Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO EXPRESS TOY ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ VOL 14 KAI ΤΥΧΕΡΟ!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσαρες!

Σεσιλια τα εχω ακουσει αλλα εχωακουσει οτι ειναι κατι σαν placebo (εικονικο φαρμακο δηλαδη) που τα οφελη του προερχονται μονο και μονο απο την ψυχολογικη αναταση του ασθενους.

επισης εχει και αυτο http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE% ... E%B1%CF%87

για ποιον τα θες?

θουλαρα γινεται Ο πανικος!!! 32 σακουλες γεματες τιγκα μεχρι πανω!! πω πω τελικα εχουμε πολλα ρουχα!!!

πω πω νατασουλα τι ηλιθια γυναικα.. ξινες αγ@μητες, τι να πεις

αφροδιτη με το καλο η αφιξη της πεθερας!

βενι ουτε εγω παιζω μαζι σου!! αν και μαρεσει το μποουλινγκ!!!! θα με σκισεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

το διάβασα, δεν τα πιστεύω αυτά....πιστεύω ότι αν πάρεις ένα από αυτά θα νομίζεις ότι έχεις βελτιωθεί επειδή και καλά έχεις πάρει αυτό!!!! καθαρά ψυχολογικό!!!...αλλά Χρύσα δοκίμασέ το να μας πεις το αποτέλεσμα!!!! :woohoo:

Χρύσα, ήθελα να σε ρωτήσω και πάντα το ξεχνούσα, τι έγινε με την δίαιτα που έκανες, έχασες κανένα κιλό? ήρθες στα κανονικά σου?

Θούλη περιμένω να ακολουθήσουν οι γείτονες!!!! :laugh: :laugh: :laugh: ,

καλό μπάνιο το απόγευμα :)

τελικά η μικρή μια χαρά κάθησε, έπαιζε με τα παιχνίδια που έχουμε έξω και με τρέλανε στο "μαμά"!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο καλώς να την δεχτείς...Να στρώσεις και κόκκινο χαλί στην πόρτα... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Μιλάτε κι εσείς για πεθερές ρε... :angry::angry: Εγώ που την έχω μόνιμη... :blink::blink::S:S

Κορίτσια είμαι πάλι σκασμένη... :(:( Σήμερα ήρθε τελικά ο παιδίατρος για το εμβόλιο της ανεμοβλογιάς (τον πήρα χθες να το κανονίσω για αύριο στο ιατρειο και δεν μπορούσε :angry::angry::angry: ) και μου είπε ότι η χοληστερίνη που έχει η Ιωάννα δεν είναι φυσιολογική... :dry::dry::ohmy::ohmy: Δεν μπορεί να αποδωθεί στη διατροφή, καθώς όλα τα παιδάκι τρώνε κρέατα και αβγά αλλά ούτε και στην κληρονομικότητα γιατί είναι πολύ μικρή ακόμα..Μου είπε βέβαια ότι εξωτερικά εργαστήρια δεν εμπιστεύεται και μας είπε να πάμε Ιασώ για επανέλεγχο... :dry::dry: Αύριο λοιπόν θα την πάμε να δούμε πάλι τη χοληστερίνη και αν και πάλι είναι σε υψηλά επίπεδα θα μας δώσει διατροφή... :unsure::unsure::unsure::blink::blink::blink:

Έχω ανησυχήσει πολύ....Κορίτσια αν έχει χοληστερίνη το αστεράκι μου τι θα κάνω;;;;; :(:(:(:unsure::unsure::unsure: ουφ....

Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο να σχολιάσω...Συγγνώμη!!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veni μου συγνωμη, το αλτσαχαιμερ φταιει!

εμεις δεν εχουμε θεμα με ουρολοιμοξεις....ισως θα πρεπει να εισαι λιγο πιοπροσεκτικη!

σιγουρα καλο πλυσιμο!

το hydrovit το χρησιμοποιω μετ ατη θαλασσα σε ολο το σωμα!

εχει ουδετερο ph και ειναι για δερματολογικα...το χρησιμοποιω για να μην ξηρεναται το δερματακι της!

κανει δουλεια!

Αφροδιτη μου καλως να την δεχτεις...να ξεκουραστεις λιγο!

εγω την εχω 2χλ απο εδω!

ευτυχως περνει την μικρη και κανω καμια δουλεια!

ελπιζω να εθει και διακοπες μαζι να ξεκουραστουμε λιγο!

σημερα πηγα γυναικολογο να γραψω την θεραπεια για την τραχηλιτιδα...εγραψε αυτος οτι του γουσταρε...γιατι πληρωνω ασφαλεια δεν ξερω αφου ολα τα κανω ιδιωτκα!

αχ αχ αλλα ξεχασα εχω το μεγαλο επιδομα!

πηρα στην μικρη πεδιλακια με φωτακια...εχει ξετρελαθει..υποτιθετι τα πηρα για την θαλασσα!

μπεμπουλα τι τιμη εχει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ και της αδελφής μου το παιδί έχει χολιστερίνη και εγώ ξαφνιάστηκα όταν άκουσα για παιδάκι και χοληστερίνη αλλά ο παιδίατρος τους είπε να μην ανησυχούν και δεν έδωσε καν διατροφή.......η δικιά σου τόσο ανεβασμένη τιμή έχει? :huh:

Βίκυ βάλε καμμιά φωτό με τα παπουτσάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεμπι κ ο αντρας μου πηγε και του πηρε πεδιλακια με φωτακια!! εχουν πολυ πλακα και αρεσουν τρελα στον μικρο χουλιγκαν!!!

συμπεθερουκλα μου οταν ειχα ρωτησει την παιδιατρο μας μου ειχε πει οτι κανονικα μετα τα 2 δινουν εξετασεις για χοληστσερινη και φυσιολογικα πρεπει να ειναι κατω απο 170.

ναι αργη οντως κ εμενα μου φανηκε πολυ παραξενο οταν το ειχα ακουσει για πρωτη φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ο γιατρός δε μου είχε πει να κάνω εξετάσεις για χοληστερίνη στη μικρή...Μόνη μου τις έκανα.... :unsure::unsure::unsure:

Την ολική με όριο το 200 την είχε 203, την κακή χοληστερίνη με όριο το 130 την είχε 147 και την καλή την είχε 56 νομίζω... :unsure::unsure::unsure::unsure: Κορίτσια δεν ξέρω..Τα έχω δει όλα...Φοβάμαι πολύ... :dry::dry::ohmy::ohmy::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ και εγώ μόλις τώρα διάβασα τις παρακάτω ιστοσελίδες, για ρίξε μια ματιά, ίσως να τις έχεις διαβάσει και εσύ!:

http://www.incardiology.gr/pathiseis_li ... paidia.htm

και

http://www.vita.gr/html/ent/209/ent.6209.asp

επίσης λέει ότι οι εξετάσεις γίνονται από 2 ετών και πάνω και γιατί να πας στι ΙΑΣΩ?

η 2η ιστοσελίδα προτείνει το Νοσοκομείο Παίδων «Aγλαΐα Kυριακού», όπου λειτουργεί Λιπαιδιμικό Iατρείο, που παρακολουθεί παιδιά με αυξημένη χοληστερίνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πανω απο τα 2 κανουμε εξετασεις!

και φυσικα δεν βασιζομαστε σε μια μονο εξεταση!

αλλα γιατι ιασω? εκει ειναι μετοχος?(ξερω ειμαι κακια)

αλλα γιατι δεν πας παιδων?

νομιζω υπαρχει ειδικο τμημα!

αν θες μπορω να ψαξω σε ποιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ Argi μου...Είχα διαβάσει κι εγώ διάφορα και ότι κάτω την ηλικία των 2 ετών οι τιμές δεν είναι ουσιαστικές...Ελπίζω να μην έχουμε κανένα σοβαρότερο πρόβλημα.. :unsure::unsure::unsure:

Ο γιατρός μας έγραψε να κάνουμε και τρανσαμινάσες που είναι για το συκώτι... :ohmy::ohmy: Αχ Παναγία μου μακάρι να μην έχει τίποτα το κοριτσάκι μου...Θα τρελαθώ.. :dry::dry::dry:

Αν και πάλι διαπιστωθεί υψηλή χοληστερίνη θα απευθυνθούμε σίγουρα σε ειδικό...Έχω ακούσει γι'αυτό το τμήμα στο Παίδων και ξέρω ότι υπάρχει μια ειδική πάνω στην παιδική χοληστερίνη...Η συγκεκριμένη βέβαια έχει τεράστια αναμονή για να σε δεχθεί (2-3 μήνες), αλλά λόγω της δουλειάς μας ο άντρας μου θα καταφέρει να κλείσει ραντεβού άμεσα...

Μακάρι όμως να είναι αχρείαστη!!!!Τι θα κάνω Παναγία μου..Πώς θα περάσει η σημερινή μέρα μέχρι να έρθει το πρωί να πάμε για εξετάσεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός μας είχε πει να κάνουμε γενική ούρων, αίματος, σίδηρο και φεριτίνη, αλλά επειδή είχα ακούσει άλλη μια τέτοια περίπτωση και ο άντρας μου έχει πολλή χοληστερίνη, αποφάσισα να κάνω κι εγώ...

Pebi μου δεν ξέρω αν είναι μέτοχος, πάντως είναι γιατρός του Ιασώ.. :angry::angry::angry:

Αν και αύριο οι τιμές είναι υψηλές, το επόμενο βήμα είναι να επισκεφθούμε αυτή τη γιατρό στο Παίδων... :unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με συγχωρείς πολύ Γωγώ μου αλλά εγώ θα άλλαζα τον παιδίατρο αμέσως: 1ον. δεν έχει χρόνο να σε δεχθεί στο ιατρείο του αλλά έχει για να έρθει στο σπίτι σου!!!!

2ον. εμπιστεύεται μόνο το ΙΑΣΩ επειδή εκεί δουλεύει !!!!! έλεος!

αντί να πας και να ταλαιπωρήσεις την ομορφούλα σου με εκ νεόυ εξετα΄σεις γιατί δεν ζητάς και μια 2η γνώμη παιδιάτρου?

αλλά ακόμη και αν ήταν να κάνω και άλλες εξετάσεις τότε θα πήγαινα στο Παίδων!!!!

δλδ θα κάνεις αύριο εξετάσεις και αν είναι υψηλές θα ξανακάνεις εξετάσεις!!!!

ακόμη και 2 μήνες να περιμένεις για το ραντεβού πού είναι το πρόβλημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ εννοείται καλά αποτελέσματα και όσο το δυνατόν μικρότερη ταλαιπωρία για την μικρή....να μου την φιλήσεις στα μαγουλάκια της!!!

Ερώτηση:

Πόσο κάνει το λίτρο ελαιόλαδο στην Ελλάδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ καλά αποτελέσματα αύριο

Ελπίζω να είναι όλα καλά

Καλά θα κάνεις πάντως να πάρεις και μια 2η γνώμη

Μάρθα μπράβο στο Θοδωράκο που κοιμήθηκε καλύτερα χθες

Τον παιδεύει πολύ φαίνεται το άτιμο το δόντι.

Λένα στου έστειλα πμ

Θα σε πάρω το απόγευμα να τα πούμε

Αργυρώ χθες πήρα Αλτις 5lt 16,95€ αλλά ήταν προσφορά

κανονικά έχει νομίζω γύρω στα 20€ τα 5lt

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi μου η αλήθεια είναι ότι είμαστε στο τσακ να τον αλλάξουμε τον παιδίατρο...Αλλά το σκέφτομαι γιατί τον εμπιστεύομαι τον μ@@@@@....Και που να βρω άλλον παιδίατρο;;;Και άντε φτου και από την αρχή πάλι...Ψάξε, είναι καλός, δεν είναι καλός κλπ... :dry::dry::dry:

Όσο για την αναμονή στην ειδική γιατρό του Παίδων, θα την παρακάμψουμε λόγω δουλειά ελπίζω...Ο άντρας μου επειδή είναι και πιο θρασής απο μενα, θα τα καταφέρει να κλείσει ραντεβού αμέσως...Μόνο με τον πρωθυπουργό δεν μου έχει κανονίσει ακόμα ρανετβού... :laugh: :laugh: :laugh: Είναι απίστευτος...Ό,τι και να του ζητήσεις, σου το κανονίζει αμέσως....Δεν κολλάει πουθενά... :laugh: :laugh: :laugh:

Δεν ξέρω ρε κορίτσια...Θα πάω αύριο Ιασώ και μετά βλέποντας και κάνοντας...Εντωμεταξυ πήρα τηλ να ρωτήσω πόσο έχουν οι εξετάσεις και μου είπαν 126 ευρώ!!!! :S:S:S:blink::blink::blink::blink:

Δεν ξέρω πόσο έχει το ελαιόλαδο...έχουμε δικό μας λαδάκι και δεν αγοράζουμε ποτέ!!!!!!

Σας ευχαριστλω για τις ευχές κοριτσάκια... :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγούλα, καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου, μα προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι! Όλα θα πάνε καλά!! Είναι αρκετές οι περιπτώσεις παιδιών με υψηλή χοληστερίνη :( μα με τη σωστή παρακολούθηση, όλα θα πάνε καλά! Δεν θα έχει τίποτα σοβαρό το ομορφούλι σου! Αλλά θα συμφωνήσω με την Argi, εγώ θα άλλαζα παιδίατρο με τη μία!!! Πάρε μια δεύτερη γνώμη, οπωσδήποτε!!! Θα σου σύστηνα την δική μας παιδίατρο, την οποία και εκτιμώ πολύ, είναι και κοντά σου, αλλά φοβάμαι να συστήνω γιατρούς... :dry:

pebi μου, ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες! Η αλήθεια είναι πως το ιστορικό μας με έχει λίγο τρομοκρατήσει, αλλά ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά αυτό το καλοκαίρι!

thoulaki, χαίρομαι που είστε καλύτερα σήμερα! Τον κακόμοιρο το Θοδωρούλη!!! Τα χαζοδόντια!!! :angry: Υπομονούλα!

Cesiliaki, πήγα την προηγούμενη εβδομάδα στο γιατρό, μου είπε ότι εφ'όσον το τεστ παπ βγήκε καθαρό, δεν προκλήθηκε από κάποιο μικρόβιο ή ιό και άρα πιθανότατα από τη γέννα! Μου έκανε καυτηριασμό και τη στιγμή που το άκουσα, πάγωσα!!! :side: Αλλά δεν ήταν τίποτα τελικά, και κράτησε πολύ λίγο! Όλα καλά και δεν θα χρειαστεί κάτι άλλο! :)

Αrgi μου, κι εγώ δεν αγοράζω ποτέ ελαιόλαδο, μας στέλνουν απ' το χωριό, ευτυχώς! Μόνο καλαμποκέλαιο, για τα γλυκά, το οποίο είχα κόψει γιατί είχε κατηγορηθεί για μεταλλαγμένο, το γύρισα σε ηλιέλαιο, που κατηγορήθηκε για ορυκτέλαιο και μετά το ξαναγύρισα σε καλαμποκέλαιο!!! :angry: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ΄μαι και εγω!

Διάβασα τα νέα σας και τώρα δίνω το παρών!

Argi , καλο κούρεμα.Εμείς όταν το κουρευουμε,επειφη και ο Θάνος δεν κάθεται φρόνιμα,τον βάζουμε να κρατάει την ακρη από τη κουρευτική μηχανη,στο χερουλί δηλαδή και το κουρευουμε μαζι.Ασε που μετα από λίγο βαριέται και αποχωρεί!!!

Μπεμπουλα σε καταλαβαίνω,αν εμπιστευεσαι ένα γιατρό είναι δύσκολο να τον αλλάξεις...ασε ξέρω!

Για τη μικρούλα κάνε εναν επανέλεγχο και πάντην και σε κανένα άλλο ,αυτό δεν είναι κακο.Ολα καλα θα είναι μην αγχώνεσαι από τώρα!

Και μετα από όλα αυτα,λέω να του κάνω και εγώ εξετάσεις του μικρου.Θα τους στείλω πακέτο στο Διαβαλκανικο,εχουμε μια ασφάλιση που σου καλύπτει check up και αιματολογικές μέχρι 300,οο.Και κλείνεις ραντεβού για έλεγχο σε όσες ειδικότητες θέλεις,χωρίς χρέωση.

Να του κάνουμε γενικές εξετάσεις και να τον δει παιδίατρος,ωρυλα,οφθαλμίατρος...

Να παει και ο Χρήστος να τσεκαριστει....Θα τους ξεσκονίσω.

Εγω έκανα εξετάσεις,το υπερκάλυψα το δικό μου ποσό,πλήρωσα και από πανω.

Πρέπει να κλέισω ραντεβού ....

Σήμερα έχουμε παιδίατρο, να κάνουμε το εμβόλιο της ανεμοεβλογιας....

Μας είπε πριν τις διακοπές να κάνουμε και το μαντου.....

Πρώτον του το είχαν κάνει 6 μηνών στο ΑΧΕΠΑ όταν νοσηλευτηκε,πρέπει να ξαναγίνει?

Και δευτερον,που το κάνουν αυτο.Ο παιδίατρος της κουμπάρας μου της είπε οτι πρέπει να γίνει στο Λοιμωδων,δεν γίνεται στα ιατρεία!Ισχυει κάτι τέτοιο?????????

Σας έπρηξα....

:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω είχα παρουσιάσει τραχιλίτιδα μετα τη γέννα , στο πρώτο τεστ παπ.

Δεν μου έκανε τίποτα,ουτε θεραπεία έδωσε.

Τώρα πριν ξαναμείνω έγκυος που είχα κάνει,ήταν καθαρό δεν υπήρχε τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη για το εμβόλιο που ρωτάς δεν έχω ιδέα, εμάς όλα μας τα κάνει ο παιδίατρος στο ιατρείο του!

τι καλά που δεν αγοράζετε λαδάκι :) και εγώ αν έμενα Ελλάδα κάτι θα εξοικονομούσε ο μπαμπάς μου, που έχει πολλούς γνωστούς αγρότες και μη!!! :laugh:

όσο για την κουρευτική μηχανή χζή είμαι να της πω να με βοηθήσει, η δικιά μου δεν πρόκειτε να βαρεθεί θα θελήσει η ίδια να πάρει τον έλεγχο!!!! :silly:

Εύη μου μάλλον είναι σειρά σου να ανοίξεις το επόμενο τρενάκι!!!

(άγχος και αυτό!!! :laugh: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη το μαντού το κάνουν στο Αντιφυματικό κέντρο. Είναι στην Ολύμπου 27 (για τον αριθμό δεν είμαι σίγουρη) και εγώ εκεί το έκανα.

Στα ιατρεία δεν το κάνουν οι περισσότεροι παιδίατροι γιατί δεν υπάρχει στα φαρμακεία πρέπει και οι ίδιοι να το προμηθευτούν από εκεί και έχει πολύ μικρή ημερομηνία λήξης γιαυτό και δεν το παίρνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mitsaki ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου...Κι εγώ αυτό το πρόβλημα έχω...Δε συστήνω ποτέ γιατρούς, γιατί ο δικός μου για μενα μπορεί να είναι ο καλύτερος και για σενα να αποδειχθεί μαλάκας..Γι'αυτό και δυσκολεύομαι να αλλάξω... :dry::dry::dry:

Ευάκι μου χαίρομαι που με καταλαβαίνεις... :P:P Εμάς το έκανε πριν 2 μήνες νομίζω στη μικρή, στο σπίτι...Απλώς δεν μπορείς να το αγοράσεις εσύ...Στο φέρνει ο γιατρός, αλλιώς στο νοσοκομείο...

Πλάκα πλάκα κορίτσια κι εμείς σκεφτόμαστε για ιδιωτική ασφάλιση αν και ο άντρας μου έχει τέλειο ταμείο και νοσηλεύεσαι εντελώς δωρεάν στο Ιατρικό, στο καλύτερο ιδιωτικό δηλαδή..Μακριά από εμάς... :ohmy::ohmy: Απλώς τόσα που δίνουμε στο Ιασώ με το γιατρό, το σκέφτομαστε.... :unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιτσακι τελικα καλαμποκελαιο η ηλιελαιο βαζετε? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ευη εγω στο ιατρειο εκανα το μαντου..

κ της ανεμοβλογιας..

περασες ανεμοβλογια ε/?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...