Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO EXPRESS TOY ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ VOL 14 KAI ΤΥΧΕΡΟ!!!!!


Recommended Posts

τζααααααααααααααααα!

τι μου κανετε?

Κοριτσια με επιασε μια υπνηλια,θα κοιμηθω στα μαρμαρα του γραφειου....

αχ δεν αντεχω!!!!

Φιλακια σε όλες σας,μπηκατε,βγηκατε αρκετες!!!!

Δεν ειμαι πολυ στα καλα μου,θελω να παω σπιτακι μου στον καναπε μου....

Εμενα παλι ο Θάνος τους 3 πρωτους μηνες ετρωγε 15 λεπτα απο το ένα στηθος,ανα δυωρο απο βρεφος και μετα το 2μηνο ηταν ήση στα τετραωρα.

Και βάρος επαιρνε και μια χαρούλα ολα πηγαιναν...η μαια μου ειχε πει απο τις πρωτες μερες οτι ηταν παιδι θηλασμου....

Το οτι στους 3,5 μηνες κοψαμε τον αποκλειστικο θηλασμο ήταν αποτελεσμα της αγνοιας μου , της ελειψης υπομονης και της επιστροφης για 20 μερες στη δουλεια.....προπερσινα ξινα σταφυλια,τι θυμηθηκα μες στη νυστα μου.

Απλα ηθελα να πω για τα 15λεπτα του Θανου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλημερα!!! τι κανετε?? ειμαι δουλεια και τρεχω!!!!

βρε κοροτσια θεσσαλονικιεςςςςςςς να κανουμε το καφεδακι σπιτι μου γιατι δεν εχω πως να ερθω στην γιωτα??? ε???? βολευει???? ε??????? :):):):):):):):):)

αντε να σας δω και εγω λιγακιιιιιιιιιιι!!!!!!! :):):):):)

καλημερα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

τι κανετε?

μπαμπας και κορη βγηκαν βολτα!

εγω κανω δουλειες!

αλλα οταν επιστρεψει θα ετοιμασει την πυλωτη!

εμενα οταν γεννησα "νοσ.ελενα" μου ελεγαν για το 1ο 15μερο απο τα 2 στηθη για οσο θελει το μωρο, να μν κοιμαται στο στηθος, μετα το 15 μερο εναλλαξ τα γευματα!

μπηκαμε μοναδα λογω του ικτερουν και δεν μου ειπε κανεις να κοψω τον θηλασμο!

εμαι σιγουρη οτι μεσα εδινα ξενο...το να της εφτανε 1/2 ωρα καθε 3ωρο που πηγαινα να την θηλασω!

βγαινοντας αλλοτε θηλαζε 23/24ωρο και αλλοτε καθε 2ωρο!

τωρα θηλαζει 5 λεπτα το πολυ!

στο δωματιο αλλαξα 4 συγκατοικες...εγω παρεμενα σταθερη για 15ημ.

ολες με καισαρικη....(τυχαιο? θελω να νομιζω!)

απο τις 4 η 1 θηλασε η οποια ηταν απο την Αλβανια!

ειχε θεληση και υπομονη!

ρωτουσε για τα παντα!

οταν δεν κατεβαινει το γαλα αλλα υπαρχει ...ζεστες κομπρεσες και μασαζακι!

(η αδελφη του μπαμπα μου θηλασε τον γιο της 3,5 χρονια, ειναι η μονη που δεν λεει τιποτα, μου ειχε πει οτι οταν πετρωνε το γαλα εβραζαν λαχανο και το εβαζαν χριαρο επανω να αγκαλιαζει ολο το στηθος)

μου ειχε κανει αντυπωση οταν μου το ειπε αλλα το διαβασα και καποι αλλου!

τελικα οι πιο παλιοι κατι ηξεραν....οχι σε ολα τα θεματα βεβαια!

φυσικα το μωρο να μην ειναι ταισμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και εγω....ανοιξα απο το πρωι το μαμμυ αλλα καταφερα να πω μια κουβεντα στις μανουλες απριλιου και τωρα γραφω και σε σας.

Κοριτσια, κουκλια τα παιδακια σας....Αφροδιτη κορμαρα ο γιος σου και πολυ γλυκια φατσουλα. Γωγω η Ιωαννα σου Ατζελινα τζολι...Μωρ τι χειλαρες ειναι αυτες??

Θουλη...εβαλα 8 κιλα στην εγκυμοσυνη και εχω χασει 14. Με στραγγιξε η μικρη

Εμενα στο μαιευτηριο επειδη το χω και προσφατο στην μνημη μου, μου λεγαν τα ιδια με σενα Γωγω. Αλλα οταν ρωτησα το γιατι , μου ειπαν για να μην ματωσουν οι θηλες και οχι για την ρυθμιση της παραγωγης. Βεβαια εγω ημουν ηδη ενημερωμενη για τον θηλασμο απο το μαμμυ και απο το ενα αυτι εμπαιναν και απο το αλλο εβγαιναν , οσα μου λεγαν μαιες και παιδιατροι.

Η μικρη μου παντως τις πρωτες σαραντα μερες ηταν συνεχεια στο στηθος, οποτε δεν ξερω να σας πω σε ποση ωρα χορταινε και ποση πιπιλιζε. Παντως εγω την αφηνα εκει πανω και εβλεπα ελλαδα εχεις ταλεντο...χαχαχα

Μια χαρα τα καταφερα με τους μαραθωνιους θηλασμους γιατι το ειχα παρει αποφαση οτι ετσι θα ειναι. Τωρα τρωει μεσα σε 10 λεπτα , καμια φορα και 5 και ανα 2ωρο επι το πληστον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bre bikh toso kairo psaxnome gia giatro sto elena kai den les tipota !!!

stile pm ton giatro sou an emine ikanopoihmenh analitika ...

kai egw sto attiko 7 meres pou ekatsa allaksa ,perimene na metrisw,giro stis 7 kopeles (se tretraklino) oles mekaisarikh ektos apo mia !!!

mhn mou pite pws se 7 meres allaksa 7kopeles ....thelane monoklinokai erxotan gia mia mera kapoies ....

oso gia ton thilasmo .....oles prospathousane alla einai kai h politikh tou nosokomiou den dinei kseno gala para monose elaxistes periptoseis .....mia mono zitise xapia thn mera pou efeuge ,den hthele katholou na thilasei ma katholou ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ !

μμμμμμμ οχι πολλα πραγματα!

κεφτεδακια

κοτοπουλο παιδακια στο φουρνο

σουφλε

3 ειδη σαλατας

κοτομπουκιες

πατατες φουρνου με πορτοκαλι

ρολο κιμα φουρνου

χοιρινο με ανανα

πιλαφακι

τα μειωσαμε , επλπιζω να ειμαστε και λιγοτεροι!

Αφροδιτη σου στελνω με πμ το σταθερο μου στειλε μου και εσυ το δικο σου να μιλησουμε αυριο να σου πω λεπτομερειες για τον γιατρο!

παντως σε ενημερωνω αν ψαχνεις πιτσιρικα τοτε δεν σου κανει....ειναι γυρω στα 50-55 κλοστεκουμενος...ειναι διυθυντης η αν.διευθυντης δεν θυμαμαι καλα!

αααααα δεν κανει εφημερειες , δεν ψαρευει πελατισες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδιτσες μου :kiss:

σημερα νομιζω ειναι η μονη μερα που δε εχω αναγουλες :woohoo: :silly:

βικυ να χαιρεσαι τον αντρουλη σου//.παντα ευτυχισμενοι κ να σε κανει κ τον γιο :P

εμενα με ξυπνησε 3 φορες το βραδυ..

αλλα χαλαλι του γιατιιιιιιιιιιι

ξυπνησε 8.30 κ επαιζε μονος στο κρεβατι επι μιση ωρα οποτε εγω χουζουρευα κ απολαμβανα..στο μισαωρο εγω τον ενοχλησα να δω τι κανει..

στο δευτερο μωρο δε θα το μαθω να κοιμαται με μεμε :whistle:

κ ΕΝΝΟΙΤΑΙ απο τη 1 μερα θα θηλαζω ξαπλωτη..κ οχι απο 20 ημερων που αρχισα το θοδωρη...

επισης να πω οτι στο θοδωρη ειχα ζητησει αποκλειστικο θηλασμο κ με ειπαν μεχρι να κατεβει θα δινουμε ξενο..κ γω το εβαζα 5 λεπτα κ 5 λεπτα στη αρχη..

στο 2 τωρα πως να το ζητησω?θα με πουν ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ

απ τη μια ξεκουραζεσαι δε μπρω να πω :blush::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου πολλα φιλακια και απο μας!!!!!

Καλα ειμαστε!!!

Τα δικα σας τα παιδια σκαρφαλώνουν παντού;;;;; :huh:

Βίκυ να τον χαίρεσαι!!!!Καλα να περασετε!!!

Λοιπόν, αν μπορειτε απαντηστε μου ρε κοριτσια.

Επειδη στο Νικόλα τα ειχα δει όλα με τους μαραθωνιους θηλασμους υπαρχει τρόπος να τους αποφύγω;;;;;

επίσης αν θηλαζω 10-λεπτα αλλα καθε μια ωριτσα θα τα κάνω μπάχαλο;;;;;

Σκεφτομαι τι θα κάνω τον Νικόλα. :unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα εμείς κόψαμε τους μαραθώνιους θηλασμούς όταν δεν την άφηνα να κοιμηθεί στο στήθος. Μέχρι να σαραντήσει την είχα στο στήθος σχεδόν όλο το 24ωρο αλλά τις περισσότερες ώρες κοιμόταν και δεν θήλαζε.

Μετά τις 40 μέρες και αφού με συμβούλεψε μια ξαδέρφη μου, μόλις έβλεπα ότι την έπαιρνε ο ύπνος την ξυπνούσα, της έβγαζα τις κάλτσες, την φυσούσα, της έτριβα τα αυτάκια και διάφορα άλλα για να φάει και να μην κοιμηθεί. Όταν το άφηνε από μόνη της την σήκωνα να ρευτεί και μετά την ξαναέβαζα. Αν δυσανασχετούσε την άλλαζα στήθος.

Έτσι άρχισε σιγά σιγά να κάνει 2ωρα και αργότερα 3ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bikh mou ksexasa na sou euxithw gia ton antra sou ,nai ton xerese kai panta eutixismenoi .

panagwta mhn anxonese apo twra .

mexri tote o mikros tha einai polu diaforetiko paidaki ,idi o manolhs einai polu diaforetikos me prin apo 1-2 mhnes .

tha kathete na paizei ,tha einai pio aneksartitos .tha ton perneis agalia kai tha kathest oloi mazi na faei to mwro ,skepsou teties triferes stigmes .

kala auto pou eipais gia ta 10 lepta to skeytikeskala; :P

tha to kobeis panw sto fai ....tha plantaksei sto klama!!

na eisai thetikh ,ales exoun perisotera kaikamia bohthia kai ta katafernoun!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα εγώ όταν τους είπα ότι θέλω αποκλειστικό θηλασμό με ρωτήσαν: "δηλαδή ούτε τσαι να μην της δώσουμε?" :blink::blink:

Βέβαια είμαι σίγουρη ότι της δίνανε ξένο γιατί αποκλείεται να καθόταν ήσυχη 4 ώρες μόνο με το δικό μου γάλα

Πάντως αν δεν είσαι σε μονόκλινο και να έχεις το μωρό μαζί σου δύσκολα

να θηλάσεις αποκλειστικά στις κλινικές :angry::angry:

Παναγιώτα δεν ξέρω για την Λίνα, νομίζω το Σάββατο ήταν να γεννήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε αυτο για το 10-λεπτο το ειχα διαβασει που το εκανε η Αθηνά αλλα μαλλον εννοουσε οχι στην αρχη αλλα οταν μεγαλωσε η Δαναη.

(Θα της στειλω και πμ να τη ρωτησω.)

Και εμενα μου ειχε φανει περιεργο αλλα λέω κατσε να ρωτησω.

Δε ξερω ρε Αφροδιτη μου ,οσο παει και αγριευει.

Σήμερα αρχισε να σκαρφαλωνει στο τραπέζι.

Νατασουλα εγω δεν τον αφηνα να κοιμηθει ποτε στο στηθος.Απλως θηλαζε κανα 10 λεπτο και μολις πηγαινε να κοιμηθει του αλλαζα ας πουμε πάνα.

Μετα ξαναθηλαζε πάλι και μολις πηγαινε να τον ξαναπαρει ο υπνος τοτε του εβρεχα το μετωπο.

Και γενικως αυτο γινοτανε για καμια ωρα.Μετα καθοτανε καμια ωριτσα μιαμιση και φτου και απο την αρχή.

Για αυτο λεω μηπως τωρα να μην το ξυπναω , να το αφηνω να κοιμαται;;;; (μάλλον οχι ε;)

Κοριτσια αν κανονιστει κατι παρτε τηλ.

Εγω θα ξαναγυγω το Σαββατο για καμια βδομάδα.

Το αλλο θεμα δεν το διαβασα αλλα ειδα στο fb τι γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebii έγραψε:

γυρω στα 40-45 ατομα ειμαστε συνηθως!

δεν μπορω να αποφυγω τιποτα!

:ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ..καλο κουραγιο...

παναγιωτα θα αλλαξει 12434 φορες μεχρι να γεννησεις..κατσε ακομα :P

νατασουλα στανταρ δωσαν ξενο..σε ολα δινουν...

βενι δε ξερω για καφε που ελεγες...

εγω τον αφηνα απο μικρο να κοιμηθει στο στηθος..κ ιδου τα αποτελεσματα

αλλα τωρα εγινε τελειως..κοιμαται το βραδυ μονος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ μας άνοιξες την όρεξη!! Να τον χαίρεσαι τον αντρούλη σου.

Κορίτσια αν και μένα μου τα είπαν περι 10λεπτου στο μαιευτήριο τους έγραψα κανονικά και το θήλαζα όπως ήθελε αυτός. Αυτός εφάρμοσε το 5 λεπτο και μετά δεν ήθελε και φυσικά είχαμε μάχη. Πωωω τα ξαναθυμήθηκα τώρα. Αυτό με το λάχανο που είπε η Βίκυ έχει δόση αλήθειας αφού και γω με θερμοφόρα ανακουφιζόμουν και έρρε καλύτερα το γάλα.

Σαυρογιώτα Χίο ξηγιέσαι ε??? Εμείς Χαλκιδική την άλλη βδομάδα να κάνει η μαμά μου το παρκινγκ και γω κανένα μπάνιο.

Παναγιώτα έτσι λέω. Προς το παρόν σκαπούλαρα το Αμύνταιο Φλώριν(τ)α!!!

Κορίτσια αυτή τη φορά λέω να μη γεννήσω σε μαιευτήριο ούτε σε νοσοκομείο αλλά στο αντίστοιχο κέντρο φυσικού τοκετού της Θεσσαλονίκης. Δε θέλω να ξαναδώ νοσοκομείο μου χει μείνει ψυχολογικό. Εδώ είναι το site τους. www.birthchoises.gr :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παπακι υπαρχει κ εδω στη θεσσαλονικη?εγω ηξερα για αθηνα..

κ ξερω οτι δε υπαρχουν κ εξοδα..

κ σε ελενχει μαια..

εδω που εχει?ποια περιοχη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα η μικρή σκαρφαλώνει παντού, όπου βρει!!!!

την απομακρύνω όμως αμέσως, κυρίως όταν ανεβαίνει στο τραπεζάκι του σαλονιού, ευτυχώς είναι ξύλινο!!!!

γενικά δοκιμάζει ό,τι ριψοκίνδυνο υπάρχει!!!

εμένα δεν μου είχαν πει πόση ώρα να τα θηλάζω....

Βίκυ πλάκα μας κάνεις?! 40-45 άτομα!!!! :ohmy::ohmy:

και τόσα φαγητά!!!! χαρά στο κουράγιο σου!!!!

βρε μπας και παίρνεις κέτερινγκ??? :laugh: :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...