Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO EXPRESS TOY ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ VOL 14 KAI ΤΥΧΕΡΟ!!!!!


Recommended Posts

λιγο δυσκολα για ανρρωτικη..εγω εχω το βαφειο οποτεεεη πεθερα μου δουλευει κ μενει κορδελιο..

χθες του εδωσα κ ντεπον/..

δε ξερω...κ κοιμαμαι απο της 11 για να χορτασω υπνο..χαχα

εδω γελαμε....

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

thouli έγραψε:

δε ξερω...κ κοιμαμαι απο της 11 για να χορτασω υπνο..χαχα

εδω γελαμε....

:laugh:

από τις 8 πρέπει να κοιμάσαι όχι στις 11

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

καλοκαιρινή άδεια δεν θα πάρεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι θα παρω 2 βδομαδες το αυγουστου

ΑΛΛΑ

θα τον εχω εγω γιατι ειναι κλειστα ο παιδικος..

ασε απο που να το πιασεις :angry:

η μονη ελπιδα ειναι στη σαντορινη.

που θα χω το κουνιαδακι μου

αλλα το σπιτι μικρο κ αν αυτος γκαριζει παλι δε θα κοιμαμαι

ασε που εμαθα οτι εχει ενα παραθυρο πολυ ψιλο κ δε εχει παντζουρι κ μπαινει ΤΟ φως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη πρέπει να συγκρατείς τα νεύρα σου γιατί κρίμα είναι για τον Ντόντο σου.....και εμένα μου τα έσπαγε τα νεύρα ο Λουκάς όταν ήμουν έγκυος, του έδινα καμμιά στον πωπό και μετά στενοχωριόμουν ακόμη πιο πολύ!!!!

μα αυτό το παιδί όλο χαμογελαστό είναι......είσαι σίγουρη ότι στα κάνει αυτά?!!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρθα μου υπομονη!

ειναι φαση που περνα!

προσπαθησε να τον απασχολει καποιος με κουνιες παιχνιδια κλπ

εχουν πολυ ενεργεια κι δεν μπορουν ανα την διοχετευσουν!

μακρι να ημουν κοντα σου τον κρατουσα εγω!

apis 6 πανες την ημερα ειναι κατω απο το οριο θα πρεπει να εχετε 7-8 το λιγοτερο!

αυξησε θηλασμους!

μαλλον δεν θηλαζει σωστα το μωρο και σε τραυαματιζει αρα δεν τρωει και οπως θα επρεπε....οσο για τους μαραθωνιους θηαλσμους...κανε υπομονη.... δν αθ ειναι ετσι παντα τα παγματα!

για να μην σε πιανει αγχος με το βαρος γαι αρχη να θυμασαι οτι τα μωρα στις 15 ημερες θα πρεπει να αεχουνα νακτησει το βαρος γενησης τους!

οι κθαημερινες μετρησεις δεν ειναι ενδειξη....εξαρτονται απο πολλους παραγοντες....(αν εχει φαιει, αν εχει κανει κακα-τσισα)

χθες η μικρη με βγαλε απο τα ορια μου στην επιστροφη!

την εβαλα ταιμ-αουτ για 10 λεπτα στο δωματιο της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω νομιζα οτι 6-8 πανες πρεπει αν βρεχει,.μακαρι να το δει η λινα

βικυ ευχαριστω..να σε κανω τα αεροπορικα να μου τον κρατησεις?

κ θα παρω τη γλωσσου τη κορη σου που τοσο αγαπω.. :P

τι σε εκανε δηλ η μικρη?

δε μας ειπες?ποσες μερες σε εμειναν για διακοπες?

ρε παιδια το ποντικακι το ποπακι που χαθηκαν/> :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!διαβασα μονο την τελευταια σελιδα..στεναχωρεθηκα πολυ Θουλη μου που ταλαιπωρεισαι τοσο στην κατασταση σου.. :(:(

οσο για το οτι χανεις ευκολα την υπομονη σου,δε το πιστευω με τιποτα!διαβαζοντας τοσο καιρο εδω μεσα τα νεα σου,εχω να πω πως εισαι τερας ψυχραιμιας! :laugh: :laugh: ;):kiss::kiss::kiss:

σκεψου τη σαντορινη! ;);) αν τον βγαζεις στο παρκο δε ξεχνιεται;;εγω ετσι κανω,αλλα ριχνω κ το τρεξιμο να τον κυνηγαω..απο το να κανει ομως ταρζανιες στο σπιτι..καλυτερα!

θα προσπαθησω να διαβασω τις υπολοιπες σλιδες!~φιλια σε ολες,νατασουλα,βικυ,χρυσα,νατασα,αφρο,αννα,ευη ,γωγω,κ σε ολες οσες ξεχασα φιλακια!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να ρωτήσω Βίκυ αυτό που γράφεις για τις πάνες ότι πρέπει να είναι 7-8 την ημέρα, επειδή με είχε αγχώσει πολύ όταν είχα γεννήσει και σκέφτομαι ότι το ίδιο θα αγχώνεται και η apis. Εγώ ποτέ δεν κατάφερνα να την αλλάξω 8 φορές το 24ωρο και εξηγώ γιατί:

Το βράδυ που συνήθως κάναμε ξαπλωτούς θηλασμούς εαν δεν έκανε κακά δεν την άλλαζα για να μην ξυπνήσει οπότε μπορεί να έκανα και 6 ώρες να την αλλάξω. Αν όμως την άλλαζα και στο ενδιάμεσο μπορεί να είχε ακόμα 2 βρεγμένες πάνες.

Το ίδιο και στην διάρκεια της ημέρας. Την άλλαζα μόλις ξυπνούσε και μετά μπορεί να ήταν για 3 συνεχόμενες ώρες στο στήθος και μετά να κοιμόταν 1 ώρα οπότε την άλλαζα πάλι μόλις ξυπνούσε οπότε στο σύνολο είχαν περάσει 4 ώρες.

Έτσι ποτέ δεν μου βγαίναν πάνω από 6 πάνες την ημέρα και αγχωνόμουν πολύ.

Τελικά πήγα πήρα ζυγαριά και την ζύγιζα κάθε βδομάδα για να βλέπω αν παίρνει βάρος ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω πως οταν λεμε 7-8 πανες,εννοουμε να κανει τσισακια τοσες φορες,,ε!καποιες πανες φυσικο δεν ειναι να εχουν τσισακια απο 2 η και 3 φορε μαζεμενα;; :silly: :silly: :dry::dry: !αρα,κ λιγοτερες πανες,αν ειναι γεματες,γεματες,δε υπαρχει,μαλλον,προβλημα,ε;; :dry::dry:

Λινα ετσι ειναι στην αρχη..κανε υπομονη κ βδομαδα,βδομαδα,θα βλεπεις βελτιωσεις!εδω θα ειμαστε εμεις! :):):kiss::kiss::kiss::kiss:

Νατασουλα κ απο εμενα δεν πινει το γαλα..απο τον αντρα μου κ απο τις γιαγιαδες μια χαρα!εμενα μου σηκωνει την μπλουζα οπως λες! :laugh: :laugh: σημερα μονο καταφερα να του δωσω ,αλλα καπακι θηλασε! :laugh: :laugh: θελει το χρονο του μαλλον!

αν και..δεν ειμαι σιγουρη οτι θελω να αποθηλασω,οποτε καλυτερα κ να θηλαζει ωστε να διατηρηθρι η γαλουχια..αλλθως φοβαμαι μην κοπει το γαλα,αλλαξω γνωμη για το θηλασμο κ μετα δεν εχει επιστροφη.. :blush::blush::blink::blink::blink: !

επιδομα αδειας πηρα 200 ευρω!με τοσα λεφτα,καραιβικη η μαλδιβες;;;;;;;;;;;;;;;;; :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Θούλη, τι να πω,υπομονή και πάλι υπομονή !

Πιστευω οτι είναι φάση, όπως σου είπαν τα κορίτσια, η οποία θα περάσει.

Είναι λογικό να έχεις εξαντληθεί τόσο πολύ.

Είσαι και στην αρχή της εγκυμοσύνης και πιο καταβεβλημένη λόγω των αλλαγων στον οργανισμό σου.

Σιγά σιγά όλα θα βελτιωθούν...

Νατασσούλα και Χρύσα , καλές είστε και ποιος θα κάνει τις δουλειες?

Ο Χρήστος ????? Εχουμε καταντήσει να με βλέπει και να στρίβει,κάθε φορα που συναντιούνται τα βλέματα μας,εντολή δίνω :blush:

Το Σάββατο έπλενε μπαλκονόπορτες,παντζούρια και μπάνιο στη Χαλκιδικη....

:blush::blush::blush: τι να κάνω,εξοχικό θέλαμε!!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια και από εμένα lucky!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

7-8 πανες ειναι το πρωτο διαστημα περιπου στο 2μηνο

μετα ειναι 6-7 κι ομως η μια πανα κανει την διαφορα!

Νατασουλα μου καταλαβαινω αυτο που λες με του ςμαραθωνιους θηλασμους!!

μετα απο 6 ωρες η πανα θα ηταν ασηκωτη αρα παραπανω απο μια ουρηση!

βρεγμενες πανες φανατστειτε ενα φλυτζανι πανω σε μια πανα για να καταλαβεται την ποσοτητα!

Μαρθα μου εγινε....ερχομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

η μικρη σε ολο το δρομο...ζητουσε το μπουκαλι με το νερο....τσιριζοντας φυσικα....να βαλουμε μαζου να παιζει...παλι τσιριζοντας και ψευτοκλαιγοντας...εγβαζε τις ζωνες απο το καθισμα...φυσικα επαιρνε θαρρος και απο τα ανηψια μου!

σε αδει αβγαινω 12/7 εως 1/8....για διακοπες θα φυγουμε 16/7-1/8

το εχω πολυ αναγκη!

ειναι η μονη χρονια που νοιωθω τοσο κουρασμενη!

αφου παρακαλαω να παρει και η πεθερα αδεια το ιδιο διαστημα για να ειναι μαζι να χαλαρωσω λιγο με την μικρη!

να περασω και λιγο χρονο με τον Π. μονοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ ευχαριστώ :)

Ιουλία κι εγώ δεν ξέρω αν θέλω να αποθηλάσω γιαυτό και δεν

κάνω καμιά ιδιαίτερη προσπάθεια. Ας πίνει ξένο όταν λείπω

και όταν είμαι εκεί από εμένα ;)

Τέλειωσες με το σχολείο, διακοπούλες τώρα?

Άντε γιατί το ξέχασες το τρενάκι :P

Εύη το ξέρω ότι οι δουλειές πρέπει να γίνουν

αλλά με μέτρο όχι όλες μαζί, 2 μωράκια κουβαλάς ;)

ας έρθει και κανείς άλλος να βοηθήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα κοριτσια βλεπω εσεις πηρατε πολλα!!! ςγω 170!! πω πω ειναι τραγικα τα πραγματα..

θουλη μου πολυ στεναχωριεμαι.. να προσπαθεις να εισαι πιο ηρεμη, το ξερω μια κουβεντα ειναι αλλα απο σενα επηρεαζονται αλλα 2 ατομα, και ο θοδωρακος και το μικρουλη σου

νατασα και τα υπολοιπα κοριτσια αν μπορειτε στειλτε μου σε μηνυμα τα κινητα σας γιατι εδω γινεται ενας χαμος και δε μπορω να βρωτιποτα!!!! εχωχασει τα παντα!!!

πεμπι αντε με το καλο η αδεια!! να φυγετε και να χαλαρωσετε

ο αντρας μου ουτε ρεπο δεν παιρνει, για αδεια ουτε λογος..

κοριτσια σημερα το πρωι πηγα στο καινουριο το σπιτι να περασουν το κλιματιστικο και ηταν 20 πτωματα!!! 20 κατσαριδες!!! επαθα σοκ!!! αλλα ηταν πεσμενες ολες γυρω γυρω στον παγκο της κουζινας.. λετε να εχει προβλημα το σπιτι?? σε ολο το υπολοιπο δεν υπηρχε ουτε μια!!!! ξερετε τι σκεφτομουν? οπως ειναι ο παγκος σε εκεινο το σημειο που ακουμπαει το ξυλο στο πατωμα εχει ενα μικρο κενο, 5-6 εκατοστα. λετε να ερχονται απο εκει? τι να κανω για να το κλεισω? αν βαλω απο εκεινο το αεροστοπ θα φαινεται χαλια!!! να παρω τη σπιτονοικοκυρα για απολυμανση? τι λετε??

τωρα θα κατσω να μαζεψω τα ρουχα μας και θα ξαναπαω το απογευμα.ελπιζω να μη δω αλλη ψοφια... ειλικρινα δε θα το αντεξω.. εχει κ αυτη τη ζεστη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi μου, ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες... Να ανακεφαλαιώσω? Μαγιουδάκι κανονικά δηλαδή, φεύγοντας από την παραλία τοπικό ξέπλυμα με νεράκι και στο σπίτι hydrovit? Τι είναι αυτό? Σαπουνάκι φαρμακευτικό? Εγώ την πλένω τοπικά με το fissan, δεν κάνω καλά? Δεν είναι αποτελεσματικό? :dry: Να προμηθευτώ το hydrovit άμεσα???

Μαρθούλι μου, είναι απόλυτα λογικό να έχεις φτάσει στα όριά σου, ειδικά σε αυτή τη φάση της εγκυμοσύνης! Μου είχε πει ο γιατρός ότι η υπνηλία είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης και ειδικά του 1ου τριμήνου, γιατί προνοεί ο οργανισμός και σε αναγκάζει να ξαπλώνεις και να ξεκουράζεσαι, για να κρατηθεί το έμβρυο! Προσπάθησε να βρεις τρόπο να ξεκουραστείς... Στείλε τον Ντόντο με κούριερ, θα στον κρατήσουμε παρέα με τη Βίκυ! Μη παραπονιέσαι όμως μετά, αν τον κολλήσουν οι μικρές γλωσσοκοπανίαση!!! :laugh: :P

apis μου, δεν ξέρω αν σου ευχήθηκα... Να σου ζήσει το μικρούλι, να 'ναι πάντα γερό κι ευτυχισμένο!!! :) Κουράγιο με τον θηλασμό, θα στρώσουν όλα!!! ;)

Argi μου, το πτυχίο είναι εκπαιδευτικού, μου ήταν απαραίτητο, ελπίζω να βοηθήσει στη δουλειά που ΘΑ βρω!!(?) :S Το ερώτημα είναι αν το μεταπτυχιακό που ετοιμάζομαι να κάνω θα βοηθήσει πουθενά... Από τη μία είναι απαραίτητο τη σήμερον ημέρα, από την άλλη, ενισχύει κατά λίγο τις πιθανότητες μου να βρω δουλίτσα!! :dry: Κι έτσι δεν είμαι σίγουρη ότι αξίζει το κόπο!!! Από την άλλη, όσο δεν βρίσκω δουλειά, ας κάνω κάτι, να ξεγελιέμαι ότι δεν κάθομαι!!! :laugh:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κοριτσάρες μου! :) Καλή τύχη μου χρειάζεται τώρα, μπας και αποκατασταθούμε, που το βλέπω πολύ δύσκολο!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιτσακι :woohoo: :woohoo:

τοσο γλωσσου κ η δικια σου? :P:P μακαρι αν βρεις γρηγορα δουλεια. :kiss:

λενακι κανε ρε συ απολυμανση..κ κλεισε κ τη τρυπα..αν βαλεις σιλικονι? :S:blink:

βικυ 3 βδομαδουλες?

κ γω νατασουλα ελεγα να αποθηλασω η οχι?αλλα τωρα λεω δαγκωτο ναιιιιιιιιι

φανταζεσαι αν τα θηλαζω μαζι(αν εχω φυσικα γαλα) :P

κ να κοιμαται το μωρο 6 ωρα(απιαστα ονειρα)κ ο θοδωρης καθε ωρα/???

ξερετε τι νομιζω?

αν αποθηλασει ο θοδωρης κ με δει να θηλαζω το νινι στανταρ θα θελει κ ο θοδωρης :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ίδια και χειρότερα! (που λέει ο λόγος!) :laugh:

Απ' το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί, Θουλάκι! Ήταν που ήταν δύσκολα τα πράγματα, δυσκολεύουν όλο και περ/ρο και ένας μισθός δεν φτάνει με τίποτα... :dry: Γιατί αυτά που βγάζω προς το παρόν από τα ιδιαίτερα, είναι χαρτζηλίκι, δεν είναι μισθός! Άσε που είναι αβέβαια, δεν μπορείς να στηριχτείς! Τέλος πάντων, έχει ο Θεός... Υγεία να έχουμε πάνω από όλα κι όλα θα γίνουν!!! :)

Φαντάζεσαι... Θα λέει ο Θοδωρής στο μικράκι... Θα τα μοιράσουμε δίκαια, οk? Μία δική μου, μία δική σου, μία δική μου!!! Και ξανά... Μία δική μου, μία δική σου, μία δική μου!!! :laugh: :P Ίσως αν αποθηλάσεις σχετικά άμεσα, κι έχει μεσολαβήσει ένα σεβαστό χρονικό διάστημα, να μη του κάνει εντύπωση όταν θα ξεκινήσει το μικρό! Ξεχνάνε εύκολα... Λέω εγώ τώρα!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάρες!

σας διαβάζω που και που αλλά έχω πολύυυυυ καιρό να γράψω, δεν ξέρω γιατί αλλά όλο κάτι έχω να κάνω και το αναβάλω,

καλά είμαστε γενικά, τα βράδια μας είναι καλύτερα, συνήθως ξυπνάει μια φορά (έχει τύχει και καμία έχει τυχει και περισσότερες) και συνήθως πεινάει ενώ στην αρχή που αποθηλάσαμε του έμαθα να πίνει νεράκι τώρα θέλει γάλα και κλαίει και τσιρίζει μέχρι να το ζεστάνω, φωνάζει γα γα γα και με τραβάει προς την κουζίνα, εχει ανοίξει πολύ η όρεξη του, θέλει να τρώει συνέχεια, προχθες στις 5 το πρωι που του ετοίμαζα το γάλα του είδε ένα κουτι με τυροπιτάκια και δεν σταμάτησε να κλαίει παραμόνο όταν του έδωσα ένα :woohoo: ήπιε 200 μλ γάλα με το τυροπιτάκι στο χέρι κι επειδή μισοκοιμόταν τον έβαλα στην κούνια και περίμενα να κοιμηθεί για να του το πάρω, το έσπασε στη μέση, έκρυψε το μισό ανάμεσα στην κούνια και στο στρώμα και το άλλο άρχισε να το τρώει οπότε τον σήκωσα, έτρωγε με κλειστά μάτια, το έφαγε λοιπον ήπιε νερό και κοιμήθηκε και ξύπνησε στις 8 κλαίγοντας για γάλα :woohoo: τα φρούτα τα έχουμε πλέον για σνακ κι όχι για γεύμα, δεν τον κρατούν, το απογευμα τρώει ξανά μεσημεριανό και μετά φρουτάκι, τώρα με το που ξύπνησε το μεσημέρι πάλι στην κουζίνα με πήγε έφαγε μια μπανάνα, δεν προλαβαίω να γράψω κι άλλα θα σας τα πω το βράδυ τα υπόλοιπα νέα

σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh:

popaki γελαω με το τυροπιτακια..

ασε κ μενα ολο μαμ κ μαμ λεει..

μα συνεχεια να τρωει

κ θελει ο κυριοσ ψωμι..χαλαει το κοσμο...

κ μενα τρελενεται για γαλα..

αν δε του δωσεις γινετε πανικος..με το που ξυπναει με παιρνει απο το δαχτυλο κ με παει ψυγειο κ λεει γαλα..

:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena pali me to nero kanei etsi .

ksipnaei to brady kai an griniaksei kai den ksipnisw (apo dipla tou) paei kai pinei monos tou kai erxete pali na kimithei!!! :silly:

otan ksipnaei gia ta kala me pernei kai mou dixnei na tou dosw nero h leei nei .

genikato nero to exoume to a kai to w ths diatrofhs mas .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebii έγραψε:

εγω!

apis 6 πανες την ημερα ειναι κατω απο το οριο θα πρεπει να εχετε 7-8 το λιγοτερο!

αυξησε θηλασμους!

μαλλον δεν θηλαζει σωστα το μωρο και σε τραυαματιζει αρα δεν τρωει και οπως θα επρεπε....οσο για τους μαραθωνιους θηαλσμους...κανε υπομονη.... δν αθ ειναι ετσι παντα τα παγματα!

για να μην σε πιανει αγχος με το βαρος γαι αρχη να θυμασαι οτι τα μωρα στις 15 ημερες θα πρεπει να αεχουνα νακτησει το βαρος γενησης τους!

οι κθαημερινες μετρησεις δεν ειναι ενδειξη....εξαρτονται απο πολλους παραγοντες....(αν εχει φαιει, αν εχει κανει κακα-τσισα)

χθες η μικρη με βγαλε απο τα ορια μου στην επιστροφη!

την εβαλα ταιμ-αουτ για 10 λεπτα στο δωματιο της!

Tωρα μαλιστα..μπορει δηλαδη να αφυδατωθει;

Οσο για τις πανες δεν εχω κατσει σοβαρα να τις μετρησω γιατι μια γνωστη μου μαια μου ειπε να μην μετραω πανες και να μην ζυγιζω και να αφηνω το παιδι οσο θελει στο στηθος

Θηλαζει το αργοτερο ανα 2,5 ωρες..συνηθως ανα 1,5 ωρα..ποσο ποιο συχνα;

Στο μαιευτηριο μου ειπαν οτι πιανει καλα τη θηλη το ιδιο και αυτη η γνωστη μου μαια

Ωρες ωρες πιανει μονο τη θηλη και καταλαβαινω οτι αυτο ειναι λαθος. Πώς μπορω να το διορθωσω; Τι μπορει να συμβει αν οντως βρεχει 6 πανες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...