Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο10


Recommended Posts

Όχι μόνο κάθισε, αλλά γυρνούσε κι από την άλλη ρε συ. Δεν ξέρω αν καταλάβαινε τι γινόταν βέβαια. Χτες ξενέρωσε λίγο, αλλά του κάναμε χαδάκια και του λέγαμε γλυκόλογα συνέχεια και ηρέμησε. Σήμερα πηγαινοέρχεται καμαρωτός καμαρωτός! Θα βάλω pic μετά :)

Μητσάκο καλά όλα; Πολλές συσπάσεις;

Αυτό με τα χρώματα είναι σχετικό ρε γμτ. Βάψαμε της μικρής και μύριζε για μέρες, ενώ σε άλλο σπίτι που βάψαμε δωμάτιο με "οικολογικά" σχεδόν δεν μύριζε. Μπορεί να έχει να κάνει με τι το διαλύουν το χρώμα ή με τη μάρκα/ποιότητα, who knows!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Για τα χρώματα, τώρα θυμήθηκα ότι εμείς βάλαμε και αντιμουχλικό παντού, άρα αυτό μπορεί να βρωμούσε τόσο...

Α... για τη συνάντηση είμαι μέσα εννοείται! Μόνο που στις 28 δουλεύω μέχρι τις 4 παρά :S

Τα ρουχαλάκια τους κτλ πότε θα τα πλύνετε?

Νυχτικά για το μαιευτήριο πήρατε?? Από ποιό μαγαζί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Για τα χρώματα, τώρα θυμήθηκα ότι εμείς βάλαμε και αντιμουχλικό παντού, άρα αυτό μπορεί να βρωμούσε τόσο...

Α... για τη συνάντηση είμαι μέσα εννοείται! Μόνο που στις 28 δουλεύω μέχρι τις 4 παρά :S

Τα ρουχαλάκια τους κτλ πότε θα τα πλύνετε?

Νυχτικά για το μαιευτήριο πήρατε?? Από ποιό μαγαζί?

Ρουχαλάκια θα πλύνω μόλις βάλουμε στη θέση του το κρεβατάκι για να καθαρίσω πρώτα, άρα λογικά το άλλο σ/κ όλα! Εσύ πότε σκέφτεσαι;

Νυχτικά τσίμπησα ένα πακέτο με 2 από το Mothercare και θα πάρω και κανένα χαλαρό παντελονάκι μαζί που να μη "χτυπάει" στην τομή.

Για συνάντηση κανονίστε εσείς και βλέπουμε γιατί από Πέμπτη δουλεύω + έχω και διάβασμα :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Όχι μόνο κάθισε, αλλά γυρνούσε κι από την άλλη ρε συ. Δεν ξέρω αν καταλάβαινε τι γινόταν βέβαια. Χτες ξενέρωσε λίγο, αλλά του κάναμε χαδάκια και του λέγαμε γλυκόλογα συνέχεια και ηρέμησε. Σήμερα πηγαινοέρχεται καμαρωτός καμαρωτός! Θα βάλω pic μετά :)

Μητσάκο καλά όλα; Πολλές συσπάσεις;

Αυτό με τα χρώματα είναι σχετικό ρε γμτ. Βάψαμε της μικρής και μύριζε για μέρες, ενώ σε άλλο σπίτι που βάψαμε δωμάτιο με "οικολογικά" σχεδόν δεν μύριζε. Μπορεί να έχει να κάνει με τι το διαλύουν το χρώμα ή με τη μάρκα/ποιότητα, who knows!

μωρε λιγο να βολταρω,νιωθω τη κοιλια βαρια.κ δε κανει.ειναι χαμηλα η μητρα κ γιαυτο δε θελει πολυ ορθοστασια γιατι τη βαραινει η καθετη ορθια σταση.αρα μαλλον δε θα παω στο γαμο τη κυριακη...δεν εφτασα ως εδω για να κανω χαζα!!(ειναι η μονη περιπτωση που δεν ισχυει η παροιμια θα αφησουμε το γαμο να παμε για πουρναρια!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού πήγες στο δικό σου, μια χαρά είσαι :P Δε νομίζω να σε παρεξηγήσουν! Εκμεταλλεύσου τις εβδομάδες ηρεμίας που έμειναν και την περιποίηση της μαμάς σου B)

Ρε κορίτσια, τις προάλλες που πήγαμε παραλία, βλέπουμε ζευγάρι γνωστών σε κάτι βραχάκια. Πάει ο δικός μου, τους χαιρετάει, εγώ δεν μπορούσα με καμία δύναμη να το διακινδυνεύσω. Το πιστεύετε ότι έκαναν παράπονα; :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Αφού πήγες στο δικό σου, μια χαρά είσαι :P Δε νομίζω να σε παρεξηγήσουν! Εκμεταλλεύσου τις εβδομάδες ηρεμίας που έμειναν και την περιποίηση της μαμάς σου B)

Ρε κορίτσια, τις προάλλες που πήγαμε παραλία, βλέπουμε ζευγάρι γνωστών σε κάτι βραχάκια. Πάει ο δικός μου, τους χαιρετάει, εγώ δεν μπορούσα με καμία δύναμη να το διακινδυνεύσω. Το πιστεύετε ότι έκαναν παράπονα; :angry:

αντε ρε??!! δεν ειχα σκεφτει καν τη γνωμη τους αλλα δε με πειραζει.

μα καλα ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβουν τι συνεπαγεται να κουβαλας ενα μωρο μεσα,θαπρεπε να ειμασταν καγκουρο με μαρσιππο για να το βλεπουν κ να το εμπεδωσουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou :):):)

kala kuo mou ti vlakes mi to skeftesai kan akou parapona :angry:

to gati prepei na nai polu cute exw dei kouremeni persias kai mou arese, sovara :P

pantos kai ta skilakia trwne mia psilofriki kai krivontai stin arxi apo ntropi :P auto pou leei i katerina einai alitheia prepei na ta peneuoume gia na vgoun apo to sok :P:P:P:P

katerinaki mou egw ta mwroudiaka ta eplina idi, dld i mama mou :P

nixtikakia mou ekane dwro i manoula mou trioumf kai einai idika thilasmou, opws epeisis kai soutien thilasmou ;)

egw twra skeftomai ti valitsa, mallon twra pou tha epistrepsw korintho tha ti ftiaxw sigoura allwste you never know :blink:

siaki mou mi ta sizitas apla drama me tis vromometatheseis :angry:

mitsi mou kalitera ta pournaria para kamia laxtara, katse ekei irema kai sepsou oti se ligo kairo tha kratas agkalitsa to thisaurouli sas :woohoo: :woohoo: :woohoo:

elpizw na mi ksexasa kanena koritsi :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως σας εχω πει δεν εχω ψωνισει τιποτα ακομα,θελω στον 8ο.κουνια θα μου δωσουν.

1)ποιο τριπλο καροτσι πηρατε η σκοπευετε να παρετε,οσο κ απο που?

2)τι αλλο χρειαζομαστε εκτος του τριπλου?δε προκειται να παρω κατι περιττο.αναρωτιεμαι τι μπορω να αποφυγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mitsi mou otan les triplo karotsi fantazomai ennoeis polikarotsi

emena opws exw ksana pei eutixos mou to kanoun dwro, to afisa se ekeinous na dialexoun poio montelo apo ta dyo, to ena einai to perego pliko p3 kai to allo to perego skate pou mou aresei kai perissotero na pw tin alitheia :blush:

to prwto kanei giro sta 700 euro kai to deutero nomizw einai akrivotero kata 70 euro sou vazw kai link na ta deis

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=2093043

kai to allo

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1367683

na sou pw oti kai auto perilamvanei kalathouna sti timi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

mitsi mou otan les triplo karotsi fantazomai ennoeis polikarotsi

emena opws exw ksana pei eutixos mou to kanoun dwro, to afisa se ekeinous na dialexoun poio montelo apo ta dyo, to ena einai to perego pliko p3 kai to allo to perego skate pou mou aresei kai perissotero na pw tin alitheia :blush:

to prwto kanei giro sta 700 euro kai to deutero nomizw einai akrivotero kata 70 euro sou vazw kai link na ta deis

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=2093043

kai to allo

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1367683

na sou pw oti kai auto perilamvanei kalathouna sti timi

ευχαριστω!!ειναι τσιμπημενο ακομα κ για δωρο!!εχω βρει στο skroutz kapoiew kalew timew alla einai hlektronikh agora k de skampazw!!

ριλαξ χρειαζομαστε,η αρκει το πορτ βεβε.δε ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to rilax ap oses manoules kserw einai kali agora ta perissotera mwrakia voleuontai me auto, eutixos kai auto dwro mou exoun parei to sigkekrimeno http://www.paidikoskosmos.gr/index.php? ... &Itemid=26

alla tha sou valw ena site edw ellada pou exei oles tis times ;)

http://www.paidikoskosmos.gr/index.php? ... &Itemid=26

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίτση μου και εγώ πιστεύω οτι το ριλάξ είναι πολύ βολικό και για το βρέφος και για τη μανούλα..εγώ θα πάρω σίγουρα και σκέφτομαι να πάρω από αυτά που έχουν και δονήσεις και κουνιούνται κιόλας...σαν αυτό:

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st= ... elcat=bgsw

όσο για το πότε θα πλύνω ττα ρουχαλάκια λέω τον άλλο μήνα που θα έχω τελειώσει με το δωματιάκι!!!

και νυχτικά και βαλίτσα για το μαιευτήριο θα τα πάρω και αυτά τον άλλο μήνα που θα ξεκινήσουν οι εκπτώσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!!!!

γυρισα κι εγω! ολα καλα, δεν εκανα παλι συσπασεις στον καρδιοτοκογραφο μονο που ο μικρουλης μου δεν καθοτανε ησυχος να μετρησουμε καρδουλα και με ειχαν εκει μια ωρα και δεκα λεπτα.. πιαστηκα :S

ολα καλα ομως και αυτο ειναι το σημαντικο!!!! :silly:

μητση μου εχεις κανει εσυ καρδιοτοκογραφο???

κι εγω ελεγα πως ειναι συσπασεις αυτα που εχω αλλα τελικα δεν ειναι...

κατρινα που εισαι???

πηγα σημερα και στην αναμονη συναντησα τον γιατρο που με ειχε εξτασει την παρασκευη :blush: και πηγα να επιβεβαιωσω οτι τα χαπια ειναι να τα παιρνω απο το στομα (γιατι λαμβανονται και κολπικα) και με το που με βλεπει μου λεει περαστε.. λεω εγω γιατι?? για εξεταση μου απανταει.. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :blink::blink::blink:

οχι οχι του λεω αλλον περιμανω :silly: :silly: :silly: :lol::lol::lol:

kuo γιατι ασχολεισαι με ανεγκεφαλους????

κλεινω λεγοντας οτι ειμαι πολυ πολυ λιγουρα!!! μετα το μαιευτηριο πηρα ταξι και περασα πρωτα απο χαλανδρι να παρω κατι εξαιρετικα μπισκοτακια και μετα ηρθα σπιτι :P

αμα συναντηθουμε εντος των ημερων θα σας φερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική μου όλα καλά!!μπράβο κοπέλα μου!!!τελικά έκατσε ήσυχος ο μικρός να μετρήστε την καρδούλα;;

βρε Βασιλική μου για πες μου λίγο, αυτη η εξέταση που έκανες σήμερα είναι το dopler;;;ή ήταν η καθιερωμένη εξέταση στον γιατρό σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

Βασιλική μου όλα καλά!!μπράβο κοπέλα μου!!!τελικά έκατσε ήσυχος ο μικρός να μετρήστε την καρδούλα;;

βρε Βασιλική μου για πες μου λίγο, αυτη η εξέταση που έκανες σήμερα είναι το dopler;;;ή ήταν η καθιερωμένη εξέταση στον γιατρό σου;;

ο μικρος δεν εκατσε και δεν καταγραψαμε σχεδον καθολου καρδουλα :unsure:

αλλα επειδη αυτο που μας ενδιεφερε ηταν οι συσπασεις.. ειδαν οτι δεν ειχα ε και μετα απο τοση ωρα δεν αντεχα κι εγω αλλο ακινητη οποτε σταματησαμε..

μα ηταν μια νοσοκομα για τους υπερηχους και για 2 καρδιοτοκογραφους!!!!

αν ειναι δυνατον!!! εμενα επρεπε να ειναι καποιος εκει να το κραταει συνεχεια..

δεν ειναι ντοπλερ, ουτε η απλη εξεταση που γινεται παντα, ειναι ενα μηχανημα που μετραει συσπασεις και επισης κατα ποσο το μωρο δυσφορει οταν κινειται...

κανονικα το κανεις μετα τον 8ο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σε όλες και καλή μας εβδομάδα. Χάθηκα πάλι για λίγο γιατί ΣΚ ήμασταν Χαλκιδική στα πεθερικά μου. Δεν μπορούσα βέβαια να κάνω μπάνιο αλλά και μόνο που άλλαξα λίγο παραστάσεις μου έκανε καλό.

Σας διάβασα από το πρωί και τα συναισθήματα είναι ανάμικτα. Βαθιά θλίψη για τη Βερόνικα - εύχομαι να της δίνει δύναμη ο θεός και οι άνθρωποι που την αγαπούν, άπειρη συγκίνηση με την περιγραφή της Άννας, απίστευτα γέλια για το γάτο της Kuo κ.ο.κ

Katrin-Kostas, καλωσόρισες. Εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί πήρα αυτό που απορίπτεις.

Κατά τα άλλα, τα νέα είναι τα ίδια. Εργασίες στο σπίτι με αρκετή κούραση, πρηξίματα, ζέστες κτλ. Αυτήν την βδομάδα έχω ραντεβού στο ΙΚΑ για την άδεια. Τελικά πρέπει να έχω αυχενική και Β'επιπεδου ή μας εξετάζει ο γυναικολόγος του ΙΚΑ για τη ΠΗΤ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ Βασιλική μου για την ενημέρωση..γιατί μέχρι τώρα δεν έχω κάνει κάτι τέτοιο και αγχώθηκα...

σε ταλαιπωρήσανε σήμερα...τι να κάνεις όμως;;τουλάχιστον είδες τα ζουζουνάκια σου και είναι μια χαρά!!!αυτό μετράει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki mou euxarista neakia an kai se pedepse o mikros :)

siaki mou na sou pw tin alitheia fovamai oti ta rilax me kounima tha ta sinithisei to mwro kai meta tha thelei na to kounw gia na koimithei :blink:

anna mou fantazomai girises ananeomeni kalo mas kanoun mwre oi apodraseis sti fisi, alimono me tetoies zestes na imaste se polis :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mitsi, θα χρειαστείς και ρηλάξ οπωσδήποτε. Εγώ πήρα ένα της fisher price που έχει και ελαφριά δόνηση (είχα διαβάσει αρκετά θετικά γι'αυτό).

Λοιπόν για καρότσια σου γράφω τιμές του Newbornland μαζί με τα μεταφορικά:

1. Trio Peg Perego Pliko P3 Modular €572

2. Trio Peg Perego Pliko P3 On Track Modular €449

3. Trio Inglesina Zippy Free €640

4. Trio Inglesina Zippy System €500

5. Trio Giordani Ethos €506

6. Trio Chicco Enjoy Fun €325

7. Trio Chicco Scoop €411

8. Trio Bébé Confort Loola Up Full €640

Εγώ είμαι μεταξύ του 2,4 και 5.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

na sou pw tin alitheia fovamai oti ta rilax me kounima tha ta sinithisei to mwro kai meta tha thelei na to kounw gia na koimithei

Και εγώ το φοβάμαι αυτό :S

Εγώ το πήρα για τις δύσκολες ώρες που έχεις δοκιμάσει τα πάντα και δεν ξέρεις τι άλλο πια να κάνεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πάλι νομίζω οτι έχει να κάνει και με το μωράκι..ξέρω από μανούλες που είχαν τέτοια ριλάξ οτι δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα μέτα..

βέβαια ποτέ δεν ξέρεις~!!!!!αλλά δεν θα το έχω και όλη την ώρα στο κουνιστό...μερικές φορές για να χαλαρώνει λίγο ο μικρός!!!!

απλά μου αρέσει πλύ το συγκεκριμένο μοντέλο(ειδικά το αντίστοιχο που έχει με τα ψαράκια αντί για τη ζούγκλα) και είπα να πάρω αυτό...έχω βέβαια και κανονικό ριλάξ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

de kserw sigoura alla fantazomai oti tha sinithizei, allwste sta mwrakia tous aresei na kouniountai

πριν 3 χρονια ειχα παει τον ανιψιο μου στο νοσοκομειο με πνευμονια, ενος ετους τοτε ο μικρος, οταν ειμασταν στο ιατρειο να τον εξετασει ο γιατρος, αρχισε ο μικρουλης τα κλαματα..

τον πηρα λοιπον αγκαλια και αρχισα να τον κουναω...

-γιατι το κουνατε το παιδι κυρια μου??? μου λεει ο ντοκτορ..

για να ηρεμησει του απανταω!

-ξερετε μου λεει για ποιο λογο τα μωρα σταματανε να κλαινε, ζαβλακωνονται και κοιμουνται με το κουνημα???

γιατι λεω εγω????

-επειδη παθαινουν ναυτια μου λεει!!!!!

κι εσεις αμα σας κουνησω ετσι 5 λεπτα θα ζαλιστητε και θα σας παρει ο υπνος!!

δεν θα το ξεχασω ποτε αυτο :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

aggelike. έγραψε:

πριν 3 χρονια ειχα παει τον ανιψιο μου στο νοσοκομειο με πνευμονια, ενος ετους τοτε ο μικρος, οταν ειμασταν στο ιατρειο να τον εξετασει ο γιατρος, αρχισε ο μικρουλης τα κλαματα..

τον πηρα λοιπον αγκαλια και αρχισα να τον κουναω...

-γιατι το κουνατε το παιδι κυρια μου??? μου λεει ο ντοκτορ..

για να ηρεμησει του απανταω!

-ξερετε μου λεει για ποιο λογο τα μωρα σταματανε να κλαινε, ζαβλακωνονται και κοιμουνται με το κουνημα???

γιατι λεω εγω????

-επειδη παθαινουν ναυτια μου λεει!!!!!

κι εσεις αμα σας κουνησω ετσι 5 λεπτα θα ζαλιστητε και θα σας παρει ο υπνος!!

δεν θα το ξεχασω ποτε αυτο :P[/quote:18uqrpms]

Όσο ζούμε μαθαίνουμε... Δεν ξέρεις τελικά τι είναι σωστό και τι λάθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ti kanete?pws eiste????????? :) vlepw oti mono egw den exw parei tpt gia to mwraki :(:(:( 8a ta parw ola mazi!!,exw kanei ti lista moy!!! :)

2 meres twra den xerw ti moy geinete-to mwraki moy koimatwe ti mera kai ti nyxta klwtsaei :P:P gia ayto kai egw 2 meres koimame kai tis nyxtes vlepw ta dokimanter sto sky :S (me tis plastikes poy kanune :x:x:x ).

eida oti eixe mpei i veronika...kala den yparxoyne logia gia na tin parigoreisis!!apla einai ADIKO!!POLI ADIKO!!! :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...