Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No 13


Recommended Posts

vasiliki76 έγραψε:

ντορα μου ουτε εγω τα εχω δει....

νομιζω ειναι στον 4ο τα μονοκλινα και στον 5ο τα λουξ..

μονη σου θα πας....

εγω με δυο μωρα δεν ειμαι να εχω κι αλλο ατομο ;)

τελικα ναι ειναι μικρη η διαφορα στα λεφτα γυρω στα 200 θα δωσω νομιζα οτι ηταν παραπανω κ γιαυτο δεν ηθελα μονοκλινο αλλα μια γνωστη μου κ ο γιατρος μου προτεινε μονοκλινο γιατι μου ειπαν οτι αμα πεσω με τιποτα τσιγγανους που μαζευεται ολο το σοι δεν θα με αφησουν να ηρεμησω...το επαθε η γνωστη μου γινοταν μου ειπε ενας πανικος ασε που φοβοτανε να κοιμηθει μην ξυπνησει κ λειπουν πραγματα...δυστυχως στα δημοσια ειναι καπως περιεργα τα πραγματα δεν ξερεις με ποιον θα πεσεις...κ εκτος αυτο στο μονοκλινο εχει καναπε που γινετε κρεβατι κ μπορει να μενει καποιος μαζι μου...γιατι δεν θα την παλεψω μονη μου...

foufouμου στο γαια ειναι τελεια εκει ηταν να παω αλλα πολλα τα λεφτα για εμενα δουλευει η φιλη μου εκει ειναι μαια αλλα ειναι στο τμημα της εντατικης με τα προωρα κ μου εχει πει τα καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Hello all! Βασιλικούλα μου ποιο Έλενα, μου φαίνεται ούτε μέχρι το περίπτερο δεν ξαναπάω. Έτοιμη να λιποθυμήσω ήμουν σήμερα!

Κατερινοφουφού μου για πες για Μητέρα αν έχεις όρεξη. Εκεί γεννάω σε λίγες μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Hello all! Βασιλικούλα μου ποιο Έλενα, μου φαίνεται ούτε μέχρι το περίπτερο δεν ξαναπάω. Έτοιμη να λιποθυμήσω ήμουν σήμερα!

Κατερινοφουφού μου για πες για Μητέρα αν έχεις όρεξη. Εκεί γεννάω σε λίγες μέρες...

παλι βολτες εκανες????? :P

εγω στο ελενα πρεπει ετσι κι αλλιως να παω να δω το γιατρο μου....

αλλιως εχω παψει να βγαινω εξω εντελως...

μονο για υπερηχο, γιατρο και ικα βγαινω απο το σπιτι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντοράκι,αν δεν έχεις πρόβλημα και αν θυμάσαι πες για τιμές στο Γαία.

kuooula,λοιπόν!Γενικά σαν κλινική είναι πολύ καλή.Εγώ είχα ένα θέμα με τις μαίες,είναι ορισμένες,οι οποίες προφανώς νομίζουν ότι εξαρτάσαι από αυτές.Είναι και κάποιες όμως που είναι πολύ καλές και ευγενέστατες.Όσο για τις τιμές πλέον έχει γίνει από τα πιο ακριβά.Γι'αυτό κι εμένα ο γιατρός μου μου πρότεινε το Γαία.Τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει.Μπορεί κι εγώ να γεννήσω στο Μητέρα.Σε τι δωμάτιο θα μείνεις;Αν δε σε κάλυψα ρώτα με ό,τι θες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!!Επέστρεψα και από σήμερα δεν πρόκειται να σας αποχωριστώ ξανά :):):):):) Από αύριο βέβαια έχω πολύ δουλειά (έχω να διαβάσω 83 σελίδες :blink::blink::blink::blink: )

Είστε όλες καλά; Είχαμε καμία έκπληξη μηπως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou μου δεν ξερω απο τιμες δεν ρωτησα γιατι μονο ο γιατρος ηθελε το λιγοτερο 2000e-2500e δεν θα ηθελα αλλα τοσα για δωματιο???!!!!οποτε το ξεχασα τελειως γιατι δεν μας περνει με τιποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Ναι,Ντόρα από αυτή την άποψη έχεις δίκιο.Τι άλλο σου έχει πει γενικά;

δεν εχω ρωτησει λεπτομεριες αλλα μου εχει πει οτι ειναι πολυ καλυτερο απο πολλα ιδιωτικα κ ποιο οικονομικο...μπορω να μαθω αμα θες λεπτομεριες αυριο να την παρω ενα τηλ να μου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Καλό βράδυ. Θα τα πούμε από αύριο που θα διαβάσω και τα νέα σας. :kiss:

καλο βραδυ κ καλο κουραγιο στο αυριανο διαβασμα... :kiss::kiss::kiss::kiss:

καλη ξεκουραση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα! Σε σκεφτόμουν πριν. Καλά περάσατε;

Βασιλικούλα βόλτες όλη μέρα, ναι, αλλά δεν... :S

Κατερίνα σ´ ευχαριστώ πολύ. Μακάρι να είχα κι εγώ επιλογή αλλά είναι μόνο στο Μητέρα ο γιατρός... Μακάρι να έχει και καλές γιατί σκέφτομαι τη φάση του θηλασμού. Το παιδάκι σου πόσο είναι; Να το χαίρεσαι και με το καλό το αδελφάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,βρε Ντοράκι αν σου είναι εύκολο μάθε και πες μου ξέρεις γιατί;Εκεί όταν θα πάω με το καλό για πληροφορίες σίγουρα θα μου τα παρουσιάσουν όλα όπως θέλουν εκείνοι.οπότε καλό θα ήταν να ξέρω κάτι παραπάνω. ;)

Kuo μου,εγώ στο θηλασμό είχα θέμα.Μη σε αγχώνει όμως αυτό που σου λέω.Γιατί ήταν μία συγκεκριμένη που ήταν βλαμένη.Ευχαριστώ για τις ευχές σου.Και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο.Η ζουζούνα μου είναι 15μισι μηνων.Πέρυσι πρωταπριλιά τη γέννησα.Εσένα είναι το πρώτο σου ε;

Καληνύχτα,Αννούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,κοριτσάκια μου μάλλον πήγατε για ξεκούραση ε;Καλή ξεκούραση,λοιπόν και όνειρα γλυκά.Θα τα πούμε αύριο καινούργιες μου φιλεναδούλες! :) Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

ΜΑΝΝΟΥΛΑ,σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσεις;

Στο Μητερα Κατερινακι, ο γιατρος μου ειναι εκει και στο Ιασω, δεν εχω αλλη επιλογη δυστυχως. :( Εκει γεννησα και τον πρωτο μου γιο. Ευχαριστημενη ομως δεν ειμαι. ειδικα στο θεμα του θηλασμου. ΘΕς να μου πεις τις δικες σου εμπειριες που ειναι και πιο προσφατες?

Κατερινοκουακο μου εσυ θα μας τα πεις πρωτη για το Μητερα. Περασες καλα στη βολτουλα? Κουραστηκες ομως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou θα μαθω αυριο κ θα σου πω...ριξε μια ματια κ μεσα στο mammy ειναι πολλες που εχουν γεννηση ηδη στο γαια κ γραφουνε τ5ην αποψη τους κ απο οτι εχω δει ειναι πολυ ευχαριστημενες....αλλιως τα βλεπεις αμα δουλευεις εκει κ αλλιως αμα εχεις κ εμπειρια τοκετου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!!!!που είστε όλες καλέ;;;σήμερα που μπορώ να μιλήσουμε λείπετε;;;εγώ κλασικά σηκώθηκα από το αχάραγο και περιμένω να μου φέρουν τα έπιπλα της κρεββατοκάμαρας!!επιτέλους 2 μήνες τα περιμένουμε!!!!

ευτυχώς έκανα όλες τις δουλείες μου εχθές, ξεπατώθηκα και ευτυχώς με βοήθησε και ο αντρούλης μου, και σήμερα θα αφοσιωθώ στο να φτιάξω την καινούργια μου ντουλάπα!!!!γιούπι!!!!

άντε περιμένω να ξυπνήσετε να τα πούμε που έχουμε τόσο καιρό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Αννούλα μου!!!τι κάνεις;;ο Γιωργάκης καλά είναι;;

περιμένω τα έπιπλα για το δικό μου δωμάτιο...!!!!δύο χρόνια κάναμε να καταλήξουμε σε κάτι που να μας αρέσει γι'αυτό τώρα τα περιμένω πως και πως!!!!

και μετά θα πάρει σειρά το δωμάτιο του μπέμπη μας την άλλη εβδομάδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! Δεν είναι δεδομένο ότι πρέπει να έχεις κράμπες, δεν έχουν όλες οι κοπέλες ή σε όλες τις κυησεις δεν είναι ίδια τα συμπτώματα! Εγώ πχ στην προηγούμενη δεν είχα τίποτα πέρα από τα βασικά, πρήξιμο κούραση στήθος.. αυτά.. Τώρα.......;! Χαχαχαχαχα!! Για την κυστική ίνωση δεν έχω να πω πολλά πέρα από το να ευχηθώ να πάνε όλα κατ'ευχήν και το μωράκι σας να είναι υγιέστατο!! Καταλαβαίνω τους φόβους σου που είναι απόλυτα λογικοί αλλά επειδή μου αρέσει πολύ να στηρίζομαι στα μαθηματικά τα οποία ποτέ δεν ψεύδονται, να θυμίσω ότι οι πιθανότητες να νοσεί το έμβρυο είναι 25% οπότε στατιστικά οι πιθανότητες το μωράκι σας να φέρει απλά τη νόσο ή να είναι απόλυτα υγιές είναι πολύ περισσότερες συνδυαστικά!! Ξέρω βέβαια ότι επειδή το έχεις ήδη βιώσει μια φορά δυστυχώς, δεν πρόκειται να ηρεμήσεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.. μαζί θα αγωνιούμε να ξέρεις, ίδια μέρα έχουμε αυχενική! Μακάρι να μας πάνε όλα δεξιά με υγιή μωράκια πάνω απ'όλα! 🙏🙏🙏🙏 Εγώ έκλεισα σήμερα την 9η εβδομάδα και με το καλό μπαίνουμε στη 10η.. μαζί θα πηγαίνουμε!!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Να πας στα επείγοντα αν είναι να τρελαθείς... Πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο άμεσα. Άλλα συμπτώματα δεν έχεις;;;
    • Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; αχ το πέρασα και εγω αλλά όχι με το στήθος με τον εμετό 7εβδ + 5  ακόμα το θυμάμαι ήταν Παρασκευή ξύπνησα ήμουν μια χαρά δεν είχα καθόλου ναυτία εεε λέω μπορεί να έτυχε και το απόγευμα ειδα κάτι περίεργα υγρά που δεν είχα ξανά δει.. πήρα τηλ τον γιατρό εγω πίστευα πως το εχασα το μωρο μου λέει ο γιατρός εαν με έπαιρνες μια ώρα νωρίτερα θα σου έλεγα να έρθεις να σε δω ( τελευταία φορά με ειχε δει 5 μερες πριν που άκουσα και καρδούλα ) αλλά εχω φύγει για Αθήνα εδώ και μια ώρα ταξιδεύω   ελα Δευτέρα μου είπε… καταλαβαίνεις πως ήμουν μέχρι να πάω την Δευτέρα στο κέντρο υγείας δεν είχε μηχάνημα να ακούσω το μωρο… έριξα ένα κλάμα αστα να πάνε και τελικά ήταν όλα μια χαρά  παντως εγω το πρωτο μήνα έκανα 1 φορά τη βδομαδα ραντεβού στον γιατρό γιατί φοβομουν πολύ είχα άγχος τεράστιο..  δεν υπάρχει κάτι που να σου δείχνει αν πάνε καλά τα πράγματα μόνο ο υπέρηχος ίσως να μιλήσεις με γιατρό σήμερα ή αύριο να πας από κοντά να σε δει κορίτσι μου όσο μπορείς ψυχραιμία και πιστεύω πως είναι όλα καλά 
    • Αχ μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση κ να διώξω το άγχος. Έτσι κ αλλιώς απ την εγκυμοσύνη με ενδιεφερε η μέθοδος κ την είχα ψάξει κ να που τώρα το επέλεξε η μικρή 😂 Έχω κατεβάσει κ το solid starts που δείχνει κατάλληλα κομμάτια ανα ηλικία, αλλά νομίζω πως κάτι κάνω λάθος στο μαγείρεμα κ μαλακώνουν πολύ κ λιώνουν κ μετά φοβάμαι ότι θα φάει μεγάλο κομμάτι. Η γιατρός μας συστήνει αυτήν την μέθοδο και σε εμάς απλά είπε λόγω του ότι η μικρή δεν είναι φαγανη, να αρχίσουμε με αλεσμένα μήπως και αρχίσει να τρώει κ το αλλάζουμε στο διμήνο. 
    • Καλημέρα κορίτσι μου!! Μην κατσεις να σκας! Πήγαινε για έναν απλό υπέρηχο σε κάποια κλινική, ώστε να σου φύγει το άγχος. Όλα καλά θα είναι, αλλά ποιος ο λόγος να χαλάσεις την Κυριακή σου; Εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση πήγα στο Γεν… για έναν υπέρηχο και μου πέρασε το άγχος. Αν παρόλα αυτά μπορείς να το διαχειριστείς, μίλα με τον γιατρό και άκου τι θα σου πει. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...