Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO EXPRESS TOY ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ VOL 14 KAI ΤΥΧΕΡΟ!!!!!


Recommended Posts

Φατσουλινα..ασε την παιδιατρο να λεει τα δικα της...

το μωρο ειναι σε φαση πουπροσπαθει να σου ρυθμησει την παραγωγη...ειναι πολυ πολυ μικρο ακομα για να τρωει ενα τεταρτο μονο. Η γκρινια εχει πολοες αιτιες..μπορει να ζεστενετε...να εχει οπως λες κατι πονακια..που δεν ειναι και απαραιτητο..

αμα ισυχαζει στο στηθο ςμη τυχως και τη βγαλεις...τα μωρα..ειδικα τοσο μικρα δεν θελλουν στηθος μονο για να φανε..αλλα και να πιπιλισουν...πολλα σηγα μην προτιμισουν την σιλικονη..οταν εχουν τη μανουλα..

τα μωρα νιωθουν ασφαλεια στο στηθος, αγαπη, ζεστασια...

Εχεις μαρσιπο....αν εχεις βαλτηνα εκει..δες αν σε βολευει...εμενα με βολεψε πολυ..

Και μετα απο αυτη τη σφινα..

Καλημερα!!!!!!

Ο Χριστοφος ξυπνησε παλη μονο δυο φορες!!!!

και κοιμηθηκε αφου πιπιλισε λιγο μεμε και ηπιες λιγο νερακι..και ξυπνησε στις 7:30 ξανα μεσα στην τρελη χαρα και ζητησε γαλα;;;;;;;;;

Αναρωτιεμαι μηπως θα επρεπε να ανοιγα νωριτερα το τρενακι!!!!

Απο χτες ειναι ολο αμπουντι αμπουντα...τι σημαινει αυτιο!~!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

οντως συστοιχως ετσι ειναι!

μολις το ειπα στην αδελφη μου!

η οποια μεγαλωνει μονη 3παιδια!

την εβαλα σε σκεψεις!

........................

fatsoulina mou

μαλλον δεν τολμα καμια να ανοιξει θεματακι!

αυτα που λεει η παιδιατρς ειναι χαζομαρες!

το στομαχακι του μωρου ειναι ισα με ενα μπαλακι του τενις!

ποσο νομιζεις οτι χωρα?

το μητρικο γαλα ειναι πιο ελαφρυ αρα και πιο ευπεπτο

το μωρακι ρυθμιζει την παραγωγη....αυτο θα αποφασιζει ποσο θα τρωει και καθε ποσο!

εσυ προσφερεις στηθος και μονο στηθος!

οπως λεει και μια φιλη κανε το μωρο σκουλαρικι... ;););););)

η μονη ενδειξη αν το μωρο τρωει καλα ειναι οι βρεγμενες πανες!

θα πρεπει να εχετε 7-8 την ημερα!

ξεκινα το μετρημα....

η μικρη οταν γυρισα απο την δουλεια ειχε ξυπνησει και την ειχε παρει η αδελφη μου επανω σπιτι της...τωρα κοιμηθηκε παλι!

φυσικα θηλασε για να κοιμηθει!

ποσο το απολαμβανω!!!!!!!!!!!!!!!

πειτε καμια ιδεα για ευκολα φαγητα... για την γιορτη του αντρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλετο κοτοπουλο στιρ φραι με λαχανικα

Ψητο φιλετακι με πουρε πατατας

λαχανικα σε πουγγακι

ταλιατελες ογκρατεν

δεν θυμαμαι αλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Στη δουλειά ΚΑΙ σήμερα! Αλήθεια πότε θα έρθει το καλοκαίρι να πάμε καμια διακοπή;!;!

Σήμερα το βράδυ έχουμε το μπατσελορ πάρτυ της κολλήτης μου και κουμπαρας μου (νονά της μικρής μου), το διοργανώνει η έτερη φιλενάδα μας και κουμπάρα της κουμπάρας μου. Πω πω μπλέξιμο! χεχε

Από τώρα το σκέφτομαι... Δε θέλω καθόλου να πάω. Θέλω να μείνω σπίτι μου να κοιμηθώ. Η μικρή τώρα τελευταία ούτε τρώει ούτε κοιμάται. Έχω την εντύπωση οτι είναι από τα δόντια. Αλήθεια πόσα είναι τα πρώτα δοντάκια στο σύνολο;

Θα πω στη μαμα μου να φτιάξει σήμερα φακές που είναι οι αγαπημένες της μπας και φάει λίγο. Με έχει προβληματίσει...

Φιλιά στις εγκυούλες!

Όσο για το άλλο θέμα που συζητάτε με έχει εκνευρίσει αφάνταστα, γιατί η Ρούμπη όντως δεχτηκε επίθεση, ενώ σε μήνυμα της αναφέρει πως ειδικά εκείνη έχει πρόβλημα και μπορεί να οφείλεται σ' αυτό.

Δεν πήρα θέση, γιατί δεν έχω χρόνο να αναλώνομαι σε ανούσιες συζητήσεις.

Λυπάμαι που θα το πω, αλλά οι περισσότερες συζητήσεις θηλασμού εδω μέσα (δεν εννοώ στο τρενάκι) καταλήγουν σε ηλίθιες κόντρες.

Γενικά οι χαρακτηρισμοί δεν είναι του στυλ μου και δε μ' αρέσει να μπαίνω σε τετοιες διαδικασίες. Είναι πραγματικά αδικο όμως για τη Ρούμπη όλο αυτό που έγινε. Όχι μόνο η επίθεση για το θηλασμό, αλλά και το ξεκατίνιασμα που δέχτηκε σε άλλο θέμα, δεν ξέρω σε ποιό, διάβασα σε ποστ κοπέλας που απάντησε στο θέμα της Ρούμπης οτι την κουτσομπόλευαν σε άλλο θέμα. Τί να πει κανείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνδέθηκα το πρωί και απλά κατέβασα την οθόνη του λαπ τοπ και με αποσύνδεσε, έπρεπε να συνδεθώ πάλι!!!! είναι μάλλον λόγω της αναβάθμισης που έκανε η Λένα!!!

πήγα σε ένα μαγαζί (τύπου σούπερ μάρκετ) να αγοράσω κάτι πράγματα που ήθελα, η μικρή με το που μπαίνουμε παίρνει το παιδικό καρότσι για ψώνια που έχουν, αφού βάζω τα πράγματα στο ταμείο, βάζει το καρότσι πίσω στην θέση του και δίνω την κάρτα να πληρώσω και την βλέπω και βγαίνει έξω από το μαγαζί στο πάρκινγκ!!!, ευτυχώς πήρα την κάρτα πίσω, τρεχάλα έξω.....πολύ σκανταλιάρικο αυτό το παιδί!!!!

Χρύσα, όταν δεις και χαλάει η οδοντόβουρτσα αγόρασε καινούργια, όπως κάνεις και με την δική σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΕΠΕΙΣΟΔΕΙΑ ΟΣΟΝ ΣΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΡΟΥΜΠΙ ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ!ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΠΑΝΤΩΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia .

ksipnisame tora stis 10 ....afou to bradu den koimithikame .....

tsakothika kai me ton k ksimeromata giati prospathousa na koimisw ton mikro sto diko tou krebati kai kaname "thoribo" kai hthele na koimithei ......

erxotan sinexeis stis 4 sto domatiomas kai ton pigena pisw sto diko tou ,kathomouna sthn porta gia ligo,molisefeuga ksana erxotan ......emeta thn parembash tou patera piga kai koimithika sto paidiko kai pane strafi oi prospathies ......

exw polla na pw alla den prolabenw grafete kiala ws pou na stilw ena

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααααααααααααα καλημέραααααααααα...Δουλειά και σήμερα!!!!!! :(:(:(

Εμείς είμαστε καλά...Χθες όπως κάθε μέρα πήγαμε στο πάρκο, έψεξε με τα χαλίκια, είδε τους φίλους της έτρεξε και έκανε και ένα καινούριο κόλπο...

Στην τσουλήθρα ανεβαίνει ανάποδα...Όχι από τις σκάλες..Από κάτω...Ανεβαίνει πάνω στο τελείωμα της τσουλήθρας και προσπαθεί να φτάσει πάνω αλλά γλιστράει.... :blink::blink: :laugh: :laugh: :laugh:

Franita και εμένα που απαγόρευσε φρέσκο γάλα ο γιατρός γιατί λέει ότι δε σκοτώνονται τα μικρόβια... :blink::blink: Μετά τα 2 θα πιει φρέσκο..Από 11 μηνών της δίνω εβαπορέ γαλατάκι, το Noulac...Μια χαρά το πίνει.... :laugh: :laugh: :laugh:

Όσο για τον παιδικό εγώ θα την στείλω του χρόνου το Σεπτέμβρη, θα είναι περίπου 2,5 χρονών...

Veni μην αγχώνεσαι καλέ με τα κιλά...Εγώ τι να πω με τη φοραδίτσα μου111 14,5 μηνών και 11.400?? :blink::blink::S:S:S

Αυτά!!!!!!!!

Φιλάκια σε όλες σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

5η μέρα που η Έλενα κοιμάται σερί :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Είμαι πολύ χαρούμενη :):):):):):):):)

Αναστασία wellcomeback στο τρενάκι

Για το νούμερο που ρώτησες, ναί είχα πεί ότι

φοράει 18, αυτό βέβαια τον προηγούμενο μήνα,

τα πεδιλάκια μας τα πήραμε 19 :woohoo: :woohoo:

Και ως άσχετη που δεν παρακολουθώ τίποτα άλλο εκτός

από το τρενάκι ποιό είναι το άλλο θέμα :blink: και γιατί

κρίνουμε την Αναστασία :dry::dry::dry::dry::dry::dry:

Φατσουλίνα νομίζω σε κάλυψαν η Χρύσα και η Βίκυ

Το μωρό στο στήθος όποτε θέλει και για όση ώρα θέλει :)

Βίκυ δεν ξέρω αν είναι αληθινό το γράμμα αλλά καλό

είναι να τα διαβάζουμε κάτι τέτοια που και πού

για να βάζουμε τον εαυτό μας να σκέφτεται ;)

Σε γιορτές εγώ συνήθως μαγειρεύω:

Φιλετάκια κοτόπουλο με σάλτσα μουστάρδας

Ρολό που παίρνω έτοιμο από το κρεοπωλείο

Τηγανιά χοιρινή στην γάστρα ή σε λαδόκολα με

διάφορα λαχανικά και τυριά

Ρυζώτο

Πατατοσαλάτα

Διάφορες σαλάτες

Σαρμαδάκια μιαμ μιαμ να ειχαμε λίγα :P:P

Κροκέτες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το γεγονός ότι τα παιδιά αρωσταίνουν στον παιδικό είναι και λίγο σχετικό, ο γιος μου δεν αρρώστησε καθόλου παρά μόνο, στα 2 χρόνια που πάει, 2 φορές και αυτές για 3 μέρες με λίγο πυρετό!!!

όταν ξεκίνησε και εγώ νόμιζα ότι θα ήταν όλο άρρωστος, ήταν και το μπουμπούκι νεογγένητη τότε και ανησυχούσα, αλλά τίποτα......μάλλον εξαρτάται από τον οργανισμό του κάθε παιδιού!!!

Παρεπιπτόντως αν θέλετε να αγοράσετε κανένα νησάκι στην Ελλάδα, δεν είναι και πολύ ακριβά μόλις 2,5 εκ. ευρώ! (σύμφωνα με τους ειδικούς φθηνά!!!) επισκεφθήτε την σελίδα:

http://www.privateislandsonline.com/greece.htm

καλές αγορές!!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να γράψω τα μισά από αυτά που ήθελα ;)

Βενετία υπάρχει περίπτωση να είναι από αλλεργία

που δεν παίρνει βάρος? Γενικά τρώει ή είναι λιγόφαγος?

Εγώ που ρώτησα την παιδίατρο για το βάρος μου είπε

Αφού τρώει και δεν βάζει μην σε απασχολεί, αν μου έλεγες

ότι δεν έτρωγε τότε σίγουρα θα κάναμε εξετάσεις και θα το ψάχναμε

Φρανίτα 22 μηνών μια χαρά είναι για παιδικό

Εγώ θα την πάω από Σεπτέμβη, η 1η χρονιά πάντα

είναι δύσκολη από θέματα ασθενειών είτε 1 πάει

είτε 5 την 1η χρονιά θα αρρωσταίνει.

Η δική μου παιδίατρος επιτρέπει το φρέσκο από τον χρόνο

και της έδωσα 1η φορά την Δευτέρα, το οποίο ήπιε με πολύ

μεγάλη ευχαρίστηση και σκέφτομαι πολύ σοβαρά τον αποθηλασμό

Σισσιώ τα νεογιλά δόντια είναι 20

Να πάς στο παρτυ να ξεσκάσεις :woohoo: :woohoo:

Χρύσα κάθε 6μηνο νομίζω λένε οι οδηγίες να

αλλάζονται οι οδοντόβουρτσες.

Αργυρώ πάλι ταρζανιές έκανε η Ρέα??????????

Γιωτούλα γιατί πρέπει να φύγει τόσο γρήγορα ο Γ

Αμάν κι αυτοί όλα τελευταία στιγμή?

Κι εσύ με την μικρή πότε θα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι Αργυρούλα να ίναι όπως τα λες, γιατί έχω θορυβηθεί λίγο. Αν είναι να το πάω το παιδάκι μου και είναι συνέχεια άρρωστο τί να το κάνω;

Όσο για τα νησιά το είδα που το έβαλες στο φέις και μελαγχόλησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε όλες!!!!

Καλα Γωγω εμένα ο γιος μου είναι 23 μηνων και με τα βιας περναει τα 12 κιλα!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Αντε καλε μη δίνετε σημασία!!!!

Γιώτα για που με το καλο?Εμεινα πίσω στα νέα,μας φευγετε????????????

Argi,αχ η σουσουραδίτσα σου σε έχει σε εγρηγορση.Τι να κάνουμε ,αφου τελείωσε νωρίτερα τα ψώνια της!!!!!

Σισσιω και εγω θέλω διακοπές επειγόντως,οτι προλάβω πριν ξεμυτήσουν τα διδυμομωράκια μου!!!!!

Χρύσα ασε ,παντα κοιμουνται τις ποιο ακατάλληλες ώρες....τα σκατούλια!!!

Λένα,μου άρεσαν πολύ οι παντοφλενιες σου και δεν νομίζω να μην σου ταιριαξει το νουμερο!

Αφροδίτη,το τρωει το ταχινι ε?Εμενα μια ναι , μια οχι,αβυσσος...

Χθες πήγα και εκανα γενναια αποτριχωση,μπικινι,μπουτια και ενα υπεροχο πεντικιουρ.Επειδη ο Χρήστος είχε δουλεια τον πήρα μαζί μου....

Κορίτσια κάθησε άψογα,ειχε και κατι παιχνιδια από την κόρη της η αισθητικός μου,κατεβηκε και η κορουλα της,τεσσάρων , και πέξανε μούρλια!!!Ξαφνικα χάνω τον γιο μου και τον βλεπω να έρχετε με ένα πατίνι πιο μεγάλο από το μποι του,εκείνα με τα χερουλια...εσκασα στα γέλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκέφτομαι να βάλω σκούπα στο αυτοκίνητο αλλά θα τα καταφέρω με την μικρή? ή θα τρέξει στον δρόμο? :blink:

άσε Εύη ανοίγει τα σκουπίδια και τα τακτοποιεί με τον δικό της τρόπο!!! :silly: , μετά παίρνει μια χαρτοπετσέτα, σκουπίζει το στόμα της και τρέχει να την πετάξει στα σκουπίδια!!!!

είδες ο γιος σου? καλό παιδάκι!

αναρρωτιέμαι, τελικά μήπως τα αγοράκια είναι πιο ήσυχα από τα κοριτσάκια?!

ο γιος μου όταν πήγαινα στον γυναικολόγο, ούσα έγκυος, καθόταν ήσυχα, έπαιζε με τα παιχνιδάκια που είχε ο γιατρός, αλλά η μικρή ναι μεν παίζει με τα παιχνιδάκια του ιατρείου αλλά ταυτόχρονα ξεσηκώνει τον κόσμο!!!!

εμείς 21 μηνών και έχει μόνο 12 δοντάκια, τι με περιμένει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Ηλιάνα προσωπικα μου αρέσει πάρα πάρα πολύ!!!!!

Αντε να ηρεμήσετε Αθηνούλα,με το καλό!!!!

Να χαλαρώσεις και λίγο έτσι,η νύφη είσαι αν το ξέχασες....

Νατασα,θελω τη σάλτσα μουσταρδας για τα φιλετάκια.

Κάνω μία με γιαούρτι και μουσταρδα,για πες και τη δική σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για ονομα της νεας κορης;;;;

μμμ τελειο!!!!

πολυ πρωτοτυπο!!!!

Ευακη φοβερος ο Θανος...

πολυ γελασα!!!!

Αχ μη μηλας για αποτριχωση...πρεπει να παω και εγω..αλλα χρονο ςπου...και μη νομιζεις οτι αμα δουλευει ο καλος μου ο Τζεφ θα κατσει σουζα..θα διαλυσει το μαγαζη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evipapa έγραψε:

Νατασα,θελω τη σάλτσα μουσταρδας για τα φιλετάκια.

Κάνω μία με γιαούρτι και μουσταρδα,για πες και τη δική σου!!!

και εγώ την θέλω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasoula έγραψε:

Ξέχασα να γράψω τα μισά από αυτά που ήθελα ;)

Σισσιώ τα νεογιλά δόντια είναι 20

Να πάς στο παρτυ να ξεσκάσεις :woohoo: :woohoo:

Νατασσα ευχαριστώ για την επιβεβαίωση, τόσα ήξερα και εγώ. :kiss:

Να πάω στο πάρτυ σήμερα το βράδυ, να ξενυχτίσω και αύριο το πρωί που θα είμαι σαν το ζόμπι τί θα μου φταίει το παιδάκι μου; Αυτό σκέφτομαι και ξενερώνω.

Θα πάω βέβαια, γιατί είναι της κολλητής μου, αλλά... το σκέφτομαι.

Μεταξύ μας δε μου άφησε και περιθώρια να αρνηθώ. Σήμερα με πήρε τηλ. 8:30 το πρωί η τρελογγα!! χαχαχα :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αθηνά καλημερα!!

Με το καλό!!! :silly:

Επειδή έχασα επισόδεια το νινάκι σου είναι αγόρι ή κορίτσι;;

Το Ηλιάνα δε είναι κακό, αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας... :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ πώς κάνετε αποτρίχωση;;;;Πώς αντέχετε τον πόνο;;; :blink::blink::blink:

Μια φορά πήγα να κάνω και στην 2η ταινία που μου τράβηξε η αισθητικός, την κλώτσησα στη μούρη, σηκώθηκα, πλύθηκα και έφυγα... :blink::blink::S:S:S

Εύα ελπίζω σιγά σιγά τώρα που περαπατάμε να μη βάζει τόσο βάρος... :laugh: :laugh: :laugh: ήδη έχει αρχίσει και τραβιέται το κορμάκι της!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Βασικά μόνο μπουτάκια και μαγουλάκια έχει... :P:P:P

Αθηνά το Ηλιάνα είναι τέλειο...Μου αρέσει πάααααααρα πολυ!!!!

Argi κι εμένα η δικιά μου όλο στον κάδο πάει, τον ανοίγει και πάει να βάλει το χέρι μέσα να πιάσει τα σκουπίδια, αλλά την προλαβαίνω... :S:S:S

Γιωτάκι μου λυπάμαι που φεύγει ο αντρούλης σου τόσο γρήγορα...Κάνε υπομονή!!!Και γύρισε στην παρέα μας...Εμένα προσωπικά μου έχεις λείψει...Φιλιά στην Κωνσταντίνα...

:kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...