννοείτε ότι τα δίνεις μετά τη γέννα!! Και μη ξεχάσεις να σου δώσουν απόδειξη!! ;)

ΚΑΛΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΚΕΛΑΚΙ!!Η ΜΟΝΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARYLOU απο λητω θα το παρω οταν παραλαβω portbebe. σιγουρα οπου πουλανε στρωματα βρεφικα εχει και με κοκκοφοινικα. η αδερφη μου παντως που πηρε ΛΑΤΕΞ το πεταξε γιατι βρομουσε σαν λαστιχο-πλαστικο.

μιρια μου εγω βρηκα στη benetton (stock 19euro).εχουν ωραια εφαρμογη τα μαγιουδακια και ανετα για τις κοιλουμπες μας!!

να προσεχετε...οσο θα λειπω...φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ:ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΠΩΣ ΤΑ ΠΛΥΝΑΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ;ΠΑΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΓΡΑΦΕΙ 40 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ERI79 έγραψε:

barbiepa έγραψε:

ΚΑΛΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΚΕΛΑΚΙ!!Η ΜΟΝΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.[/quote:jp21j7o4]

Σε δημόσιο θα γεννήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbiepa έγραψε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!! Δεν σας έγραψα από εχθές γιατί έφυγα άρον άρον από τη δουλειά γιατί όπως σας είπα είχα δει αιματάκι και συνεχίστηκε τελικά. Πήρα το γιατρό μου και μου είπε να πάω από το ιατρείο του για να δούμε τον τράχηλο. Έτσι με πήγε η αδερφή μου αλλά επειδή του έτυχαν πολλές γέννες ενώ περιμέναμε κανένα μισάωρο στο ιατρείο του τελικά πήγαμε στο Αρεταίειο και με είδε. Κάναμε υπέρηχο και η μπεμπούλα μου είναι μια χαρά!! Φτάσαμε τα 1.600γρ. Μεγαλώσαμε ε? Ο τράχηλος ευτυχώς μια χαρά. Μου είπε ότι από κούραση το έπαθα και μετά που το σκέφτηκα είχε δίκιο, αυτές τις ημέρες το είχα παρακάνει! Μαμουνάκι δίκιο είχες! Οπότε μου έδωσε ytopar για κάτι μικρά πονάκια που είχα και utogerstan (κάπως έτσι το λένε, δεν θυμάμαι ακριβώς) χάπια να τα βάζω κάθε βράδυ σαν υπόθετα κολπικά!! Δεν το γλιτώσαμε το χαπάκωμα! Τελοσπάντων δεν πειράζει αρκεί που είναι καλά το ζουζουνάκι μου! Για καλό και για κακό σήμερα κάθισα σπίτι να ξεκουραστώ και αύριο θα πάω πάλι στη δουλειά.

Mariac καλώς ήρθες και εσύ στην παρέα μας εύχομαι όλα να πάνε καλά και να κάτσει φρόνιμα το μπεμπάκι σου, να μη βιαστεί!

Καλορίζικα τα πραγματάκια λενίτσα!!! Και εγώ έχω πάρει δύο φανελάκια από τα jumbo γιατί ήταν πολύ γουστόζικα όπως λες! Και ποιότητα καλή μου φάνηκε!

Αυτά κοριτσάκια τώρα σας χαιρετώ και θα τα πούμε αύριο το πρωί!!

barbie ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΞΑΠΛΑ.ΑΛΩΣΤΕ ΛΙΓΟ ΕΜΕΙΝΕ ΑΚΟΜΑ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skolpantis έγραψε:

koritsia kalispera...euxomai se oles kali leuteria kai me ena pono.eimai kainouria stin selida kai thyelw na mathw polla pragmata pou den kserw
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ SKOLPANTIS.ΠΕΣ ΜΑΣ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marylou έγραψε:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ:ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΠΩΣ ΤΑ ΠΛΥΝΑΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ;ΠΑΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΓΡΑΦΕΙ 40 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ;[/qu

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.ΟΝΤΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΡΑΦΟΥΝ 40 ΒΑΘΜΟΥΣ.Ε ΑΝ ΤΑ ΠΛΥΝΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ 60 ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!Μάλλον είστε για μπάνιο!!!Εγω κανω δουλίτσες, οπότε αύριο για μπανάκι!Ηθελα να ρωτησω κατι...συσπάσεις είναι σε όλη την κοιλιά ή σε ενα μερος της, π.χ καμια φορα εμενα σκληραινει λιγο σαν εξογκωμα. Και πρεπει να συνοδευονται απο πονο?Οποιο κοριτσακι ας βοηθησει μπας και καταλαβω τι ειναι αυτες οι συσπασεις...Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...