Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΟΥΛΙΟ ή ΑΥΓΟΥΣΤΟ ή ΣΕΜΠΤΕΜΒΡΙΟ εγώ θα γίνω ΜΑΝΑ!!


merykal

Recommended Posts

samantha έγραψε:

Λοιπόν εγώ το τεστ το πήρα γύρω στα 50 ευρώ και έχει μέσα 7 τεστ και ξεκινάς να τα κάνεις 3-4 μέρες πριν την πιθανή ωορηξία. Δηλαδή, αν έχει μια γυναίκα πιθανή ωορηξία την 14η μέρα (κύκλο 28 ημερών) ξεκινάει να το κάνει από την 11η μέρα και σταματάει μόλις βγει θετικό. Τα υπόλοιπα τεστ μένουν για τον επόμενο μήνα. Εγώ πήρα αυτό:

http://www.e-farmacy.gr/product_info.php?products_id=94

αλλά υπάρχει και ένα της predictor που δεν το έχω δοκιμάσει.

Και εμένα ο γιατρός μου είχε πει να μη το δοκιμάσω κ ότι πρέπει να περιμένουμε κ μετά από 1 χρόνο προσπαθειών τα το ψάξουμε αλλά ειλικρινά δεν κατάλαβα ποτέ γιατί να το κάνω αυτό. Εγώ στους 4 μήνες προσπαθειών έστειλα τον σύζυγο για εξετάσεις κ τελικά ήταν (μέχρι στγιμής) ο τυχερός μήνας. Σκεφτόμουν ότι αν έχουμε κάποιο πρόβλημα καλύτερα να το ξέρουμε από νωρίς και να μην περνάει ο καιρός έτσι...

Εγώ είμαι 28 ετών και ο άντρας μου 32. Δεν είμαστε μεγάλοι αλλά γιατί να μη το βοηθήσουμε λιγάκι?

Οι γιατροί σίγουρα ξέρουν καλύτερα αλλά δεν μπορώ να πω ότι θα ενδιαφερθούν όσο εμείς οι ίδιοι...

Για αυτό και εγώ πάντα ακολουθώ και το ένστικτό μου σε αυτά τα πράγματα...

Έχεις απόλυτο δίκιο γιατί μου είπε ο γιατρός μου ότι είναι νωρίς και μετά από 1 χρόνο τα ξαναλέμε αλλά ε δεν μπορώ να περιμένω κάτι πρέπει να κάνω μου βρήκε 5 ωάρια και μου είπε ότι εύκολα θα πιάσω παιδί μουντό και εγώ είμαι 31 και ο άντρας μου είναι 29 ούτε εμείς ήμαστε μεγάλοι
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ πολλές φορές απογοητεύομαι από τους γιατρούς και η αλήθεια είναι είπα του άντρα μου να πάμε να εξετάσουν και αυτόν και δεν θέλει με τίποτα του είπα να πάμε για ένα σπερματογραφημα αλλά τίποτα :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreamgirl έγραψε:

αχ πολλές φορές απογοητεύομαι από τους γιατρούς και η αλήθεια είναι είπα του άντρα μου να πάμε να εξετάσουν και αυτόν και δεν θέλει με τίποτα του είπα να πάμε για ένα σπερματογραφημα αλλά τίποτα :blink::blink:

ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΞΑΛΟΥ ΕΧΩ ΖΟΝΤΑΝΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΝ ΔΙΔΙΜΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΕΝΑ ΕΚΕΙΝΗΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΣ ΠΕΙΡΕ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΒΑΔΙΖΩ ΣΤΑ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΝΑΡΙΑ ΤΗΣ ΑΥΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΤΗΣ ΧΑΡΙΣΑΝ ΤΟΝ 10ΜΗΝΩΝ ΓΙΟ ΤΗΣ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΚΙΕΜΕΝΑ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!! :unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ έγραψε:

dreamgirl έγραψε:

ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΞΑΛΟΥ ΕΧΩ ΖΟΝΤΑΝΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΝ ΔΙΔΙΜΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΕΝΑ ΕΚΕΙΝΗΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΣ ΠΕΙΡΕ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΒΑΔΙΖΩ ΣΤΑ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΝΑΡΙΑ ΤΗΣ ΑΥΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΤΗΣ ΧΑΡΙΣΑΝ ΤΟΝ 10ΜΗΝΩΝ ΓΙΟ ΤΗΣ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΚΙΕΜΕΝΑ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!! :unsure::unsure::unsure:[/quote:of2uov5t]

αχ αυτό το ελπίζω και εγώ αν δεν έρθει τώρα θα τρελαθώ δεν μπορώ να περιμένω και 2,5 χρονιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, θελω να ρωτησω κατι....εμεις ερχομαστε σε επαφη καθε δευτερη μερα, ανεξαρτητως γονιμων ημερων, απο την επομενη που θα τελειωσει η περιοδος μεχρι να ξαναερθει(που να μην ξαναρθει!!!). εχω μια απορια: αν στο μεσοδιαστημα μεινω εγκυος, και εμεις συνεχιζουμε τις επαφες, μπορει αυτο να βλαψει το εμβρυο;;;; και τελος, αυτο το συστημα με τα τεστ ωορρηξιας ειναι καλυτερο ;;;;; :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα εκτός και αν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος αλλά και αν υπάρχει ο γιατρός ενημερώνει σε αυτές τις περιπτώσεις, υποθέτω..

όσο για το τεστ δεν έχω ιδέα ούτε το χα σκεφτεί ως τώρα, θα πάρω και εγώ αυτό το μήνα(ιδέα του καλού μου)

αν τελικά είναι όλα καλά με το σπέρμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου και εγώ αυτό δεν το γνωρίζω δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα να σου πω και εμείς αυτό κάνουμε μέρα παρά μέρα μέχρι να μου ξανά έρθει που φυσικά δεν θέλω να έρθει η γρουσούζα αλλά τι να πειράζει δεν το νομίζω εγώ θα κάνω :):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merenta έγραψε:

afrodite δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα εκτός και αν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος αλλά και αν υπάρχει ο γιατρός ενημερώνει σε αυτές τις περιπτώσεις, υποθέτω..

όσο για το τεστ δεν έχω ιδέα ούτε το χα σκεφτεί ως τώρα, θα πάρω και εγώ αυτό το μήνα(ιδέα του καλού μου)

αν τελικά είναι όλα καλά με το σπέρμα

Αλήθεια θα πάρεις τεστ από πού έχουν και ακριβά τα άτιμα :blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreamgirl έγραψε:

merenta έγραψε:

Αλήθεια θα πάρεις τεστ από πού έχουν και ακριβά τα άτιμα :blink::blink::blink:[/quote:xg1ypw8m]

Λέω και εγώ να πάρω αν δω ότι τζίφος και τον Αύγουστο :(:(:(:(:(:(:(:angry::angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merenta έγραψε:

afrodite δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα εκτός και αν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος αλλά και αν υπάρχει ο γιατρός ενημερώνει σε αυτές τις περιπτώσεις, υποθέτω..

όσο για το τεστ δεν έχω ιδέα ούτε το χα σκεφτεί ως τώρα, θα πάρω και εγώ αυτό το μήνα(ιδέα του καλού μου)

αν τελικά είναι όλα καλά με το σπέρμα

merci κοριτσια!!!περιμενω την ακατανομαστη αυριο-μεθαυριο, κι ελπιζω να μην ερθει....αλλα τα τεστ ωορρηξιας ακουγονται καλη περιπτωση...αν μη τι αλλο, ξερεις ποτε να προσπαθεις και να ηρεμησεις περισσοτερο... :)

και κατι ακομα,να ρωτησω....εχω μερες πονακια χαμηλα στην κοιλια και την μεση, και καμια φορα σαν μικρες σουβλιες...εχω οργωσει το ιντερνετ για "σημαδια εγκυμοσυνης" και δε μπορω να τα ξεχωρισω απο εκεινα της περιοδου.....να ελπιζω για λιγο ακομα, η να το αποκλεισω γι'αυτο το μηνα;;;;;

τι λετε;;;;; :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα,ειπα να μπω κι εγω εδω γιατι νομιζω με αντιπροσωπευει αυτο το τοπικ..Ξεκινησαμε με τον καλο μου προσπαθειες πριν 3 μηνες,οποτε ελπιζω μεχρι το Σεπτεμβριο κατι να καταφερουμε κι εμεις..Τελευταια περιοδο ειχα 28 Μαιου,λογω ορμονικων διαταραχων καθυστερει παντα,αλλα η αληθεια ειναι οτι πρωτη φορα καθυστερει τοσο..Φοβαμαι να κανω τεστ μην απογοητευτω,οχι τοσο για το παιδι μια και δεν προσπαθουμε πολυ καιρο,αλλα πιο πολυ γιατι αυτο σημαινει οτι ο κυκλος μου χαλαει κι αλλο δυστυχως..Ειναι το δευτερο θεμα που γραφω,ελπιζω να τα λεμε συχνοτερα απο δω και περα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite έγραψε:

merenta έγραψε:

merci κοριτσια!!!περιμενω την ακατανομαστη αυριο-μεθαυριο, κι ελπιζω να μην ερθει....αλλα τα τεστ ωορρηξιας ακουγονται καλη περιπτωση...αν μη τι αλλο, ξερεις ποτε να προσπαθεις και να ηρεμησεις περισσοτερο... :)

και κατι ακομα,να ρωτησω....εχω μερες πονακια χαμηλα στην κοιλια και την μεση, και καμια φορα σαν μικρες σουβλιες...εχω οργωσει το ιντερνετ για "σημαδια εγκυμοσυνης" και δε μπορω να τα ξεχωρισω απο εκεινα της περιοδου.....να ελπιζω για λιγο ακομα, η να το αποκλεισω γι'αυτο το μηνα;;;;;

τι λετε;;;;; :S[/quote:3atuo41h]

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙ!!!!ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΑ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!!ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΗΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΟΓΚΩΝΕΤΕ Η ΜΗΤΡΑ...ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν ξερώ για σας αλλά εγώ είμαι παρά πολύ αισιόδοξη ότι τώρα θα μας έρθει το νέο του πελάργου που θελουμε παρα πολύ….. το ιδιο μου λεει και ο άντρας μου ότι θα μας έρθει μακάρι ρε κορίτσια μακάρι το θέλουμε παρά πολύ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreamgirl έγραψε:

Καλημέρα κοπελιές όλα καλά ??? :):):)

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑ SHOPPING THERAPY ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΔΕΛΦΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΔΗ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΑΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΩΟΡΥΞΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΠΑΛΙ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!

afrodite αυτά που περιγράφεις μπορεί να είναι και σημάδια εγκυμοσυνης.θα συμφωνήσω με την ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ότι είναι απολύτως ίδια τα συμπτώματα της περιόδου κ της εγκυμοσύνης.δεν το πίστευα, μέχρι που το διαπίστωσα.στο εύχομαι!

dreamgirl απ'ό,τι θυμάμαι δεν προσπαθείτε καιρό, έτσι? οπότε, βρε κοπέλα μου,γιατί αγχώνεσαι τόσο?? μακάρι το ένστικτο να επιβεβαιωθεί και να είσαι καλοκαιρινή εγκυούλα!

rose-d ελπίζω όλα να πάνε καλά! περίμενε κάποιες μερούλες κ μετά αν δεν εμφανιστεί (που να μην εμφανιστεί), κάνεις ένα τεστ ή μια χοριακή.

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ όλα γίνονται, καλά κάνεις να ελπίζεις, όλα θα πάνε καλά εφόσον το θέλεις τόσο.

φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ έγραψε:

dreamgirl έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑ SHOPPING THERAPY ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΔΕΛΦΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΔΗ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΑΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΩΟΡΥΞΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΠΑΛΙ ...[/quote:2ib5ynif]

Καλά έκανες έτσι πρέπει να ελπίζουμε πολύ… αχ εγώ ούτε ένα μπάνιο δεν έκανα ακόμα :dry::dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie_14 έγραψε:

καλημέρα κορίτσια!

afrodite αυτά που περιγράφεις μπορεί να είναι και σημάδια εγκυμοσυνης.θα συμφωνήσω με την ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ότι είναι απολύτως ίδια τα συμπτώματα της περιόδου κ της εγκυμοσύνης.δεν το πίστευα, μέχρι που το διαπίστωσα.στο εύχομαι!

dreamgirl απ'ό,τι θυμάμαι δεν προσπαθείτε καιρό, έτσι? οπότε, βρε κοπέλα μου,γιατί αγχώνεσαι τόσο?? μακάρι το ένστικτο να επιβεβαιωθεί και να είσαι καλοκαιρινή εγκυούλα!

rose-d ελπίζω όλα να πάνε καλά! περίμενε κάποιες μερούλες κ μετά αν δεν εμφανιστεί (που να μην εμφανιστεί), κάνεις ένα τεστ ή μια χοριακή.

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ όλα γίνονται, καλά κάνεις να ελπίζεις, όλα θα πάνε καλά εφόσον το θέλεις τόσο.

φιλάκια!

Κούκλα μου προσπαθούμε εδώ και 4 μήνες δεν είναι πολύ? :blink::blink:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξέρετε από όνειρα στον ύπνο μου έκλαιγα και ξύπνησα με δάκρυα έβλεπα μια φίλη μου που την απολύσανε από την δουλειά που είναι αλήθεια και έκλαιγα στον ύπνο μου που την είδα να φεύγει από την δουλειά και σήμερα σηκώθηκα με δάκρυα λέτε επειδή το σκέφτομαι γιατί την απολύσανε και το έχω στο μυαλό μου πολύ για αυτό να την είδα στον ύπνο μου??? Το κλάμα τι να σημαίνει???? :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreamgirl έγραψε:

Κορίτσια ξέρετε από όνειρα στον ύπνο μου έκλαιγα και ξύπνησα με δάκρυα έβλεπα μια φίλη μου που την απολύσανε από την δουλειά που είναι αλήθεια και έκλαιγα στον ύπνο μου που την είδα να φεύγει από την δουλειά και σήμερα σηκώθηκα με δάκρυα λέτε επειδή το σκέφτομαι γιατί την απολύσανε και το έχω στο μυαλό μου πολύ για αυτό να την είδα στον ύπνο μου??? Το κλάμα τι να σημαίνει???? :blush:

ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΞΑΛΑΦΡΩΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ έγραψε:

dreamgirl έγραψε:

ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΞΑΛΑΦΡΩΜΑ[/quote:12dat17h]

Σε ευχαριστώ εγώ να σου πω δεν ξερώ από όνειρα ούτε ασχολούμαι αλλά με παραξένεψε που ξύπνησα με δάκρυα…. Θα πρέπει να έχετε καταπληκτικές παραλίες στην Χίο ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...