Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο11


Recommended Posts

καλημέρα και από εμάς!!!

εχθές είδα το αντράκι μου!!!και τρελάθηκα!!!έχουμε φτάσει τα 1200 γρ και είμαστε υγιέστατοι!!!ο μικρός έιναι με το κεφαλάκι προς τα κάτω, αλλά έχει κολλήσει στην αριστερή πλευρά γι'αυτό και η κοιλιά μου πάει συνέχεια μονόπαντα!!!

δυσυτχώς έχω πάρει 13 κιλά και η γιατρός μου μου είπε να κάνω δίαιτα ...και έχει δίκιο..σαν γουρουνάκι θα γίνω...οπότε από σήμερα προσέχω τη διατροφή μου...

η αλήθεια είναι οτι εχθές ήμουν ψιλοχάλια γι'αυτό το λόγο και δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ..αλλά που θα πάει θα το ξεπεράσω!!!

Ρόζι μου με το καλό να δείτε το μπέμπη σας!!

Μάγκυ γιατί θα κάνεις επανάληψη καμπύλης;;δεν είχε βγει καλή;;

τα μωράκια της παρέας είναι τέλεια!!!Αγγελική μου και Βάσω μπρπάβο!!!πάντα γερά να είναι τα νινάκια μας!!!

εμφανίστηκε και η Μαριέττα μας!!!κοριτσάκι χαίρομαι που όλα πηγαίνουν καλά!!άντε να φτιάχτει το net σου να τα λέμε πιο συχνά!!!

Κατερινάκι(σουπίτσα) όλα καλά με την ένεση..δεν είναι τπτ βρε!!εγώ σκέψου έκανα αντιπηκτικές για 3 μήνες στην κοιλιά μου στην αρχή και τις έκανα και μόνη μου...

Αναστασία μου πολύ χρήσιμα αυτά που έβαλες για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου..θέλω και εγώ σιγά σιγά να τα ψωνίσω για να ξεμπερδεύω και με αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

αχ!!!βρε Νανά μου πεθερές, τι να πείς;;;αλλά η δικιά σου μου φάινεται ώρες ώρες δίνει ρεσιτάλ!!!χαχαχαχαχα

άντε τυχερή 2 μέρες έμειναν και μετά....ξάπλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΕ 50ΜΛ ΜΕ 2 ΛΗΨΕΙΣ.

ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΖΑΧΑΡΩ

ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΑΝΤΙ 130 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΟΡΙΟ ΕΙΧΑ 139 ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΔΙΑΤΡΟΦΟΥΛΑ.ΣΤΑ 10 ΚΙΛΑ ΣΥΝ ΕΙΜΑΙ ΩΣ ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ.ΤΩΡΑ ΘΑ

ΚΑΝΩ 100 ΜΕ 4 ΛΗΞΨΕΙΣ ΣΝΙΦ.ΚΑΛΑ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

αχ!!!βρε Νανά μου πεθερές, τι να πείς;;;αλλά η δικιά σου μου φάινεται ώρες ώρες δίνει ρεσιτάλ!!!χαχαχαχαχα

άντε τυχερή 2 μέρες έμειναν και μετά....ξάπλα!!!!

kai h apanthsh ths gia to oti tha katso ena xrono sxedon?

e kai ti tha kaneis mexri na gennhseis tha baretheis...na trellatho tora ?na phdhxto apo to parathiro?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanna80 έγραψε:

sia 24 έγραψε:

kai h apanthsh ths gia to oti tha katso ena xrono sxedon?

e kai ti tha kaneis mexri na gennhseis tha baretheis...na trellatho tora ?na phdhxto apo to parathiro?[/quote:4uxobuy7]

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

καλά όντως δεν παίζεται η γυναίκα!!! :ohmy::blink::ohmy::blink:

Μάγκυ μου και εγώ έκανα την 75ml και στη μία ώρα από 90 που είχα νηστική έφτασε το 157, και μετά στις 2 ώρες έπεσε στο 92..και εγώ νόμιζα επειδή έπεσε οτι θα ήταν καλό, αλλά το 157 λίγο την ξύνησε τη γιατρό μου γι'αυτό μου είπε επισης να κάνω δίαιτα...οπότε δεν την γλυτώνω...θα πεινάσω!!! :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!!!

κι εγω πηγα χθες μαγκυ για δευτερη καμπυλη :P

αλλα τα πηρα τα αποτελεσματα και παλι υπογλυκαιμια!!!

0΄ 56

60΄ 100

120'΄ 55

μετα εφαγα για πρωινο μερεντα :P:P:P:P:P

η γουρουνα.....

μια χαρα τα μπεμπεκια σας!!! εγω πρεπει να περιμενω 2 βδομαδες για να παω ξανα! στις 14 εχω το ντοπλερ...

τελικα κατρινα ειναι λιγο τσιμπημενος ο δικος μου αλλα τι να κανω που τον εμπιστευομαι και μεχρι τωρα τα εχω κανει ολα εκει οποτε... που να αλλαζω :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!

Το doppler πότε γίνεται? Ο γιατρός μου είπε να πάω σε δύο βδομάδες από τότε που με είδε και ... μπερδεύτηκα... Πρέπει να είμαι 31+κάτι ή 32+κάτι? Για να κλείσω ραντεβού!

Πάω να πάρω τώρα τηλέφωνα τα μαιευτήρια να μου στείλουν τους τιμοκαταλόγους τους γιατί ο καθένας λέει τα δικά του :S

Δεν το ήξερα ότι είναι καλύτερα το μωρό να βρίσκεται από την αριστερή πλευρά! Ο δικός μου βρίσκεται με το κεφάλι πάνω στη δεξιά πλευρά :huh:

Να ρωτήσω κάτι άσχετο... Σας έχουν πει στον υπερηχο αν έχει μαλλιά το παιδάκι σας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΑΛΙ ΔΕ ΘΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΦΑΓΑ ΛΙΓΟ ΠΑΓΩΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΟΦΙΤΕΡΟΛ ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΟΥΝ ΚΑΛΕΣ ΑΡΧΙΖΩ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΑΣΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΡΙΣΚΑ ΤΩΡΑ.ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΘΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΥΝΔΙΑΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ 4ΜΗΝΟΥ ΤΗΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΗΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magykal έγραψε:

ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΘΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΥΝΔΙΑΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ 4ΜΗΝΟΥ ΤΗΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΗΣ.

Πω πω και εγώ το ίδιο είχα πάθει.Την κρέμα που είχα πάρει την είχα κόψει νωρίς γιαυτό το λόγο. Εγώ τώρα βάζω baby oil 3 φορές την ημέρα τη λαδώνω εντελώς την κοιλιά και προστοπαρών δεν έχω βγάλει ούτε μία ραγάδα (μόνο στο στήθος 2-3 που τις ψιλοείχα από παλαιότερα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

magykal έγραψε:

Πω πω και εγώ το ίδιο είχα πάθει.Την κρέμα που είχα πάρει την είχα κόψει νωρίς γιαυτό το λόγο. Εγώ τώρα βάζω baby oil 3 φορές την ημέρα τη λαδώνω εντελώς την κοιλιά και προστοπαρών δεν έχω βγάλει ούτε μία ραγάδα (μόνο στο στήθος 2-3 που τις ψιλοείχα από παλαιότερα).[/quote:fyuzoyts]

ego bazo thn vaselinh me aloe wera einai kai drosistikh!!!ton eixa rothsei kai mou leei mia opoiadhpote enydatikh...mexri stigmhs den exo ragades..alla den eimaikai taktikh me thn krema... :blink::blink::blink::blink: ksexnao!!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγκυ όντως θα κάνουμε συμπαράσταση η μία στην άλλη...πέινα που έχει να πέσει!!!!

κρεμούλα εγώ βάζω όποτε το θυμηθώ(γιατί συνήθως βάζω απλά την ενυδατική σώματος) την simulcium που είναι χρόνια η πιο γνωστή για ραγάδες και τα σχετικά...ευτυχώς παρ'όλο που δεν βάζω δεν έχω κάνει ραγάδες...πέρα πό 2 στο ένα στήθος από κάτω που τις έκανα στη αρχή της εγκυμοσύνης που μεγάλωσε πολύ απότομα το στήθος μου...

Βασιλική τέλεια μου φάινονται τα αποτελέσματα σου!!τυχερή!!!

εγώ ξέχασα να ρωτήσω τη γιατρό μου για το dopler βρε Κατερινάκι εχθές που πήγα..ευτυχώς θα την ξαναδώ σε 2 εβδομάδες(τώρα θα βλέπω και τον μπεμπούλη πιο συχνά) και θα την ρωτήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

Γιουλη μου τι μου λες..ποιο ηταν θυμασαι??τελικα βγηκε πολυ μαλακο ή σκληρο?εμεις για το GLORY plus που ειναι το φετινο (622,25 ευρω με την εκπτωση)ή το PRESTIGE (788 ευρω παλι με εκπτωση 22%)

Βασιλικη τελικα οντως..ποιο ευκολα ηταν με τις Βορειες..αγαπουλες!

Θεη μου και εσεις σημερα υπερηχο?αντε αντε ποιος τη χαρη σας σημερα!εγω ντρεπομαι να παω για αποτριχωση με τη κοιλια τουρλα..Μονη μου τα εκανα..και σπανια με μια φιλη..αλλα τωρα δε βλεπω σχεδον τιποτα!! :woohoo:

Πραγματι,ξεκιναω δουλειες με φουντες..αλλα ειναι τελευταια ευκαιρια..Κριμα γιατι ειχα φτιαξει στο δωματιο μου Ντουλαπα ασορτι με τα επιπλα!Παλι πατεντες θα σκαρφιστω ..για την ντουλαπα του αλλου δωματιου..μαλλον ταπετσαρια..!!

Καλημέρα Κορίτσια!!

Κατρίνα μου σου απαντάω απευθείας γιατλι μετά θα σε ξεχάσω.

Πήραμε στρώμα Optimum. Νομίζω το silver αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη. Πολύ μαλακό είναι :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

magykal έγραψε:

Πω πω και εγώ το ίδιο είχα πάθει.Την κρέμα που είχα πάρει την είχα κόψει νωρίς γιαυτό το λόγο. Εγώ τώρα βάζω baby oil 3 φορές την ημέρα τη λαδώνω εντελώς την κοιλιά και προστοπαρών δεν έχω βγάλει ούτε μία ραγάδα (μόνο στο στήθος 2-3 που τις ψιλοείχα από παλαιότερα).[/quote:1ocf3hnq]

εγω κοριτσια την percutalfa απο τον 4ο μηνα και δεν μου μυριζε..

νομιζω ομως οτι νωριτερα δεν πρεπει να βαζουμε :unsure: παντως λογω μεγεθους κοιλιας αμφιβαλλω αν θα τις γλιτωσω :blush:

κατερινα σουπιτσα εγω στην 31η θα ειμαι οταμ θα κανω το ντοπλερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Βασιλικη τι καλα αποτελεσματα!!kuo υπαρχει τοσο ηλιθιος κοσμος...και μενα εχθες που πηγαμε ικεα μια μαλακισμενη με το καροτσι για τα ψωνια ξυστα με πηρε,ο αντρας μου ηταν ετοιμος να την αρπαξει..το ντομπλερ συνηθως γινεται 32η εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

το ντομπλερ συνηθως γινεται 32η εβδομαδα

Άρα 31+κάτι μέρες. Σωστα? άρα πρέπει να το κάνω την επόμενη και όχι τη μεθεπόμενη βδομάδα :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και την μεθεπομενη να το κανεις δεν εγινε και κατι!εφοσον αναπτυσετε καλα το μωρο!ενημερωσε τον γιατρο σου και θα σου πει ποτε να κλεισεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kalimera :)

twra paratirisa ti vlakia sas egrapsa xtes :blink::blush:

i mpempa mou einai 1648gr kai oxi 2648gr :blink: apo ti kourasi mou fainete upolitourgo :blush:

telos panton paw na diavasw ta neakia sas kai epistrefw, simera feugei kai o antras mou gia kriti kai eimai xalia thelw na paw kai gw :dry:

to doppler o gistros mou eipe na to kanw se dyo vdomades, polu makria den einai? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικουλα βιαζεσαι να την μεγαλωσεις τη μπουμπου?????? :silly:

ελα μωρε μην στεναχωριεσαι, σε λιγο καιρο παλι μαζι θα ειστε και θα ειστε και 3!!!!!!!

οσο για το ντοπλερ, προφανως δεν εχουν ολοι οι γιατροι την ιδια γνωμη...

αληθεια κοριτσια, καρδιολογικο ελεγχο για εσας, σας εχει πει να κανετε????

γιατι εγω θα παω και σε καρδιολογο για μενα.,..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη μηπως επειδη εχεις διδυμακια σου ειπε να κανεις και αυτην την εξεταση;οσο να ναι εσυ ζοριζεσαι πιο πολυ!εμενα δεν μου πε να κανω τετοιο ελεγχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimra vasiliki mou, ase kai lew kai gw kala giati ta koritsia mou lene ti mpempa threftaraki afou einai ksekatharo oti einai polu adinati xaxaxaxa :P:P:P

auto pou les me ton kardiotokografo prwti fora to akouw :dry:

na sas pw de ligo kai ta dika mou me to giatro :angry::angry::angry::angry: kala mou rthe na ton deirw :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες και τα κοιλουμπάκια τους.

Αγγελικούλα, "έπαθα" στην αρχή με το βάρος! Το σωστό ακούγεται πολύ πιο φυσιολογικό :P Μην ανησυχείς βρε χαζό. Κι εμένα κάπου τόσο ήταν την τελευταία φορά. Τα δικά μας, είπαμε, πάνε σχεδόν μαζί από βάρος τελευταία. Έχουν μείνει τόσες εβδομάδες στις οποίες θεωρητικά μπορούν ακόμη και να διπλασιάσουν το βάρος τους :kiss:

Για Γαία πας, ε; Ωραία, καλά λόγια ακούγονται.

Βασούλα μου! Τέλεια νέα :) Πάντα καλά και το ίδιο ζωηρός να είναι ο μικρός Νεκτάριος!

Θέη, μη στενοχωριέσαι καλό μου. Το σημαντικό είναι ότι το μπεμπάκι είναι μια χαρά. Βασικά, επειδή την προ-προηγούμενη φορά μου είχε βάλει κι εμένα χέρι για τα κιλά, πρόσεξα λίγο -πολύ λίγο- και έχασα κι ένα. Δεν είναι τίποτα. Σκέψου ότι κάνουμε και κατακράτηση :P

Αναστασία μου, σ' ευχαριστώ πολύ για το input σχετικά με τη λίστα. Να, αυτό το σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή ούτε που το είχα σκεφτεί. Καλά, τι θερμοκρασίες έχει εκεί τώρα και θα πάρεις εσκιμό και κουβέρτα χοντρή;;

Ρόζη, θα ρωτήσω παιδίατρο γι' αυτό που λέγαμε γιατί μπορεί να το έχω ψιλοχάσει :dry: Πφφφ μη σου πω ότι έπρεπε να έχουμε ήδη ρωτήσει γιατί έχω διαβάσει και για διάφορους που είναι αντίθετοι στον κοκοφοίνικα :dry: Αν προλάβεις ψάξτο λίγο ακόμη πριν πάτε σήμερα!

Μάγδα, καλό κουράγιο! Αν πάρεις λεμονάκι; Άσε που μπορεί να έχεις την τύχη της Βασιλικής (μμμ θέλω όργιο με merenda) :P Για κρέμα... εγώ Bepanthol βάζω που μυρίζει πολύ πολύ απαλά και κρατάει το δέρμα ενυδατωμένο για πολλές ώρες. Ραγάδες ούτε εγώ έχω βγάλει, αλλά αυτό μάλλον τυχαίο είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! B)

για το ντοπλερ μην αγχωνεστε..νομιζω πως μεχρι και την 34εβδ το κανουν αν δεν κανω λαθος.

vasiliki76 και εγω χθες πηγα καρδιολογο..συνηθως το κανουν στις εγκυες που πανε για καισαρικη..αλλα και μερικοι γιατροι το ζητουν γενικως για προλιπτικους λογους.

φιλια σε ολες και σας ευχομαι με το καλο να παρετε αγκαλιτσα τα μπεμπακια σας!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εδώ και δύο ώρες σας διαβάζω με διακοπές λόγω δουλειάς και φυσικά έχω ξεχάσει πάλι τα περισσότερα....

ΚΥΟ μου όντως είσαι η πιο οργανωμένη!!!Δεν ξεχνάς καμία και έχεις έναν καλό λόγο να πεις για όλες.

Αγγελικούλα και εγώ όταν άκουσα για το βάρος το σκεφτόμουν από εδώ και από εκεί αλλά μόλις διάβασα την διόρθωση είπα στον εαυτο μου ότι ΟΚ εδώ είμαστε.

Σουπίτσα κουράγιο με τις ενεσούλες. Μην σφίγγεσαι. Πονάς περισσότερο :S :S

Σόρρυ σίγουρα ξεχνάω τις μισές αλλά μην με παρεξηγείσετε :ohmy:

Σχετικά με τα κιλά δεν θα εκφραστώ...... :P:P:P:P ΔΥΣΚΟΛΑ :blink::blink:

Σε λίγο θα σας πω για το σεμινάριο που πήγα χτες. Γνώρισα και την Άννα. :)

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...