Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΕΦΑΓΑ ΚΟΡΝ ΦΛΕΙΚΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΣΑΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΧΤΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΘΑΛΑΣΣΑ ΟΤΑΝ ΓΥΡΗΣΑΜΕ ΠΛΑΚΩΣΑΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΗΡΘΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΕ ΑΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΤΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΠΟΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΑΠΑΥΣΗ.

ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΓΙΑ 1 4ΗΜΕΡΟ ΠΡΟΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑ ΦΟΙΝΙΚΟΥΝΤΑ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΟΥΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ..

Η 2Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ?

ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΛΛΑ ΜΠΛΟΚΑΡΑ ΤΙ ΕΙΠΕ Η ΚΑΘΕΜΙΑ

ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΧΕΙ ΛΙΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ.

ΣΤΟ ΓΑΙΑ ΠΗΡΑ ΤΗΛ.ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΦΑΞ ΜΕ ΤΙΜΕΣ.

ΝΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗ ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΧΑΡΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγκυ ειναι πολυ ωραια προς τα εκει που θα πας!!!

ωραια νερα!!!

να πας μεθωνη, εμενα μου αρεσε οτι εχει πολυ κρυα νερα στη μεθωνη! κορωνη και πυλο!!!

ειναι χρονια βεβαια που ειχα παει και δεν θυμαμαι να σου πω μαγαζια και τετοια... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Κι εμείς ξενύχτηδες κι έτσι ξυπνήσαμε 12+ σήμερα,τώρα τρώμε πρωινό!

Περάσαμε πολύ ωραία όμως εχθές,ήταν σχεδόν σαν γάμος,επειδή η νύφη είναι απ΄την Κρήτη κ θα γίνει εκεί ο κανονικός γάμος.Ειχαν ροτόντες εξω στον κήπο,μπουφέ(πάλι έσκασα απ το φαι βραδυάτικα),χορό άφθονο κ καραόκε...χιχι!

Πολύ ωραία! Και παραδόξως δεν κουράστηκα καθόλου,ούτε η μπεμπούλα ελπίζω,ήταν σχετικά ήσυχη,έχει μάθει πλέον το παιδί μου στη δυνατή μουσική,τουλάχιστον δεν θα έχω πρόβλημα όταν γεννηθεί,θα έχει συνηθισει να κοιμάται με φασαρία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Magy, τι καλά που θα φύγετε ταξιδάκι! Το δικό μας, γι αυτό το ΣΚ στη Χαλκιδική αναβλήθηκε, κατά τα φαινόμενα, γι αυτό και με βλέπετε on line άλλωστε :(

Ελπίδα μου, κι εσύ όπως και η Μπέλλα, το εκπαιδεύεις βλέπω στα ντεσιμπέλ και τα ξενύχτια ;)

Κουράστηκα λίγο, και μια και βλέπω ότι είστε όλες απούσες, λέω να κάνω ένα μπανάκι και να ξαπλώσω λίγο. Τα λέμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι. Βλέπω έχουμε χάσει τη φόρμα μας, εκτός κι αν πήγατε για μπανάκι, οπότε συγχωρεμένες :P

Μάγδα, να περάσετε πολύ πολύ όμορφα! Είχαμε βρεθεί πρόπερσι προς τα εκεί. ΟΚ, πέντε λεπτά είναι από τη μια άκρη στην άλλη, αλλά πολύ ήρεμα κι ό,τι πρέπει για ξεκούραση και... φαΐ. Α, να πάτε οπωσδήποτε Βοϊδοκοιλιά για μπανάκι, που είναι δίπλα.

Ελπιδάκι, αν "το έχεις" ακόμη το έξω, σου βγάζω το καπέλο. Δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου μιλάμε (βέβαια βράζει ο τόπος) :S Η μπέμπα σου κυρία πάντως!

Άννα την έπεσες για υπνάκο; Καλή ξεκούραση! Θέλω κι εγώ λίγο. Καθάρισα το σπίτι όσο μπορούσα (η γυναίκα θα έρθει την άλλη εβδομάδα) κι έχω πεθάνει. Δεν ξανακάνω δουλειές. Ας πιάσει σκόνη, στο :evil::angry:

(Οκ, γκρίνια τέλος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello Girls and Bellies..

ειμαι ενα πτωμα..Ξεκινησαν με το να φερνουν τα υλικα οικοδομων σημεραα..τ'αφησανε κατω στην αυλη και αυριο ξεκινανε το μαντροτοιχο με τις γκαραζοπορτες!αποτι καταλαβα η δουλεια με τα δωματια παει να ξεφυγει για Τεταρτη Πεμπτη..και εγω εχω αδειασει ολο το δωματιο στο σαλονι μεσα!

μετα κατεβηκα να σκουπισω λιγο την εισοδο της πολυκατοικιας και κατεληξα να πλενω 2 ωρες πιλοτη και προς το δρομο!μιας και ειχε γεμισει χωμα και φυλλα και αραχνες και σκουπιδια!Ελεος δηλ.κανεις απ'ολη τη πολυκατοικια ..δεν αξιωνεται να μαζεψει ενα σκουπιδι απο την εισοδο.Αλλα να μου πεις ποιος..?η αδελφη μου?που εξαφανιζεται ολη μερα βολτες??ο αντρας μου στο λαπτοπ?οι γονεις μου που λειπουν στο χωριο?ΗΗ οι δυο εργενηδες νοικαρηδες?

και τσιγγουνευοντε και να ερχεται γυναικα να καθαριζει..

Υπομονη ..κανω να παω στο εξοχικο μου να ηρεμησω λιγο!

κοριτσια μονο αμα δειτε φωτογραφια σε τι κατασταση ειναι η πολυκατοικια θα καταλαβετε!δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιαυτο λοιπον..Υπομονη λιγο ακομα με τις δουλειες..θα περασει κι αυτο!

Οσες πατε διακοπες-εκδρομη..καλα να περασετε..

Κατερινακι ..καλο διαβασμα..

Οσες ξενυχτισανε..καληξεκουραση σημερα!Καλα περασατε?

Σουπιτσα..μου..πως εισαι σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Μαζευτήκαμε βλέπω σιγά σιγά...

Μαρία, εγώ και η Γιούλη γεννάμε στο Διαβαλκανικό. Οι γιατροί μας είναι μόνο εκεί. Κάναμε και μια πρώτη επαφή προχτές και ξεναγηθήκαμε στους χώρους. Μιλήσαμε με μία μαία και προς μεγάλη μας έκπληξη (σε αντίθεση με ότι ακούγεται) μας είπε ότι είναι υπέρ του θηλασμού ακόμα και αποκλειστικού, και πως ο τελευταίος είναι εφικτός ακόμα και αν δεν έχεις μονόκλινο. Σου βάζουν το μωρό στο στήθος αμέσως μετά τον τοκετό και στο φέρνουν όποτε κι αν κλάψει. Μας είπαν επίσης ότι είναι υπέρ των δημοσίων τραπεζών για βλαστοκύτταρα.

Μπέλλα μου τον δικό σου τον βλέπω να σου βγαίνει κανένας νυχτόβιος με τόσα ντεσιμπέλ αυτές τις μέρες :laugh: :laugh: :laugh:

Kuo, καλή συνέχεια με το διάβασμα.

Λαμπρινή, καλά που μας λες να προσέχουμε κι εσύ κάνεις εκατό δουλειές :P

Άννα μου μη νομίζεις, δεν γίνονται κάθε μέρα αυτά (δεν μπορώ).Προσπαθώ όσο γίνεται το σπίτι να ναι καθαρό και από κει και πέρα να κάνω τα βασικά.Δεν λέω υπάρχουν μέρες που δεν σταματάω αλλά μου βάζει τις "φωνές" ο σύζυγος όταν έρχεται κ με βλέπει με κάτι πόδια τούμπανο.Επίσης όταν πάω στο γιατρό, επειδή ξέρει και από την πρώτη εγκυμοσύνη ότι δεν καθόμουν μέχρι τελευταία μέρα, μου λέει " προσοχή δεν θέλω κούραση σε παρακαλώ Λαμπρινή μου" το λέει το ξαναλέει.

Ποιος θα τις κάνει όλες αυτές τις δουλειές όμως? Οι δικοί μου είναι μακριά.Θέλω να είναι τα πάντα τακτοποιημένα.Έκανα κ μια μικρή ανακαίνιση τώρα στο σαλόνι...δεν έχω κάτι άλλο! Όσο μπορώ προσέχω περισσότερο.

Τώρα που τέλειωσε κ ο μικρός από τον παιδικό κ θα τον έχω σπίτι... θα παίρνουμε τ αμάξι κ θα πηγαίνουμε για ψώνια (πρέπει να ετοιμάσω κ γω σιγά σιγά τη βαλιτσούλα μου και της μπέμπας)μην τρέχω τελευταία στιγμή. :):lol: Την άλλη βδομάδα φεύγω για Πάτρα να κάτσω 10 μερούλες και μετά επιστροφή εδώ και αναμονή μέχρι να ρθει η μπουμπού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα μου, καλό κουράγιο και καλή υπομονή. Και κοίτα να χώσεις και την αδερφή σου λίγο. Δε θέλω να επαναλαμβάνομαι και να σας κουράζω αλλά θέλει πολύ προσοχή.

Τα ίδια ισχύουν και για εσένα Λαμπρινή. Αν και αισθάνομαι πολύ γελοία να σας δείνω συμβουυλές εγώ, αφού είστε και οι δυο μανούλες ήδη και ξέρετε περισσότερα από εμένα. Αλλά τα λέω σ'εσάς να τ'ακούω κι εγώ.

Εμείς τελειώσαμε σήμερα με τον μπογιατζή. ΖΗΗΗΤΩΩΩΩ!!!!!Μας μένει τώρα ηλεκτρολόγος για κάτι μερεμέτια και ένα συνεργείο να κάνει ένα καλό καθάρισμα στο σαλόνι μας (ταπετσαρίες). Μου μείνανε και κάτι ακόμα ψώνια για την μπουμπού, και μετά πλυσίματα σιδερώματα και τα σχετικά. Θέλω να πιστεύω ότι θα μου μείνουν λίγες μέρες πριν μπω στο μήνα μου να φύγω για κανένα μπανάκι. Λείπει και η μαμά μου συνέχεια αυτήν την περίοδο και δεν έχω βοήθεια :(:(:( Μάλλον ξεκίνησα λίγο αργά τελικά τις δουλειές μου :dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι δουλειες ποτε δεν τελειωνουν!ουφφ κιαν τα αφησεις..θα πλακωσουν ολα μετα!

Λαμπρινουλα με το καλο..να πατε διακοπουλες να χαρει κι ο μικρουλης σου!!

Αννουλα εσυ τελικα τιι εφτιαξες στο σπιτι?Εχεις δικιο..για τις δουλειες..αλλα οπως σου ειπα..οταν θα ερθει το μωρο θα ειναι πολυ πιο δυσκολα τα πραγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες εχετε πεσει στις δουλειες με τα μουτρα βλεπω!!!

μονο εγω δεν μπορω να κανω τιποτα :P:P:P

εκνευριζομαι βεβαια με αυτα που πρεπει να γινουν και ειμαι αναγκασμενη να περιμενω απο αλλους.. αλλα τι να κανω?!?!?!?!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλή κούραση έπεσε ε...

Κατερινάκι, απ' όλους αυτούς... εσύ θα τα κάνεις όλα; Δεν μπορεί έστω να έρθει μια γυναίκα για 1-2 φορές; :dry:

Εγώ μόλις έβαλα το πρώτο πλυντήριο με ρουχαλάκια μπέμπας. Αυτή είναι μια ευχάριστη δουλίτσα.

Κορίτσια, να σας πω κάτι; Και μουτζώστε με αν θέλετε. Καταλαβαίνω ότι σε λίγο καιρό θα δυσκολέψουν τα πράγματα, αλλά νόμιζα πως τώρα έστω θα υπήρχε λίγη βοήθεια... Τέλος πάντων. Το σταματάω εδώ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω σχεδον τιποτα δεν κανω συνονοματη !!!

ολη τη μερα καθομαι ..πρωτη φορα στη ζωη μου βαρεθηκα να καθομαι !!!!

κανε λιγοτερα απο οσα μπορεις να κανεις ...για τα μωρακια σου ...εχεις εναν λογο παραπανω εσυ..ειναι δυο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Κατερινακι μου αν σου πω οτι δεν καταλαβα τιποτα ..θα με πεις χαζη ?

Όχι Βασούλα μου, μάλλον εγώ το έθεσα... πολύ διακριτικά. Εννοούσα ότι περίμενα λίγη βοήθεια από τον άντρα μου. Δηλαδή μετά, με το μωρό, να μην περιμένω καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είχα γράψει αλλά "φαγώθηκε" για κάποιο λόγο:

WENDY έγραψε:

Κατερινακι μου αν σου πω οτι δεν καταλαβα τιποτα ..θα με πεις χαζη ?

Όχι Βασούλα μου, μάλλον εγώ το έθεσα... πολύ διακριτικά. Εννοούσα ότι περίμενα λίγη βοήθεια από τον άντρα μου. Δηλαδή μετά, με το μωρό, να μην περιμένω καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

εγω παλι αν καταλαβα καλα :unsure: συμπασχω....

βασουλα μου οταν λεμε τιποτα εννοουμε τιποτα...

Πειτε μου κι εμενα που ειμαι ασχετη :blush:

Βασουλα ουτε εξω για βολτα βγαινετε ????

Εδω εγω και αισθανομαι βαρια βρε κοριτσακι μου

που εσυ με δυο μπεμπακια ????

σε καταλαβαινω ..ειχα καποτε διδυμακια και ηταν πολυ

δυσκολα ..υπομονη λιγο μας εμεινε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Αυτό είχα γράψει αλλά "φαγώθηκε" για κάποιο λόγο:

Όχι Βασούλα μου, μάλλον εγώ το έθεσα... πολύ διακριτικά. Εννοούσα ότι περίμενα λίγη βοήθεια από τον άντρα μου. Δηλαδή μετά, με το μωρό, να μην περιμένω καθόλου;[/quote:9p5mwbog]

sorry που δεν το επιασα,μαλλον επεσε το IQ μου λογω εγκυμοσυνης! :blush:

Του εχεις πει οτι χρειαζεσαι βοηθεια ???πιστευω με την μπεμπα θα εχεις σιγουρα την βοηθεια του επειδη θα ειναι τρελαμενος ,οποτε θα θελει να ασχολειται μαζι της ... ;)

βοηθεια εχω μονο απο τον αντρα μου ,την μαμα μου την αδερφη μου ...απο "αλλου " τιποτα!!!!!( δεν ξερω αν με πιανεται κι εγω διακριτικα το θετω !) ;)εγω δεν μπορω να γραψω και περισσοτερα ...για ευνοητους λογους! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως καταλαβατε..ολοι γκρινιαζουν γυρω σου..μην κανεις τιποταααα...και "χαζη εισαι??/"..και ξεκολλααα..και αστα να βρωμισουν..κλπ..αλλα βοηθεια κανεις!Απλα σε κοιτανε που κανεις τις δουλειες..και σχολιαζουν!Η αδελφη μου ειδικα το εχει αυτο!Τη σκαλα στο 4οροφο ποτε δεν τη σφουγγαριζει!ετσι μου μενει εμενα που ειμαι στο 3ο..να ξεκιναω απο τη ταρατσα και να καταληγω στην αυλη!σκουπισμα ,ξεαραχνιασμα..και σφουγγαρισμα!Η γυναικα που εχω εγω θα ερθει μολις τελειωσουν ολες οι δουλειες!την αλλη φορα τη πληρωσα 50 ευρω απο τη τσεπη μου για το κοινοχρηστο!δεν εχει...

Και οι αντρες...οπως τους μαθετεε...απο τωωρα!βαλτε γκαζι..μην τους χαριζετε..

Ο δικος μου σημερα και χτες πρεπει να πεταξε ενα καδο πραγματα! :blink::blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι δεν περίμενα βοήθεια από τον άντρα μου αλλά από τη μαμά μου. Γενικά δεν είμαι άνθρωπος που θα ζητήσω βοήθεια αλλά αυτή τη φορά θα το κάνω. Όχι για κενέναν λόγο αλλά για να μην έχω τα "καλά" της κουμπάρας μας.

Κατρίνα μου εμείς βάψαμε το μεγαλύτερο μέρος του σπιτιού, με αρκετά μερεμέτια (σπατουλαρίσματα, τριψίματα κοκ). Παράλληλα, επειδή το σπίτι έχει πολλές ελλείψεις, τρέχω για κουρτινόξυλα, κουρτίνες, κάποια φωτιστικά κτλ. Και πάλι όχι για όλο το σπίτι, κυρίως για τα υπνοδωμάτια γιατί ξεπαραδιαστήκαμε. Α, και πήραμε και μία ντουλάπα που επίσης δεν είχαμε. Αυτά εντός του σπιτιού. Το εκτός το έχει αναλάβει ο άντρας μου όποτε βρει χρόνο (κάνει ένα γκαράζ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχα

εχεις ομως αρκετους βασουλα ;)

κι εγω εχω την μαμα μου διοτι ουτε μαγειρευω ουτε πιατα πλενω..

φερνω και γυναικα για τα χοντρα...

δεν βγαινω βασουλα μου... δεν εχω πια κουραγιο για τιποτα...

ολο ξαπλα ειμαι... ακομη και γι αυτα που χρειαζομαστε για τα μωρα ζοριζομαι πολυ οταν παμε :blush:

κατερινακι μια απο τα ιδια... εγω ομως πλεον δεν ελπιζω..

πρεπει να τον κυνηγαω και δεν μπορω αλλο μου τη δινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και 2 ωρες επαιζα παιχνιδια on line..Τα ποδια μου πρηστηκαν πιο πολυ που ειμαι καθιστη...παρα οταν κανω δουλιτσες!περασε η ωρα..παω να κανω μια συρταριερα ..ξεκαθαρισμα. :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...