Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοριτσια Βοηθεια


Recommended Posts

Ειμαι παλι εγκυος.Εχω χασει ειδη τεσσερα παιδακια και τρεμω.Ξεκινησα τις ενεσουλες μου και Σαλοσπιρ, δεν τολμω να χαρω γιατι φοβαμαι.Το μονο που ξερω ειναι οτι αν και αυτη τη φορα δεν παει καλα θα τρελαθω.Δεν ξερω τι θα κανω.Δεν το ξερει κανεις αλλος εκτος απο τον αντρα μου.Πηγα χθες στο γιατρο ειδαμε το σακο στον υπερηχο και δεν ηθελα να χαρω,στην αρχη δεν ηθελα καν να κοιταξω,τελικα ομως δεν αντεξα.Η γιατρος μου μου ειπε να παω 5/7 να ακουσουμε καρδουλα,και οτι εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας και οτι εμεις κανουμε οτι μπορουμε απο κει και περα ειναι και θελημα του θεου.Αχ κοριτσια σας παρακαλω προσευχειθειται εσεις για μενα γιατι εγω εχω κλονιστει.Προσπαθω να προσευχηθω και θυμαμαι τα μωρακια μου και σκεφτομαι" γιατι αυτη τη φορα να πανε καλα τα πραγματα" και με πιανει θλιψη.Ειμαι πολυ θυμωμενη γιατι?Γιατι εχασα τα μωρακια μου?Γιατι να υπαρχουν γυναικες που παιρνουν τετοιες καταστασεις?Γιατι να μην μπορω να κανω ονειρα?Γιατι καθε στιγμη να φοβαμαι μηπως δεν τα καταφερω ξανα?Γιατι σκοτωνω τα παιδια μου?Και απο πανω να πρεπει να προσποιουμε,να μην δινω σημασια στις ηλιθιες ερωτησεις των περιεργων.Πηγα να παρω τις ενεσεις και η φαρμακοποιος με κοιτουσε με οικτο.Συγνωμη αν δεν βγαινει νοημα απο αυτα που γραφω ομως ειναι μπερδεμενες σκεψεις.Σας παρακαλω προσευχειθειται και για μενα εσεις που μπορειται γιατι εγω ουτε αυτο δεν μπορω να κανω πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου γλυκιά ,

Μπορεί να μην έχω νοιώσει το πόνο της απώλειας ενός μωρού αλλά είμαι σίγουρη ότι πονάει πολύ!!! Δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς το γιό μου πλέον..!

Να δείς που αυτή τη φορά όλα θα πάνε ΤΕΛΕΙΑ !!! Κοίτα να είσαι ήρεμη και προπαντώς ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ... ! Προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι και να μην αγχώνεσαι !!!

Θα δείς που θα περάσει γρήγορα ο καιρός και θα μας γράψεις και την εμπειρία σου απο το τοκετό :P !!

Να κάνεις ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙς ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ... !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η γυναικα του ξαδερφου μου εχασε 4 παιδια και εχει τωρα 2 κοριτσαρες 16 και 12 νομηζω χρονων.μακαρι να σου πανε ολα καλα σε καθε γυναικα αξηζει να γηνη μανα.αλλα να πω την αληθεια δεν καταλαβα αυτο που εγραψες,

Γιατι σκοτωνω τα παιδια μου?

συγνωμη που το εκωψα αλλα δεν το καταλαβα αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάκι σε καταλαβαίνω απόλυτα, έχω χάσει και εγω 2 παιδάκια.

Είτε μας αρέσει είτε οχι όλα γίνονται για κάποιο λόγο.

Να είσαι χαρούμενη, αισιόδοξη, μη καταδικάζεις το μωράκι σου, είσαι έγκυος και σου αξίζουν τα καλύτερα.

Ζήσ' το σαν να είναι η πρώτη φορά που μένεις έγκυος, κάνε όνειρα, ο οργανισμός μας λειτουργεί παράξενα όταν κάνουμε κακές σκέψεις.

Χαμογέλα και όλα θα σου πάνε καλά γιατί σου αξίζει.

Θα προσευχηθώ για σένα, όλοι μας θα προσευχηθούμε!

Φιλιά πολλά και οτι χρειαστείς είμαστε όλες εδω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ. Λεω οτι σκοτωνω τα παιδια μου γιατι ετσι ειναι εχω θρομβοφιλια και ενω ολα ξεκιναν καλα τελικα δημιουργουντε θρομβωσεις και τα μωρα μου πεθαιναν ,ακολουθω αντιπηπτηκη αγωγη ομως δεν ειχε κανενα αποτελεσμα.Και ξερεται ποιο ειναι το χειροτερο ? Να ξερεις οτι κατα πασα πιθανοτητα θα ηταν υγιει μωρακια και οτι φταις εσυ.Γιατι δεν πεθαινω εγω?Στο κατω κατω εγω φταιω.Εχω ενα γιο 8 χρονων οταν εμεινα εγκυος για δευτερη φορα αρχισαν τα προβληματα.Οταν ημουν εγκυος στο γιο μου ουτε καν ηξερα οτι εχω θρομβοφιλια.θελει παρα πολυ ενα αδερφακι,νοιωθει μονος του,μου ζηταει να υιοθετησουμε.Μακαρι να γινοταν θα το αγαπουσα σαν δικο μου πραγματικα και δεν θα με ενοιαζε τι θα ελεγε ο κοσμος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια ΔΕΝ ΦΤΑΙς ΕΣΥ αυτο ειναι το μονο συγουρο.ΔΕΝ ΤΑ ΣΚΩΤΟΝΗΣ ΕΣΥ ειναι θελειμα θεου.θελω να σου πω οτι ολα μα ολα να πανε τελεια και να κρατησης το μωρακι σου αγκαλια.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ?ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ?ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ.ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΕΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΜΟΥ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάκι σε καταλαβαίνω και εμένα ο οργανισμός μου ''σκοτώνει'' τα μωράκια μου, στην αρχή σκεφτόμουν σαν εσένα, οτι με προδίδει το σώμα μου τώρα όμως το βλέπω αλλιώς. Τρέχεις, αγωνιάς, στεναχωρίεσαι, πονάς για να αποκτήσεις ενα παιδάκι. Το σώμα σου και η ψυχούλα σου έχουν ταλαιπωρηθεί. Εχεις λοιπόν την ψυχική δύναμη να προσπαθήσεις ξανά μετά απο 4 απώλειες. Δεν έχεις καμία ευθύνη ίσα ίσα είσαι άξια θαυμασμού. Είμαι σίγουρη οτι είσαι πολύ καλή μαμα. Όπως είμαι σίγουρη οτι σύντομα θα αποκτήσεις ενα πανέμορφο αγγελουδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ,μακαρι να πανε ολα καλα.Θελω να ευχηθω σε ολες σας να πραγματοποιηθουν τα ονειρα σας.Και ειδικα στη patata συντομα να χει στην αγκαλια της ενα πανεμορφο,υγιη και σκανδαλιαρικο μωρακι.Ξερω οτι δυστυχως εσυ και οσες βρεθηκαν στη θεση μου μπορουν να καταλαβουν τον πονο μου.Μακαρι να μην ξανασυμβει σε καμια,γιατι πραγματι ρε κοριτσια δεν μας αξιζει κατι τετοιο.Ειναι σκληρο και γινομαστε κομματια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είχα παρόμοια εμπειρία αλλά μπορώ να νιώσω την αγωνία σου...

Σου εύχομαι ολόψυχα μια ωραία εγκυμοσύνη και με το καλό να έρθει το μωράκι σου....

Δες!!! έρχεται με τρέλα κ κορδέλα!!!!

t61079.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new baby μη σκεφτεσαι ετσι.κανεις κακο στον εαυτο σου καταρχην!σκεψου θετικα μονο αυτο.εχεις και ηδη ενα παιδακι-αλλες κοπελες δεν εχουν ουτε ενα και ομως προσπαθουν ακομα αισοδοξα.συγνωμη αν αυτο ακουγεται καπως ασχημα.δεν εχω νιωσει την απωλεια αλλα εχω νιωσει την προωροτητα οταν γεννηθηκε ο γιος μου.και τωρα ενω σχεδον φτανω στο τελος του 8 μηνα εχω αγχωθει τρομερα μηπως και γεννησω παλι προωρα-ενω ολα πανε καλα!και οντως δεν αξιζει σε καμια μανουλα ειτε κανει το πρωτο ειτε το δευτερο κοκ να περναει τετοιες δυσκολες καταστασεις!παντα θετικες σκεψεις!ευχομαι ολα να σου πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!

Όλα θα πάνε καλά!

Πίστεψέ το!

Άνοιξε ένα θέμα στις ''ανακοινώσεις εγκυμοσύνης'', είσαι έγκυος, γιατί είσαι στην ''απώλεια και υποστήριξη''?

Φιλιά πολλά και ψηλά το κεφάλι!

Για ότι νεο είμαστε εδω και νοιαζόμαστε για εσένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!

Όλα θα πάνε καλά!

Πίστεψέ το!

Άνοιξε ένα θέμα στις ''ανακοινώσεις εγκυμοσύνης'', είσαι έγκυος, γιατί είσαι στην ''απώλεια και υποστήριξη''?

Φιλιά πολλά και ψηλά το κεφάλι!

Για ότι νεο είμαστε εδω και νοιαζόμαστε για εσένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!

Όλα θα πάνε καλά!

Πίστεψέ το!

Άνοιξε ένα θέμα στις ''ανακοινώσεις εγκυμοσύνης'', είσαι έγκυος, γιατί είσαι στην ''απώλεια και υποστήριξη''?

Φιλιά πολλά και ψηλά το κεφάλι!

Για ότι νεο είμαστε εδω και νοιαζόμαστε για εσένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new baby xalarwse k exe pisti oti ola 8a pane kala..se katalavainw giati k egw exw xasei 2aggeloudia k ekana akrivws tis idies skepseis pou kaneis k esu,alla pistepsa ston eauto mou oti 8a ta kataferw auti ti fora k pws 8a apoktisw paidaki k egw k etsi egine kouklitsa mou..auti ti stigmi exw stin agkalia mou tin prigkipisoula mou k auto oxi mono xari tou 8eou alla k epeidi pistepsa ston eauto mou..sto katw-katw skepsou pws an ta skeftesai ola auta de kaneis kako mono se esena alla k sto plasmataki pou exeis mesa.. ;)

oti xreiasteis edw eimaste emeis.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι σε θαυμάζω πολύ για την δύναμη κ το κουράγιο σου να προσπαθείς. Ότι έγινε ανήκει στο παρελθόν κ εκεί πρέπει να το αφήσεις. Κάνεις μια νέα προσπάθεια τώρα κ εκεί πρέπει να επικεντρωθείς χωρίς να αναλώνεσαι σε κακιές κ αρνητικές σκέψεις. Ξέρεις εγώ δεν έχω τέτοια εμπειρία κ είμαι η τελευταία που θα έπρεπε να μιλάω. Αλλά τοσο άξια γυναίκα είναι κρίμας να το βάζει κάτω. Είμαι σίγουρη οτι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά. Εγώ θα προσευχομαι για σένα με όλη την θέρμη της ψυχής μου γι'αυτό, όπως το ίδιο κάνω κ για το δικό μου παιδί που το περιμένω να γεννηθεί σύντομα. Σε φιλώ κ σύντομα περιμένω νέα σου και για το δικό σου τοκετό. :cheer::cheer::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι σε θαυμάζω πολύ για την δύναμη κ το κουράγιο σου να προσπαθείς. Ότι έγινε ανήκει στο παρελθόν κ εκεί πρέπει να το αφήσεις. Κάνεις μια νέα προσπάθεια τώρα κ εκεί πρέπει να επικεντρωθείς χωρίς να αναλώνεσαι σε κακιές κ αρνητικές σκέψεις. Ξέρεις εγώ δεν έχω τέτοια εμπειρία κ είμαι η τελευταία που θα έπρεπε να μιλάω. Αλλά τοσο άξια γυναίκα είναι κρίμας να το βάζει κάτω. Είμαι σίγουρη οτι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά. Εγώ θα προσευχομαι για σένα με όλη την θέρμη της ψυχής μου γι'αυτό, όπως το ίδιο κάνω κ για το δικό μου παιδί που το περιμένω να γεννηθεί σύντομα. Σε φιλώ κ σύντομα περιμένω νέα σου και για το δικό σου τοκετό. :cheer::cheer::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

patata77 έγραψε:

Κοριτσάκι σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!

Όλα θα πάνε καλά!

Πίστεψέ το!

Άνοιξε ένα θέμα στις ''ανακοινώσεις εγκυμοσύνης'', είσαι έγκυος, γιατί είσαι στην ''απώλεια και υποστήριξη''?

Φιλιά πολλά και ψηλά το κεφάλι!

Για ότι νεο είμαστε εδω και νοιαζόμαστε για εσένα..

Συμφωνω απολυτα με την patata, εισαι εγκυος γλυκια μουυυυυυ παρτο χαμπαριιιιιι.Ανοιξε γρηγορα θεματακι στις ανακοινωσεις και θα τα λεμε εκει, γιατι εκει θα μεινεις!!!!!!Εδω δεν θα ξαναγυρισεις, πιστεψε το!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι πως δεν εχω βιωσει τετοια απωλεια...μπορω μονο να φανταστω ποσο δυσκολο ειναι αυτο για σενα.Το μονο που θα μπορουσα να σου πω ειναι να μην αφηνεις ολες αυτες τις ασχημες σκεψεις να κατατρωνε την ευτυχια που κρυβεις μεσα σου...ξερω εξω απο το χορο πολλα μπορει να λεγονται αλλα προσπαθησε να αφεθεις και να ζησεις την καθε στιγμη της εγκυμοσυνης σου κανε ονειρα για το παιδακι σου.Με το να σκεφτεσαι αρνητικα δεν οδηγησε πουθενα.Ειναι δυσκολο.το ξερω ...Αλλα εμεις οι γυναικες κρυβουμε μια τεραστια δυναμη μεσα μας που επαναφορτιζεται με την αισιοδοξια και τον ενθουσιασμο μας.Ευχομαι ολοψυχα ολα να σου πανε καλα....Λαθος,ολα ΘΑ σου πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου έχησα κι εγώ την απώλεια και καταλαβαίνω τις σκέψεις που περνούν από το μυαλό σου αλλά μην το βαζεις κάτω...Η θέληση σου και η αγάπη σου μπορεί να κάνει το όνειρο πραγματικότητα..Να έχεις μια τελειόμηνη, ήρεμη εγκυμοσύνη σου εύχομαι..και να είσαι αισιόδοξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου κι εγω εχω μια παλλινδρομη εγκυμοσυνη και μια βιοχημικη.τωρα ειμαι εγκυος στον 4ο.πρεπει να σου πω οτι στην αρχη που εμεινα εγκυος ειπα..."οτι θελει αυτη τη φορα ο θεος ας γινει αν θελει να ερθει στο κοσμο το μωρακι μου θα'ρθει.αν ειναι να μην ερθει...δε μπορω να κανω κατι.ετσι ηρεμα και αδιαφορα ξεκινησε αυτη η εγκυμοσυνη μου. το ηξεραν μονο οι γονεις μας.οι φιλοι το μαθανε πριν 2 βδομαδες μιας και ειμαι αδυνατη και η κοιλιτσα διαγραφεται αρκετα.να δεις που αν εισαι ηρεμη ολα καλα θα πανε.με το καλο το τυχερο μωρακι που εχει γερη κραση και θα μεινει εκει για τους επομενους 9 μηνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...