Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No 13


Recommended Posts

:blink::blink::blink::blink:

αγαπημενες μου φιλεναδιτσες σας εχασα!!

Χαιρομαι που φτασατε στο 13!!ειδα ομορφες κουβεντουλες..αλλα ξετρελαθηκα με το δωματιο της Βασουλας!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!!! :woohoo: :woohoo: και ειδα μπηκες και στο μηνα σου εε??

Πραγματικα δεν το πιστευω οτι περασαν οι μερες..και πλησιαζει η ωρα!!

με εχει πιασει πανικος..και εχω πεσει με τα μουτρα στη δουλεια!Σημερα συνειδητοποιησα..οτι ειχα να βγω εξω απο τη μαντρα του σπιτιου..απο την Τριτη!Βγηκα σημερα για Σουπερ Μαρκετ ,λαικη,για κατι φωτα στην αυλη!Τα μαστορια χτες δεν ηρθαν αλλα εγω ημουν λιωμα..ολη μερα!το δωματιο της Ελενας το αφησα..Σημερα ειχα παλι μαστορους στην αυλη για τη μαντρα..ταρατσα..και δεν σταματησα καθολου..το πανω κατω απο την ταρατσα στη πιλωτη ετρεχα σκουπιζα..μαζευα..σκουπιδια απο πισω τους!Αυριο θα τους εχω παλι στη βεραντα για να βαλουν σοβατεπι και να φτιαξουν τους στυλους της τεντας!Αφηστε τααα...ολα μαζι μου επεσαν ρε παιδιαααα!!οι δουλειες δεν τελειωνουν ..θελω να ξεκουραστωω επιτελους πριν μπω στον 8ο :S:S:S:S:S

σας φιλω γλυκα για καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Κατρίνα μου οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ... όσο σκαλίζεις βρίσκεις και κάτι... εύχομαι να ξεμπερδέψετε σύντομα για να ηρεμήσεις και εσύ λιγάκι.Καλή ξεκούραση σου εύχομαι... Καληνύχτα και όνειρα γλυκά. :kiss::kiss:

Σας αφήνω και'γώ σιγά σιγά τα λέμε πάλι αύριο... Φιλάκια σε όλες!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκούλες μου!

Αναστασία είδα ότι προβληματίζεσαι λίγο για το τι θα βάλεις στον υγραντήρα. Τη συζήτηση αυτή είχαμε τις προάλλες με την Μπέλλα, που μας είχε βάλει μάλιστα και μια λίστα με τα έλαια που επιτρέπονται και απαγορεύονται για εγκύους και μωράκια.

Έλαια ειδικά για υγραντήρα δε νομίζω να υπάρχουν, αλλά προσωπικά θα πάω να πάρω λεβάντα του Κορρέ από το φαρμακείο. Τα έχει σε μπουκαλάκια με σταγονόμετρο ώστε να μην πέφτουν πάνω από 1-2 σταγόνες. Αν θέλεις τσέκαρε www.korres.com --> προϊόντα --> κατηγορίες προϊόντων --> Korres Materia Herba --> βιολογικά αιθέρια και φυτικά έλαια.

Η μητέρα μου έβαζε φύλλα ευκάλυπτου (Γελίιιιζ :kiss: ) στον αδελφό μου, τότε που είχαν κάτι τεράαααστιους υγραντήρες. Ακόμη θυμάμαι τη μυρωδιά :)

Κατρίνα μου :kiss: Τελειώνουν αυτοί οι τύποι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kATERINAKI καλημερα!!Τι κανεις??

εγω καλα..ειμαι πολυ κουρασμενη ..δουλευω αυτες τις μερες περισσοτερο απο καθε εγκυο νομιζω..Χααχαχα ..αισθανομαι σαν να ειμαι pαrt of the team..στο συνεργειο αυτο!εχουμε ακομα αρκετες δουλειες στη πολυκατοικια!!Ευτυχως τωρα εχει ερθει κι ο μπαμπας μου και τους τρεχω λιγο πολυ ..ολους μαζι!!!εχει πλακα..γιατι κανεις δε μου χαλαει χατηρι!!

Ξερεις..θα μου κρεμασεις τον ανεμηστηρα?θα μου φτιαξεις και μια πριζα που χαλασε?εκεινα τα κλαδια τα τεραστια μπορειτε νατα κοψετε?...εε πετατε λιγο ..αυτα τα αχρηστα..γιατι ειναι βαρια?πχ..η παλια μοκετα!χαχχα..με προσεχουν ..αλλα κι εγω τους περιποιουμαι..δεν εχουν παραπονο..!τα καφεδακια τους,σαντουιτσακια,φαγητο μεσημερι ,φρουτακι,και καφε παλι το απογευμα!και για να ξερετε εχω 7 ατομα συνεργειο και δυο οι δικοι μου..(μπαμπας και αντρας)...ναι ναι 9 αντρες νταλαβεριζομαι..απο τη Δευτερα!!.. :S:S:S:S

σε λιγο πρεπει να ανεβουν καποιοι..να ξεκινησουν να βαλουν σοβατεπι γυρω γυρω τη βεραντα μου!και κατι στη τεντα να φτιαξουν!ουφφ

Κοριτσια ..δεν σας το ευχομαι..ποτε αυτο.. να σας τυχει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Καλημέρα γλυκούλες μου!

Αναστασία είδα ότι προβληματίζεσαι λίγο για το τι θα βάλεις στον υγραντήρα. Τη συζήτηση αυτή είχαμε τις προάλλες με την Μπέλλα, που μας είχε βάλει μάλιστα και μια λίστα με τα έλαια που επιτρέπονται και απαγορεύονται για εγκύους και μωράκια.

Έλαια ειδικά για υγραντήρα δε νομίζω να υπάρχουν, αλλά προσωπικά θα πάω να πάρω λεβάντα του Κορρέ από το φαρμακείο. Τα έχει σε μπουκαλάκια με σταγονόμετρο ώστε να μην πέφτουν πάνω από 1-2 σταγόνες. Αν θέλεις τσέκαρε www.korres.com --> προϊόντα --> κατηγορίες προϊόντων --> Korres Materia Herba --> βιολογικά αιθέρια και φυτικά έλαια.

Η μητέρα μου έβαζε φύλλα ευκάλυπτου (Γελίιιιζ :kiss: ) στον αδελφό μου, τότε που είχαν κάτι τεράαααστιους υγραντήρες. Ακόμη θυμάμαι τη μυρωδιά :)

Κατρίνα μου :kiss: Τελειώνουν αυτοί οι τύποι;

εγω παιρνω APIVITA.. ολα τα χρονια..Βεβαια υγραντηρα δεν εχω παρει ..γιατι εδω στη Γλυφαδα ..δεν χρειαστηκε ποτε! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα μου..Καλημερα!!θα πας ΤΥρο??ΤΥΧΕΡΗΗΗ!!Ηρθε ο αντρουλης σου ή μονη θα πας?Κι εγω θα φυγω για Ξηροπηγαδο..μολις τελειωσω με τα ΙΚΑ....και τους μαστορους..φυσικα!!

19 Ιουλιου εχουμε επετειο γαμου..13 χρονια!!Τυχαιο?..δεν νομιζω.. :silly: :silly: :silly: :silly:

ευχομαι να ειμαστε εκει!Εσεις ποσο καιρο θα μεινετε?Αν ειναι να βρεθουμε..λεεε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!!Τι κάνετε?

Κατρινακι πρόσεχε κοπέλα μου να μη κουράζεσαι τόσο πολύ. Διαβάζω τόσες μέρες ότι κάνετε το σπίτι!!Που τη βρίσκεις τόση αντοχή καλή μου? Γεννάμε τις ίδιες μέρες και όταν κάνω δουλειές δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου μετά από λίγη ώρα.Ποιό είναι το μυστικό σου??? Πίνεις κανένα μαγικό ζωμό???Δώσε και σε μας κάτι!!!! :lol:

Κυο κρίμα είναι να το δώσεις το γατί.Δεν υπάρχει κάποιος χώρος στο σπίτι να τον απομονώνεις κάποιες ώρες όταν γεννηθεί με το καλό το μωρό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιτσες!!!!

κατρινα εχεις γινει πολυ τρχαλιτσα... :P

υγραντηρα εμενα μου εδωσε η αδελφη μου αλλα βρε κοριτσια δεν θα πρεπει να ρωτησουμε τον παιδιατρο μας αν πρεπει να χρησιμοποιησουμε και αν θα βαλουμε καποιο ελαιο μεσα?????

εγω δεν τον βαζω απο μονη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου. Και εγω την Πεμπτη εχω ντοπλερ,η εδβομαδα το εχει μαλλον. Αντε με το καλο να δουμε τα νινακια μας και να ειναι ολα καλα :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Βασουλα τελειο το δωματιο σας, με το καλο να το χαρει και ο μικρουλης, αντε μπηκες και στον μηνα σου, μπραβο!

Κατρινακι ακομα παλευετε με τους μαστορους ε? Αντε να τελειωνετε βρε κοριτσι μου, ποσο σας εμεινε? Να ξεκουραστεις και εσυ λιγο και να το χαρεις.

Αγγελικουλα καλα να περασετε το 3μερο.

Κουακο, και εγω λυπομουν να τη δωσω τη γατα, και ετσι βρηκαμε μια μεση λυση, την βγαλαμε εξω στην βεραντα... :blush: Δεν της καλοαρεσει, αλλα...

Αναστασια μου με γεια τα πραγματακια σας!

Καλα αποτελεσματα στα κοριτσια που θα κανουν ντοπλερ.

Χθες ειχαμε παει για μπανιο στη θαλασσα, εγω, ο μπαμπας μου και ο Γιωργος! Λιγο κρυα η θαλασσα στην αρχη, αλλα μετα συνηθισα, τελικα ωραια ηταν! Καλα ο Γιωργος επαιξε με την ψυχουλα του το μωρο μου, με την αμμο και τα κουβαδακια και μετα εκανε και μπανακι, σαν το δελφινακι πλατσουριζε η καρδουλα μου! Η πλακα η πλακα ηταν οταν ειχε παει να γεμισει με νερο το κουβαδακι του και μετα με εψαχνε και πηγε σε μια κοπελα και της λεει ''που ειναι η μανουλα μου???'' :P

Σημερα το μενου εχει φρεσκα ψητα ψαρακια απο τον ψαρα τον μπαμπα μου, με βλητα και πατατουλες τηγανητες! Μιαμ μιααααααμμμμμμ!!! :woohoo:

:kiss::kiss::kiss: σε ολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και στις υπόλοιπες :kiss:

Κατερινάκι πότε προβλέπεται να τα μαζέψουν και να φύγουν; Είναι να μην μπλέξεις ρε γαμώτο, αλλά αφού έγινε η αρχή, όταν φύγουν θα έχετε ξεμπλέξει για καιρό!

Αγγελικούλα καλά να περάσεις! Θα κατεβείτε Αθήνα τελικά; Στις 17 περίπου δεν ήταν να έρθετε ή άλλαξαν τα σχέδια μετά τη βλακεία με το γιατρό;

Σταυρούλα μου, από τη στιγμή που θα μείνει στο σπίτι, δεν υπάρχει λόγος να τον κλείσουμε κάπου. Άσε που μετά μπορεί να γίνει και επιθετικός, να ζηλεύει και τέτοια. Φρίκη :woohoo:

Βασιλική μου, υγραντήρα από μόνο του γιατί να υπάρχει πρόβλημα να χρησιμοποιήσουμε το χειμώνα; Το θέμα των αιθέριων ελαίων όμως σίγουρα θα πρέπει να το συζητήσουμε με γιατρό. Έκανα πάντως πριν ένα γρήγορο search "essential oils" και "cancer" και μου βγάζει άρθρα (μεταξύ άλλων και από το site του αμερικανικού κυβερνητικού ιδρύματος για τον καρκίνο) σχετικά με τη χρήση τους για τη βελτίωση της ποιότητας ζωής καρκινοπαθών :huh:

Αννούλα, τέλειο φαγητό! Φιλάκια και στο Γιωργάκη σου! Πολύ γλυκό παιδάκι :kiss:

Τα λέμε μετά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και στα υπολοιπα..κοριτσια!!Ελενα ,Αγγελικη και Βσιλικη με το καλο να κανετε τα Ντοπλερ σας..να δειτε και τα μωρακια σας!Ευτυχως εγω ξεμπερδεψα με το θεμα..Λετε να βαλει να το ξανακανω??? :ohmy::ohmy:

σας χαιρομαι..που πατε τις εκδομουλες σας..και τα μπανακια σας!!εμενα μου λειπει το κοριτσακι μου..και εχω αρχισει να φρικαρω!!να ερθει να τη παρω να παμε στο εξοχικο να ησυχασουμε λιγο!!

Αννουλα..τυχερουλα εχεις το αντρακι σου παρεα!

Κατερινακι..γιατι να δωσεις το γατακι..?Καποιος να στο κρατησει ..τουλαχιστο μεχρι..να ξεπεταχτει λιγο το μωρακι..(ειδα την εικονα που ελεγες..γατα στην κουνια και ψιλοφρικαραα!)

Βασιλικη ..ποτε θα ξαναπας στο Ελενας..?εγω Δευτερα!

tweety..μου..περα απο τα χαπια της εγκυμοσυνης δεν παιρνω κατι αλλο..οσο για το DURACEL...ειναι το γονιδιο..τοχουν και οι δυο γονεις μου! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo μου το λεω μηπως εχει να κανει και με την περιοχη....

κατρινα μου θα παω την αλλη δευτερα για να εχω και το ντοπλερ...

κριμα θα ηταν καλα να σε πετυχω αυτη τη φορα χωρις αγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε να πας λιγο να ξεκουραστεις γιατι μονο που διαβαζω αυτα που γραφεις κουραζομαι.....

να δεις που θα συναντηθουμε οταν θα γενναμε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια.Εμφανιστηκα κι εγω μετα απο 2 μερες.Ειχα καρδιοτοκογραφημα και doppler προχθες.Αγγελικουλα χαιρομαι που τελικα ειναι ολα καλα.Αν θες να σου στειλω σε pm το τηλεφωνο του γιατρου μου.Ειναι εξαιρετικοτατος και πολυ σχολαστικος.Αν δε νιωθεις σιγουρη με το δικο σου καλυτερα να αλλαξεις.Συγνωμη που δεν αναφερομαι στις αλλες αλλα ειχα χασει παρα πολλα και σας διαβασα παρα πολυ γρηγορα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα γενναμςε μαζι..Βασιλικη..πολυ πιθανον!!Λες αυριο να μου πει να κλεισουμε ραντεβου?πολυ νωρις ειναι ε?στον 5ο..ε?μην κανεις κανενα αστειο για αλλο οροφο!! :woohoo: :woohoo:

foufou..εσενα πως ειναι το ονοματακι σου..??δεν εχουμε συστηθει ..εγω Κατερινα! :woohoo: :woohoo: εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι?δεν εχεις τικερακι..Ποτε γεννας?και ..τι μωρακι εχεις??(ΑΝΑΚΡΙΣΗ!!!) :S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατρινα εννοειται στον 5ο!!!!!

θα πω του γιατρου μου να φροντισει να μου βρει εκει δωματιο γιατι αλλιως θα ξεσηκωσω το νοσοκομειο :P

εγω σε δικλινο με δυο μωρα δεν θελω να παω....

νωρις ειναι βρε ακομη για να σου δωσει ημερομηνια...

νομιζω αρχες αυγουστου θα μπορουν να μας πουν με μαγαλυτερη σαφηνεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...