Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsakia mou glika molis girisa apo to nosokomeio eixa ligo aimataki alla ola ok tha sas grapsw aurio analitika, prwton giati twra exw neura, polla neura me ton m@##$a to giatro mou :angry::angry::angry: kai deuteron koutoulaw apo ti kourasi

kalinyxta se oles filia polla :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν βρε αγγελικουλα !!!τωρα εισαι καλυτερα????καλα τι εχουν παθει οι γιατροι τωρα τελευταια?????ξαπλωσε οσο μπορεις,ηρεμησε και μην σκεφτεσαι τι εγινε!!να προσεχεις κοπελα μου!!!!παρε αγκαλιτσα σου τον αντρουλη σου και θα χαλαρωσεις!!καληνυχτα!!μακιααααααααααααααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia mou euxaristw polu :)

ase o antras mou na deis pws trellathike fantasou den exei girisei akoma, taksideuei paraskeui stis 9 to vrady :(

pali kala pou exw tous goneis mou :)

apo tis 11 imoun sto nosokomeio asta eutixos den itan kati anisixitiko tha sas pw omws aurio opws uposxethika :)

filakia polla glikia mou mama karamelitsa ;):kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ κοπελα μου!μη τα σκεφτεσαι και δεν εχεις και το αντρακι σου μαζι!!!ξεχασε το και σκεψου μονο το μωρακι σου!!!θα περιμενουμε αυριο τα νεα σου!εννοω να μας πεις πως δεν εχεις αλλο αιματακι..οσο για τον γιατρο ριξε μια μουτζα και προχωρα!!!!!ηρεμησε και προσπαθησε να κανεις νανακια!!!!σε φιλω γλυκα!!!!καληνυχτα!!!!μακια και στην κοιλιτσα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Γιελιζ μου σ'ευχαριστω πολυ!!!!θα το παραγγειλω και αυτο!!!κοστιζει ακριβα??

παρακαλώ Αναστασία μου, κάνει 13 euro τα 100ml αλλά κρατάει πάρα πολύ...

Αγγελική μου περαστικά κουκλίτσα μου... ελπίζω να είσαι καλά τώρα, περιμένουμε νέα σου αύριο...κοιμήσου να ξεκουραστείς και χαλάρωσε...

Κούκλες μου και εγώ την κάνω σιγά σιγά γιατί με πετάει συνέχεια και μετά κάνει 3 ώρες να ξαναμπεί και μου την έσπασε...

Καληνύχτα και καλή ξεκούραση Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

koritsakia mou glika molis girisa apo to nosokomeio eixa ligo aimataki alla ola ok tha sas grapsw aurio analitika, prwton giati twra exw neura, polla neura me ton m@##$a to giatro mou :angry::angry::angry: kai deuteron koutoulaw apo ti kourasi

kalinyxta se oles filia polla :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Εύχομαι να μην έχεις άλλη ταλαιπωρία & όλα να πάνε ομαλά μέχρι τέλος.

Καλή ξεκούραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Πρωινές πρωινές πάλι; Όλα καλά; Εμείς ίσως τελειώσουμε με δωμάτιο μπέμπας σήμερα (αν και το στρώμα μας δεν έχει έρθει ακόμη) και είμαι :woohoo: με το μάτι γαρίδα!

Αναστασία, σε τσάκωσα που παραπληροφορείς τους ανθρώπους! Πλάκα στη Βασιλική έκανα τις προάλλες ότι τα ζημιάρικα μαστόρια της Κατρίνας θα έκοψαν κανένα καλώδιο :P :P Αν δε φανεί μετά, θα της κάνω ένα τηλέφωνο για παραπονάκια :P

Καλέ μην ανησυχείς για τις ραγάδες. Σίγουρα θα είναι πολύ πολύ μικρούλες, αλλά έτσι κι αλλιώς μετά αυτές ούτε που θα φαίνονται! :kiss:

Αγγελικούλα, τι έπαθες καλό μου; Τι αιματάκι ήταν αυτό και τι σου έκαναν οι κακούργοι και τα πήρες; Εύχομαι να είσαι καλύτερα σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες μου

τι κάνετε πως περνάτε, εγώ ξύπνησα με μία απαίσια κράμπα στην γάμπα και δεν μπορώ να περπατήσω γμτ :(

μόλις κατέβασα μια γουλίτσα γάλα και αμέσως κινητοποιήθηκε το ...παιδί μου ...τι καλά!

ο άντρας μου λέει,

"όλο κοιτάς την κοιλιά σου και λες: αχ παιδί μου εσύ, υπό άλλες συνθήκες θα το κορόδευα αλλά μαρέσει που το ακούω :P " χιχιχιχι,

όντως έχω γίνει χαζομαμά από τώρα!

Ελπίδα και Κατερίνα :kiss::kiss:

Βρε Αγγελικούλα που είσαι να μας πεις τι έγινε!!! ουφ! τουλάχιστον είσαι καλά τώρα!

an-n έγραψε:

και εγω ειμαι εδω κοριτσακια μου!!!!

ειμαι πολυ στεναχωρημενη σημερα!ανακαλυψα 3 μικρες(για την ωρα ραγαδες) αι σιχτιρ!!!!!παλιοφολες!!!!!!τι παραπανω να κανω γμτ ?βαζω τις ακριβοτερες κρεμες που πουλανε τα φαρμακεια+baby oil και παλι εβγαλα???αντε!!με επιασαν τα κλαμματα και μου εταξε το αντρακι μου laser! ξερετε ποσο κοστιζει???θα κανω,δεν τις αφηνω ετσι!

καληνυχτα κατερινακι(φουφου)..ελπιδακι μου δεν καταλαβα πας και εσυ για υπνο?αν ναι καληνυχτα!!!μακιααααααααααααααααααααααααααα

μήπως να περιμένεις να κάνεις και το δεύτερο παιδάκι σου και μετά να το κάνεις το λειζερ? εκτος κι αν δεν έχεις σκοπό να κάνεις. Διαφορετικά αν σου εμφανιστεί και στην 2η γέννα...τζάμπα τα λεφτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι foufou δεν ήμουν εδώ για καληνύχτα, αλλά... ΚΑΛΗΜΕΕΕΕΡΑ! :P:) Γιατί καρδιοτοκογράφημα; Είχες συσπασούλες ή προληπτικά;

Κατερινοσουπίτσα μου, δεν έχω ιδέα πόσο μακρύς πρέπει να είναι ο τράχηλος τώρα, αλλά 34 νομίζω ήταν όταν τον είχε δει στη β επιπέδου, άρα πρέπει να είσαι πολύ καλά, κάτι που επιβεβαιώνεται από το ότι μάλλον θα σε αφήσει να φύγεις (κρίνοντας από τα συμφραζόμενα) ;) Well done λοιπόν! Η ξεκούραση απέδωσε!

Γελίζ, τα έχουμε ξαναπεί, αλλά... τι γλυκούλα που είσαι! Πες με χαζή αλλά πώς θα τον ζευγαρώσετε αφού τον στειρώσατε; :blink:

Ελπιδάκι μου, το Stokke (του 2009) το έχω δει δυο φορές στο δρόμο και είναι υπέεεεροχο! Είχα ρωτήσει τη μία μαμά και μου είχε πει ότι είναι ευχαριστημένη. Τώρα... το Τρίκυκλο, οκ δεν είναι και πολύ φθηνό, αλλά κάποια στιγμή πολύ πρόσφατα είχε βγάλει σε προσφορά το Stokke του 09 αν θυμάμαι καλά! Internet δεν έχω ψάξει, αλλά τώρα τυχαία που κοίταξα, στο αμερικανικό Amazon το έχει χωρίς μεταφορικά 800 δολάρια (λιγότερο από 650 ευρώ). Σίγουρα θέλει ψάξιμο!

Α επειδή κάποια ρώτησε (δε θυμάμαι ποια :blush: ) εγώ είμαι δημοσιογράφος και ο άντρας cameraman χιχιχ! Κάνουμε και ντοκιμαντέρ άμα λάχει :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

Ελπίδα και Κατερίνα :kiss::kiss:

:kiss::kiss:

Καλημέρα χαζομαμά! Δεν είναι τίποτα, εγώ να δεις τι της λέω της μικρής. Θα βγει έξω και θα φάω καμια κλωτσιά :blush:

Λοιπόν, για τις κράμπες... παθαίνεις κι εσύ όταν τεντώνεσαι; Τις τελευταίες φορές, σταμάτησα το τέντωμα τελευταία στιγμή γιατί την ένιωσα να έρχεται και τελικά δεν ήρθε :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! :)

Τι μου κάνετε κοριτσάρες? Αν κοιμάστε ακόμα σας ζηλεύω! :blush:

Το βράδυ ξάπλωσα νωρίς γιατί είχα πολλά πονάκια αριστερά - δεξιά, πίεση από κάτω :S και ξύπνησα σήμερα στις 7:30 με φοβερό πονοκέφαλο :angry: θα σπάσει το κεφάλι μου! Σηκώθηκε και η μικρή και δεν μπορώ να ξαναξαπλώσω... Ευτυχώς έχει ακόμα δροσιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι :kiss:

άσε βρε Κατερινιώ κάθε πρωί φοβάμαι να τεντωθώ,αλλά καμιά φορά ξεχνιέμαι και λέω αχ τι ωραία....και στο ωραία :unsure::unsure: να σου και η άτιμη η κράμπα.

Να σας ρωτήσω όμως και κάτι άλλο,

Σχετικά με τα επιδόματα του ΙΚΑ, το επίδομα κυοφορίας και λοχείας δεν τα δικαιούμαι διότι δεν έχω τα 200 ένσημα ΑΛΛΑ το βοήθημα τοκετού έχει να κάνει πάλι με τα 200 ένσημα? δηλαδή πρέπει να έχεις συμπληρ΄ψσει 200 ενσημα τα 2 τελευταία χρόνια για να το πάρεις ή το πέρνεις ούτως ή αλλως? πήγα την Δευτέρα στο ΙΚΑ για να κάνω την αίτηση και με βγάλανε τρελή :blink::blink: δεν το δικαιούμαι λέει... :S

και κάτι άλλο, πότε κάνουμε τα χαρτιά μας για το βοήθημα τοκετού? εφόσον γεννήσουμε και μετά? ή νωρίτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τρελο μαμά :laugh:

Για το ΙΚΑ επειδή και εγώ τελευταία δεν δουλεύω και δεν έχω τα ένσημα είχα δίλημα να μείνω στο ΙΚΑ ή να μπω στον άντρα μου στο Δημόσιο οπότε πήρα τηλ. να ρωτήσω τι δικαιούμε από το καθένα. Από το ΙΚΑ μου είπαν ότι δικαιούμε 998€. Γιατί στα αρνιουντε? Τώρα πότε τα παίρνεις δεν ρώτησα γιατί διάλεξα το δημόσιο που δίνει και αυτό 1000€ (του αγίου τότε :angry: ) αλλά θα με διευκόλυνε περισσότερο με γιατρούς και εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Λοιπόν, για τις κράμπες... παθαίνεις κι εσύ όταν τεντώνεσαι; Τις τελευταίες φορές, σταμάτησα το τέντωμα τελευταία στιγμή γιατί την ένιωσα να έρχεται και τελικά δεν ήρθε :silly:

Καλημέρα και σε εσένα :kiss: Αχ μια από τα ίδια και εγώ όταν είμαι ξαπλωμένη στο κρεβάτι πάω να απλώσω τα ποδαράκια μου και μόλις αρχρίσει να τσιμπάει μαζεύομαι :S μην την πάθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ δεν ξέρω, τι μπάχαλο είναι αυτό!!!

δεν ξέρουν τι τους γίνετε (καλά αυτό το γνωρίζουμαι)...αι στον άνεμο δηλαδή!!!

το κορυφαίο πιο ήταν, ζήτησα από την υπάλληλο ένα έντυπο το οποίο μου ζήτησε ο ΟΑΕΔ, είναι κάτι σαν την βεβαίωση κυοφορίας,ίσως να είναι και αυτό :huh::huh: και της λέω τι μπορώ να χρησιμοποιήσω ως αποδεικτηκό κυοφορίας για τον ΟΑΕΔ, τι δίνετε συνήθως??? και μου λέει τίποτα!!! :dry: τις λέω το θέλω για να αποδείξω ότι είμαι έγκυος...ΕΛΕΟΣ όχι ότι δεν φαίνεται χαχαχαχαχα :P και μου λέει για πιο λόγο? τις λέω για να μην χρειαστεί να σφραγίσω την κάρτα ανεργίας τώρα 56 ημέρες πρίν και μετά την ΠΗΤ.....γιατί μου λέει να μην την σφραγίσεις????????? μα λέω είναι δυνατόν να γεννήσω και να ασχολούμαι με την κάρτα?? εγώ μου λέει γέννησα και σε 10 μέρες πήγα στην δουλειά :ohmy: ΕΛΕΟΣ!!!

Τις λέω τελικά θα μου δώσετε κάποιο έγγραφο κάτι, όχι μου λέει!!!

Τα χω πάρει στο κρανίο μιλάμε, σε τι κ#$%χώρα ζούμε ρε ^%$#& τόσο τριτοκοσμική ποια!!! τι να πω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι :kiss: Τι κάνει η μικρούλα σου η όμορφη; Η χαρά της κράμπας και των... πονακίων είμαστε :lol:

2193965102_5de946658f.jpg

Θέκλα μου, από ΙΚΑ δεν έχω ιδέα, sorry... Καλά ξεμπερδέματα ρε κορίτσια με αυτές τις βλακείες τα διαδικαστικά :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο τέλος μάλιστα τις λέω, μα συγγνώμη σε όλη την Ελλάδα μόνο εγώ είμαι άνεργη έγκυος που ζητάει αυτό το χαρτί για τον ΟΑΕΔ? δεν έχει άλλη?

Και μου λέει αυτό πρώτη φορά το συναντάω,δεν μου έτυχε άλλη φορά...

την πνίγεις ή δεν την πνίγεις τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 καλά είναι η μικρή μου, πίνει το πρωινό γάλα της και βλέπει παιδικά :cheer:

η φώτο όλα τα λεφτά! καμιά φορά πονάω και προσπαθώ να το πνίγω για να μην το δείχνω όλη την ώρα και σηκώνομαι και κάνω δουλιές. Άσε που στον άντρα μου δεν του αρέσει καθόλου να δείχνω σαν άρρωστη , εκνερίζεται και το ίδιο έχει πάρει και η μικρή! Αλλά καμιά φορά κάνουμε για πλάκα με τον άντρα μου τους γέρους ανδρόγυνο και σκάμε στα γέλια :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχού τι να πω μέγα μπάχαλο είμαστε :angry:

Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα 998€ τα δικαιούσε, κάνε ένα τηλ. και σε ένα άλλο ΙΚΑ (πες ότι μένεις σε άλλη περιοχή) να δεις τι θα σου πουν.

Για το χαρτί αυτό για την κάρτα και εγώ δεν το ήξερα αλλά λογικό είναι να γίνετε, θα κοιτάξω να το κάνω και εγώ για όταν γεννήσω. Και το χειρότερο απ' όλα είναι να ακούς να στα λένε έτσι με αυτόν τον τρόπο γυναίκες που έχουν περάσει τα ίδια :evil: καμιά αλληλεγύη. Τι και αν αυτή ήθελε ή αναγκάστηκε να γυρίσει στην δουλειά!

Στην έσχατη ρώτα στον ΟΑΕΔ αν τους καλύπτει μια υπέυθυνη δήλωση. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...