Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 11!!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορες..

Τωρα γύρισα σπίτι..περασα κι απο τη μαμα μου και αφησα τελικα τη μικρη να παμε σινεμα απόψε με το μικρό..

Περάσαμε πολύ ομορφα και σίγουρα θα το επαναλάβουμε!

Καλά ο γαμπρός μου είναι απλά πανεμορφος..η κόρη μου οταν τον είδε έμεινε με το στόμα ανοιχτό!

Την περνάει ένα κεφάλι στο υψος!!!

Η Αγγελικούλα είναι φοβερη και ήταν το καλύτερο παιδί!

Και πολύ χορευταρού να προσθέσω..

Έτσι για να διαψευσει τη μαμα της!

Πάω να μαγειρεψω τίποτα και τα λέμε αργότερα..

Σωσωκα καλό ταξίδι!

Ντομ όλο θελω να το γραψω κι όλο το ξεχναω..ο γιος ειναι πολύ όμορφος..να τον χαίρεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γειααααααα

αχ κοριτσια χαρηκα που τα περασατε καλα ευχομαι στην επομενη συναντηση να ερθω και εγω.

ισμηνη μαγειρεψες;

ο αντρας μου αυτη τη βδομαδα δουλευει βραδυ οποτε θα σας κανω παρεα μεχρι αργα.

χθες μιλησα με σοφια θα ειναι στην αθηνα μεχρι παρασκευη ειπε να σας δωσω χαιρετισματα και οταν γυριση ειπε εχει να μας πει πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε αθηναιες... περιμενουμε ντοκουμεντα απο τη συναντηση... το ζευγος και τη χορευταρου Αγγελικουλα!!!

εγω μολις τσακισα 1 πυραυλακι παγωτο. για μεσημερι εφαγα μια γαβαθα ντοματα με ελιες, 2 αυγα βραστα και τυρι. ψωμι, 2-3 βουκιες. εφερε βλεπ[ετε η απο πανω απο τη μαμα μου απο το κτημα τους 3-4 κιλα ντοματες και κολοκυθακια για τα μωρα, και για να μη χαλασουν, ειπα να τις τσακισω! ο αντρας μου εφαγε μπαμιες που εφτιαξε η μαμα μου! εγω δεν εχω φαει ποτε μπαμιες και δεν εχω φτιαξει ποτε! ουτε κουκια. ουτε ρεβυθια. τι αλλο;;; ολο και κατι θα ξεχασα... μηπως ειμαι λιγο περιεργη στο φαγητο;;; :blush:

καλε Μαρακι, τα μπισκοτα δηλ δεν τρωγωνται;;;; μονο μυριζουν;;; γινονται σαν ξυλο για να τα μασανε μονο;;; γιατι δεν το καταλαβα η ξανθια!!! αμα σου π στην αρχη τι καταλαβα πως ειναι... πως ειναι η περπατοπητα οταν πρωτοπερπατανε.... τα μπισκοτα οδοντοφυϊας για οταν βγαζουν δοντια! :silly: :silly: :laugh: και μη μου πειτε πως ολες καταλαβατε το σωστο!

αχ, ρε συμπεθερα ειδες τι καλα ειναι να ειναι και οαντρας σπιτι και να βαζει ενα χερακι;;; αρκει να μην πιασει τιποτα αλλο με το κλιψακι!!! :woohoo: και ο δικος μου, τις περισσοτερες φορες που βαζει τα παιδια στα καθ. αυτοκ. πιανει το σορτσακι με το κλιψακι! μα ιδιοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι εγινε;

μια μερα εκανα να μην μπω και ακουω για συναντησεις κλπ

καλε στειλτε ενα μηνυμα στο κιν

α σημερα μπορουσα κι εγω να ερθω ρε γμτ

κατα τις 12 βεβαια αλλα μπορουσα

δεν πειραζει την επομενη

παω για ταισμα σε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ πού είστε;

Κουράστηκα πολύ σήμερα... 7 παρά έφτασα σπίτι...

Βέβαια, δε θέλω να παραπονιέμαι γιατί υπάρχουν μανούλες που έχουν αυτό το ωράριο κάθε μέρα...

Θα κάτσω λίγο με τον αντρούλη μου και μετά νάνι...

Ελπίζω η νύχτα μας να είναι σαν τη χθεσινή...

Με τηλ η Κύπρια κουμπάρα μου και ακούστε τι μου είπε.

Της τηλ 1 κυρία από την πάμπερς που ψάχνει μανούλες που χρησιμοποιούν πάμπερς για 1 έρευνα...

Θα πάμε την άλλη Δευτέρα και μετά θα μας δώσουν κουπόνια των 30 ευρώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xairertai και απο τη σαντορινη..ολα καλα..

χαιρομαι που περασατε καλα...μια χαρα θα ηταν..ειμαι σιγουρη...η αγγελικη ησυχη;;μπα;;;πως και το επαθε;;

εμεις καλα..ειμαι λιγο κομματια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HELLO κοριτσαρες απο την χαλκιδικη

"πολυ.... καλα" μας πηγε η πρωτη μερα μοναχουλια.

η μικρη κοιμηθηκε μονο μιση ωρα το μεσημερι γιατι την ξυπνησε ο αδερφουλης της και δεν την επαιρνε μετα με τιποτα ο υπνος.

ο δε δημητρης ηταν τρισχειροτερος απο οτι ειναι συνηθως και δεν κοιμηθηκε καθολου το μεσημερι.τον απειλησα οτι την δευτερα θα γυρισουμε πισω με τον μπαμπα του αν συνεχισει το ιδιο τροπαριο. ολο αυτο λεω και σε μιση ωρα παλι τα ιδια κανει.

αφου ακομα και ο παππους του τον εδιωξε απο το σπιτι του. δεν τον αντεχε.του δωσε βεβαια πρωτα το κομματι παστιτσιο που του υποσχεθηκε γιατι του ζαλισε τα....

να φανταστειτε οτι ειχε ξυπνησει απο τις 6 20 το πρωι

εγω φυσικα κουτουλαω αλλα αργω να κοιμηθω ακομα

εχω και ενα ψιλοαγχος

πρωτη φορα θα κοιμηθουμε μονοι μας εδω και ειμαι καπως

περασατε ομορφα ε?

μπραβο μπραβο ετσι να ειναι παντα

λογοδοθηκαν οι ιολη και ο φιλιππος ή οχι ακομα?

η αγγελικη κουμπαρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε γεωργια ειδες που η θετικη μας σκεψη ηταν μαζι σου και πηγαν ολα καλα;

ο μπεμπακος κοιμηθηκε απο νωρις ευχομαι να μην εχω πολλα ξυπνηματα

που ειστε ολες καλεεεεεε;

μονο η αλεκα ειναι εδω ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristvvvvvvvvvv...........για τις ευχες ρε αλεκα...και γω το ξεχαδσα..οτι ναναι..

αντε καλε που φοβασαι να μεινετεμονοι,,,δε σε φοβαμαι..μη μαλωνεις το δημητρακη;;

η αγγελικη θα κλεψει το γαμπρο απο την ιολη..την βλεπω τη δουλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας!εχω αρκετο καιρο να μπω,λογω μετακομησης και δεν ειχα ιντερνετ.εχω ενα προβληματακι με τον μικρο,ξυπναει τα βραδυα και δεν μας βλεπει διπλα του και κλαιει.οταν πηγενουμε διπλα του ηρεμει.τι μπορω να κανω?????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα για ένα μόνο γεια. Πριν λίγο κοιμήθηκαν τα ζουζούνια μου.

Χάρηκα πολύ που γνώρισα τα κορίτσια και τα μωράκια τους.

Τα κορίτσια είναι πολύ όμορφα και ...γλυκύτατα.

Η Αγγελική ήταν το καλύτερο παιδί κι όλο χόρευε. Πολύ γέλιο :laugh:.

Η Ιόλη είναι μια κουκλίτσα μινιατουρίτσα και πραγματικά μόλις είδε το Φίλιππο έμεινε με το στόμα ανοιχτό. :laugh:.

Ο Φίλιππος όμως δεν είχε μάτια για τις κοπελιές παρά μόνο για το κρουασάν που έτρωγε η Μαρία-Καλυψώ.

(να δείτε το απόγευμα τί μου έκανε. Με είχε σφίξει στην αγκαλιά του, μου έτρωγε το μάγουλο και έκανε μπρουυυυυυυ και γέλαγε.

Πιάστηκα ολόκληρη. Καινούργια κόλπα είναι αυτά. )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Χθες δε μου έκανε τη χάρη να κοιμηθεί σερί...

Ξύπνησε κανά 2 φορές και η 1 ήταν για γάλα...

Αλέκα, όταν ξυπνάει ο ερωτιάρης- Δημητράκης, πρέπει να σηκώνεσαι κι εσύ;

Σε θέλει δίπλα του ή εσύ φοβάσαι για καμιά αταξία;

Τελικά, νομίζω οτι τα αγοράκια είναι πιο τρυφερά μωρά από τις σουσούδες...

Φρόσω είσαι τυχερή που έχεις 3 γιους!!!

Newmama, ίσως να είναι καλύτερα να κοιμάται κάποιος στο δωμάτιο του για να νιώθει ασφάλεια.

Προφανώς τον επηρέασε η μετακόμιση...

υπομονή λίγες μέρες ώσπου να συνηθίσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!!!!

βλεπω συναντηθηκατε!!!!!!μπραβο!!!!!!

εγω ψιλοχαθηκα γιατι η μικρη ρινουλα ξαναρχισε τους εμετους...

ρε κοριτσια εχω απογοητευτει λιγακι...

ποτε θα σταματησει να κανει???????

εκανα και τα χαρτια μου για αναπληρωτρια..

για να δουμε θα με παρουν????????(αγνωστο)..μαλλον λιγο απιθανο με την κατασταση που επικρατει...

εστειλα και το βιογραφικο μου σε 10 ιδιωτικα νηπιαγωγεια και περιμενω απαντηση...

ασχετο..αυγο δινεται????αν ναι απο ποτε?????

μου λειψατε κουτσουνιτσες..... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Πηγαμε σινεμα εχθες και μετα κατσαμε για φαγητο και τωρα ο μικρος δεν ξυπναει να παει σχολειο και θελω να φυγω..

Αλεκακι υπομονη..περιμενε να μπει στο κλιμα διακοπων ο μικρος και θα στρωσει..ειδικα οταν θα κουραστει και απο τη θάλασσα σιγά μην ξυπνάει απο τις 6!

Ελενακι καλη επιτυχία..μακάρι να σε πάρουν..

Είναι όντως πολύ δυσκολα τα πραγματα αλλα εγω νομίζω δεν θα παει χαμενος ο κοπος σου..

Αυγο όχι ακομα..

Εμεις σημερα έχουμε παιδιατρο..θα μας πει..

Σωσωκα..ολα οκ στη σαντορίνη?

Το ματακι πώς πάει??

Καλημέρα Νανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Νανα λογικο ειναι τελικα αν κοιμαται νωρις..και εμενα ξυπνησε χθες στις 12.30 και 5.30 αλλα ειχε κοιμηθει στις 9.30 θεονηστικος...

Ελενη καλη επιτυχια....δεν ξερω αν ισχυει για τα νηπιαγωγεια αλλα αν σε ιδιωτικο εκπαιδευτικο ιδρυμα πετυχεις συνεχη 6ετη συμβαση, διοριζεσαι αυτοδικαια..ψαξτο λιγο..ο παιδιατρος τι λεει για τη μικρη ?

αυγο εγω θα δωσω αφου χρονισει..

Σωσω να τη χαιρεσαι τη μικρη..να ειναι παντα γερη!!!

Ισμηνη καλημεραααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου, σε σκεφτόμουνα το πρωί!

Μα γιατί κάνει εμετούς;

Την πήγες γιατρό;

Εύχομαι να διοριστείς έστω και ως αναπληρώτρια...

Όταν κοιμάται σερί είναι από τις 8:30- 9:00 έως τις6:00- 6:30...

Αυγό μετά το χρόνο είπε η γιατρός.

Ισμήνη, τι ωραία που είχες χρόνο μόνο με το γιο σου!!!

Νομίζω οτι το έχουν ανάγκη τα μεγάλα πιαδιά.

Από κει που είχαν την απόλυτη προσοχή, περνάνε σε ’’2η μοίρα’’

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

τελικα Καλυψω το προηγουμενο βραδυ που κοιμηθηκε ο Σπυρος ητν απλα ενα ευχαριστο διαλειμα.... χθες παλι τραγουδουσαμε με τον αντρα μου: ειμασταν 2 γιναμε 3 μηγινουμε 1013! :laugh:

ειχαμε και τα πρωτα κουνουπια της σεζον στο σπιτι! το ενα το σκοτωσε μεσα στο παιδικο ο αντρας μου, το αλλο αφου με τσιμπισε 3 φορες και ζουζουνισε στο αυτι μου τα χαραματα, χαθηκε!!! το πρωι το βρηκα πατηκωμενο στο μαξιλαρι μου!!! μπλιαξ!!! το Σπυρο που κοιμοταν διπλα μου, δεν τον τσιμπισε!!! λετε να εχει το γονιδιο του πεθερου μου;;; αυτον οχι μονο ποτε δεν τον εχει τσιμπισει κουνουπι, αλλα μια φορα οταν δουλευε στη ΔΕΗ και φτιαχνανε τοοοοτε το αεροδρομιο της Θεσσαλονκης, περασανε μεσα απο ελος. ολους τους συναδελφους τους καταφαγανε, τον πεθερο μου τιποτα! ειχε 5-6 κουνουπια πεθαμενα(!) πανω στα χερια του!!!

χθες ηρθανε τα πεθερικα να δουνε τα μωρα, αφου γυρισανε απο το χωριο. εφερε και η γειτονισσα βερυκοκα απο το δεντρο τους και ειπα να τα κανω μαρμελαδα. εγινε τελεια!!! την ωρα που εβραζε και τα χτυπουσα με το μινι πιμερ για να μην εχει κομματια, ηρθε κοντα η πεθερα και λεει, α... ετσι την κανεις να μην εχει κομματια; και ξαφνικα, μαλλον πηρε μπρος το ματι, και να αρχισει η μαρμελαδα να τιναζεται τριγυρω!!!! :woohoo: μη εκαψε και στο χερι μαχρι να την καπακωσω!!! τυχαιο;; δε νομιζω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο γιατρος μας εχει πει οτι εχει ευαισθητο στομαχακι...

μας ειπε να αρχισουμε και τον κροκο του αυγου..

δεν ξερω αν θα της δωσω...

χρυσουλακι το ξερω αυτο με τα ιδιωτικα ιδρυματα...γιαυτο ψαχνομαι και απο κει....

ισμηνη και θελω να παω σινεμα....

νανουκα πολυ χαιρομαι που με σκεφτοσουν... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

αχ τι καλημερα δλδ

γενικα καλα

αν και εχω αρχισει με το φαι και γινομαι σκυλα στη μιση ωρα οτι φανε πλεον

εκτος εαν τους δω και πεινανε πολυ

τελος βαρεθηκα μαναμ βαρεθηκα με το βρωμοφαγο

αχ τα ειπα

α στο παρκο δεν καθομαστε δευτορολεπτο

λιγο με τη στρατα ξεχνιουνται αλλα και παλι βαριουνται τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας...καλα ειμαστε...κανω κολοκυθακια γεμιστα για την αδερφη μου..

παιδια ζηταω συγγνωμη απο αυτες που επικοιμωνουσαμε...δε σασ ξεχασα..

θα επανελθω οταν γυρισω ηρκ.λειο..

ελενη ολα νκαλα να πανε..και να σε παρουνε..

κριμα για την μικρη..πολυ ευαιασθητη μας βγηκε η μικρη..δενω εμοιασε τη μανα της τη κωλοπετσομενη..

ρε μαρκερ..παρατησε το φαι..αστα..οσο θελουν..εχεις λαλησει,δ λεω αλλα υπαρχουν και ψχειροτερα..

αλεκα καλα μπανια..

νανα...τι κανεις εσυ;;καιρο εχω να ασχοληθω μαζι σου..

μαρκατ που εισαι;;

ρε κοριτισια η ευη και η δημητρα αραιωνουν η μου φαινεται;;;

καλυψω καλα;;

βαγκ που εισαι;;χτιζεται κανενα εμπορικο στα λαγυνα και χαθηκες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Καλά βρε γαϊδάρες ορύεται το κορίτσι!Καλό μήνα λέει!Τίποτα εσείς!Καλό μήνα Μαράκι μου και σε όλες τις οκτωβριανές και τις οικογένειες τους!

Βαγκ έχεις πολύ γέλιο.Καταρχήν δεν ήταν ανάγκη να φας όλο το τελάρο με τις ντομάτες, δε χαλάνε σε μια μέρα. :laugh: Μετά με τη μαρμελάδα... :laugh: :laugh: :laugh:

Μαρκερ σε ποιον τα πουλάς ότι έχεις γίνει σκύλα με το φαγητό;Αφού κάθε φορά ανησυχείς!Λογικό είναι!Ολες έτσι είμαστε!

Με αυτές τις παντρειές και τις κουμπαριές πια των παιδιών σας έχω χάσει τη μπάλα!Ολες με όλους!Beverly Hills το καταντήσατε! :laugh: :laugh:

Ελένη έφαγε κάτι καινούργιο η Ρινούλα που δεν είχε ξαναφάει;

Ναι ρε Σωσώ δε μας είπες για το ματάκι της Μαρθας πώς είναι;Να σου ζήσει!Αλήθεια, πώς θα τη φωνάζετε;Μάρθα ή Θούλη ή thouli; :laugh:

Καλυψώ καλά που δεν ήρθα!Δε θα υπήρχε κρουασάν να στο χαλβαδιάζει ο Φίλιππος, θα στο χα εξαφανίσει!Δε ντρεπεσαι βρε μπροστά στα παιδιά που μας κοιτάζουν στο στόμα;Καταλαβαίνετε πόσο μεγάλο μέρος της ζωής του ο δικός μου με κοιτάζει στο στόμα!

Ισμήνη,Χρυσούλα,Αλεκάκι-κουράγιο,πιες κανα φραπέ να στανιάρεις γιατί δε θα αντέξεις-Νανούκα,Χαρά-λατρεία!αλά Δόγκανος-Φρόσω τρελή αγορομάνα,Τρις,ποιές ξέχασα Φιλιά !!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μηνα καλε..οντως..εννοειται θα την φωναζουμε μαρθα

οποις την πει θουλη τον εφαγα..το θουλη προεκυψε γιατι και τη μανα μου ναρθα τη λεγανε...

για να μην τις μπερδευουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...