Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ- ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2010 Νο 2


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ!ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ???

lenitsa εγω πηρα μπιμπερο της Νuk μονο γιατι μου ειπαν οτι ο καθε αποστηρωτης παιρνει τα δικα του μπιμπερο. δεν ξερω αν αληθευει, αλλα ρωτησε το.

οσο για τα φορμακια-κορμακια και αλλα επωνυμα στην κινα φτιαχνονται..εγω πιστευω οτι ειναι μια χαρα.

stacey οι πανες χασε ειναι μικρα βαμβακερα σεντονακια που τα βαζεις πανω απο το κανονικο σεντονι, για να μην πλενεις συνεχεια σεντονια μιας και τα μωρα βγαζουν συνεχεια γουλιτσες.και οπου ακουμπας το μωρο το βαζεις πανω σε πανα.

barbiepa μου ευτυχως ολα καλα..και εγω επαιρνα utrosestan τους πρωτους μηνες για την αποκολληση..να προσεχεις πολυ πολυ και να ξεκουραζεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα leticia. τα φανελακια-κορμακια ειναι βαμβακερα μονο και τα φοραει απο μεσα σαν εσωρουχο. να παρεις κοντομανικα και οχι τιραντακι.

τα φορμακια που εχουν κλειστα ποδαρακια υπαρχουν σε πικε (μην παρεις)-βαμβακερα (ιδανικα για ολο τον καιρο) και βελουτε (για πιο χειμωνα).

ελπιζω να βοηθησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιρια καλημερα. εγω εχω παρει 2 nuk απο jumbo και 2 απο ΛΗΤΩ γυαλινα. πηγα τωρα να συγκρινω και γραφουν ολα οτι ειναι γερμανικα. στη Β.Ελλαδα διανεμονται απο pharmapro και στη Ν.Ελλαδα απο την ΤΖΕΒΕΛΕΚΟΥ Ο.Ε.

Εχει και τηλεφωνα σε περιπτωση παραπονων για τα προϊοντα...τωρα τι να πω δεν ξερω...ρωτα παλι τη φιλη σου κατι πιο συγκεκριμενο για να μην ανησυχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΓΩ ΤΑ ΠΗΡΑ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ.Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΓΩ ΧΘΕΣ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΒΑΛΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΑΙΥΤΗΡΙΟ.ΤΙ ΝΥΧΤΙΚΙΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!ΠΩΣ ΠΑΤΕ;;;

barbiepa ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;;ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ...ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΒΑΛΕ ΜΕ ΠΗΤ 29-9-2010 ΑΓΟΡΑΚΙ.

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΑ ΓΥΑΛΙΝΑ ΤΙΣ CHICCO ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΛΗΤΩ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΣΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΤΗΣ CHICCO ΤΑ ΠΕΡΝΩ ΑΠΟ JUMBO ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΑΖΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥ JUMBO;;;ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ...

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΘΥΜΗΖΕΤΕ ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΝΑ...ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΟΥΜΕ...ΑΧ!!ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΨΩΝΙΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΕΡΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 2 ΝΥΧΤΙΚΕΣ ΚΑΙ 1 ΠΥΤΖΑΜΑ ΚΑΙ 1 ΡΟΜΠΙΤΣΑ...ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΛΕΡΩΘΕΙΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΤΙΣ ΠΛΥΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΣ ΞΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ 1 ΜΕ 2 ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vaster 07/09/10 ΑΓΟΡΙ

Crazymammy 08/09/10 ??????

Mariac 23/09/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Magykal 27/09/10 ΑΓΟΡΙ

Βικουλινι 29/09/10 ΑΓΟΡΙ

Ntora26 29/09/10 ΑΓΟΡΙ

Lenitsa 30/09/10 ΑΓΟΡΙ

Fenioula 30/09/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Barbiepa 30/09/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Tzitzikaki 04/10/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

anlou 04/10/2010 ΑΓΟΡΙ

g point 06/10/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Maragr 07/10/10 ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

maniania 8/10/2010(λογο καισαρικης)ΑΓΟΡΙ

mamounaki 8/10/2010 ΚΟΡΙΤΣΙ

mariaso 10/10/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

leticia 10/10/10 ΑΓΟΡΙ

Marylou 15/10/10 ΑΓΟΡΙ

Kat6 15/10/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Lena 21/10/10 ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

ΕRΙ79 21/10/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Miria 22/10/0/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

stacey 24/10/2010 ΑΓΟΡΙ

Poupoulaki 28/10/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Xristinaki27 28/10/10 ????????

AthinaK 29/10/10 ΚΟΡΙΤΣΙ

Ndalia ΚΟΡΙΤΣΙ

Ευακι1234 ΚΟΡΙΤΣΙ

Mikroulaxristos ΚΟΡΙΤΣΙ

Σταγόνα 30/10/10 ΑΓΟΡΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ δεν έχω πάρει ακόμα μπιμπερό! Μάλλον θα πάω να τα πάρω από το Λητώ. Εμένα μια φίλη είχε πάρει της Nuk και ήταν πολύ ευχαριστημένη!

Σήμερα θα πάμε να πάρουμε το λίκνο μας!! :silly: :silly: :cheer::cheer:

Α! Κορίτσια ξέχασα να σας πω! Η μαμά μου, μου ετοιμάζει κάτι ωραία σεντονάκια πήγε και πήρε ύφασμα και θα τα ράψει μόνη της, και ακόμα θα μου φτιάξει και την προίκα για το λίκνο για να μην αγοράζω!! Οπότε μια χαρά!

Ευτυχώς που έχω και τη μητέρα μου δίπλα μου (στο δίπλα σπίτι) και με βοήθησε αυτές τις μέρες! Μου μαγείρεψε, μου σκούπισε, μου σφουγγάρισε και γενικώς με βοήθησε πολύ! Πολύ σημαντικό να έχεις τους γονείς σου κοντά, γιατί ο άντρας μου λόγω δουλειάς αργεί να έρθει σπίτι και έχω μια βοήθεια και μια παρέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΕΓΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΞΥΠΝΑΩ 5 Η 6 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΤΙς 8 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΔΕΚΑ ΚΑΙ!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΖΟΜΠΙ!ΕΧΘΕΣ ΨΩΝΙΣΑΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΙΚΑ ΜΑΣ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΡΤ-ΜΠΕΜΠΕ ΚΑΙ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ,ΦΟΡΜΑΚΙΑ ,ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΗΤΩ ΗΤΑΝ ΛΙΓΑΚΙ ΑΚΡΙΒΑ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΕΚΠΤΩΣΗ!ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΛΕΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΠΟΡΤ-ΜΠΕΜΠΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΣΑΝ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ Ή ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΕΤΣΙ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσακια!!!Κι εγω χθες πηγα και ρωτησα για διαφορα πραγματα και ζαλίστηκα!Εγω εχω παρει ήδη ενα κορμακι από τα jumbo και κατι άλλα από τα premaman, αλλά ολα τα υπόλοιπα θα τα παρω από τα jumbo, δεν βλεπω καμια διαφορά στην ποιότητα.Όσον αφορά τα μπιμπερο είναι αναλογως τί θα βολευτεί το παιδί, όπως και για την θηλή σιλικόνη ή καουτσούκ. Ο κύριος που μου τα εδειχνε χθες μου ελεγε να μην παρω αυτα της chicco που ειναι καπως λοξα για να μην κανει το παιδι κολικους, γιατι επειδή ανοιγουν κι απο κατω, χύνεται το γαλα. Επίσης, τα κλασσικά της chicco που εχουν πανω ενα + και -, ετσι ωστε αναλογως αν εχει αερα το μπουκαλι το λασκαρεις λιγο, ουτε κι αυτα λεει ειναι καλα γιατι χυνεται το γαλα. Αυτός μου πρότεινε ή την πρασινη σειρα της chicco που ειναι bpa0% ή τα avent.

Barbiepa μου η μαμα σου θα σου φτιάξει και την πάντα???Τί θα βάλει μέσα???Επειδή κι εμένα της μαμας μου πιανουν τα χεράκια της, λεω να τα φτιαξουμε!!!Α!Να μην κουράζεσαι άλλο!!!Φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΑΣ.ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΡΙΓΓΕΙΛΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΑΠΕΡΓΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΙΑΛΟ ΣΤΡΩΜΑ Η ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΜΕΣΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!

ΚΑΙ ΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ JUMBO. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΑ ΒΡΗΚΕ ΕΚΕΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ. ΚΑΙ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ. ΓΙΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΔΕ ΞΕΡΩ. ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΙΚΗ PHILIPS ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΔΥΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ AVENT. ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΞΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΑΠΟΣΤΗΡΩΤΙΚΗ ΔΕΧΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΜΠΙΜΠΕΡΟ;

ΜΗΠΩΣ ΠΗΡΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΑΠΟ JUMBO;

BARBIERA ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ. ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ. ΙΔΙΩΣ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ!!!

ΣΤΑΓΟΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΖΟΡΙΑ ΜΕ ΜΕΝΑ ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ. ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΞΙΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ!!! Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΞΑΠΛΑ ΜΕΤΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΠΤΑ! ΤΩΡΑ ΤΟ ΨΙΛΟΣΥΝΗΘΗΣΑ. ΩΣΤΕ ΕΧΕΙΣ ΡΙΖΕΣ ΑΠ ΤΑ ΜΕΡΗ ΜΟΥ!!!! ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΠΑΦΟ.

ΔΙΑΜΑΡΤΗΡΕΤΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΚΑΙ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ :S ΠΟΛΥ ΑΠΟΤΟΜΕΣ, ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΕΣ, ΣΑΝ ΚΟΥΝΕΛΑΚΙ ΠΟΥ ΧΟΡΟΠΗΔΑΕΙ Ή ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΛΕΥΕΙ ΜΕ ΚΑΤΙ. ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΥΣΗΧΩ ΜΗΠΩΣ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΡΙΣΗ!!!! ΚΤΥΠΑ ΞΥΛΟ!!! ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΠΟΤΕ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΥΛΟΥ εμενα μου ειπανε οτι το στρωματακι του πορτμπεμπε ειναι υποτυπωδες. αν προκειται να κοιμαται το βραδυ εκει πρεπει να παρουμε αλλο στρωματακι. επισης μου ειπανε μανουλες οτι τα λατεξ στρωματακια μυριζουν εντονα. ρωτησα και στο λητω και η υπαλληλος μου ειπε καλυτερα κοκκοφοινικα, δεν μυριζει. κοστιζει γυρω στα 25ευρω.

οσο για μπιμπερο τα jumbo εχει ιδιες τιμες με ολα τα καταστηματα. δε βρηκα διαφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρούδια!!!

εγώ πήρα εξτρα στρωματάκι για το πορτ μπεμπε γιατί μου φάνηκε πολύ σκληρός ο πάτος από κάτω. Αν θέλει κάποια βέβαια μπορεί να στρώσει διάφορες κουβερτούλες για να μαλακώσει.

Από αποστειρωτή πήρα έναν από τα Jumbo πολύ φτηνό 20€ αλλά φαντάζομαι θα κάνει τη δουλειά του. Δηλαδή τι διαφορετικό θα έχει της chicco που κοστίζει 50 ή 60€;; Τέλως πάντων ίδωμεν... Στην τελική αν δεν είναι πολύ καλός τον αφήνω στη μαμά μου κ παίρνω μετά έναν άλλον. Σίγουρα χρειάζεται κ 2ος αφού το παιδί θα μεταφέρεται από το ένα σπίτι στο άλλο κάποιες φορές. Αλήθεια μέχρι ποιά ηλικία αποστειρώνουμε;;

Leticia για τα φανελάκια που λες, εγώ πήρα μόνο ένα τιραντέ γιατί ίσως τις πρώτες μέρες έχει ακόμα αρκετή ζέστη και τα υπόλοιπα 5 με κοντό μανικάκι γιατί όλοι μου είπαν θα βολέψουν περισσότερο για Οκτώβρη-Νοέμβρη. Άλλωστε πιο πολύ δε θα πάνε γιατί μεγαλώνουν γρήγορα κ θέλουν άλλα μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariac και μενα κανει τετοια..χαχα! εγω το λεω τρικυμια!κανει κατι αποτομες γρηγορες κινησεις και φευγει ολη η κοιλια αριστερα δεξια..ο αντρας μου το παρακολουθουσε εντρομος μπορω να πω..

απο εχθες εχει χαλαρωσει και μονο σπρωχνει, ειδικα εκει στα πλευρα... τσ τσ τσ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marylou έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΕΓΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΞΥΠΝΑΩ 5 Η 6 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΤΙς 8 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΔΕΚΑ ΚΑΙ!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΖΟΜΠΙ!ΕΧΘΕΣ ΨΩΝΙΣΑΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΙΚΑ ΜΑΣ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΡΤ-ΜΠΕΜΠΕ ΚΑΙ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ,ΦΟΡΜΑΚΙΑ ,ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΗΤΩ ΗΤΑΝ ΛΙΓΑΚΙ ΑΚΡΙΒΑ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΕΚΠΤΩΣΗ!ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΛΕΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΠΟΡΤ-ΜΠΕΜΠΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΣΑΝ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ Ή ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΕΤΣΙ;

Καλορίζικα τα πραγματάκια σας!! Και με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σας!

Κοριτσάκι από ότι ξέρω τα port-bebe δεν έχουν μέσα στρωματάκι και επειδή εκεί θα κοιμάται τις περισσότςερες ώρες της ημέρας σίγουρα θα πρέπει να πάρεις ένα στρωματάκι για port-bebe.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamounaki έγραψε:

mariac και μενα κανει τετοια..χαχα! εγω το λεω τρικυμια!κανει κατι αποτομες γρηγορες κινησεις και φευγει ολη η κοιλια αριστερα δεξια..ο αντρας μου το παρακολουθουσε εντρομος μπορω να πω..

απο εχθες εχει χαλαρωσει και μονο σπρωχνει, ειδικα εκει στα πλευρα... τσ τσ τσ!

Κι εμένα ακριβώς έτσι!! Χαχαχα δεν έχει πολύ πλάκα όταν τα κάνει αυτά;; Χτες ειδικά που κουράστηκα πολύ, το βράδυ που χαλάρωνα έκανε πόλεμο!!! Νόμιζα ότι τα ποδια του θα μου τρυπούσαν την κοιλιά :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stacey έγραψε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσακια!!!Κι εγω χθες πηγα και ρωτησα για διαφορα πραγματα και ζαλίστηκα!Εγω εχω παρει ήδη ενα κορμακι από τα jumbo και κατι άλλα από τα premaman, αλλά ολα τα υπόλοιπα θα τα παρω από τα jumbo, δεν βλεπω καμια διαφορά στην ποιότητα.Όσον αφορά τα μπιμπερο είναι αναλογως τί θα βολευτεί το παιδί, όπως και για την θηλή σιλικόνη ή καουτσούκ. Ο κύριος που μου τα εδειχνε χθες μου ελεγε να μην παρω αυτα της chicco που ειναι καπως λοξα για να μην κανει το παιδι κολικους, γιατι επειδή ανοιγουν κι απο κατω, χύνεται το γαλα. Επίσης, τα κλασσικά της chicco που εχουν πανω ενα + και -, ετσι ωστε αναλογως αν εχει αερα το μπουκαλι το λασκαρεις λιγο, ουτε κι αυτα λεει ειναι καλα γιατι χυνεται το γαλα. Αυτός μου πρότεινε ή την πρασινη σειρα της chicco που ειναι bpa0% ή τα avent.

Barbiepa μου η μαμα σου θα σου φτιάξει και την πάντα???Τί θα βάλει μέσα???Επειδή κι εμένα της μαμας μου πιανουν τα χεράκια της, λεω να τα φτιαξουμε!!!Α!Να μην κουράζεσαι άλλο!!!Φιλιά!!

Για τα μπιμπερό της chicco τώρα που το λες θυμάμαι από τον ανηψιό μου που ήταν μωρό ότι όντως έτρεχαν από κάτω.

Ναι και την πάντα θα μου φτιάξει. Κατέβηκε κάτω στο κέντρο της Αθήνας και πήρε τα υφασματάκια και από ένα άλλο μαγαζί πήρε κάποιο είδος βάτας που βάζουν μέσα στην πάντα. Καλά μου πήρε κάτι ωραία υφασματάκια και πήρε και δαντελίτσες και τις έραψε με τη μηχανή πάνω και έχει γίνει τέλειο το σεντονάκι!! Ακόμα πήρε και πικέ υφασματάκι άσπρο για να μου ράψει και κουβερτούλα για την κούνια! Αν είχε χρόνο θα μου έκανε πολλά πράγματα γιατί της αρέσουν πολύ! Να φανταστείς στις πανίτσες τις πικέ που μου έχει κάνει μου έπλεξε και δαντελίτσα γύρω γύρω και θα μου κεντήσει και κάποιο σχεδιάκι πάνω!! Μακάρι να πιάναν και τα δικά μου χεράκια αλλά είμαι τελείως άσχετη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ERI79 έγραψε:

ΑΧ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΑΣ.ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΡΙΓΓΕΙΛΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΑΠΕΡΓΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΙΑΛΟ ΣΤΡΩΜΑ Η ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΜΕΣΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙ?

Ερη να κοιτάξεις τι στρώμα έχει αν είναι καλό ποιοτικώς, γιατί συνήθως βάζουν κάτι τελείως απλά, λεπτά και δεν κάνει για τα μωράκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XAXAXA! ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΑΝΤΙΔΡΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΕΕΙ "ΕΙ!!!! ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ!!!!!"

LENITSA ΠΛΑΚΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ!! ΑΣΕ ΠΟΥ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΒΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας αφήνω παω πάλι για μπανάκια (που λέει ο λόγος) στη θάλασσα.

Ελπίζω να καταφέρω να ξαναγράψω πριν το 15αύγουστο

φιλιά στις κοιλίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια και εμένα η μπουμπού μου έχει ξεσαλώσει!! Ειδικά όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι από τη δεξιά πλευρά μου ρίχνει και καταλαβαίνει σαν να μη της αρέσει και να διαμαρτύρεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!! διαβαζα διαβαζα και τελειωμο δεν ειχαν τα μηνυματα!!!! αυτες τις μερες που δεν εμπαινα εγω σας επιασε η πολυλογια????χαχαχαχαχα

καλως ηρθες mariac...με το καλο η μπεμπουλα σου!!!!

barbie μου βλεπω εισαι καλυτερα??? τα χαπια σου να παιρνεις και οσο μπορεις ξεκουραση!!!οσο για την μαμα σου εισαι πολυ τυχερη!!!!!! ειναι πολυ διαφορετικο να χεις πραγματα τα οποια ειναι χειροποιητα... και φτιαχμενα ειδικα για σενα!!!!οι δικοι μου γονεις δυστυχως βγηκαν στην συνταξη περυσι και εχουν παει στο χωριο οποτε δεν μπορουν να κανουν και πολλα!!!!

ολες ψωνισατε ε???? σχετικα με τα μπιμπερο εγω πηρα της brown, εχουν ενα ειδικο συστημα ωστε το μωρακι να μην παιρνει αερα μαζι με το γαλα και ετσι να μην φουσκωνει η κοιλιτσα τους! ειναι τα καλυτερα μου πε η μαια μου, και αυτη και πολλες γνωστες της αυτα χρησιμοπουουν λεει, βεβαια δεν τα χα ξανακουσει, τα πηρα ομως!

σταγονιτσα εισαι καλυτερα ειδα!!!πολυ χαιρομαι!!!!! και γω το ιδιο...οι συσπασεις εχουν ελατωθει σε μια ανα δυωρο και αν... αλλα τα χαπια παραμειναν ως εχει! μου πε ο γιατρος να μην μειωσω τα yutopar τωρα που μαι καλυτερα..θα τα μειωσουμε λεει σταδιακα προς το τελος αυγουστου!

εχθες πηγα στον γυναικολογο και καναμε τον καθιερωμενο υπερηχο!!!ο μπεμπης μου ειναι 1900 ολοκληρα γραμμαρια, θα βγει θρεφταρι!!!!! συμφωνα με τον υπερηχο ειναι ηδη 32 εβδομαδων και κατι.... :laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo:

εκλεισα και ραντεβου για το doppler στις 10 αυγουστου!

καπου διαβασα οτι καποιο κοριτσακι εχει αμφιβολια για αυτην την εξεταση! ειναι ομως χρησιμη, εξεταζει το αμνιακο υγρο, αν ο πλακουντας ειναι καλος και αν αιματωνεται σωστα..επισης σου κανουν και καρδιοτοκογραφο...ο οποιος μετραει συσπασεις της μητρας και τους χτυπους της καρδιας του παιδιου! Ειναι εξεταση στην ουσια που ελεγχει την μητρα και την σωστη λειτουργια της!

σχετικα με το πορτ μπεμπε καλυτερα μην βαλεις κουβερτουλες απο κατω....θα αναψει το μικρο!!!!!ενα στρωματακι παρε ειδικο για πορτ μπεμπε..

οι πανες χασε ρε κοριτσια ειναι σαν σεντονακια!!!! βασικα εγω δεν καταλαβα την διαφορα....ιδια μου φαινονται!!!και ειναι και φτηνες σε αντιθεση με τα σετ σεντονιων των λικνων! αφου εστειλα τον αντρουλη μου και μου πηρα καμια δεκαρια γιατι σκεφτηκα οτι θα τις χρησιμοποιησω και σαν σεντονια...10 πανες 50 ευρω...10 σεντονια 150 ευρω...εχει μεγαλη διαφορα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τα λητω και ειναι στην ιδια τιμη με της chicco!μονο και μονο επειδη δεν ειναι πολυ γνωστα ειναι φθηνα!

για μπες και στο letoshop.gr και ελεγξε το! παντως με διαβεβαιωσε η μαια οτι το μωρακι δεν θα δυσκολευεται στο ρεψιμο μετα απο καθε γευμα γιατι δεν θα παιρνει αερα αλλα και δεν θα εχει και αερια :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε δεν προλαβαινουμε να διαβαζουμε σημερα...ωραια περασε η μερα..κοριτσακια φτιαχνω βαλιτσουλα..παω μια βδομαδα στο χωριο μου στους δικους μου..να πιασει τοπο και το μαγιω εγκυμοσυνης..τι τσαμπα το πηρα???βεβαια επειδη ειμαι φοβιτσιαρα ο αντρας μου λεει οτι θα τον τρεχω στην αθηνα αρων αρων..θα δειξει..χιχι

ΛΕΝΙΤΣΑ καλα να περασεις και καλα μπανακια...να βρεις ιντερνετ καφε να μας ενημερωνεις :laugh: :laugh:

barbiepa ειναι πολυ γλυκο να εχει το μωρακι σου χειροποιητα προικακια απτη γιαγια!!αχ εμενα δεν ειναι του καλλιτεχνικου ουτε μανα ουτε πεθερα..και γω ουτε να ραψω κουμπι.. :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...