Μετάβαση σε περιεχόμενο

8 εβδ. 2 ημ. κ ....τελος...


Recommended Posts

Ετσι αποφασισε ο Θεουλης...να παρει κοντα του κ αυτο το σπορακι μου...

Η καρδουλα δεν αντεξε..σταματησε...κ απλα ενα γιατι...

Αποξεση λεει ο γιατρος...κ εγω εκει να καθομαι να τον κοιτω σα χαμενη...μη θελοντας να συνειδητοποιησω τι εχει συμβει...

Κοιταω τον αντρουλη μου...χαμενος κ αυτος...

συγνωμη κ παλι του ζητω...με τα ματια...ακομα δε μπορω να μιλησω...

Σας εχω μιλησει γι' αυτον? Σας εχω πει ποσο πολυ τον αγαπω? Διπλα του νιωθω ολοκληρωμενη...Ειναι τα παντα για μενα..ειναι η ζωη μου ολη...

Πολλες φορες τα βραδια...τον αγκαλιαζω στον υπνο του κ λεω "Θεε μου, παρε ζωη απο μενα κ δωσε την σ' αυτον..."

Τωρα αγκαλιαζα την κοιλιτσα μου κ ελεγα το ιδιο...

Ομως Εκεινος...ειχε αλλα πλανα...δε μπορω να κανω κατι διαφορετικο...πρεπει υποχρεωτικα ν' ακολουθησω κ αυτο το μονοπατι...

Δεν εχω τι να πω..δεν αισθανομαι τιποτα...ουτε μισος, ουτε θλιψη..τιποτα...μονο κενο...

Δεν εχω σταματησει να πιστευω σε Αυτον...δεν αμφισβητω την κριση Του...

Ο καθενας σε αυτη τη ζωη, εχει ενα προορισμο...δεν παει να πει οτι καθε γυναικα θα πρεπει να γευτει τη μητροτητα...μπορει λοιπον κ ο δικος μου προορισμος να ειναι αλλος...το δοκιμασα κ απετυχα...2 φορες...

Καποτε λοιπον, θα μαθω....προς το παρων....κενο...

Τις προσπαθειες..οχι δε θα τις σταματησω...τη πρωτη φορα με αφησες με μια σαλπιγγα...κ ομως ....μετα απο λιγο καιρο..μου το χαρισες παλι...επειτα..το πηρες παλι πισω...την επομενη....? θα υπαρξει...?

Θα προσπαθησω να τα καταφερω....

Εχω παρει λιγες μερες αδεια απο τη δουλεια κ θα κατεβω στο χωριο μου..θελω να ξεκουραστω...βασικα να ξεφυγω...πως ομως μπορεις να ξεφυγεις απο τον ιδιο σου τον εαυτο...

Για μια ακομη φορα πρεπει να σηκωσω ψηλα το κεφαλι...

Θελω να δωσω πολλα φιλια κ ενα μεγαλο ευχαριστω στις "φρεσκογκαστρουλες του Μαιου" το διαστημα αυτο περασαμε πολυ ομορφα...οπως εχω ξαναπει..ειναι πολυ ωραιο να εχεις ανθρωπους που μοιραζονται τις ιδιες χαρες αλλα κ τις ιδιες ανησυχιες με σενα...ν' ακους αλλα κ ν' ακουγεσαι...κ εγω σας ευχαριστω κ παλι...

Δε θελω να σας αναφερω ονομαστικα, γιατι απο τη θολουρα μου, θα ξεχασω σιγουρα καποια κ δεν το θελω αυτο...

Σε ολες λοιπον ευχομαι, μεσα απο την καρδια μου...να πανε ολα κατ' ευχην κ να εχετε μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη...

Ευχαριστω κ τις αλλες κοπελες (ξερετε εσεις...) που μου συμπαρασταθηκατε κ τοτε...αλλα κ τωρα...σας ευχαριστω παρα πολυ...

Φευγω λοιπον, το χωριουδακι μου κ ο καθαρος αερας του Ταυγετου με περιμενει...

Θα τα πουμε σε λιγες μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλημέρα κοριτσάκι μου..

Δεν έχουμε μιλήσει ποτέ,κ ειλικρινά τώρα που διάβασα το

ποστάκι σου συγκινήθηκα πάρα πολύ..

Συνέχισε να έχεις πίστη,κ αγκαλιά με τον αντρούλη σου

θα ξεπεραστούν όλα..Δε ξερω γιατι αλλα όταν βλέπω ανθρώπους

να θέλουν τόσο πολύ ένα μωρακι,είμαι σίγουρη οτι η Παναγίτσα

είναι κοντά τους κ την κατάλληλη στιγμη θα τους το στείλει!

Να εισαι καλά..

Να προσέχεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantina mou me dielises :( :( me ekanes na ksanaziso tin defteri k gia mena apotyxia mou k tora omos eir8e mai triti efkeria k elpizo na pane ola kala opote nai koritsi mou k esi mi to vazeis kato tin epomeni sigoura 8a eisai tyxeri k 8a pane ola kala pros to paron apla ksekourasou k ksespase me ton tropo pou esi nomizesi oti 8a s ekanei na niosis kalitera ...... filenada ponao mazi sou ksero poly kala ti nio8eis alla se parakalo na krati8eis dinati k na mi to valeis kato ...

se filo glika k otan epistrepseis 8a perimeno nea sou ..mia zesti agalia apo mena se filo :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντίνα μου λυπάμαι τόσο πολύ!!

Εύχομαι από την καρδιά μου να είναι η τελευταια

σου στενοχώρια και γρήγορα να χαρείς πολύ και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο θεός είναι μεγάλος Κωνσταντίνα μου και σε έναν υπέροχο

άνθρωπο όπως εσένα θα δώσει απλόχερα ότι του ζητήσεις.

Ίσος δεν είναι ακόμα η κατάλληλη στιγμή η γίνεις μανούλα..

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ 5 χρονια και παρηγοριόμουν..

Γέμισε τις μπαταρίες σου,καθάρισε το μυαλό σου και όλα

θα μοιάζουν αλλιώς σε λίγες μέρες.Σε αγαπάμε πολύ και θα

είμαστε κοντά σου σε ότι και αν χρειαστείς! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντίνα μου γλυκιά πόσο λυπάμαι...Να είσαι δυνατή και είμαι σίγουρη πως η τρίτη φορά θα έιναι και η καλή..Καλά κάνεις και φεύγεις να ηρεμήσεις λίγο, μην σταματησεις να σκέφτεσαι θετικά και ξέρεις πως εμείς είμαστε εδω και για τα όμορφα και για αυτά που μας στεναχωρούν. Θα σε έχω στην σκέψη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινα μου δε θα σου πω τιποτα αλλο,παρα μονο αυτο:

"Ο πονος του χθες ειναι η δυναμη σου..."

Το θυμασαι????

Σε νοιαζομαστε ολα τα κοριτσια και θα ειμαστε εδω για σενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου..

Πραγματικα με συγκινησες με αυτα που γραφεις και το οτι δεν χανεις την πιστη σου σε μια τοσο δυσκολη στιγμη..

Ξεκουρασου,ηρεμησε αλλα μην το βαζεις κατω κι οταν νιωσεις ετοιμη θα προσπαθησεις ξανα,γιατι εμεις οι γυναικες,οταν νιωσουμε την επιθυμια να γινουμε μανουλες υπομενουμε πολλα..

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kwnstantina mou den exoume ksanamilhsei alla niw8w pragmatika thn anagkh na sou grapsw..den kserw ti na sou pw..skeftomai,skeftomai..alla mataia!milhses me ton pio omorfo tropo pou 8a mporouse na milhsei mia gunaika gia ton suzugo ths,to mwraki pou xa8hke kai propantwn gia ton Theo..den parapone8hkes,den evrises parolo ton pono sou..exeis pisth kai polu agnh kai ka8arh psuxh kopela mou kai gi'auto 8a antameif8eis,na sai sigourh!na 8umasai exeis ena akomh aggeloudaki na se prostateuei!an se eixa konta mou 8a se epairna mia toso dunath-zesth agkalitsa!!lupamai gi'auto pou zeis..mh zhtas suggnwmh apo ton antroulh sou!den eftaikses se kati..o Theoulhs h8ele to sporaki sou konta Tou!euxomai grhgora me ena sporaki suntoma!!!!se filw gluka!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koppelitsa moy eklapsa kai egw mazi soy kai tha klaiw mia zwh gia ta aggeloydia mas kai oloy toy kosmoy fysika oso pernaei o kairos mallon tha niwsoyme kalhtera apo oti akoyw vevaia soy lew giati kai egw eimai mia apo aytes tis manoyles poy exase to mwraki tis egw vevaia to gennisa kai ezhse mono 2 meroyles ti na kanw omws prepei na proxorisw mprosta gia emena kai pio poly gia ton yperoxo antroylh poy exw opos kai esy .........se filw glyka...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ,πάρα πολύ.Εύχομαι συντομα να βρεις το κουραγιο να ξεφυγεις από τον ιδιο σου τον εαυτο και τη θλίψη,να σηκωσεις το κεφάλι και να ξαναπροσπαθησεις...να δεχθεις πως όλα ειναι θέλημα θεού όσο δυσκολο κι αν ειναι αυτό...να πάρεις δύναμη και όλα θα γίνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ λυπαμαι πολυ!τα λογια σου με εκαναν να θυμηθω κ εγω την δικη μου απωλεια που ειναι κ φρεσκια.εχεις τοσο δικιο σε οσα λες.να θυμασαι πως τιποτα δεν ειναι τυχαιο κ ολα γινονται για ενα σκοπο.για να το πηρε ο θεουλης μαζι του, το ειχε περισσοτερο αναγκη....μεγαλωνει την στρατια των αγγελων... του ετσι ωστε οταν ερθουν στον κοσμο μας γερα παιδακια αυτοι να τα προσεχουν κ να τα καθοδηγουν!!!οταν με το καλο κρατησεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου θα ξερεις οτι απο εκει ψηλα θα εχει πολλους φυλακες αγγελους να το προσεχουν.ξερω πως ισως να ποναει αυτο που θα πω αλλα καλυτερα που εγινε ετσι(κ το δικο μου στην ιδια περιπου εβδομαδα σταματησε η καρδουλα του),σκεψου αργοτερα στην αυχενικη ή τον β'επιπεδου να φαινοτανε οτι ειχε προβλημα...τοτε θα επρεπε εσυ να επιλεξεις τι θα γινει...να το γεννησεις κ να το χασεις λιγα χρονια αργοτερα...ή να το σκοτωσεις απο την κοιλια σου...κ τα δυο πονανε παρα πολυ!!! καλυτερα ετσι...η φυση κ ο θεος προνοουν.

κ κατι τελευταιο...να θυμασαι οτι ο θεος μας δινει οσα μπορουμε να αντεξουμε!!!σκεψου λοιπον ποση δυναμη εχεις κ προχωρα μπροστα με πιστη,υπομονη κ αισιοδοξια.ευχομαι ο χειμωνας που θα ερθει να ειμαστε παρεουλα κ να περιμενουμε τα μπεμπε μας.φιλακια κ καλη ξεκουραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με συγκινησες ψυχουλα μου ..εκλαψα πονεσα ..θυμηθηκα τα παλια ..

ακομα ποναω για τις ψυχουλες εκεινες που βρισκονται στον ουρανο ..

αλλη μια εφυγε ...ποση δυναμη να εχεις ???

τι να σου πω, οταν εγω δεν ηξερα τι να πω στον ιδιο μου τον εαυτο ..

ειμαι πολυ μικρη για να βρω απαντησεις ...ο θεος εκει ψηλα πιστευω οτι γνωριζει τον λογο ..

θελω να ξερεις πως οτι χρειαστεις θα ειμαι κοντα σου ..να το θυμασαι ..

σε οσα περασαν και σε οσα θα ερθουν ..

σιγουρα καπου στο δρομο θα ειναι να εροθυν ..

το αξιζεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω κι εγω....τι να υπολογισεις απο τα δικα μου λογια, η ψυχουλα σου το ξερει....βαστα γερα!!!!!Μη λυγιζεις....εχετε πολυ αγαπη με τον αντρα σου θα ερθει το μωρακι σας, πιστεψε το!!!σε φιλω γλυκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψυχουλα μου γλυκεια ποσο λυπηθηκα δεν ξερω τι να πω....να εισαι δυνατη κ αισιοδοξη!!!

ευχομαι ενα υγειεστατο μωρακι να ερθει στην ομορφη οικογενεια σας πολυ συντομα γιατι το αξιζεται. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κωσταντινα μου καρδουλα μου λυπαμαι πολυ...τι να σου γραψω κουραγιο κ υπομονη...φιλια πολλα καλη μου...προσπαθησε να ηρεμησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ρε γαμωτο...λυπάμαι πολύ...πραγματικά μακαρι να ειχαμε μια απάντηση. γτ να συμβαινει αυτο το πράγμα?γτ? όσες χασαμε τα μωρακια μας μαυτο το γιατι θα ζουμε. Κουράγιο κοπέλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου.

Έκλαψα πολύ με τον τρόπο που περιγράφεις αυτό που ζεις. Ξέρω ότι ο πόνος δεν θα περάσει αλλά εύχομαι να γλυκάνει σύντομα και να πάρεις δύναμη να προσπαθήσει και τότε θα πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντίνα μου εύχομαι να βρεις όλη την δύναμη που κρύβεις μέσα σου και σύντομα ο Θεούλης να σας δώσει το μωράκι που τόσο επιθυμείτε!!!! :kiss::kiss::kiss:

Υ.Γ. ελπίζω να μην χαθούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου konstans,βλεπω κ ξαναβλεπω το θεμα σου...

δεν εχω λογια...

λυπαμαι τοσο πολυ :(

ευχομαι συντομα να βρεις το κουραγιο κ να συνεχισεις...

ειμαστε διπλα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstans στεναχωρηθηκα ειλικρινα,δεν εχω λογια να σου πω παρα απο το να ξεκουραστεις τωρα που το εχεις αναγκη και ευχομαι να ερθουν αλλα πολυ καλυτερα στην ζωη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...