Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO EXPRESS TOY ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ VOL 14 KAI ΤΥΧΕΡΟ!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Αφροδίτη επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα με την κουμπάρα σου πριν από κάθε θηλασμό είχα πάνω μου για 10 λεπτά μια θερμοφόρα για να ζεσταθεί το στήθος ή έκανα ζεστά μπάνια. Την ώρα που θήλαζε το μωρό αέρα εγώ έτριβα το στήθος προς τα κάτω για να του πάω το γάλα πιο εύκολα (τις σταγόνες δλδ) και αυτο για κανα μήνα τουλάχιστον. Έκλαιγε ο κακομοίρης γιατί πεινούσε και όταν άφηνε το ένα στήθος έδινα το άλλο εναλλάξ μπορεί και 20 φορέσ μέσα σε μια ώρα. Αρκεί να κάνει θηλαστικές κινήσεις. Από ξένο του έδινα με σύριγγα και σταδιακά μείωνα τα ml για να τον ξενερώσω και να προσπαθεί περισσότερο. Μετά από κάποιες μέρες έγινε το θαύμα και κοιμήθηκε πάνω μου μετά από γεύμα. Όχι πολύ αλλά ήταν ένδειξη ότι είμαι σε σωστο δρόμο. Από τότε δεν τον ξανάδωσα ξένο και το πάλευα έτσι. Στους 2 μήνες ένιωσα να κατεβαίνει ρέοντας το γάλα οπότε ησύχασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο δεν μπορώ να βοηθήσω στο πρόβλημα γιατί δεν αντιμετώπισα κάποιο κατά την διάρκεια των θηλασμών των παιδιών μου...εύχομαι όμως όλα να πάνε καλά και η κουμπάρα σου να μην το βάλει κάτω, πες της και τις εμπειρίες της Μαρίας και των άλλων κοριτσιών, ίσως να βοηθηθεί!

κορίτσια ήθελα να σας πω και όλο το ξεχνούσα, το εξής:

στην εδώ εθνική οδό (άουτομπαν) στην άκρη έχουν βάλει κάτι μεγάλες φωτό οι οποίες δείχνουν μια μάνα να κρατά αγκαλιά το παιδί της και οι 2 μαζί να κρατούν αγκαλιά την φωτό του μπαμπά-συζύγου με μια μαύρη κορδέλα γύρω από την κορνίζα του!!! είναι λίγο μακάβριο αλλά με αυτόν τον τρόπο θέλουν να επιστήσουν την προσοχή στους οδηγούς να μειώσουν ταχύτητα για να σώσουν την ζωή τους, ή ένα παιδί να κρατά την κορνίζα των γονιών ή φίλους κ.ο.κ..........αναρρωτιόμουν λοιπόν ποιός δέχθηκε να κάνει αυτή την φωτογράφηση και προχθές μου είπε ο άντρας μου ότι διάβασε κάπου ότι οι φωτό αυτές έχουν παρθεί από το facebook!!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι κάνεις ρε αγάπη;;;Ρε χάσαμε... :(:(:( Να περάσετε τέλεια στη Χίο και να βρείτε την πιο τέλεια καινούρια σας φωλίτσα... :P:P

Πες μου ότι όταν θα ανέβω Χαλκιδική στις 30 Αυγούστου θα είσαι ακόμα εκεί....Θέλω τόόόόόόσο πολύ να σε γνωρίσω και να δω από κοντά το Κωνσταντινάκι!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Χρύσαααααααα κι εσύ χάθηκες καλέ..Που είσαι;;;Το αστρεάκι σου καλά;;;;Δεν μπορεί να ξεκολλήσει από το βυζάκι της μαμάς;;; :P:P:P

Θα τα πούμε όταν ανέβω;;;;;;;

Argiiiiiii, Αφροδιτάκι φιλάκιααααααααα....

Αφρο μου εγώ δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα με το θηλασμό..Μακάρι να της πάνε όλα καλά της κοπέλας...Θα έρθεις στο μαιευτήριο όταν γεννήσω το δεύτερο για ιδιαίτερο μάθημα θηλασμού;;; :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ρε κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι;;;;

Ο γιατρός μου εχει μια πάαααααρα πολύ καλή μαία, την οποία εμπιστεύομαι τρελά και την εκτιμώ πολύ....

Όταν γέννησα την Ιωάννα μου και ήθελα να θηλάσω μου είχε πει ότι θα τη βάζω την πρώτη μέρα 5 λεπτά στο ένα στήθος πέντε στο άλλο, τη δεύτερη μέρα 10 λεπτά στο ένα και 10 στο άλλο κτλ....Ισχύει αυτό;;;;

Για πείτε μου...Να ξέρω για το 2ο....

Επίσης όταν γυρίσαμε σπίτι και η μικρή μου είχε ματώσει τη θηλή μου είχε πει να τη βάζω από το άλλο στήθος μέχρι να σταματήσει να τρέχει αίμα...Τελικά εγώ πήρα θήλαστρο, την επομένη... :(:(:(

Τι κάνεις όταν η θηλή ματώνει;;;Το βάζεις το παιδι στο στήθος ή όχι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!! Ολο για διακοπες ακουω και ζηλευωωωωωωωωωωωωωωω!!! Εμεις φετος γιοκ... :(

Για ποιες φωτο λετε? :dry:

Ο μικροε ξυπναγε την νυχτα ανα 3ωρο! Ποτε στρωνουν???? :blink: Θα πηδηχτω απ το παραθυρο!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ δεν ισχύει αυτό που σε είπε η μαία

Το μωρό στο στήθος για όση ώρα θέλει

Οι θηλές δεν πληγώνονται από την πολλή ώρα

αλλά από την λάθος στάση, όταν δηλαδή το

μωρό δεν πιάνει καλά το στήθος και πιάνει

μόνο την θηλή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εξαρτάται από το παιδί..... η κόρη μου χόρταινε στα 10 λεπτά!!! από κάθε στήθος!!!, σταματούσε μόνη της!

ενώ ο γιος μου μισάωρο!!! από το κάθε στήθος!!

αν δεις και το παιδί συνεχίζει να πίνει γάλα θα το σταματήσεις επειδή η μαία είπε 5 ή 10 λεπτά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειπα κ εγω...τις 4 ημερες που δεν ειχα ιντερνετ γραψατε 30 σελιδες,τωρα που μπηκα επεσε περονοσπορος....θελετε να μου πειτε κατι?ειμαι κ ευαισθητουλα αυτο τον καιρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως αυτο με το πενταλεπτο μου το ειπε κ εμενα η μαια στο μαιευτηριο ,ρε παιδια μολις ειχα γεννησει ,μου εφεραν το μωρο κ εφυγαν ,το πηρα κ εγω και το εβαλα στο στηθος,φυσικα επιασε ρογα κ οχι θηλεα αλω,πονουσα μα δεν με ενοιαζε ,τελικα τη ματωσε ,κ οταν το ειπα στη μαια με ειπε οτι εφταιγε οτι το αφησα 20 λεπτα και οχι 5 οπως επρεπε...ελεος...αφου ετρωγε ρε παιδια το μωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να βρε..δεν σε θελλουμε...εισαι πολυ αντιδραστικο στοιχειο!!!!

πρεπει να παρατησω την δουελια μου επειδη η Κυρα Γιωτα θελει κουβεντα

φτου σου!!!!!

Γιωτα μουυυυ

μαζι θα τα κανουμε τα δευτερα..να συμπεθερεψουμε

εγω θα σου κανω μια κορη νταρντανα ποντια γλωσσου σαλαχανου σαν τη μαμα της..και εσυ θα μου κανεις εναν παιδαρο δυο μετρα!!!!!

παιδια εγω με αυτε ςτις οδιγιες..τα εχω χασει.

δεν ξερω τι και πως ειναι σωσωτο και τι και πως λαθος.

Πιθανον σου λενε 5 λεπτα γιατι το μωρο εινα ηδη ταισμενο

τινα πω..

εγω τν αφηνα οση ωρα γουσταρε

αφηνε μονος του στο στηθος..και κοιμοτανε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν καταλάβατε...

Το πεντάλεπτο δε μου το είπε για να μην πληγωθεί η θηλή..

Δεν ξέρω γιατί..Νομίζω και καλά για να ρυθμίσει σταδιακά την παραγωγή... :dry::dry::dry: Την 1η μέρα 5 λεπτά, τη 2η 10 λεπτά και όσο πάμε ανεβαίνουν τα λεπτά... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena pantos oi paidiatroi (otan htan akoma gia parakolouthish) mou eixane pei ekei na to bazw 20 lepta apo to ena kai 20 lepta apo to alo .an kai tora kserw oti htan lathos ,emena omostoso etroge !! :blink:

ektos apotous marathonious ta kanonika tou geumata etsi ta kaname 20-20 .

den to simbouleuw fusika kai gia ales kopeles ,etsi ekane o dikos mou .

se zileuw pou tha eisai konta se thalasa :angry::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Μαρια τωρα ειδα οτι εμεινες εγγυος.

Το'πες και το κανες ρε θηριο!!!!

Με το καλο!!!!!Με ενα γερό μωράκι. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Μια χαρα θα σου κατσει βρε.Μαρτη θα γεννησεις;;;;

Bye Bye Αμυνταιοοοοοοοοοοοο!!!!!!

Καλα με εστειλες με το θηλασμο του Χου Χου.Αξια!!!!!!!

Ρε κοριτσια και εμενα η κολλητη μου δεν εβγαζε τιποτα. :ohmy::ohmy:

Απλως αν ηξερα την περιπτωση της Μαριας θα της ελεγα να κανει το ιδιο.

Αιντε παλι να σηκωθω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω, δεν ξερω αν θα ειμαι εδω γιατι τελος αυγουστου - αρχες σεπτεμβριου θα παρουμε αδεια..αλλα θακατευω εγω αθηνα τοτες..μαλλον..οποτε οπως και να εχει ισσος να τα πουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ ωχ Χρυσα με φανταζομαι να σφαζομαι με τη κορη σου που μιλησε αποτομα του γιου μου!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

μαλλον παιζει κ με το παιδι η ολη φαση του θηλασμου,πχ η Κωνσταντινα ηταν του λιγο κ συχνα,μεχρι 9 μηνων,ειτε μητρικο είτε σκόνη...αυτη την κακια συνηθεια την ειχε ...βγαιναμε βολτα κ δεν ηξερα αμα πεινουσε ή οχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...