Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

Κατρινα έγραψε:

καλα τρελαινεται στην ιδεα και μονο..οτι εχω μπεμπη...και θα εχει ανηψιο!!χαχαχαχου χαχαχα και αγκαλιτσες και χαδακια στη κοιλιτσα!αλλα οπως ειπες κι εσυ..ουτε καν της περναει απο το μυαλο..

και ουτε δουλευει αυτο το διαστημα!περιστασιακα και μονο!

τι να της πω μωρε..αν απο μονη της δεν της κοβει!!

Εαν της μιλούσες λιγάκι και της ζητούσες βοήθεια, δεν θα ανταποκρινόταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι και βεβαια θα ελεγε ναι αλλα πρωτα θα προφασιζοταν ενα καρο δουλειες και μετα!δεν λεω οτι θα μου πει οχι..αλαα απο μονη της τιποτα!Πριν ενα μηνα επλυνα παλι την πιλοτη..2 ωρες και τις σκαλες σκουπισμα σφουγγαρισμα!Ολοι μου γκρινιαξανε γιατι κανω δουλειες στη κατασταση μου με τη κοιλια τουρλα!αυτο το κανω καθε μηνα!!!!ειπα..λοιπον αυτο το μηνα να μη κανω τιποτα!και τα αφησα..Χωμα?φυλλα?γοπες σβησμενες στην εισοδο?κατσαριδες νεκρες μπροστα στην εισοδο?εεε,τι αλλο χρειαζοταν να μαζευτει για να τα παρω και να αρχισω να καθαριζω παλι!κανεις εδω κι ενα μηνα δεν κουνησε το δαχτυλακι του!βεβαια δεν εκανα σκαλες εφοσον θα αρχιζανε εργασιες σημερα!!παλι καλα δηλ.Οταν τελειωσουν ολα θα βαλω τη γυναικα να τα κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy mammy και Αγγελικη μου σας ευχαριστω πολυυυυυ!!!!και εσεις με το καλο τα μωρακια σας τα ομορφα!!!!!στην ωρα τους ομως ε???? :silly: :silly:

κατρινα μου ενας χαμος επικρατει στο σπιτι σου ε???μακαρι να ημουν κοντα να βοηθουσα!!!οσο για την αδερφη σου..σωστα το ειπες..αν δεν της περναει απο το μυαλο της(κοινως αν δεν κοβει που λεμε και εμεις οι βορειοελλαδιτες..) δεν μπορεις να της πεις κατι..

εμενα μου ελεγε ποιο ωριμη κοπελα να πηγαινουμε εξω για ποτο εγκυο γυναικα..επανειλλημενα της ειχα πει πως δεν πινω αλλα εκει το χαβα της!τι να λεμε τωρα?με την μικρη σου αδερφη θα τα βαλουμε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΩΡΑ!!

ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ Ο ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ -ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!ΑΝΤΙ ΓΙΑ lime..του φτιαξανε ενα αισχρο φυστικι!!!!!!!!!και ειναι Δευτερα απογευμα..κλειστα !!τωρα?τι κανουμε?το χαρτι που ειχε σημειωσει τα χρωματα το ξεχασε εκει λεει!!ουφφ θα σκασω σε λιγο..!ηδη μια ντουλαπα μειον..και ενα χρωμα..ασχετοο! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα μο ΧΑΜΟΣ στο σπιτάκι σου και το χειρότερο είναι πως είσαι μόνη,χωρίς βοήθεια :(:( κρίμα

άσε κι εμάς μας ανακοίνωσε ο ιδιοκτήτης πως θα έρθει να βάψει το σπίτι (εξωτερικά) και να περάσει και με λαδομπογιά τα κάγκελα!! :huh::huh:

Καταλαβαίνετε τι έχω να περάσω, μα καλά κι αυτοί περίμεναν να μείνω έγκυος για να τα κάνουνε όλα αυτά? τόσα χρόνια τίποτα!!!

όλα θα μου βρωμάνε και θα έχω τους χαζομάστορες να θέλουν περιποίηση ουφ! τι θα κάνω? δεν θέλω :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα τα αποτελέσματα, όλα πολύ καλά μου είπε η μικροβιολόγος άρα δεν θα χρειαστεί να ξανακάνω.

Ο αιματοκρίτης είναι στο 35,5 (πολύ καλό για τον μήνα μου απ' ότι μου είπε) και η γλυκόζη 75 γιουχού!!!

Υλικά για τον κορμό τελικά δεν πήρα, ήθελα να δω και την συνταγή της Θέκλας....όποτε ξαναβγώ θα πάρω να κάνω και θα σας πω εντυπώσεις!

Αχ βρε Κατρίνα μου έμπλεξες άσχημα κοπέλα μου, πως να τα βγάζεις πέρα μόνη σου στο χάος με την κοιλιά :blink: μεγάλο ξεσήκωμα! Ο αντρούλης σου καθόλου άδεια δεν μπορεί να πάρει να βοηθήσει λιγάκι την κατάσταση? γιατί απ' ότι βλέπω από πουθενά αλλού δεν προβλέπετε! Και τα σπασμένα έπιπλα ποιος θα τα πληρώσει ? :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Πήρα τα αποτελέσματα, όλα πολύ καλά μου είπε η μικροβιολόγος άρα δεν θα χρειαστεί να ξανακάνω.

Ο αιματοκρίτης είναι στο 35,5 (πολύ καλό για τον μήνα μου απ' ότι μου είπε) και η γλυκόζη 75 γιουχού!!!

Υλικά για τον κορμό τελικά δεν πήρα, ήθελα να δω και την συνταγή της Θέκλας....όποτε ξαναβγώ θα πάρω να κάνω και θα σας πω εντυπώσεις!

Αχ βρε Κατρίνα μου έμπλεξες άσχημα κοπέλα μου, πως να τα βγάζεις πέρα μόνη σου στο χάος με την κοιλιά :blink: μεγάλο ξεσήκωμα! Ο αντρούλης σου καθόλου άδεια δεν μπορεί να πάρει να βοηθήσει λιγάκι την κατάσταση? γιατί απ' ότι βλέπω από πουθενά αλλού δεν προβλέπετε! Και τα σπασμένα έπιπλα ποιος θα τα πληρώσει ? :angry:

μπραβο βρε Μαρακι ολα καλα με τις εξετασεις σου!!!βουυρρ για κορμο τωρα!εδω εχουμε καλες εξελιξεις στο ενα δωματιο τουλαχιστο!

μολις ηρθε κι ο αντρας μου!του εδειξα τη ζημια με τη βιβλιοθηκη και μου υπεδειξε..οτι εκει που επεσε η βιβλιοθηκη-γραφειο..εκανε ζημια -τρυπα στο πορτακι της μεγαλης ντουλαπας!! :blink::blink:

Θα ζητησει να αφαιρεθουν οι ζημιες απο το τελικο ποσο!τουλαχιστο τα μισα λεφτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατρινακι μου πολυ καλα θα κανετε και θα ζητησετε να πληρωσετε τα μισα..εμ σας διαλυουν τα επιπλα εμ δεν πετυχαινουν το χρωμα εμ θα τους πληρωσετε αδρα???δεν παει ετσι η δουλεια!εσυ μην συγχιζεσαι!ειναι κατι που διορθωνεται ευτυχως!

μαρια μου μπραβοο!!ολα πολυ καλα με τις εξετασεις σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι βρε κορίτσια ευτυχώς όλα καλά με τις εξετάσεις και όχι άλλα τρυπήματα μέχρι την γέννα :cheer::cheer::cheer:

Τώρα τσακίζω ένα παγωτάκι σοκολάτα με κομματάκια μαλακό κακάο μπισκότο μμμμμ και στην μπέμπα αρέσει γιατί κλωτσάει :P και τον κορμό θα τον κάνω με την πρώτη ευκαιρία όμως :silly: άρε και μετά την γέννα έχει να μπει φερμουάρρρρρρρ. Θα κολλήσω όλες τις φωτο που είμαι αδύνατη μέσα στο σπίτι να μην μπορώ να ξεφύγω :S

Κατρίνα μου ευτυχώς έτσι είναι το σωστό να αφαιρεθεί το ποσό των ζημιών από την πληρωμή.....τώρα θα κοιτάς και για καινούργια έπιπλα ;)

Αναστασία Πολύχρονη και από εμένα ,γερό να έρθει το μωράκι στην αγκαλίτσα σου :cheer:0005.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

Κατρίνα μο ΧΑΜΟΣ στο σπιτάκι σου και το χειρότερο είναι πως είσαι μόνη,χωρίς βοήθεια :(:( κρίμα

άσε κι εμάς μας ανακοίνωσε ο ιδιοκτήτης πως θα έρθει να βάψει το σπίτι (εξωτερικά) και να περάσει και με λαδομπογιά τα κάγκελα!! :huh::huh:

Καταλαβαίνετε τι έχω να περάσω, μα καλά κι αυτοί περίμεναν να μείνω έγκυος για να τα κάνουνε όλα αυτά? τόσα χρόνια τίποτα!!!

όλα θα μου βρωμάνε και θα έχω τους χαζομάστορες να θέλουν περιποίηση ουφ! τι θα κάνω? δεν θέλω :S:S

χαχαααχαχα .τα πραγματα αρχιζουν και γινονται τραγελαφικα!

συνεννοημενοι ειναι ολοι?

τελικα με τη βρωμα..δεν με εχει ενοχλησει καθολου!τα χρωματα ειναι οικολογικα και σχεδον αοσμα!!χαιρομαι για αυτο..περισσοτερο με ενοχλει η σκονη που εγινε απο τα τριψιματα!!Κουραγιο λοιπον..συμπασχω μαζι σου!

Αληθεια..θελω μια χαρη!να μαθεις ποσο θα στοιχισει το βαψιμο ,ποσα τετραγωνικα..ειναι..η ποσους οροφους..Εχω το λογο μου που ρωταω γιατι εχω παρει προσφορα για εξωτερικο βαψιμο της πολυκατοικιας..και θελω να συγκρινω! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι, οι φωτογραφίες ήταν... συγκλονιστικές :ohmy: Τι σας κάνανε βρε κορίτσι μου και τι χρώμα είναι αυτό!!! Γαμώτο με τους μάστορες ποτέ τίποτα δεν πάει όπως το προγραμματίζει κανείς! Εννοείται πως πρέπει να πληρώσουν τα σπασμένα! Τουλάχιστον κάθεσαι καθόλου ή είσαι πέρα δώθε όλη μέρα; Τελειώνουν για σήμερα; Αν δεις τα πολύ σκούρα, ρίξε μια βουτιά στην πισίνα των γειτόνων :P

Άννα μπράβο σας! Στην τελική ευθεία και με τη βούλα. Ο κορμός πανεύκολος ήταν αν και θέλεις αναδευτήρι χειρός για την κρέμα κι εγώ δεν έχω, οπότε βγήκε λίγο κάπως αλλά και πάλι τρώγεται :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

[/quote:2q12gakb]

καλέ εσύ δεν σταματάς με τίποτα :woohoo: :woohoo: :woohoo: θα βάψεις και όλο το έξω !!!!

CrazyMummy η λαδομπογιά βρωμάει απίστευτα και τώρα με την ζέστη άστα, μήπως να φύγεις για κανα διήμερο όταν βάφουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

πολύ σκούρα, ρίξε μια βουτιά στην πισίνα των γειτόνων :P

Άννα μπράβο σας! Στην τελική ευθεία και με τη βούλα. Ο κορμός πανεύκολος ήταν αν και θέλεις αναδευτήρι χειρός για την κρέμα κι εγώ δεν έχω, οπότε βγήκε λίγο κάπως αλλά και πάλι τρώγεται :blush:

Με τι υλικά τον έκανες τελικά? Με τα 3? Τι ποσότητες έβαλες?

Άντε καλοφάγωτο!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για τη συμπαρασταση!ευτυχως απο εκεινη την ωρα ,εκατσα και σηκωθηκα οποτε χρειαστηκαν νερο!

οι γειτονες εχουν παθει ηττα με τη νεα μας μαντρα..!!κοβουν ολη μερα βολτα απεξω..Τους χαλαμε βλεπετε το "εμπάτε σκυλοι αλεστε!!

το δωματιο της Ελενας γινεται ωραιο!αυριο τα 2α χερια!!

το πρωι θα ερθει και ο μαραγκος της κουζινας για το καινουργιο πιο μεγαλο τραπεζι-παγκο της κουζινας!!!

τωρα φυγανε..ολοι!ουφφ!

με πηρε η κολλητη μου να παμε σπιτι τους να χαλαρωσουμε !

τι μου κανετε με τα γλυκα??Κυο το καλο που σου θελω..θα σε αναγκασω να βρεθουμε να δοκιμασω το γλυκο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τα τρία. 450 γρ μερέντα, 200 κρέμα και ένα πακέτο πτι μπερ γιατί ενάμιση έβγαινε όλο μπισκότο... Περιμένω να φάει ο άντρας που έχει τρέλα με τον κορμό του Βάρσου. Εκεί έχει κάτι μακρυνάααααρια που πας και παίρνεις με το μέτρο :P

Λοιπόν κορμοκουβέντα τέλος γιατί θα με πάρετε με τις ντομάτες στο τέλος :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια μου ευχαριστω πολυ!!!!!και εσυ με το καλο να γεννησεις το νινι σου αλλα στην ωρα του!!!και φυσικα ως τοτε να μην χρειαστει να κανεις καμια επιπλεον εξεταση!

κατρινακι οπως εισαι παρε τη τσαντα σου ,βαλε ενα αρωματακι και καντην απο το σπιτι!!!!βγες να ξεσκασεις,να ηρεμησεις,να χαλαρωσεις!!ευχαριστο που γινεται τησ κορουλας σου το δωμα ωραιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την κανω κοριτσαρες..παω για ντους και εξαφανιζολ στη φιλεναδα μου!θα σας δω αυριο παλι μαλλον..με τη πρωινη γκρινια μου χαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

ευχαριστω κυουλα μου!!!να 'σαι καλα!!!!και εσυ οτι επιθυμεις!!!!μονη μου ημουν απο το βραδυ και επειτα.. δεν θα το ελεγα οτι ειμαι καλυτερα αλλα την παλευω!βλεπω τη κοιλιτσα μου κ τα καρουμπαλακια της και με χαροποιει!!!η σκατομαζωχτρα ειναι ο καδος που πετας τα παμπερς χωρις να μυριζει ουτε το μπανιο ουτε τπτ..ειναι τελειο!!διαβασα πως το χρησιμοποιουν 5.000.000 μαμαδες!!

φατε οσο μπορειτε τωρα κοριτσια γιατι μετα θα το βουλωσουμε για τα καλα!!!

Kαλησπέρα.

Απ'ότι βλέπω γενάμε με μικρή διαφορά.

Τον κάδο απο τα mothercare πήρες?

Να σου πω την αλήθεια ψιλομυρίζουν... ειδικά όταν άρχισε & το φαγητό, ο κάδος αν & δε γέμιζε(τον άδειαζα νωρίτερα), μύριζε απαίσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Ναι βρε Κατρίνα μου, μπορεί και ο άντρας σου να έχει κάποια δίκια αλλά από την άλλη για να κρίνει τους δικούς σου πρέπει πρώτα να κάτσει να σκεφτεί τι κάναν-κάνουν οι δικοί του...Συγνώμη αν γίνομαι αδιακριτη σ'αυτό το θέμα αλλά πιστεύω ότι τουλάχιστον οι δικοί σου σας έδωσαν και ένα σπίτι. Χώρια το ότι κρατάνε την Έλενα.

Το θέμα της αδερφής σου τώρα είναι άλλο καπέλο.

Jenny, ίσως κι εγώ ακούστηκα λίγο πιο παραπονιάρα απ'ότι θα έπρεπε και σας ξεσήκωσα κι εσάς. Γενικά πάντως, θαυμάζω τους ανθρώπους που στηρίζονται στα πόδια τους και τα καταφέρνουν μόνοι τους.

Εγώ, οικονομική συμπαράσταση δεν έπαψα να έχω ως τώρα και από τις δυο πλευρές. Θα ήμουν αχάριστη σ'αυτό το θέμα. Απλά μερικές φορές σου λείπει περισσότερο η συναισθηματική υποστήριξη. Να τον νιώθεις τον άλλον δίπλα σου.

Βαρύ θέμα άνοιξα και σας ξεσήκωσα και εσάς... Συγνώμη κοριτσάκια μου.

Δεν φταίς εσύ,απλά είναι το γαμώτο.... όσον αφορά το οικονομικό, απο τους δικούς μου παράπονο δεν έχω,ότι μπορούσαν το κάνανε,αλλά ας μην ανοίξουμε γενικότερα το κεφάλαιο αυτό,διότι πονάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

an-n έγραψε:

Kαλησπέρα.

Απ'ότι βλέπω γενάμε με μικρή διαφορά.

Τον κάδο απο τα mothercare πήρες?

Να σου πω την αλήθεια ψιλομυρίζουν... ειδικά όταν άρχισε & το φαγητό, ο κάδος αν & δε γέμιζε(τον άδειαζα νωρίτερα), μύριζε απαίσια.[/quote:280l21rr]

γεια σου jennybill ποτε γεννας εσυ?φυσιολογικα?λογικα πρεπει να εχεις ενα παιδακι ακομα..δεν το πηρα απο τα μαδερκερ.μενω στη Σουηδια και το πηρα απο εδω.η μαρκα ειναι sangenic.ελπιζω να μην λεμε το ιδιο ;);)

κατρινα μου να περασεις καλα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου να τα εκατοστήσεις!!!Με το καλό να κρατήσεις αγκαλίτσα ένα γερό μωράκι!!!

Κατερινάκι μου τον έκανες βρε θηρίο τον κορμο;Εγώ αύριο που θα βγω να πάρω τα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις αίματος και ούρων!

Ηρθε και η αδερφούλα μου, σιδέρωσα, συμμαζέψαμε και τα τελευταία ρουχαλάκια του μωρού μας και τώρα χαλαρώνουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα μου σ'ευχαριστω πολυ!!!!!!!!και εσυ με το καλο το νινακι σου!!!!!τυχερουλα εχεις και βοηθεια!!εγω σημερα εφτιαξα τη βαλιτσα της μπεμπουλας μου!!!!!!!!!!!χαρηκα πολυυυυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...