Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO EXPRESS TOY ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ VOL 14 KAI ΤΥΧΕΡΟ!!!!!


Recommended Posts

xrusa mou authn thn simperiora pou perigrafeis thn eixai kai o dikos mou ekei konta ston 13 mhna .

tote arxise na bgazei kai tous trapezites pou ton zorisan polu .

pasxolise ton me kati alo .me paixnidakia me nero me kanena mpiskoto.

pantos an einai fash pou perase kai o dikos mou kanena mhna tha einai etsimeta allazei .

twra o dikos mou ksana arxise na mou polu tribete gia sixnotero thilasmo.to arxise apo thn hmera ths periodou mou .exw dei ena fouskomeno dontaki kai euxome na einai auto.

h plaka einaipws mou o zitaei ,mou dixnei meto xeraki tou to desi ki agapimeno bizaki kai leei 'a bi"? toy lew oxi dixnei to aristero "a' ? oxi ksana egw kai shnexizei na a dixnei 2-3 fores kai meta h klaiei an thelei polu na katsei h me kanei mia agalia kai feugei .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Aρτζι ειναι μια διαφημηση εδω που ενα παιδακι λεει "ΦΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΤΑ"

ε και η δικια μου φυσικα το αντογραφει!

Χρυσα προσπαθησε να τυ αποσπας την προσοχη η να εχεις νεες δραστηριοτητες ωστε να μην θηλαζει!

η δικια μου το εχει κανει κανα 2 φορες αυτο εξω αλλα της εξηγησα οτι θα θηλασουμε οταν παμε σπιτι!

γνωμη μου ειναι να ξεκινησεις με:

1 . θηλαζουμε μονο σπιτι η αμαξι η οπου βολευει εσενα

2. θηλαζουμε μονο συγκεκριμενες ωρες η ασε συγκεκριμενο σημειο πχ καναπε

φυσικα θα πρεπει να εισαι αυστηρη και να τηρεις αυτα που λες.... κι ανα κλαιει θα του αποσπας την προσοχη με κατι αλλο!

θα προσαρμοστει!

ειναι σε ηλικια που καταλαβαινει!

εμεις τα κανουμε θαλασσα!

εγω παντως δεν εχω σκοπο να αποθηλασω!

αααα χθες που της εδωσα φρεσκο γαλα ουτε καν το δοκιμασε!

καποια στιγμη θα δικιμασω να της δωσω κατσικισιο αλλα δεν το βλεπω να το πινει ουτε αυτο!

ειπαμε εγω θα θηλαζω ως το δημοτικο και πειτε με οπως θελετε!

χιχιχι!

για το αλλο θεμα δεν θα πω τιποτα γιατι θα φανω παλι κακια!

και θα γινω θεμα!

η Μαρια -Ιωαννα βαζει μονη της ντιντιντι!

ολη μερα καουμε τα ζουζουνια!

ποσ να αντεξω η δολια μαμα?

εε ποσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτισα Thanks πολυ για τις συμβουλες σας!!!

Θα προσπαθησω να τις εφαρμοσω .

Ο ντρας μου προσπαθει περισσοτεροαπο μενα ειναι η ακηθεια γιατι με το που αρχιζει νακαλαει εγω λιγιζω

Δεν θελλω να σταματησω μαχαιρι...θελλω να γινει οσο ποιο ομαλα γινετε, δεν θελλω να στερισω απο το παιδι μου κατι που του αρεσει πολυ...

θα δουμε.

Αλλα ρε κοριτσια πινει και φρεσκο..καμια φορα δειχνει και το ποτυρακι με το χερι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν ξέρω σε τι να πρωτοαπαντήσω με τόσα θέματα που έχετε αναφέρει... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Εγώ χθες το απόγευμα έφτιαξα κουλουράκια με πορτοκάλι για την κόρη μου να της δίνω κανένα που και που...'Εγιναν πεντανόστιμα!!!!!!

Μπεμπούλης welcome back!!!!!!!!!!!!Καλέ τι γιατρός ήταν αυτός που σου μίλησε έτσι;;;Έλεος!!!!!Πήγαινε να δεις και κανέναν άλλον αναπτυξιολόγο!!!!!

Κορίτσια κι εμένα μου μεγάλωσε το στήθος από τότε που γέννησα...Είναι ένα νούμερο μεγαλύτερο.... :P:P:P

Κορίτσια νυστάζω....... :S:S:S Και έχω δουλειά ρε γαμώτο...

Το διαβολάκι μου ανεβαίνει όπου βρει...Το τελευταίο της κατόρθωμα είναι στο τραπεζάκι του σαλονιού και στο πρεβάζι του μπαλκονιού... :ohmy::ohmy::unsure::unsure: Θα βάλουμε ψάθα μέχρι πάνω...

Κατα τ'άλλα εξακολουθεί να μη βάζει κώλο κάτω....Σήμερα είπε πεντακάθαρα τη λέξη "μέσα"!!!!!!Μας έχει πρήξει επίσης με την Μπεμπέ Λιλί...Δεν τολμάμε να καθίσουμε στο pc, τρέχει αμέσως και μου λέει παππού, παππού..... :laugh: :laugh: :laugh:

Φιλάκια πολλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω..ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ με νευρίασε ο γιατρός σου. Γκρρρ

pebi η μικρή μου φαίνεται σας πουλάει και σας αγοράζει.. :laugh: :laugh:

cecil αν έμαθε να πίνει αβέρτα σκούρα τα πράματα. Θέλει πολύ υπομονή και χρόνο.

Αχ εμένα τώρα με την εγκυμοσύνη με πονάνε οι θηλές κατά τον θηλασμό αλλά συνεχίζω ακάθεκτη.

Να σας πω καλέ. Επειδή δεν έχω σκοπό να πάω στον γιατρό σύντομα αλλά περίπου τη 12 βδομάδα για αυχενική (άσε που ακόμα δεν έχω βρει γιατρό), οπότε δεν μπορώ να ρωτήσω, λέω να συνεχίσω το γυμναστήριο σε πιο light μορφή φυσικά. Υπάρχει καμία που έκανε γυμανστική το πρώτο 3 μηνο? Στο εξωτερικό ξέρω ότι αν δεν έχουν κάποιο ιστορικό κάνουν και κωλοτούμπες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale kane gumnastikh .

edw douleuoume mexri ton 8mhna h gumnastikh pirazei !!

diadromo-podilato -ektaseis -barakia -organa .

apla na ta kaneis xalara mhn plakonese .

kanoume thn petalouda !!!prin 2 meres tou ediksa kai simera thn kanei monos tou .

petalouda dikhs mou efeureseis .tou lew pws kanei h petalouda kai sikonei ta xeria pnisakai anigoklinei ta xerakia "petaei petaei h petalouda "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια..παλη του μαμιλαντ εγινε εδω μεσα..

Βλεπω ολο νεα μελη, τα οποια μπαινουν σε θεματα και τα κανουν....σκ@τ@ μετα συγχωρισεως.

Τεσπα..ειπα..δεν ξανασχολουμε!!

κανενα νεο απο το Φρανιτακη μας εχουμε;;;;;

απο το ποντικομαρακι;;;;

αυτη ηταν που κολλησε ολες γκαστριτιδα!!!!!!

Αφρο σοβαρα;;;;;

μπραβο ρε συ τον Μανωλιο!!!!!

ο δικος μου λεει συνεχεια αμπουντι...και οποτε εινα γυμνος πιανει τηντσουτσου του...

και εμαθε να ανοιγει τα χερια του στιλ..που ντο;;; η δεν ξερω...

χαχα..εχει γελιο..αλλα δεν το κανει σε συνειδητοποιημενη φαση.

Γωγω..ολυ γελιο ο δικη σου..

μηλαει με τον παπου απο το PC μεσω skype;;;

Για γυμναστικς εγω δεν ξερω..αλλα καλα θα κανεις να προσεχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ υπαρχουν ομως και παιδια στην ηλικια του δικου μου ακομα που μιλανε..

τα δικα μας μαλλον θα γινουν λακωνικα!!!!!!

Σημερα το απογευμα λεω να του κανω σπανακοπητα;;;;

ποσο μηνων του πρωτοεδοσες αφρο;;;;

Θα μασουλισει το φυλο και θα το σκορπισι στο πατωμα..αλλα ΟΚ..δεν πειραζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα αφροδίτη εμένα λέει "μια ούυυυ ασξδηακξσηδγσ" και κάνει τα χεράκια του στο στήθος από το "μια ωραία πεταλούδα"

επείδης σε όλα τα τραγούδια συμπληρώνει τα στιχάκια με τραγουδιστά φωνήεντα..προσπαθεί αλλά στο τέλος λέει την χουχουλινοδιάλεκτό του και άντε να τον καταλάβεις. :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια, Τρις ο δικός με την δικιά μου δεν έχουν και μεγάλη διαφορά!!!!

Παπάκι η γυμναστική επιτρέπεται από την στιγμή που η εγκυμοσύνη είναι καλή, νομίζω όχι βαράκια.....και όσον αφορά το αερόμπικ σε ελαφρυά μορφή, κατά τα άλλα επιτρέπεται το τρέξιμο, ποδήλατο, κολύμβηση, περπάτημα, απαγορεύεται η ιππασία,.. αυτά μου είχαν πει οι γυναικολόγοι που πήγα και εγώ στην 1η έκανα πολύ περπάτημα και στην 2η περπάτημα και ποδήλατο (έξω)....

Χρύσα, θα συμφωνήσω σε όλα με την Βίκυ, εγώ θήλασα το μπουμπούκι μέχρι 19 μηνών αλλά ποτέ δεν ήρθε να μου σηκώσει την μπλούζα κ.λπ., να τον απασχολήσεις με κάτι άλλο εκείνη την ώρα ή να του δώσεις κάτι άλλο να φάει και βέβαια συγκεκριμένες ώρες θηλασμού!...και όλα αυτά επειδή θέλεις να αποθηλάσεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα τα πουν ολα μαζι τα ζουζουνια σας!

η μικρη μου περπατησε 18,5 μηνων και αρχισε να μιλα γυρω στους 20 μηνες!

εεεεεεε τωρα δε βαζει γλωσσα μεσα!

μονο μιλαει και μιλαει πολυ!

παρα πολυ!

μου λειπουν οι στιγμες ηρεμιας!

ο πεθερος μου ελεγε αντε ποτε θα μιλησει ...τωρα λεει ουφ σταματα να μιλας τοσο πολυ!

μονη μου μεινω τελικα να θηλαζω το βλεπω εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες!! Διαβασα στα πεταχτα μερικα πραγματακια....ειστε και πολυλογουδες...χαχαχα Δυστυχως δεν εχω αποψη περι αποθηλασμου...οταν ερθει και η δικη μου ωρα εσεις θα με βοηθησετε!

Παπακι δεν γνωριζομαστε , αλλα διαβασα πως εισαι και εγκυος και σου ευχομαι να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη!!!

Νατασουλα - γειτονακι....μην κολλησες και εσυ γκαστριτιδα?? Ευχομαι οτι καλυτερο παντως!!

Σεσιλια...μου ειχες πει γαι το ερεκτους αλλα ειπα...πλακα κανει...δεν μπορει...καποιο λαθος εχει συμβει. Τελικα σημερα το ειδα με τα ματια και σε θυμηθηκα. Και ηθελα να παρω κανα παντελονι...καλε εγω ημουν χρονια πελατισσα τους.

Σημερα πηγαμε και καναμε και τις εξετασεις για την αλλεργια στο γαλα. Πλανταξε στο κλαμα το πουλακι μου, αλλα επρεπε να γινει για να ξερω και εγω τι να κανω με την διατροφη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Izaki ποτε θα βγουν οι εξετασεις;;;

καλα αποτελεσματα να εχετε!!!!!

ειδες ..τελοικα..ποσα χρονια ηταν αυτο το μαγαζι εκει..καμια 20αρια;;;;

ειχαν ωραια ρουχακια θυμαμαι..και εγω οσο μεναμε νεαπολη..και μερικα χρονια που μετακομισαμε απο εκει ψωνιζα

Παντως κοριτσια τωρα που ο μικρος εχει ηρεμισει σχετικα και αρχισα να ξαναπεριποιουμαι τον εαυτο μου...μου αρεσει..

μη φανταστειτε..αλλαξα σχεδον εξολοκληρου τα προιοντα που χρισημοποιουσα με πιο φιλικα στη φυση...

εχετε καμια μακρα να προτεινετε με αφρολουτρα...χωρις χημικες βομβες!!!

Παιρνω κορρε και απιβιτα..αλλα του κορε δεν μπορω να πω οτι εχουν ποικιλια..και του απιβιτα μυριζουν πολυ εντονα..

επισης ξερετε κανενσα καλο ψαλιδι για μπουκλες που να κανει μεσαιες μπουκλες και γρηγορα..εχω ενα babilyss αλαλ δουλεια δεν κανει!!!

Παντως ..εγω το ελεγα οτι ο αποθηλαμσος θα παρει καιρο...ελπιζω οχι κανενα χρονο!!!!

παντως δεν ξερω..οταν θηλαζει μοι μοιαζε τοσο μα τοσο μωρο...ενω τωα που πλεων περπαταει πιο σταθερα τον κοιταζω και λεω ...οτι εχει γιει παιδακι πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περίπτωση εγκυμοσύνης δεν υπάρχει μάλλον λόγω θηλασμού είναι η καθυστέρηση. Ο άντρας μου χθες το βράδυ μου είπε: "αν είσαι έγκυος το παιδί σίγουρα δεν είναι δικό μου" :ohmy:

Παρόλαυτά έγώ έχω αγχωθεί λίγο, δεν θα ήθελα μια 3η εγκυμοσύνη ιδίως την παρούσα φάση :S

Ιζάκη ξανείδες αίμα?

Τα αποτελέσματα σε 1 βδομάδα?

Που έκανες τις εξετάσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδα αιμα και δευτερη φορα ...τις εξετασεις τις καναμε στο ΑΧΕΠΑ. Δουλευα εκει 3 χρονια και τρεξαν ολοι να με εξυπηρετησουν...γενικα οτι χρειαστω απο εξετασεις , τις κανω αμεσα,,,ειναι ολοι φιλοι μου. η κολλητη μου μαλιστα ειναι στις αλλεργιες και θα μου κρατησει και τον ορο του αιματος του παιδιου, για να μην την ξανατσιμπαμε, σε περιπτωση που χρειαστει να κανουμε και για το κατσικισιο γιατι εκει δεν εχουν τετοιο αντιδραστηριο.

Την παρασκευη θα ξερω τα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τοτε λογικα θα σας στειλουν Ιπποκρατειο...

εκει ειχαμε κανει εμεις τις αρχικες μας εξετασεις

μετα εκανα στον Ασκληπιο Ευοσμου

Καλα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιζάκη μακάρι να βρείτε τί την πειράζει και να μην ταλιπωρείται η μικρούλα σου :)

Εύη τι καλά που τακτοποιηθήκατε :):)

Κείκ λεμόνι για να μυρίσει το σπίτι

Χρυσοχέρα μου εσύ :kiss::kiss:

Χρύσα ναι έχει black χιούμορ ο ανήρ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια μου!!!

Χτες βγηκα και πρωτη φορα για καφε μονη μουυυυ. ΜΕ πηραν οι φιλες μου και με ξεσηκωσαν...ηταν στο κιτσεν μπαρ και εγω μολις ειχα ταισει την μικρη και ο επομενος θηλασμος θα ηταν μετα μπανιο που την κανω στις 9. Ετσι λοιπον την αφησα στον μπαμπα της και ελειψα 1.30 ωρα συνολικα. Οταν επεστρεψα την ειχε κανει ηδη μπανιο ο μπαμπας και ετσι αμεσως την θηλασα. Εντω μεταξυ, οση ωρα ελειπα η μικρη δεν σταματησε να κλαιει αλλα ο καλος ο αντρουλης μου δεν μου τηλ να μου το πει, για να μην με ενοχλησει. Αλλωστε ειχα να βγω απο τον περασμενο αιωνα...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχου καλεεεε τι καλος ο συζηγος..εμενα χτες που ουρλιαζε ο δικος μου..ηπιες οσο γαλα ηταν να ξεδηψασει μετα το μπανιο...και ηθελε το "τσιγαρο" του...δηλαδη να πιπιλησει τη μαμα- μου τον εφερε μεσα στο μπανιο...και βγηκα αο το ντουσ με την κρεμα μαλλιως πασαλειμενη..και με τις σαπουναδες .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες!! τι κανετε???

παπακι συγχαρητηρια με την εγκυμοσυνη!! να ειναι οπως τη θες και τη φανταζεσαι!!

ρε συ αναστασια τι ειπε ο ανθρωπος??? οτι ναναι πεταει ο καθενας μου φαινεται..

ιζακι να εχετε καλα αποτελεσματα, αν και εχω ακουσει οτι δε φαινεται παντα η αλλεργια..

νατασουλα μου ο αντρας σου εχει πολυ πλακα!!! τις κανουν καλα καλα τις δουλειες τους και μετα κανουν κ τις παπιες!! χαχαχα! χτες κλεισαμε τις δυο πρωτες βδομαδες και σημερα απολαυσα ενα βερυκοκο!!! εχασα αλλο 1.5 κιλο! συνολο 4!!! καλα αν καταφερω κ την τηρησω για καιρο θα γινω κορμι!!

αργη τελειος ο ρηνος!!! οταν ηταν ο τολης γερμανια πηγαιναμε κ εμεις εκει!!

εμενα μου ηρθε περιοδος προχτες , μια βδομαδα νωριτερα και εχω πολυ αιμα!!! μιλαμε ποταμια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσούλα επειδή θηλάζεις και την μικρή δεν θα μπορεί να πει ότι είναι του γαλατά!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Izaki, τι καλό άντρα που έχεις!!!!

εγώ του είπα την άνοιξη ότι τώρα που μεγαλώνει η μέρα τα απογεύματα να κάθεται με τα παιδιά για να παίρνω το ποδήλατο και να φεύγω και ήταν σαν να του είπα να πάει στο φεγγάρι!!!!, ίσως αυτό να ήταν πιο εύκολο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...