Μετάβαση σε περιεχόμενο

21χρονη πεθανε στο Ελενα


Recommended Posts

Θεωρω οτι παρεξηγηθηκες χωρις λογο.Ετσι νιωθω.

Ειλικρινα αλλωστε μιλαω και εγω .

Δεν χρειαζοταν αλλωστε η παραπανω ιστορια για να

μου πεις οτι μιλας ειλικρινα,απλα αυτο που προσπαθω να πω

και δυστυχως παρερμηνευεις ειναι οτι δεν πρεπει να τρομοκρατουμε

τις γυναικες που επιλεγουν τα δ. μαιευτηρια ,αντιθετα αν υπαρξει μια στροφη προς αυτα ισως και τα ιδιωτικα χαμηλωσουν το κοστος και τα δημοσια ;) ανεβασουν υψηλοτερα τον πηχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσάκια μου........

Μα είναι δυνατόν να συμβαίνουνε τέτοια πράγματα στις μέρες μας?????????????

Στην Αθήνα?????????????????? Σε τόσο σπουδαίο Μαιευτήριο????????????

Τί να πω πια.........................

Κρίμα στο κορίτσι.................. κρίμα στο μπεμπεκάκι της...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8 μαρτιου ενας γιατρος μου ειπε οτι δεν θα τα καταφερω...αυτη η εγκυμοσυνη θα πρεπει να τερματισετι αμεσα γιατι απο μερα σε μερα κινδυνεω να παθω ρηξη κ να πεθανω...εφτασα μεχρι 22 εβδομαδες μετα απο ενα τρεξιμο σε ενα σωρο γιατρους που κανεις δεν εβλεπε προβλημα κ φυσικα με την πιθανοτητα οτι οι αλλοι 10 μπορει να καναν λαθος κ εγω ημουν μες το αγχος κ σε ετοιμοτητα μην πονεσω να παω αμεσως στο νοσοκομειο...κ τελικα πεθανε το μωρακι μου...δεν ξερω αν ειχε δικιο θα δειξει..αλλα αν ειχε δικιο οι αλλοι 10 ρε κοριτσια τι σπουδασαν εχω απορεια?περιμενω να δουμε απο τι σταματησε η καρδουλα του...αν κ πιστευω θα παρω απαντηση τυχαιο γεγονος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EINAI PRAGMATIKA TRAGIKOTATOOO!!!!! :angry::angry::angry:

ANEYTHINOI PLEON OLOI!!!MAKRIA APO DHMOSIA NOSOKOMEIA...!!!!

AN EINAI DYNATON PANAGIA MOU!!!!!!!!!!!!!!! :angry:

OTI KAI NA GINEI ENA EINAI SIGOURO!!!TO NEO AYTO KORITSI DEN THA KSANARTHEI STHN ZWH KAI DYSTYXWS POTE DEN ANTIKRISE TO MOUTRAKI TOU MWROU THS POU TOSO POLY PERIMENE NA AGKALIASEI!!!!!!

LYPAMAII :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pff έγραψε:

EINAI PRAGMATIKA TRAGIKOTATOOO!!!!! :angry::angry::angry:

ANEYTHINOI PLEON OLOI!!!MAKRIA APO DHMOSIA NOSOKOMEIA...!!!!

AN EINAI DYNATON PANAGIA MOU!!!!!!!!!!!!!!! :angry:

OTI KAI NA GINEI ENA EINAI SIGOURO!!!TO NEO AYTO KORITSI DEN THA KSANARTHEI STHN ZWH KAI DYSTYXWS POTE DEN ANTIKRISE TO MOUTRAKI TOU MWROU THS POU TOSO POLY PERIMENE NA AGKALIASEI!!!!!!

LYPAMAII :(:(:(:(:(

ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΤΣΙ!!!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΑΖΙ Κ ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ!!!ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙ ΘΑ ΓΡΑΨΕΙΣ?ΝΑ ΜΗΝ ΓΕΝΝΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ?ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΚΙ!!!!ΛΑΘΗ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ!!ΚΑΙ ΝΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο ταξιδι στη κοπελά που δεν προλαε να αγγιξει το μωρακι της.ειναι τραγικο.εγω εχω αναλογη εμπειρια αμελιας και λαθων γιατρου μεγαλου μαιευτηριου ιδιωτικου.ειναι θεμα ανθρωπου για μενα και δεν εχει να κανει αν ειναι ιδιωτικο και δημοσιο.αντικειμενικα παντως τα δημοσια εχουν γιατρους με πολυ περισσοτερες γνωσεις και εμπειρια απ'οτι τα ιδιωτικα.ειναι η μερα με τη νυχτα για μενα και αυτη ειναι η αποψη μου γιατι εχω ζησει ουκ ολιγες φορες και τις 2 πλευρες.βεβαια οι ελλειψεις στα δημοσια νοσοκομεια που ακουγονται τελευταια ειναι ενα θεμα που ειναι απαραδεκτο στις μερες μας και παραδεχομαι πως και εμενα με φοβιζει αρκετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχικα θα ηθελα να απαντησω στη purple για αποφυγη παρεξηγησεων , οχι δεν παρεξηγηθηκα το γεγονος οτι εχεις διαφορετικη αποψη ειναι δικαιωμα σου ο λογος που αναφερα την ιστορια δεν ειχε καποια σκοπιμοτητα και βεβαια ουτε καποιον εντυπωσιασμο απλα ηθελα να αναφερω οτι εχω δειξει την εμπιστισυνη μου σε δηοσιο νοσοκομειο πολλες περισσοτερες φορες απο οτι σε ιδωτικο συγκεκριμενα σε ιδιωτικο πηγα μονο να γεννησω και σπουδαιοτερος παραγοτας για μενα κυριως στο θεμα της γεννας ειναι ο εκαστοτε γυναικολογος και κατε επεκταση οι γνωριμιες που εχει με το καθε νοσοκομειο που ειναι.Απο την αλλη αν καποια κοπελα με ρωτησει τη γνωμη μου παλι θα πω ναι πηγαινε σε ιδιωτικο επειδη οπως καινα εχεις πληρωνεις απο την αλλη σημαντικος παραγοντας ειναι και η οικοομικη ανεση του καθε ζευγαριου .Εγω παρολο που ειχα ιδιωτικη ασφαλεια ακομα καινα μην ειχα θα εκανα κομαντο αν εχω μαζεψει τα χρηματα και να γεννησω πανω απο ολα με ασφαλεια .

Η ανευθυνοτητα ομως καποιων γιατρων δνε εχει να κανει με το αν ειναι σε δημοσιο η ιδιωτικο νοσοκομειο ειναι να το εχει η κουτρα τους .Πηραν στο λαιμο τους μια κοπελα και στερησαν απο ενα αγγελουδι τη μητερα και απο εναν νεο ανθρωπο το δικαιωμα να χαρει οπως πρεπει τον ερχομο του παιδιου του .

Οτι και να πουμε εμεις δνε αλαλζει δυστυχως η εικονα στα νοσοκομεια και ακριβως τα βαζω με τα δημοσια γιατι αν ο αλλος εχει να παεισε ιδιωτικο καλα ειναι αν οχι τι γινετε ; καποια κοπελα ειπε να μην τρομαζουμε τις κοπελες που ειναι να γεννησουν ναι και εγω μαζι της αλαλ δυστυχως στην ελλαδα ρπεπει αν το ξερουμε αυτο :οταν μια γυναικα παει να γενησει ειναι σαν να τραβαει λοταρια να ειναι τυχερη κερδιζει -μπορει να σταματησουμε ολες να πηγαινουμε σε ιδιωτικα ; εγω ναι θα το εκανα οταν ομως θα εβλεπα υπευθυνους ναθρωπους και οχι ρεμαλια που πανε και μπεκροπινουν και κανουν οτι τους κατεβει και δνε χουν καν το θαρρος να πουν οτ παιρνουν την ευθυνη αλλα βγαζουν χιλιες δυ βλακειες και ανακριβιες για να καλυψουν τι ; την ανευθυνοτητα τους .

Καιμιακαι μιλαμε για ανευθυνοτητα μην ξεχνατε πριν καποιους μηνες μπηκαν παλι στο ελενα και εκλεψαν το μωρο και τωρα αυτο και αυριο τι αλλο ; Οσο για τις γνωσεις σαφως και στα δηοσια νοσοκομεια υπαρχουν πιο εμεπειροι γιατροι αλλα ειπαμε μπορει στοιδιθαλαμο να βαλουν μωρο με γαστρεντεριτισα και μωρο με πνευμονιοκο στα ιδιωτια αυτοδνε γινετε αλλα ειπαμε δεν μπορουμε να ανατποκριθομε ολες εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλημερα κοριτσακια μου.το θεμα το εψακσα πολυ και δεν ειναι τα πραγματα ακριβος ετσι.η κοπελα 2 μερεσ πριν ειχε φαει πολυ ξυλο απο τον "αντρουλη" της.και οσο γιατο γιατι δεν την κρατησαν το πρωι γιατι δεν ηθελαν οι ιδιοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maniania έγραψε:

καλημερα κοριτσακια μου.το θεμα το εψακσα πολυ και δεν ειναι τα πραγματα ακριβος ετσι.η κοπελα 2 μερεσ πριν ειχε φαει πολυ ξυλο απο τον "αντρουλη" της.και οσο γιατο γιατι δεν την κρατησαν το πρωι γιατι δεν ηθελαν οι ιδιοι

Ωχ......... σοβαρά μιλάς τώρα?????????????

Κι αναζητούν ευθύνες από το Μαιευτήριο τότε???????????????????

Τί να πω..................

Κρίμα στο κορίτσι.......................

Κρίμα στο νινί............. που στερήθηκε τη μανούλα του.............. προτού καν την γνωρίσει........................

Εσύ που τα έμαθες αυτά φιλενάδα?????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνώμη..................

Τώρα που το είδα......................

Περιμένεις το 4ο παιδάκι σου???????????????????????

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Βρε θηρίο???????????????????

Bravo σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA έγραψε:

Συγγνώμη..................

Τώρα που το είδα......................

Περιμένεις το 4ο παιδάκι σου???????????????????????

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Βρε θηρίο???????????????????

Bravo σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

η μητερα μου εχει γνοστουσ μεσα και το εψακσε πολυ γιατι και εγω εκει γεναω!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 months later...

ΜΠΡΑΒΟ ΒΑΝΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΟΙ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΣΤΟ ΣΚΑΜΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ . ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣ. ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΝΕΟΓΝΩΝ ΤΗΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ . ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ .....ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ !!! ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΥΤΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ. ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ? ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ? ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΟ ΔΗΜ. ΝΟΣ. ΕΖΗΣΑ ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΤΙΣ ΣΥΜΘΗΚΕΣ .....ΑΗΔΙΑ!!!!!!! ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΤΣΙ ΗΔΗ ΕΧΩ ΚΙΝΗΘΕΙ ΝΟΜΙΚΑ .....ΘΑ ΤΟ ΦΤΑΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΑΚΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.......ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ ....ΑΙΣΧΟΣ...!

iBRtp3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θα πω μονο την δικια μου εμπειρια σχετικα με το ελενα και τους γιατρους .λοιπον ο πατερας μου ηταν παιδιατρος και θημαμε πως απο μικρη που ημουν ελεγε πως το ελενα ηταν ενα απο τα καλητερα μαιευτηρια λοιπον οταν εμεινα εγκυος σαν πρωτη επισκεψη και πρωτο υπεριχο πηγα σε εναν γιατρο ο οποιος σηνεργαζοταν με το μητερα εγω σκεφτομουνα να γεννησω στο ελενα και ετσι περιπου στον 5 μηνα αφου εκανα την ερεφνα μου για γιατρο στο ελενα παιρνω τηλ το γιατρο ( τωρα θα γελασεται ) γεια σας κυριε ..... του λεω ειμαι εγκυος και θελω να με αναλαβεται για να γεννησω στο ελενα ερωτηση γιατρου ποτε ειχες τελευταια περιοδο στις 11/10/2009 του λεω ααααααααααααα μου λεει εσυ γεννας καλοκαιρι και εγω τοτε παω διακοπες να σου δωσω το τηλ του κουμπαρου μου μου λεει αν ειναι δυνατον ακουσατε απαντηση φυσικα δεν πατησα το ποδι μου ουτε απεξω και συνεχισα με τον γιατρουλι μου που ειχα απο την αρχη αυτα απο μενα σιγουρα παντως δεν ειναι ολοι οι γιατροι παντου υπαρχουν και οι 2 οψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...